Author Topic: Пътна инфраструктура - обща тема  (Read 229073 times)

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Re: Пътна инфраструктура - обща тема
« Reply #1240 on: 19.11.2020, 21:51:57 »
Измъчено е това обръщалце. Но вдясно при Т-образното кръстовище има достатъчно място за преобразуването му и отделяне на място за обръщало. Ако перпендикулярът на пътя към Зоопарка се замени от две дъги срещу двата изхода на кръговете дъги между платната на Люба Величкова, между тях се получава немалък триъгълен остров за обръщало. Освен това съчленените автобуси по 83, 88 и 120 ще се справят далеч по-лесно с кривите.

По-лесно е трамвайното обръщало да се преобразува в комбинирано с един вход откъм спирката на 120 и 88. След като вече го няма ремонтния канал и обръщалото е асфалтирано спокойно могат да влизат и автобуси там и ще е по-близо до метростанцията.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • View Profile
« Reply #1241 on: 19.11.2020, 22:13:23 »
Влизането в колелото на тм10 от към мола , и после ляв завой в същата посока е непосилен за какъвто и да е автобус.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • ! 9060 !
    • View Profile
« Reply #1242 on: 19.11.2020, 23:46:20 »
Отделно е и много малко. Крайно непригодно за прилично редовните 88 и 120. Евентуално може да се ползва само за 93 и 66 например, които са да речем "излетни". Но и тогава важи горният пост.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #1243 on: 19.11.2020, 23:49:05 »
Ако говорим за линиите, които обръщаха на вече несъществуващата автостанция кръстовището на „Атанас Дуков“ и „Сребърна“ би могло да замени слизането чак до Зоопарка, а място за почивка на „Сребърна“ има достатъчно.