Author Topic: Новини  (Read 319736 times)

Offline Bulgaria111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Re: Новини
« Reply #2120 on: 21.03.2020, 10:11:33 »
Не знам, писах до община още същия ден имейл, и следобед поне 26 бяха с  2 коли в повече, пак не бяха всичките 10, но и не бяха 4, а поне 6. ;) Те кметоввете и заместниците, все не са запознати и научават от хората нещата. ;)
Доста бързо са реагирали, аз като съм им пращал имейли, винаги ми отговаряха след месец, а веднъж даже се случи чак след 3 месеца просто да ми напишат 1 изречение.

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #2121 on: 21.03.2020, 13:28:24 »
Доста бързо са реагирали, аз като съм им пращал имейли, винаги ми отговаряха след месец, а веднъж даже се случи чак след 3 месеца просто да ми напишат 1 изречение.

Аз отговор официален, не съм получил. Надявам се обаче да са ги глобили за неизпълнение на нарежданията по време на криза. ;)

Offline Bulgaria111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #2122 on: 22.03.2020, 20:24:37 »
https://www.marica.bg/plovdiv/gradat/milioni-levove-investicii-v-novi-reysove-blokirani
Най-важното от статията - отложили са търга за конкурса за 14 април, фирма от Монтана пък е обжалвала този конкурс, а Петко е докарал 30 нови Темси, които вече са в гаража, Чолаков също е докарал нови автобуси, но не става ясно какви, също така най-вероятно ще удължат стария договор с анекс.  ;)

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #2123 on: 22.03.2020, 20:35:23 »
Чакайте малко. Как така докарват нови автобуси без още да е проведен конкурса? Ако не го спечели, какво ще ги прави? Няма нормална фирма на тази планета, която да купува цели 30 нови при това, автобуса, само за да участва в конкурс наравно с останалите участници. Освен ако предварително не е ясно, че ще спечелиш.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Bulgaria111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #2124 on: 22.03.2020, 20:57:23 »
Чакайте малко. Как така докарват нови автобуси без още да е проведен конкурса? Ако не го спечели, какво ще ги прави? Няма нормална фирма на тази планета, която да купува цели 30 нови при това, автобуса, само за да участва в конкурс наравно с останалите участници. Освен ако предварително не е ясно, че ще спечелиш.
Според мен е ясно, че ще спечели, още повече, че последните няколко години той взима постоянно нови линии.  ;). Първоначално през 2013 имаше само 2 линии, сега е с 11 линии, след конкурса може да станат и повече.
« Last Edit: 22.03.2020, 21:02:18 by Bulgaria111 »

Offline lol4o

• Наистина съм луд
  • Хеброс Гнус?
    • View Profile
« Reply #2125 on: 22.03.2020, 21:29:37 »
В Пловдив я няма практиката да се кандидатства с предварителен договор за покупка на автобуси, както в София. Преди години един от конкурсите беше обжалван точно заради това, но КЗК отхвърли жалбата. Така общината доста точно "отсява" участниците в конкурсите... Ако превозвачите знаеха, че няма точно те да вземат линиите, изобщо нямаше да купуват нови автобуси.

И цялата история с жалбите е до болка позната - превозвачите не са готови за участие в поръчката, затова някоя фирма, която като цяло няма нищо общо с градския транспорт в Пловдив, обжалва. Предишни години винаги са били Дрита, Медилин или Комексмаш. Тази година пловдивският конкурс е заинтригувал чак Монтана АТ. Очаквам тези дни да качат текста на жалбата и да стане ясно какво точно е възпрепятствало участието им.  :D

Offline KillKill

• Писател
  • **
  • Враг на Автотранс
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #2126 on: 22.03.2020, 22:22:30 »
Хмм Марица, пак е копи-пействала статията на 24 часа. Едните пишат за 30 автобуса, другите за 60, ходи ги разбери вече. :blink:

Offline pldbus

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2127 on: 23.03.2020, 02:35:40 »
Ъ, Чолаков нали уж нямаше да участва, пък сега... и ако наистина е купил 20 автобуса, значи ще играе за 2 линии. Съмнявам се той да е купил 12 метрови автобуси.

Offline Spronok

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #2128 on: 23.03.2020, 11:45:36 »
Не знам какви оглушки си правят при положение, че за този конкурс нито може да се участва с конспрциум, нито с подизпълнители. Ще има един победител.

Offline Bulgaria111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #2129 on: 23.03.2020, 13:29:08 »
Не знам какви оглушки си правят при положение, че за този конкурс нито може да се участва с конспрциум, нито с подизпълнители. Ще има един победител.
Тоест всичките тези 8 линии ще се обслужват от един превозвач ли?

