Poll

Кой модел трамваи ви харесва най-много?

България 1300
0 (0%)
София 100
0 (0%)
Т6М 700
0 (0%)
Т8М 900
0 (0%)
ЧКД T4Д
0 (0%)
ЧКД Т6А2
0 (0%)
ЧКД Т6А2-СФ
0 (0%)
T8M 700 ИТ
0 (0%)
4027
0 (0%)
ЧКД T6Б5
0 (0%)
Дюваг Т4/Б4
0 (0%)
Дюваг ГТ6
0 (0%)
Дюваг ГТ8
0 (0%)
503
0 (0%)
ЧКД Т4Д М
0 (0%)
ЧКД Б4Д М
0 (0%)
504-508
0 (0%)

Total Members Voted: 0

Voting closed: 05.06.2010, 02:10:15

Author Topic: Най-хубавият модел трамваи  (Read 2404 times)

Offline 2828

• Защо пиша толкова много?
  • 506
    • View Profile
    • Email
Реших че няма такава тема (ако има модераторите да я изтрият или заключат, а ако съм сгрешил раздела да я преместят), и я правя, защото ми е интересно кой, кой модел харесва.
« Last Edit: 06.05.2010, 12:27:55 by 2828 »

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
Re: Най-добрият модел трамваи
« Reply #1 on: 06.05.2010, 09:43:04 »
Доста зависи. Различните трамваи ми харесват заради различни неща. Дюваг ми харесват, защото ми напомнят на София 65/70 (които защо ги няма в списъка :P ), ЧКД Т6А2-СФ ми харесват заради салона и звука от тиристорите, 4027 ми харесва само заради цвета. Щом няма София 70, тогава гласувам за България 1300, защото за мен са най-добрите БЪЛГАРСКИ трамваи, най-безшумни от безкарданните, и с тях съм израстнал. Пък и анкетата е кой ни харесва, а не кой е по-добър :P

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2 on: 06.05.2010, 09:52:10 »
Реших че няма такава тема (ако има модераторите да я изтрият или заключат, а ако съм сгрешил раздела да я преместят), и я правя, защото ми е интересно кой, кой модел харесва.

Идеята е добра и ми харесва, но помисли и раздели гласуването по определени категории, така ще имаш по-детайлни и коректни резултати от изследването.
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline Bus_lover

• Нямам спирка
  • Закривай!
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 06.05.2010, 10:24:17 »
Преди по-малко от две седмици имах честта да изпитам почти всички модели трамваи в София със специалното участие на колегата дифиан  :P Май само кръглите Татри ги пропуснахме, а и никъде не видях нито една. И т.к. на Иво му беше интересно какво ще кажа за трамваите, май тук му е мястото да си изкажа мнението.
От всички трамваи май единствените, които ми харесаха, бяха Инеконите и Дювазите. Първите тук нещо не ги виждам, а и съм по по-старите возила, така че гласувам за двойносъчленения Дюваг. Единственият проблем на този, който налазихме, беше, че се тресеше доста неприятно при движение. Предполагам обаче, че това е поправимо и пр другите трамваи от модела го няма. Добре вози иначе, вратите се отварят съвсем безшумно, седалките са изключително удобни. И това е половинвековен трамвай! Направо засрамва всичките си последователи. Пък и ми напомня на любимите ми тролеи - Берните. Все пак, обяснено ми беше, че в Германия е бил използван за по-дълги разстояния, така че е нормално да предлага по-висок комфорт. Единствено ми беше чудно защо са сложили плафони за луминесцентни лампи, като вътре слагат стандартни крушки?  :blush2:
Инеконите са също страхотни. Чехите добре са се справили с реновирането на Българиите. Никакви забележки. Само дифиан изпсува ватмана на единия от двата, на които се качихме, че не обявява спирките. За момент си помислих, че духът на Емо се е вселил в него  :D
Ситуацията при останалите трамваи за мен е "майка плаче, грамофон свири". С Българиите и Софиите се чудиш дали въобще ще стигнеш днес или трамваят ще се разпадне от стържене по пътя, пък и нещо ми напомнят за ЗиУтата, които са единствените ПС-та от старата школа в Бургас, които така и никога не се научих да харесвам. Единственото, което ми хареса при по-старите български трамваи, беше, че при спиране виеха като сирена преди ядрена атака  :alien: Също така за мое учудване седалките се оказаха по-удобни, отколкото изглеждаха. Предвид това че свършват по средата на гърба ти, очаквах да ме заболи гърбът, но нищо такова не стана  :)
ЧКД-тата са една идея по-добри, защото могат да се движат по-бързо и не стържат така. Сигурно ватманите ще могат да изброят още ред предимства на чешките трамваи пред българските, но и те ми напомнят за злите гадни ЗиУта, така че не останах особено впечатлен и от тях.
Като заключение мога да напиша, че Дювазите са безсмъртни и ще продължат да рулират сигурно дълго след като Инеконите са отишли за скрап  :bb:
Quote from: Анонимен мераклия
искам да започна работа като проверител към Бургасбус имам више образувание!

