Author Topic: Новини  (Read 369898 times)

Offline kops

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Re: Новини
« Reply #840 on: 23.11.2011, 12:48:22 »
Never let your dreams down!

Offline troley_ lover

• Наистина съм луд
  • ;)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #841 on: 23.11.2011, 16:10:43 »
Някои хора трябва да обърнат внимание на това, което искат гражданите в отделните градове и тези хора се наричат  КМЕТОВЕ! Нека да спрем прибързаните решения на самите кметове и да им покажем какво искаме! ;)

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #842 on: 23.11.2011, 16:36:55 »
До сега само се шокира ... дано направи нещо, аз съм лееко скептичен. Стария проект не струваше според мен. Имаше неща, на които не им е там мястото.

Според мен трябват да се извършат следните дейности, може и да се отклонявам малко от програмата но все пак

- смяна на паважните настилки с асфалтови на Васил Априлов, Гладстон, Борис III Обединител - продължение, Марица Юг и Север, 6-ти септември, Копривщица
- зелени вълни
- повдигане на жп линията гара Филипово - гара Пловдив, това обаче не е наложително предвид разредените влакове за следващата година в ГДВ, а може и за по-дълго да се запазят промените
- Изграждане на паркоместа и обществени многоетажни паркинги

Други проекти, което би било добре да се случат са бул. Северен, връзката Модър - Царевец,  удвояване на Васил Априлов в частта Биомашиностроене - Околовръстен път, Пещерско шосе с още 1 лента, бул. Южен, бул Източен между Мария-Луиза и Марица-Юг, пробив Водна палата, като бул. Марица Юг мине под Борис Трети Обединител.

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #843 on: 25.11.2011, 22:46:57 »
Стачката на БДЖ се осеща и в Пловдив.
http://news.plovdiv24.bg/307811.html
Самоче, нещо не се споменава защо са махнати бюрата от "Родопи" и "Север", и дали картите ще важът за автобусите на "Хеброс".
http://news.plovdiv24.bg/307854.html

Offline eco-power

• Запален по ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #844 on: 26.11.2011, 01:39:32 »
За тези, за които би представлявало интерес, качвам предложението на Съюз за пловдив към ОбС за следващата сесия на 01.12.2011.

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #845 on: 26.11.2011, 10:47:57 »
Едно принципно решение, което подкрепям  ;)
Пък дано въздейства положително на ГТ, и вземе да си изпълни ангажиментите, че в сегашната ситуация не му е изгодно да си изпълнява разписанията ...

Самоче, нещо не се споменава защо са махнати бюрата от "Родопи" и "Север", и дали картите ще важът за автобусите на "Хеброс".
Подозирам, че са махнати защото ХБ ще си издава сам карти, и ще ги издава на същите места Север и Родопи, затова отсега излизат да кажат, че не там ще се издават вече. :)
« Last Edit: 26.11.2011, 10:53:40 by nasko84 »

Offline troley_ lover

• Наистина съм луд
  • ;)
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #846 on: 30.11.2011, 16:27:20 »
http://www.gustonews.bg/?page=article&instanceID=13449
Кметът Иван Тотев е поискал от общинската агенция за приватизация всички решения, свързани с изпълнението на приватизационния договор на „Градски транспорт“. След като се запознае с цялата документация, общината ще реши дали да предприеме мерки срещу приватизатора за неизпълнение на договора.
Според фирмата консултант по Транспортния проект на Пловдив тролейбусния трастпорт е ненадежден и неефективен и трябва спешно да бъде взето решение или общината да се откаже от тях, или да бъде инвестирано в нови тролеи, каза още зам.-кметът Държиков.
Някои хора трябва да обърнат внимание на това, което искат гражданите в отделните градове и тези хора се наричат  КМЕТОВЕ! Нека да спрем прибързаните решения на самите кметове и да им покажем какво искаме! ;)

Offline kops

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #847 on: 30.11.2011, 18:47:44 »
http://www.gustonews.bg/?page=article&instanceID=13449
Кметът Иван Тотев е поискал от общинската агенция за приватизация всички решения, свързани с изпълнението на приватизационния договор на „Градски транспорт“. След като се запознае с цялата документация, общината ще реши дали да предприеме мерки срещу приватизатора за неизпълнение на договора.
Според фирмата консултант по Транспортния проект на Пловдив тролейбусния трастпорт е ненадежден и неефективен и трябва спешно да бъде взето решение или общината да се откаже от тях, или да бъде инвестирано в нови тролеи, каза още зам.-кметът Държиков.

