Author Topic: Витоша  (Read 135000 times)

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Витоша
« Reply #720 on: 30.11.2018, 14:22:07 »
По-скоро междинната станция там трябва да се промени в двупосочна за да може лифта да се използва за довозване за вечерното каране.
Определено. За целта кабинките трябва да се електрифицират и осветят.

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #721 on: 30.11.2018, 15:11:54 »
Само да вметна че Младежка Олимпиада е далеч по-реалистично за нас мероприятие, не го сравнявайте с големите Олимпийски игри. И не е толкова скъпо.

Не е ли световна тенденция лифтовете да се използват и за градски транспорт (там където е възможно)? От тази гледна точка евентуално възстановяване на Княжевския лифт може да се преформатира с цел да стане част от ГТ. А може би и Симеоновския?

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #722 on: 30.11.2018, 15:17:29 »
Лифтовете не са ефективни за градски транспорт - скоростта и превозната им способност са твърде ниски при сериозни експлоатационни разходи. :rolleyes:

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #723 on: 30.11.2018, 15:44:13 »
Хм, някъде четох че лифтовете били нова тенденция по света (там където има предпоставки за развитие).

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #724 on: 30.11.2018, 15:52:29 »
Само да вметна че Младежка Олимпиада е далеч по-реалистично за нас мероприятие, не го сравнявайте с големите Олимпийски игри. И не е толкова скъпо.

Княжевския лифт може да се преформатира с цел да стане част от ГТ. А може би и Симеоновския?

Мда, само едни 50 милиона, от които ще сме на чиста загуба. Но като гледам как се ръсят милиони напоследък като нищо сме кандидатствали.

И Княжевския,  и Симеоновския могат да бъдат част от градския транспорт ако се върне собствеността им към общинска и бъде изгонен частника, който блокира в момента всичко.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #725 on: 30.11.2018, 23:25:59 »
Абе майтап майтап ама из новините някъде ми беше попаднало че догодина юни месец в Лозана щели да гласуват дали големите зимни олимпийски игри да се проведат на Витоша. Дали не са се забързали за това да удължават лифта така изведнъж, иначе ми се вижда абсолютно безсмислено за момента. От друга страна ако гласуват олимпиадата да е на Витоша, кой знае може да съживят Конярника и част от състезанията да се проведат на Конарника.
« Last Edit: 30.11.2018, 23:27:53 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline New_Passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #726 on: 01.12.2018, 10:34:23 »
Мисля че все пак става дума за зимни младежки олимпийски игри, а не големи такива. Може би си попаднал на подобна статия: https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2018/11/29/3354177_novoto_olimpiisko_alibi_za_vitosha/

Говори се за сесията на МОК в Лозана която е догодина през юни, но става дума за младежки ОИ през 2024 г. Одобряването на кандидатурата със сигурност може да форсира всички инфраструктурни и транспортни проекти които касаят Витоша. Ако и Боровец бъде задействан, може да се реализира и хайуея София-Боровец :rolleyes:

Online tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #727 on: 01.12.2018, 15:46:46 »
Аз викам най-накрая да се реализира ж.п. връзката София-Самоков.  Хайуей няма нужда. Ще бъде над милярд за 30 км магистрала. А до стратегически водоем като язовир Искър айде няма нужда.
The Grand Tour