Poll

Какъв фаст фууд предпочитате?

KFC
25 (22.9%)
McDonald's
27 (24.8%)
Happy
7 (6.4%)
Пица на парче; хот дог; сандвичи на скара
12 (11%)
Баници
11 (10.1%)
Дюнери
27 (24.8%)

Total Members Voted: 109

Author Topic: Фаст фууд  (Read 33743 times)

Offline Petruccy

• Приятел на ГТ
    • View Profile
Фаст фууд
« on: 15.04.2010, 11:21:10 »
Та така, на всеки му се налага в ежедневието да си вземе нещо за ядене. Тук кажете какви са вашите любими фаст-фууд заведения или предпочитани храни ;) аз съм твърдо фен на Макдоналдс, макар да знам, че не е от най-полезната храна, все пак това е сред пърите фаст фууд вериги които стъпиха в бг, и съм свикнал с тях от дете :D
СМЪРТ ЗА ЧАЛГАТА!!!

Offline 701

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: Фаст фууд
« Reply #1 on: 15.04.2010, 11:35:36 »
Аз предпочитам KFC и Subway. Mc Donald's стана много безвкусно.
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline kris

• Запален по ГТ
  • Computer Freak
    • Skype Me™!
    • MSN Messenger - kkovachev@windowslive.com
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 15.04.2010, 11:37:08 »
След като отвориха молът до нас, всеки ден си взимам SubWay след училище.Много е вкусен и си поръчваш какво да ти сложат във сандвичът или салатата  :)
« Last Edit: 15.04.2010, 11:41:30 by kris »
Canon 70D, Canon 60D, Canon 1000D, Tamron 17-50mm F/2.8, Canon 10-18 F/4.5-5.6 IS, Canon 18-135 F/3.5-5.6 IS, Canon 70-200 f/4L, Canon 50mm F/1.8, Samyang 500mm F/6 :).
Quote from: KRAKOMOBILA
НЕ НА УЖАСНИТЕ СНИМКИ ВЪВ ФОРУМА!!!

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3 on: 15.04.2010, 13:12:25 »
И аз съм свикнал от малък с МакДоналдс. Но гледам и да не прекалявам - повече от 3-4-5 пъти в месеца не ям.

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: 15.04.2010, 13:15:14 »
Дюнери :D Най-често. Има ги близо до НБУ.

За храната на Макдоналдс съм чувал страховити истории, а и имам склонност да им вярвам, тъй като една приятелка от 2 години работи в кухнята. Така че там не стъпвам.

Събуей съм ял веднъж в Лондон и не ми хареса. Няма да повторя, освен ако цените им не паднат драстично.

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5 on: 15.04.2010, 13:16:12 »
Но за сметка на това от време на време ходиш в КФС  :D

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 15.04.2010, 13:22:42 »
КФС също го обичам, факт е :D Но ходя сравнително рядко, около веднъж на две седмици - цената на менюто в КФС е колкото на два големи дюнера :rolleyes:

Offline Muslon

• Маниак
    • View Profile
« Reply #7 on: 15.04.2010, 13:29:04 »
KFC - Едно време като стъпиха в България ми напрваиха много добро впечатление. Сега с топ не можеш да ме накараш да ям там...
McDonald's - нормален джънк фууд: доста е гадно, ама ако няма по-добро...
Happy - е то това май не спада точно към фаст фууд, поне не и ценово. Иначе като храна е според мен малко над МакДоналдс (пак замразени неща в голямата си част).
Пица на парче; хот дог; сандвичи на скара - пиците на парче обикновено са безумно гадни: някакво мазно тесто оцветено с червено отгоре... Хот дог: а нее мерси, с тия кренвирши... Същото важи и за скарата, въпреки че тя понякога е поне вкусна.
Баници - Ех а едно време какви баници имаше... същински ... опа това беше друг виц ;) Ами то май не останах хубави баничарници вече: навсякъде е едно клисаво мазно тесто с малко извара вътре...
Дюнери - Ами за това гласувам. Вече съм събрал доста стаж, но ям само на няколко места, където знам, че месото им е добро (и само телешко).

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #8 on: 15.04.2010, 15:50:47 »
Защо няма Burger King и Pizza Hut?  :(
KFC тогава.
Keith Keller (67018) - - (92042) Honegger

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: 15.04.2010, 16:09:46 »
МакДоналдс и КФС принципно, но хапвам и дюнери и пици, а баници рядко и само за закуска :P.
А това Subway какво е и къде го има, че нещо не го знам  :blush2:.

