Poll

Какъв фаст фууд предпочитате?

KFC
25 (22.7%)
McDonald's
27 (24.5%)
Happy
7 (6.4%)
Пица на парче; хот дог; сандвичи на скара
12 (10.9%)
Баници
11 (10%)
Дюнери
28 (25.5%)

Total Members Voted: 110

Author Topic: Фаст фууд  (Read 34647 times)

Offline KRAKOMOBILA

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Фаст фууд
« Reply #40 on: 14.03.2011, 14:17:38 »
На влизане в Метростанция Люлин - от западната страна има страшни пици - там доста често ям и съм доволен.

Също така в Надежда - Цорко на Ломско шосе до Сан Марино (бившето) - срещу автогарата - има страхотни сандвичи. Няма човек в Надежда, който да незнае Цорко и сандвичите му.

Мак Доналдс и КФС ползвам рядко - знам, че като качество е противна храна, но докато са топли са вкусни. Проблема им е, че трудно мога да се наям с тях.

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #41 on: 14.03.2011, 15:07:10 »
Гласувах за дюнерите, но според мен трябва да се сложи и "китайска храна" или "друго" в анкетата, защото много хора я предпочитат, когато не им се готви или бързат.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #42 on: 14.03.2011, 15:12:16 »
Фаст фууд е нещо, което се яде на крак. Китайското и Хепи нямат място в анкетата ;)
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #43 on: 14.03.2011, 15:22:41 »
Фаст фууд е нещо, което се яде на крак. Китайското и Хепи нямат място в анкетата ;)
Не съм съгласен, тъй като и яденето "на крак" и китайското (за Хепи не съм сигурен) е нещо, което се приготвя бързо ("фаст") и можеш да си го отнесеш вкъщи, или да си го изядеш по път. Не веднъж съм ял така китайско. Ако не беше фаст фууд - нямаше да те питат дали искаш виличка с храната. Забравих да уточня, че не става въпрос за ресторант, а за малките павилиончета към повечето от ресторантите, които продават "за вкъщи".  Много от пицариите, кръчмите и ресторантите също предлагат поръчка по телефона, но те не са "фаст фууд", а нещо като "тейк ъуей", тъй като се приготвя по поръчка, плаща се доставка и не можеш да си го купиш от павилионче "за вкъщи".
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #44 on: 14.03.2011, 16:16:25 »
На Оборище и Джовани Горини (близо до спирката на 72 - Антим I) има един юнак който прави пици на място. 2 лева струват и за 10-тина минути е готова и ги прави много вкусни. В едно жълто магазинче е.

Иначе най-вкусният фастфууд (дюнери, пици, бургери), които съм ял, бяха в Бургас, на Александровска, близо до един хотел (България се казваше, ако не се лъжа).

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #45 on: 15.03.2011, 08:24:09 »
Гласувах за дюнерите, но според мен трябва да се сложи и "китайска храна" или "друго" в анкетата, защото много хора я предпочитат, когато не им се готви или бързат.
То можеше и катми да се сложат. Аз поне всеки ден си взимах, когато работех на морето, и не бяха лоши :)

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 303555835
    • View Profile
    • Email
« Reply #46 on: 17.03.2011, 14:02:35 »
С две  ръце гласувам за Бъргър Кинг. Не знам в Испания как е но тук си е много добре. Месата се изпичат, а не се пържат. Сандвичите са огромни в сравнение с тези на Макдоналдс примерно. Минус е цената.
Колко пъти да ти обяснявам, че телешкото в Макдоналдс не се пържи  :D

Бъргър Кинг в Сердика и КФЦ в Мол София (както и в някой от варненските молове) са на въпросната полска фирма, те държат и Пица Хът. Останалите КФЦ + Дънкин Донътс + Нордзее са си на Самекс от много време.
Макдоналдс не са франчайзинг и до този момент нямат отдаден ресторант на друга фирма в България.
Интересни са ми онези, които плюят качеството на джънк фууд-а и в същото време казват, че ядат дюнери. Ами замислете се за каква хигиена става въпрос при вторите.
Най-хубавите дюнери в София са в Аладин на Сточна гара, спирката на люлинските автобуси малко след митницата (Гената ме открехна за тях), в Пловдив ги има навсякъде. Добри са и на пазара на Черни връх, трамвайната спирка на РУМ-а, но не знам дали покрай метрото не са ги разбутали и тях. В Мимас не си заслужават парите, макар и да са вкусни.
Boopa's са добри, но не са особено засищащи, често нямат и лук, което е голям минус.
Хепи не е фаст фууд. Все едно да сложим в анкетата Мистър Пица. Изключваме Хепи Суши в The Mall.

