Author Topic: Общи теми и Въпроси  (Read 137301 times)

Offline Bulgaria111

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Общи теми и Въпроси
« Reply #1360 on: 03.08.2020, 20:18:54 »
Ами линия 4 е доста натоварена, не колкото 12 но все пак, когато има ученици е нещо страшно там. Също и линия 20 разпокъсаната кола (където пускаха оранжев Мерцедес при Петко) също се пълни страшно много с ученици, въпреки че останалите курсове са сравнително слаби, особено извън час пик.
То и 12 сега не е много натоварена, последно време винаги когато пътувам с 12, има не повече от 5 или 10 души, независимо дали делник или празник, ама преди се пълнеше много с ученици от Френската и Математическата.  :D Може би сега 1 и 37 са най-натоварени, даже според мен трябва повече големи автобуси там.
« Last Edit: 03.08.2020, 20:22:50 by Bulgaria111 »

Offline pldbus

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1361 on: 03.08.2020, 20:40:27 »

И с 14 ще стане не се притеснявай, а 4-та не знам какво мрънкате за нея като там оборотите които правят са между 23 и 37 лева, понякога и за цял ден. ;)
Е как ще стане, 17 коли са и то без резервите, с тях 19, нали за всяка линия трябва да осигурят и една резерва. :D

Offline Bulgaria111

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1362 on: 03.08.2020, 21:32:59 »
Може да махнат някои коли.

Offline Spronok

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1363 on: 03.08.2020, 22:57:35 »
И с 14 ще стане не се притеснявай, а 4-та не знам какво мрънкате за нея като там оборотите които правят са между 23 и 37 лева, понякога и за цял ден. ;)

Ако се вярва на някои приказки на общината, скоро оборотът не би трябвало да ги вълнува.
« Last Edit: 03.08.2020, 23:27:14 by lud_pi4 »

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #1364 on: 03.08.2020, 23:30:44 »
Е как ще стане, 17 коли са и то без резервите, с тях 19, нали за всяка линия трябва да осигурят и една резерва. :D

С врътки, както винаги. ;)

То и 12 сега не е много натоварена, последно време винаги когато пътувам с 12, има не повече от 5 или 10 души, независимо дали делник или празник, ама преди се пълнеше много с ученици от Френската и Математическата.  :D Може би сега 1 и 37 са най-натоварени, даже според мен трябва повече големи автобуси там.

Да ама на 12-та правят 130-160 лева на смяна, нещо което на 37 го сънуват, единствено 1-та сега има хора, макар, че днес всяка 1-ца която виждах имаше по 3-ма човека вътре. Но то е отпускарски сезон все пак. ;)  И викам да се спрем малко, че го обърнахме на чат, всичко ще иде в темата за общи теми и приказки. ;)

Offline eco_power

• Приятел на ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #1365 on: 04.08.2020, 01:25:52 »

Ако се вярва на някои приказки на общината, скоро оборотът не би трябвало да ги вълнува.
По мои наблюдение 50%, а може и повече, от пътниците пътуват с карта, така че не е коректно преценката на вместимостта да се взима на база оборот.  Методът с преброителките, които залягаха по храстите също не е прецизен. Липсата на капацитет в общината вече е диагноза, а това, че превозвачите противно на всякаква световна пазарна логика продължават да поддържат кондуктори за обороти между 23 и 37 лева говори много за цялата "схема", която въобще не е това, което изглежда. Всеки сам да си прави изводите ...

Offline Bulgaria111

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1366 on: 05.08.2020, 13:23:08 »
По мои наблюдение 50%, а може и повече, от пътниците пътуват с карта, така че не е коректно преценката на вместимостта да се взима на база оборот.  Методът с преброителките, които залягаха по храстите също не е прецизен. Липсата на капацитет в общината вече е диагноза, а това, че превозвачите противно на всякаква световна пазарна логика продължават да поддържат кондуктори за обороти между 23 и 37 лева говори много за цялата "схема", която въобще не е това, което изглежда. Всеки сам да си прави изводите ...
Не би ли трябвало някъде да има информация колко човека са си чекирали картата в даден автобус и оттам също да се гледа пътникопотокът?

