Author Topic: Контрольорите  (Read 111267 times)

Offline Whatnow14

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Контрольорите
« Reply #1080 on: 09.10.2017, 21:07:04 »
На мен ми се струва по-адекватно да обясниш на контрольорите каква е ситуацията просто и ако те имат билет на нормална цена - купуваш от тях, ако и те нямат, не си виновен по никакъв начин.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Контрольорите
« Reply #1081 on: 09.10.2017, 21:56:11 »
Да, но по принцип е отговорност на пътника да се снабди с билет. Нищо не пречи да си купи едни талончета и да си ги сложи в портфейла, а като намалеят да си вземе нови.
Иначе обяснаването на ситуацията ще води до злоупотреби, защото е трудно доказуемо от къде си се качил и имало ли е от къде да си купиш билет.

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1082 on: 16.11.2017, 21:25:57 »
Днес в 20ТМ на Централна Гара се качиха 3 ма контрольори. Само аз бях с карта и всеки ми маркира картата без да питат, без нищо. :devil:
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1083 on: 17.11.2017, 09:25:43 »
Днес в 20ТМ на Централна Гара се качиха 3 ма контрольори. Само аз бях с карта и всеки ми маркира картата без да питат, без нищо. :devil:
Започвала им е смяната (или е свършвала) и е трябвало да се маркират някъде, за да си отчетат после работата.

Offline abs111

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #1084 on: 30.11.2017, 18:19:58 »
Днес направо се втрещих,на спирката след разклона за Овча Купел 2 имаше хайка.Двама контрольори,полицай и линеен,последният само попита за служебния номер на шофьора и си отпрашихме без никаква проверка.  :eek:

Offline atanas_sofia

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1085 on: 15.05.2018, 16:38:23 »
Някой някога виждал ли е контрольор да глобява цигани?

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1086 on: 15.05.2018, 17:08:11 »
Преди време видях в 78 как едър и як индиец измъкна глоба от сънародници след разправия. :) За съжаление нямах камера. :(

Offline TheBulgarianRail

• Запален по ГТ
  • Любител на Икарус, ЗиУ (Тролза) и Шкода
    • View Profile
    • Email
« Reply #1087 on: 15.05.2018, 20:39:59 »
Някой някога виждал ли е контрольор да глобява цигани?

Според мен контрольорите не обръщат толкова внимание на циганите, така както на българи/чужденци в ГТ. Това е, защото най - често са уплашени какво ще им се случи. Съвсем скорошният случай с намушканото момче в ТБ 7 №2123 сигурно ги е уплашило повече. Това обаче не е оправдание да не си вършат работата. Аз мисля, че за контрольори трябва да се избират само хора със здрава нервна система и да могат да овладяват конфликти.
Всяко мнение е важно, независимо кой го изразява.

YouTube канал:
https://www.youtube.com/c/TheBulgarianRail

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #1088 on: 15.05.2018, 20:58:31 »
Преди време видях в 78 как едър и як индиец измъкна глоба от сънародници след разправия. :) За съжаление нямах камера. :(

Това май е доста добър подход. Наемат се няколко индийци като контрольори и се пускат по 79,56 и т.н. Те поне ще знаят как да се справят със свойте сънародници.

Offline The Freshmaker

• TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #1089 on: 15.05.2018, 21:21:08 »

Това май е доста добър подход. Наемат се няколко индийци като контрольори и се пускат по 79,56 и т.н. Те поне ще знаят как да се справят със свойте сънародници.

Че то това важи за всеки аспект от тяхната реална, а не на хартия интеграция. Нека не забравяме, че повечето индийци, както ги наричате, са на този хал, защото са необразовани, живеят в затворени общности, държат ги бедни, прости и без реална алтернатива за добра работа, и с поколенията става само по-зле. Получава се омагьосан кръг, за който са виновни всички участници в него, но най-вече тези, които го създават и поддържат - и това съвсем не са индийците.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1090 on: 16.05.2018, 10:16:19 »
Мургавите братя произхождат от номадски индийски племена в Северозападна Индия и не виждам нищо нередно в това да бъдат наричани индийци. Бедните квартали в Индия поразително приличат на нашите катуни. :)