Offline 701

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #10 on: 15.04.2010, 17:40:17 »
Защо няма Burger King?
Защото е гадно, или поне това в Испания, ама са им хубави гигантските картофи.
А това Subway какво е и къде го има, че нещо не го знам  :blush2:.
На Попа, точно на трамвайната спирка за към Славейков. Преди беше на тролейната (горе-долу), ама го преместиха.
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #11 on: 15.04.2010, 18:38:13 »
"KFC" & "Happy" още не съм опитвал, "Subway" за пръв път го чувам, а "МакДоналдс" е скъп лукс, който за последен път си позволих преди повече от година, когато бях в Пловдив.
Баница ям само домашна - купешките са пълно извращение  :bag: Хамбургерите бяха на мода преди 10 години и можеш и сам да си ги направиш, същото се отнася за хот-дога.
Гласувах за дюнерите. За първи път кусах дюнер в края на миналата година - срам и позор! Също ми идва скъпо, понеже съм пристрастен към захарните изделия и не съм склонен да дам 1.50 за един малък дюнер, при условие че дневните ми джобни са максимум 2 лева. От време на време обаче спестявам и си купувам. Наскоро събрах 3.50 и си купих голям  8) Беше просто кулинарен оргазъм  :blush2: А, да - и винаги отказвам доматите.
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #12 on: 15.04.2010, 19:02:00 »
Защото е гадно, или поне това в Испания, ама са им хубави гигантските картофи.

За това ги няма в анкетата?  :blink: :D

Offline Unicode

• Маниак
  • Фен на Софийското метро
    • View Profile
Re: Фаст фууд (Бърза закуска)
« Reply #13 on: 15.04.2010, 19:33:14 »
Аз пък гласувах за баниците, които са моя фаворит. При нас в Дружба-1 на пазара има едно заведение, в което се помещават заедно сладкарница и баничарница – в баничарницата там правят баница с няколко вида пълнеж – със сирене, със сирене и спанак, с праз, с пиле и с кисело зеле. Приготвяните в тази баничарница баници като вкус са просто фантастични. За съжаление трябва да направя и констатацията, че правените на повечето други места баници като вкус и качество просто въобще не струват.
Аз също така недоумявам защо в анкетата не са включени закуските Форнети (Fornetti) – те се предлагат в много различни видове и вкусове и дори да са поизстинали, те си остават вкусни и хубави.

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #14 on: 15.04.2010, 19:40:09 »
Къде видяхте баница със сирене?!!  :P :D :D

На мен това ми е летен спомен, умирах от глад, и сигурно затова ми останаха в тях очите, макар и да не опитах нищо. Град Габрово:

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #15 on: 15.04.2010, 21:18:23 »
Subway има и в Serdica center.

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #16 on: 15.04.2010, 21:23:32 »
Subway има и в Serdica center.
http://www.subway.bg/

И не само. Аз пробвах в мола на Опълченска и не съм доволен- дадох сума ти пари, за да си забъркам сам някакъв буламач, от чийто вкус нищо не помня...

Offline kernel32

• Запален по ГТ
  • Fail!
    • View Profile
« Reply #17 on: 15.04.2010, 23:53:49 »
Аз гласувам за дюнери. McDonalds, KFC, Burger King са един дол дренки. Когато ми се налага да ям в някой от тези ресторанти избирам пилешки сандвич, салата или картофи като най-безобидни... Бих оценил като вкусови качества най-високо KFC, след това са McDonalds и накрая Burger King (техните сандвичи са ужасно тежки и мазни, много повече от другите две фирми). Интересно е да се знае, че една и съща полска фирма държи правата за Европа на горните три фирми, тъй че правете си сметка :D
Хепи дори не знам защо сте ги включили, тях не бих ги нарекъл фаст фууд... идеята на фаст фууда е освен да е набързо и да е евтин, а Хепи са далеч от евтинията... пък и буламачите, които предлагат, са същите като в McDonalds, Burger King и др. под. поне посред мен.
Дюнери в София - на Плиска до кино Изток, фантастични са, и хората, които ги приготвят са много готини; на Шишман малко преди Славянска - много лимонова паста, вкусно месо, чудни са; на автогара/метростанция Обеля, павилиона близо до трамвайната спирка - също много вкусни. Като цяло от всички ла*на, които можеш да си купиш на улицата, дюнерите си струват най-много (изключваме Мимас, там са твърде малки за парите, които им искат). Форнетките са също не-лоши, но са доста въздухарски (за сметка на това вкусни и евтини).

ПП: за малко да забравя - Софийска баница в подлеза на Орлов мост - чудни и големи кифли с шоколад + едно айрянче се връзват в 1,70лв. а по вкусови качества са идеални, може би последните истински и хубави кифли от този тип. Баниците им не съм ги опитвал обаче.
« Last Edit: 15.04.2010, 23:57:41 by kernel32 »

Offline Beer

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #18 on: 16.04.2010, 00:14:00 »
Интересно е да се знае, че една и съща полска фирма държи правата за Европа на горните три фирми, тъй че правете си сметка

Не е верно. Положението в различните държави е различно. А и няма как полска фирма да държи правата за вериги стъпили в западна Европа още когато поляците пасоха трева при комунизма.  :)

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #19 on: 16.04.2010, 00:18:50 »
Къде видяхте баница със сирене?!!  :P :D :D
Фурната до кино "Левски" на трамвайната спирка. 0,90 лв.