Offline pldbus

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2130 on: 23.03.2020, 13:32:12 »
Според тази статия изглежда, че и Чолаков е поръчал Темси. https://www.24chasa.bg/novini/article/8338375
Иначе новите автобуси са ги снимали, явно ще са бели, а не сини като първите 5 които докараха.
« Last Edit: 23.03.2020, 13:34:09 by pldbus »

Offline Bulgaria111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #2131 on: 23.03.2020, 13:34:01 »
Според тази статия изглежда, че и Чолаков е поръчал Темси. https://www.24chasa.bg/novini/article/8338375
Иначе новите автобуси са ги снимали, явно ще са ще са бели, а не сини като първите 5 които докараха.
Там пише, че са от същата марка, но не се знае дали със сигурност са от същия модел, може и да е взел Temsa MD9 LE например.

Offline lol4o

• Наистина съм луд
  • Хеброс Гнус?
    • View Profile
« Reply #2132 on: 23.03.2020, 13:40:14 »
Позволено е да се участва с консорциум или подизпълнител. Условието е обаче една линия да се обслужва само от един превозвач:

Обществен превоз на пътници по автобусна линия от предмета на поръчката, не може да се извършва от повече от един превозвач (участник, подизпълнител или член на обединение).

Offline pldbus

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2133 on: 23.03.2020, 13:51:34 »
Там пише, че са от същата марка, но не се знае дали със сигурност са от същия модел, може и да е взел Temsa MD9 LE например.
То там пише и, че Чолаков е поръчал "още толкова автобуси" (демек 30), а в другата статия пише 20 автобуса. Да не говорим че са му объркали и името, човека се казва Димитър Чолаков, те са го писали Иван Чолаков. Абе то бива простотия в тия медии, ама чак пък толкова наизуст да си пишат, направо нямам думи.  :D

Offline lol4o

• Наистина съм луд
  • Хеброс Гнус?
    • View Profile
« Reply #2134 on: 23.03.2020, 13:56:40 »
То там пише и, че Чолаков е поръчал "още толкова автобуси" (демек 30), а в другата статия пише 20 автобуса. Да не говорим че са му объркали и името, човека се казва Димитър Чолаков, те са го писали Иван Чолаков. Абе то бива простотия в тия медии, ама чак пък толкова наизуст да си пишат, направо нямам думи.  :D
Димитър и Иван Чолакови са братя близнаци. Димитър от известно време не е управител и съсобственик на фирмата, а се изявява като общински съветник. :)

Offline pldbus

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2135 on: 23.03.2020, 14:04:23 »
Това не го знаех, мерси за информацията. :) То е ясно че няма как Чолаков хем да е общински съветник, хем да има и фирма за превози със договор със общината, защото така ще бъде в конфликт на интереси. :D Та ясно каква врътка си е намерил.

Offline Bulgaria111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #2136 on: 23.03.2020, 14:11:03 »
Позволено е да се участва с консорциум или подизпълнител. Условието е обаче една линия да се обслужва само от един превозвач:

Обществен превоз на пътници по автобусна линия от предмета на поръчката, не може да се извършва от повече от един превозвач (участник, подизпълнител или член на обединение).
Е то така или иначе в Пловдив скоро не се е случвало 1 линия да се обслужва от 2 или повече фирми, освен може би преди 12-13 години, когато линия 16 май се обслужваше едновременно от Батаклиев и Меритранс.

Offline eco_power

• Приятел на ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #2137 on: 23.03.2020, 20:13:37 »
Това не го знаех, мерси за информацията. :) То е ясно че няма как Чолаков хем да е общински съветник, хем да има и фирма за превози със договор със общината, защото така ще бъде в конфликт на интереси. :D Та ясно каква врътка си е намерил.
Ами при Митко Чолаков точно такъв беше случая - беше управител и същевременно общински съветник от групата на Дани Каназирева и то 2 мандата. На последните избори обаче се яви от листата на БСП и сега е пак общински съветник, но смени отбора  :P

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2138 on: 23.03.2020, 23:52:40 »
В крайна сметка Петко е докарал 30, от които 25 бели и 5-те сини. Чолаков има 20 или 30 автобуса и излиза, че май Хеброс ще си заминават. ;) А Автобусни ще е новият Хеброс за 8-10 години, и после и той ще залезе. Не може тук да държиш 40% от линиите, и да подържаш автобуси с две халета с 8 човека, които да се грижат в началото за 20 рейса, а след това за 120, и заплатите да им стоят на 700-800 лева. ;) Да не говорим, че Петко и Чолака напоследък, гам не спазват заповедите на Кмета и си правят какво искат изключват се коли когато си искат, не вървят с делнично от 5 до 9 и от 16-19 часа и прочие и прочие. ;)

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2139 on: 23.03.2020, 23:54:47 »

И цялата история с жалбите е до болка позната - превозвачите не са готови за участие в поръчката, затова някоя фирма, която като цяло няма нищо общо с градския транспорт в Пловдив, обжалва. Предишни години винаги са били Дрита, Медилин или Комексмаш. Тази година пловдивският конкурс е заинтригувал чак Монтана АТ. Очаквам тези дни да качат текста на жалбата и да стане ясно какво точно е възпрепятствало участието им.  :D

Миналият конкурс, всъщност го обжалва фирма от Варна за коли под наем. ;) :D