Става интересно,но може да завърши фатално :(
Never let your dreams down!

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #848 on: 30.11.2011, 19:40:55 »
Предсказанието ми започна да се сбъдва. Съдбата на тролейбусният транспорт беше взета в момента,който батака го купи. Няма нищо лошо в закриването му, положението е неспасяемо и всичко от мрежата до колите е практически за скрап.
Keith Keller (67018) - - (92042) Honegger

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #849 on: 30.11.2011, 21:11:01 »
Съдбата на тролейбусният транспорт беше взета в момента,който батака го купи. Няма нищо лошо в закриването му, положението е неспасяемо и всичко от мрежата до колите е практически за скрап.
Що за изказване? Не разбирам как "няма нищо лошо в закриването" на тролейбусния транспорт в Пловдив. Града е много по -голям по площ от Бургас и не мисля,че е редно да остане без екологичен транспорт. Отделен е въпроса, че Батаклиев го е съсипал (и то съвсем преднамерено).
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #850 on: 30.11.2011, 21:26:34 »
Не разбирам как "няма нищо лошо в закриването" на тролейбусния транспорт в Пловдив.

За да се спаси този вид транспорт трябва целият бюджет да отиде там.Както казах,всичко е за скрап.Ако ще се говори за екология,първо общината да купи няколко ролби и да разкара бруталното количество прах,после да започне да глобява селяндурите с бараки 3-та ръка вмирисващи града, да си подмени автобусите,да въведе Park & Ride и тогава да мисли за тролеи.

Offline nasko84

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #851 on: 30.11.2011, 21:48:47 »
вече няколко сутрини като отивам за работа и по бул. Източен заварвам  една от машините, които метат с четки, та запрашеността след тази машина е забележително голяма ... все едно влизаш в облак ...
да вземат освен да метат и да мият

Offline ku4eto

• Маниак
  • Безспир
    • View Profile
« Reply #852 on: 30.11.2011, 21:49:47 »

после да започне да глобява селяндурите с бараки 3-та ръка вмирисващи града
Селяндурите, вмирисващи града, по всяка вероятност не разполагат с финансови средства за нов автомобил. Повярвай, ако имаха, нямаше да ги карат. Ако си навит, дай им пари да си купят нови возила. :angry:
« Last Edit: 30.11.2011, 21:51:19 by ku4eto »
В този подпис няма да откриете псувни, нито намеци към някого.

