Author Topic: Костинброд  (Read 32729 times)

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Re: Костинброд
« Reply #20 on: 15.04.2010, 02:43:07 »
Благодаря за снимката! Както и предполагах, автобусите си тръгват от този сектор, откъдето и автобусът за Волуяк ;)
Това е най-външният сектор и правят най-малко маневри. На автобусната спирка на Ломско преди моста над жп линията обикновенно е голямо стълпотворение и там май чакат точно тези автобуси.

Offline dhamitak

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #21 on: 24.01.2012, 15:06:22 »
Здравейте,заедно с един човек ще ходим тия дни евентуално до гр. Костинброд,бих искал да попитам къде спират сега рейсовете за там(защото на Обеля правят метрото и има други строежи),кой номер рейс,какво трябва да гледам да пише на рейса и колко струва билета до там?А и колко се пътува и къде спира там,в Костинброд?

п.с. а също така и оттам за София кога тръгват и откъде?Ако може дайте ми информация за тези неща,или ме насочете някъде,където я има тази информация!Благодаря Ви предварително!

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #22 on: 24.01.2012, 15:09:05 »
За автобуси не мога да ти кажа аз, ще те посъветвам да видиш дали с влак няма да ти е по-удобно от сайта на БДЖ.
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 24.01.2012, 16:43:58 »
Здравейте,заедно с един човек ще ходим тия дни евентуално до гр. Костинброд,бих искал да попитам къде спират сега рейсовете за там(защото на Обеля правят метрото и има други строежи),кой номер рейс,какво трябва да гледам да пише на рейса и колко струва билета до там?А и колко се пътува и къде спира там,в Костинброд?

п.с. а също така и оттам за София кога тръгват и откъде?Ако може дайте ми информация за тези неща,или ме насочете някъде,където я има тази информация!Благодаря Ви предварително!
Ето тук е маршрутната схема и разписанието: http://kostinbrod.bg/?page_id=423
Автобусите минават пред МС Обеля. Някои тръгват от Централна гара. Билетът е 1.50 и се продава от шофьора. От центъра някои от линиите продължават към Петърч, а други - в посока Петрохан.

Offline dhamitak

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: 25.01.2012, 14:38:06 »
Благодаря за информацията-аз съм съм ходил с влак,но колегата,с когото евентуално ще ходя предпочита с автобусен превоз,аз предложих за влак-ще видим!  ;)

Offline dhamitak

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #25 on: 01.07.2012, 12:52:10 »
Има ли някъде или ако може да ми кажете актуалната информация за маршрутките/автобусите до град Костинброд-цена на билет и откъде се хващат както и през колко време са?(ако може и последните като часове на тръгване от/за Костинброд).Благодаря Ви предварително!

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 04.07.2012, 20:16:29 »
Има ли някъде или ако може да ми кажете актуалната информация за маршрутките/автобусите до град Костинброд-цена на билет и откъде се хващат както и през колко време са?(ако може и последните като часове на тръгване от/за Костинброд).Благодаря Ви предварително!
Ето тук е разписанието и цените на билетите: http://kostinbrod.bg/?page_id=423 - всички минават на МС Обеля.

Offline hakama

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Драговищица
« Reply #27 on: 07.06.2020, 16:39:29 »
Има ли шансове до с. Драговищица да стига градския транспорт?

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #28 on: 07.06.2020, 16:58:36 »

Ориентирайки се по Goole Maps, най-близо от градските автобуси на София спира автобус 31 на крайната спирка в с. Голяновци. От там, ако няма друг транспорт, може да се стигне пеша до Драговищица за около 40 мин.

Offline hakama

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #29 on: 07.06.2020, 17:00:24 »

Ориентирайки се по Goole Maps, най-близо от градските автобуси на София спира автобус 31 на крайната спирка в с. Голяновци. От там, ако няма друг транспорт, може да се стигне пеша до Драговищица за около 40 мин.
Знам, минавал съм го пеш...  :D Явно трябва да стане в община София.

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #30 on: 07.06.2020, 17:03:47 »
Възможността да достигнат градски линии до там вече е обсъждана в друга тема.

:arrow:
Ако щете вярвайте, но кметът на Костинброд от години се опитва да се пребори общината да бъде включена в столичния МГТ. Хората също не спират да пишат как до Божурище може да има градски рейс, а до Костинброд/Петърч - не. От Голяновци до Драговищица са 15-тина минути пеш, смятяйте с автобуса колко ще е....Проблемът е в съгласувателните процедури, тъй като става дума за междуобластна транспортна схема - според кмета линиите между община Костинброд и София подлежат на същите процедури, разбирайте простотии и разправии, като тези между София и Бургас. Крайно време е и леля ви Фандъкова, и кметовете на общини да пренебрегнат егото си и да възстановят съществувалите до 86-та година крайградски линии до Костинбродските, Сливнишките и Батулийските села, макар и не в тогавашния обем, разбира се....Много от селата все още са сравнително големи и си има хора/движение............Нищо не пречи да се обслужват от частни фирми, и пак да важат билетите/картите за МГТ. Всъщност зорът 86-та година Костинброд и Сливница да се отделят е под натиска на тогавашната местна общественост да се спре разрастването на София в тази посока, което неминуемо в един момент би довело до събаряне на къщи и строителство на жк-та, а хората това не са искали. Ако не беше дошъл 10-ти ноември, Волуяк и Мрамор бяха литнали - щеше да има респективно ж.к. Волуяк и ж.к. Мрамор.......Същото се отнася и за влаковете, само дето и общината, и БДЖ не щат и не щат да се разберат по въпроса. Другото, което е, че гарите в Костинброд и особено Петърч са далече от ядрата, на много хора в северните части им е неудобно, та така или онака трябва довозващ транспорт, отделно, че и влаковете са нарядко. Ама на какво се надяваме при положение, че за Банкя рейсовете са през 10-20 минути, а електричка има 4 пъти дневно.....Там трябва електричка на половин час плюс довозващ транспорт до гарата, а не да се набляга на директни рейсове за София....Същото се отнася и за кремиковските села...Неслучайно до Костинброд и Кремиковци е било предвидено да има трамвай.

Е, разбира се, няма как да се възстановят линиите до Бърложница, Драготинци, Радуловци, Братушково, Гургулят, Ракита, Делян, Понор, Царичина, Цръклевци, Васильовци, Бучин Проход, Батулия, които до едно вече са с двуцифрен, а дори и едноцифрен брой жители, но защо не до Петърч, Опицвет, Безден, Богьовци, Драговищица, Градец, Дръмша, Чибаовци, Хераково, Храбърско, Златуша, Сливница, Алдомировци, Реброво, Ярема.....