Чакам, чакам, останах си с чакането...

Монолог, ама всички скришно го четат и обсъждат!

Offline 701

• View Profile
« Reply #4 on: 06.05.2010, 11:34:49 »
Аз гласувах за Т6М-700 както се подразбира, но не защото са най-добрият модел от по-горе изброените (няма как да е), а защото най-много обичам да се возя и пътувам с тях и имам сантимент към тях. Българии и Софии - много шумни, Т8М-900 - много тромави (а и като се сетя за най-скапания им представител - 933...). Инеконите не са лоши, ама чувам, че били много капризни от към спиране. Ако трябва да избирам между ЧКД по 20 и Дюваг избирам първото, защото е по-комфортно пътуването. Другите ЧКД са ми безразлични.
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline 2828

• 506
    • View Profile
    • Email
Re: Най-хубавият модел трамваи
« Reply #5 on: 06.05.2010, 17:09:14 »

Идеята е добра и ми харесва, но помисли и раздели гласуването по определени категории, така ще имаш по-детайлни и коректни резултати от изследването.
Благодаря за предложението, но аз съм решил да е така и няма да го променя.
« Last Edit: 06.05.2010, 17:10:56 by 2828 »

Offline 2828

• 506
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 06.05.2010, 17:14:51 »
Дюваг ми харесват, защото ми напомнят на София 65/70 (които защо ги няма в списъка :P )
Няма ги, защото вече не се движат.
« Last Edit: 08.05.2010, 13:19:51 by 2828 »

Offline NiGhtPiSH

• Sofia Hardcore
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Български Локомотивен Форум
« Reply #7 on: 07.05.2010, 17:24:00 »
Аз лично съм привърженик на CKD T6A2SF. Имат добро управление, пъргави са и имат много добре проектиран салон.

"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #8 on: 07.05.2010, 19:38:18 »
Аз лично съм привърженик на CKD T6A2SF. Имат добро управление, пъргави са и имат много добре проектиран салон.

И уредба за съобщаване на спирките! А 2057 има и бонус - електронно табло изписващо идващата спирка.
мур

Offline BATMOON

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: 08.05.2010, 02:18:38 »

Ситуацията при останалите трамваи за мен е "майка плаче, грамофон свири".

До голяма степен се солидаризирам с мнението и само да допълня, че когато "куче влачи - диря няма".
НА КРИВАТА РЕЛСА, ПАНТОГРАФЪТ Ѝ ПРЕЧИ

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: 08.05.2010, 10:01:32 »
За мен най-хубави като дизайн, возия, салон и управление са Т8М-700IT или т.нар. Инекони, които за съжаление се движат по най-лошото тресе в София, а именно това на 5-цата.За T6A2 не съм много доволен рязкото им спиране и тръгване.За 900/М ми харесва, че имат и средна секция, а при повечето дори и ниско подова, но по трасето между Борово и Витошка толкова дрънкат, толкова се клатят, толкова са шумни, че е направо ужас, но за сметка на това имат яки спирачки.За България 1300 и София 100 - много шумни и остарели, но пак не се клатят и друскат при неравности, като другите български трамваи.За съжаление не съм имал честта да се возя на София-65/70, или ако съм се возил не помня и за това няма какво да кажа за тях, въпреки, че сам чувал хубави неща за тях.

И моето крайно решение е за Инеконите (Т8М-700IT)

Offline 701

• View Profile
« Reply #11 on: 08.05.2010, 11:29:01 »
Инекони, които за съжаление се движат по най-лошото тресе в София, а именно това на 5-цата.
Я се разходи към Орландовци да видиш там какво чудо е. Към Борово също е много зле, така че Инеконите въобще не работят по най-разбитото трасе, напротив, нали идеята беше да работят само на 5, защото е горе-долу прилично.
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #12 on: 08.05.2010, 19:31:05 »

Благодаря за предложението, но аз съм решил да е така и няма да го променя.

Правилно, трябва да си държиш на своето!  :boxing:
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.