Author Topic: Контрольорите  (Read 156183 times)

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Контрольорите
« Reply #1140 on: 18.12.2018, 21:02:27 »
Това показва, че картата ти е валидна, но не е маркирана на валидатор в трамвая/тролея. Това уж щеше да е задължително в електротранспорта и да налагат едно левче или 1.60 минимална глоба, когато не е направено, но в крайна сметка отпадна.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1141 on: 14.05.2020, 23:03:15 »
Колега от университета е нещо като професионален гратисчия - старае се да избегне по всякакви начини плащането на пътуванията си в градския транспорт и се гордее с това. :help:

Той ми разказа за среща с контрольори по време на извънредното положение. Това се е случило в деня на разрушаване на ИПК "Родина". Контрольори се качили в автобус по Цариградско шосе между Плиска и Орлов мост. Били две жени и един мъж и се оказало, че значителна част от не многото пътници били без превозен документ и си купили билети от контрольорите.

Нашият човек също си купил билет, но контрольорите не следели дали пътниците всъщност дупчат тези билети :blink:. И моят колега се направил на интересен и не си дупчил билета. И се чувства още по-тарикатски, защото дори в този случай е минал безплатно, защото въпросният билет си стоял непокътнат и до ден днешен.  :help:

Чудя се защо тези хора са продължили да работят в екипи? След като така или иначе тяхната работа е сведена до кондуктори, защо не са се разделили и по този начин да покрият повече превозни средства?

Това че продават билети и дори връщат ресто :eek: е огромен риск за здравето им, а на всичкото отгоре и работят в екипи, което увеличава драстично възможността да си предадат зараза един на друг. Недомислена история...  :/
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline petur1111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1142 on: 27.08.2020, 01:16:32 »
Значи на преходите между станция Орлов мост и станцията на софийския университет имаше цяла армия служители, които пазеха да не би някой случайно да не премине гратис от безплатния диаметър 3 на диаметър 1. Докато при прехода на НДК нямаше такова нещо. Там можеше безплатно да минеш.

Това, което ми направи много лошо впечатление бяха няколко екипа контрольори, които цял ден стояха в метрото по диаметър 1 и диаметър 2, за да дебнат такива, които са дошли гратис от диаметър 3.

Можеше да обявят цялото метро да е безплатно за ден в чест на новата придобивка.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #1143 on: 27.08.2020, 09:05:10 »
На мен пък ми изглежда съвсем правилно да е така. А в метрото по принцип си обикалят контрольори.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline petur1111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #1144 on: 09.09.2020, 01:59:23 »
А в метрото по принцип си обикалят контрольори.
Така е, но никога не са били толкова много контрольори по диаметър 1 и 2, концентрирани в даден момент.

Аз бях проверен два пъти за едно пътуване след работа. Колега, който пътува в диаметрална посока също е бил проверен два пъти за едно пътуване. Значи само в този момент в метрото е имало минимум 4 екипа контрольори.

Горе-долу в същата част на деня жена ми е била проверена 3 пъти при две пътувания с метрото.

Ясно е, че нарочно се бяха вкарали максимално много контрольори в метрото, за да дебнат заблудени души, които се се прехвърли безплатно от диаметър 3... Много долна постъпка!

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1145 on: 09.09.2020, 08:12:38 »
В СО/ЦГМ ги е много страх да не се минат и затуй затриха картите за 2 линии и въвдоха персонализираните такива!