« Last Edit: 17.03.2011, 14:04:26 by conecto »

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #47 on: 18.03.2011, 12:36:51 »
Добри са и на пазара на Черни връх, трамвайната спирка на РУМ-а, но не знам дали покрай метрото не са ги разбутали и тях.
Все още са там, и като гледам няма изгледи да ги местят. Дано останат, защото дюнерите са им много добри, а и единствени в тази част на квартала. :)

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #48 on: 19.03.2011, 14:46:30 »
KFC имат пряк конкурент - Broaster Chicken. Менюто е почти същото, но ползват друга технология за пържене - под налягане и вкусът е по-различен (не по-лош), като твърдят, че е с по-малко мазнини.

Има такива в Галерия Стара Загора, Варна Тауърс, центъра на Плевенмай, някъде в Пловдив.

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 19.03.2011, 14:56:22 »
Имаше и в South Mall в Студентски, просъществува не повече от 2 месеца. Изобщо не смятам, че са им реална конкуренция, отделно че вкусът повече наподобява на домашно приготвено пиле.

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #50 on: 19.03.2011, 16:07:04 »
Аз си падам по тестените изделия, както и Макдоналдс, най-вече, защото е по-евтино. В KFC никога не можеш да се наядеш за 4-5 лева.

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #51 on: 19.03.2011, 17:57:53 »
Юген Фрюц ще ги има ли или ще се изнасят? В подлеза на Ялта не работят, Сердика център не съм го обикалял специално тях да ги търся.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #52 on: 19.03.2011, 21:52:13 »
Хм, да взема да ги опитам преди да са се изнесли  :P

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 21.03.2011, 10:29:58 »
Юген Фрюц ще ги има ли или ще се изнасят? В подлеза на Ялта не работят, Сердика център не съм го обикалял специално тях да ги търся.
Това ония с рибата ли бяха? Не беше толкова лошо :)

Offline kris

• Запален по ГТ
  • Computer Freak
    • Skype Me™!
    • MSN Messenger - kkovachev@windowslive.com
    • View Profile
    • Email
« Reply #54 on: 21.03.2011, 10:54:50 »
Това ония с рибата ли бяха? Не беше толкова лошо :)

Ония с рибата са други, но в момента не им помня името. Юген Фрюц мисля, че още си работят във Сердика-та. Не е казвано да има промени.
Canon 70D, Canon 60D, Canon 1000D, Tamron 17-50mm F/2.8, Canon 10-18 F/4.5-5.6 IS, Canon 18-135 F/3.5-5.6 IS, Canon 70-200 f/4L, Canon 50mm F/1.8, Samyang 500mm F/6 :).
Quote from: KRAKOMOBILA
НЕ НА УЖАСНИТЕ СНИМКИ ВЪВ ФОРУМА!!!

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 21.03.2011, 13:05:17 »
Nordsee са с рибата. Юген Фрюц са на -1 в Сердика

Offline conecto

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #56 on: 21.03.2011, 20:12:40 »
Nordsee са с рибата. Юген Фрюц са на -1 в Сердика
Вече не са  ;D Ще отварят някакво заведение "Мохито" на неговото място.

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #57 on: 21.03.2011, 20:21:43 »
Аз в това Nordsee не съм виждал да има повече от 3 човека, 2 от които работещи на касите.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #58 on: 21.03.2011, 20:53:36 »
A има си. Малко е по-скъпо, но то навсякъде рибата е по-скъпа

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #59 on: 21.03.2011, 23:40:41 »
Бяха опнали билборди за сандвич от 1,99. Не съм взимал и не съм се заглеждал, но останалите им цени плашеха. Но тази оферта си е привлекателна като за сандвич.