Offline mitakaailqka

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1367 on: 05.08.2020, 14:00:24 »
Ами би трябвало разбира се, просто за преференциалните карти не се ползват електронни все още, а със сегашното темпо около 2030 може би това ще стане.

Offline KillKill

• Напредващ
  • Враг на Автотранс
    • View Profile
« Reply #1368 on: 05.08.2020, 16:37:32 »
И сами може да си отговорите колко души са се чекирали, минимален брой, лелките на които ги дават те само ги показват, младите ги чекираме. Но и кондукторките не казват да ги чекираш само по някои линии на Хеброс съм виждал и по 2,3 линии на Петко да ги молят или да взимат да ги чекират. Сега общината качва отчет колко карти са продадени там може да гледате също.  ;)

Offline pldbus

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1369 on: 05.08.2020, 17:58:46 »
Линия 4 е много натоварена главно заради учениците, а те са с карти, така че оборотите не могат да бъдат непременно добър метод за определяне на пътникопотока по дадена линия. Тази линия се препълва в пиковите часове с ученици от езиковите гимназии, и като са ученици и са с карти какво, да се тъпчат един върху друг в малки автобусчета ли? То и сега повечето хора които ползват ГТ са с карти, а именно ученици, студенти и пенсионери, а като се въведе изцяло електронната система още повече ще се ползват карти а не билети. Нормално е да се стимулира пътуването с карта, а билетите да останат само за хора които рядко пътуват или инцидентно са се качили на автобус. В София сигурно поне 80% от хората пътуват с карти, ако пътуваш всеки ден по 2 пъти до работа и обратно естествено че ще си купиш карта за 50 лв, а не да плащаш по 2 билета. :D

Offline Bulgaria111

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1370 on: 05.08.2020, 19:34:54 »
И сами може да си отговорите колко души са се чекирали, минимален брой, лелките на които ги дават те само ги показват, младите ги чекираме. Но и кондукторките не казват да ги чекираш само по някои линии на Хеброс съм виждал и по 2,3 линии на Петко да ги молят или да взимат да ги чекират. Сега общината качва отчет колко карти са продадени там може да гледате също.  ;)
Много често се случва, поне докато аз пътувам, кондукторите да карат хората с карти да ги чекират. Но и то доста от автобусите не са оборудвани със системата, а пък тези, които са оборудвани, таксуването от кондуктор трябваше да се допуска само в краен случай, а много кондуктори все още продължават да лъжат, че системата не работи и да не пускаме пари и го казват даже и когато всичко работи. Дано по-скоро оборудват всички автобуси със системата и махнат лъжливите кондуктори. (въпреки че не всички са такива, ама доста голяма част са.)

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #1371 on: 05.08.2020, 22:20:33 »
Гледам спорите и вадите някакви факти, ама никой не е казал, че на 4-та ще има малки автобуси, отделно почти навсякъде където съм се качил, ако човек се качи и тръгне да си копува билет от феърбокса, никой не го спира. Почти навсякъде ако не си се чекирал, кондуктора взема картата и е чекира. ;) Но тези общинските, парите не отиват в превозвачите, затова и мрънкат, а за другите хартиените получават някаква минимална дотация. ;) Интересното е, когато всички пари започнат да отиват за общината и тя плаща на километър, кой ще плаща на шофьорите, частника или общината?? Ето и две снимки на голям автобус по 37 в пиков час в средата на маршрута.
« Last Edit: 06.08.2020, 15:12:05 by lud_pi4 »

Offline mitakaailqka

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1372 on: 08.08.2020, 12:14:24 »
Аз имам въпрос, маршрутка 8 движи ли се в събота въобще?

Offline Bulgaria111

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1373 on: 08.08.2020, 13:04:00 »
Да не са махнали щъркелите от 12 на празник, защото гледах половин час линията днес в двете посоки и засичах само Темси там.
Аз имам въпрос, маршрутка 8 движи ли се в събота въобще ?
Петицата май се движи, би трябвало и 8 да се движи. Но маршрутка 4 не съм я виждал отдавна и мисля, че са я спряли.