Online viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #853 on: 30.11.2011, 21:53:36 »
Проблемът е точно от тогава. За това е виновен Славчо, който не остави нищо общинско. А, да - Контактната мрежа за тролеите май е общинска (Поправете ме ако греша). С това свое решение тотално загроби тролейбусния транспорт, защото беше ясно, че по оперативните програми ще дойдат свежи пари за градския траспорт като цяло, част от които могат да се ползват за някое от общинските предприятия (но такива вече няма). Само погледнете парите, които ще получат седемте най-големи града, както и самите им проекти - София - 63 млн. евро, Пловдив - 25 млн. евро, Варна - 55 млн. евро, Бургас - 67 млн. евро, Русе - 13 млн. евро, Стара Загора - 35 млн. евро и Плевен - 12 млн. евро. Пловдив е принизен до Русе и Плевен и грам не може да се разбере, че това е вторият по големина град! Ако контактната мрежа е общинска - защо общината не я подмени с европейски пари? Във всички градове (без Бургас) има заделени пари за тролеи и/или контактна мрежа, само в Пловдив няма! Дори и в Русе, където ЕГГЕД е транспортен оператор, а не общината, ще рехабилитират ККМ ши стълбове!
Аз искрено се надявам, въпреки че и ГЕРБ по принцип си е проавтобусна партия, че приватизацията на тролейбусен траспорт ще се обяви за нищожна, за да може предприятието да стане общинско, а така да може да се финансират малко тролейбусите, поне в следващия програмен период. Тогава може да викнете чехи, немци или австрийци да ви подменят мрежата с нови криви, кръстовки и стрелки и да я поопънат малко. Казвал съм го не веднъж - Пловдив с градската си планировка е прекрасен за бърз тролейбусен транспорт, подобно на Плевен и категорично не бива той да се закрива.
Ето с каква скорост се движат чешките тролеи в град Ихлава (ок. 130 хил.д.) през стрелки и криви:
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #854 on: 30.11.2011, 22:04:17 »
вече няколко сутрини като отивам за работа и по бул. Източен заварвам  една от машините, които метат с четки, та запрашеността след тази машина е забележително голяма ... все едно влизаш в облак ...
Друг е въпроса, че в служба "Чистота" би трябвало да имат машини оборудвани с вода, точно за тази цел - в периода между 00 и 04 часада се мият основните пътни артерии в града (поне в Бургас тази практика не е спирана през годините). Някак си не ми звучи логично оправданието за някакви липси , гориво винаги може да се набави, а вода (макар и речна) има в изобилие.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #855 on: 30.11.2011, 22:15:54 »
Селяндурите, вмирисващи града, по всяка вероятност не разполагат с финансови средства за нов автомобил. Повярвай, ако имаха, нямаше да ги карат.

Техен проблем.Не може да замърсяваш и да няма никакви последствия.Както аз не преча на другите,така очаквам и те да не ми пречат.Като нямат пари за чисти автомобили - има си градски транспорт,не е като да няма алтернатива.

Миенето с вода само влошава нещата.От начало след измиването изглежда чисто,но само привидно.Прахта полепва по асфалта и остава там.След като се напръска с вода трябва да се изсмуква вместо просто да остава мокро и то не само по булевардите,но и по пешеходните зони всекидневно.
« Last Edit: 30.11.2011, 22:21:01 by Beer »

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #856 on: 30.11.2011, 22:22:39 »
Относно принизяването на Пловдив, до нивото на Русе и Плевен, това е защото на нас пари за автобуси не ни трябват, пък и няма кой да ги усвои, при положение че транспорта на 99,7% е частен. Отделно смятам, че за момента имаме достатъчно нови и екологични автобуси, изключвам бараките по 1, 16,116, 44, такаче 25 млн. само за едни тролей е предостатъчно.  ;)

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #857 on: 30.11.2011, 22:24:54 »
такаче 25 млн. само за едни тролей е предостатъчно.  ;)

Тези пари не са ли за ел. таксуването?  :)

Offline eugenio

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
  • DAC_1031
    • View Profile
« Reply #858 on: 30.11.2011, 22:27:39 »
Само погледнете парите, които ще получат седемте най-големи града, както и самите им проекти - София - 63 млн. евро, Пловдив - 25 млн. евро, Варна - 55 млн. евро, Бургас - 67 млн. евро, Русе - 13 млн. евро, Стара Загора - 35 млн. евро и Плевен - 12 млн. евро.

Проектът за интегриран градски транспорт на Стара Загора е в размер приблизително 13 млн евро. А що се отнася до бъдещето на тролейбусният транспорт в Пловдив, моето мнение е, че не бива да се закрива напълно, а да се подмени само част от сегашната мрежа, където има най-голям пътникопоток + нови тролейбуси! Останалата ККМ да се демонтира и след време ако се намерят средства, да се подмени с нова.
За развитие на тролейбусния транспорт в Стара Загора!

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #859 on: 30.11.2011, 22:51:13 »
такаче 25 млн. само за едни тролей е предостатъчно.  ;)
Тези пари не са ли за ел. таксуването?  :)

Парите са за всичко свързано с проекта устоичив градски транспорт, ел. таксуване, изграждане на умна система, велоалеи и тн. Иначе ето от още едно място подобна новина.
http://news.plovdiv24.bg/309244.html