Author Topic: А3 Струма - отсечка бивша "Люлин"  (Read 249425 times)

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: А6 Люлин
« Reply #1640 on: 19.07.2012, 13:00:08 »
помня че преди така имаше и източен обход за Пазарджик от магистралата при село Мало Конаре, дори беше осветен, но това трябва да е било до края на 80 - те когато магистралата свършваше там и после известно време когато я продължика до Пловдив изток. Имаше и много други такива отбивки май почти на всеки мост, но после ги развалиха.

Offline Северен мраз

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1641 on: 19.07.2012, 15:17:07 »
Също и към Перник. За пътя Раднево-Стара Загора положението е абсолютно симетрично.
Налага се изграждане на ускорителни и закъснителни ленти (каквито надали е имало за камионите от строителната механизация), намалява се безопасността по главното направление. Неслучайно магистралните отбивки са най-малко през 10 км и в богатите държави. И то за градове далеч далеч по-големи от Големо Бучино. Погледнете примерно в Северна Италия, покрай колко градчета минава А4 без отбивки за тях.
Ако се върви по пътя на локалния патриотизъм и предизборните сметки, проходимостта на магистралите ще се влоши сериозно. Просто старите паралелни пътища трябва да се поддържат адекватно, а не да се спъват магистралите.
Чисто принципно е така. Но това ще позволи лека деконцентрация на хора в самия град, изнесени по предградията и подобни близки селца. Та, за т'ва казвам, че цела детелина не е нужна. Като можеш за 25 мин да стигнеш от някое предградие или такова село до квартал преди центъра - това няма да пречи на човек с нормална заплата да си живее там и ще пътува до работа. Старите паралелни пътища трябва да се поддържат, ама не ми се вижда реално това (за наш'та действителност, за Северна Италия - там може).

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1642 on: 19.07.2012, 16:15:50 »
Старите паралелни пътища трябва да се поддържат, ама не ми се вижда реално това (за наш'та действителност, за Северна Италия - там може).
Ами все някога ще трябва да се промени действителността ни. Иначе ще се сдобием със "скоростен път", подобен на Гюргево-Букурещ - с безброй кръгови, ограничения и т.н.
Непосредствено до АМ Хемус са селата Желява, Елешница, Потоп и Чурек (първите две - вероятно по-големи от "ГоУемо" Бучино). И на тях ли да правим пътни възли?

Offline Северен мраз

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1643 on: 20.07.2012, 08:34:25 »
Аха. Но пак казвам - отбивка - като идваш от София, да влезеш в селото и от селото да се качиш на магистралата - никакви сложни тригонометрични и десантни фигури "четирилистна детелина с дръжка".

Offline Senna

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1644 on: 31.07.2012, 12:09:46 »

Даскалово през ноща.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline Senna

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1646 on: 20.02.2013, 18:17:11 »
Дано го оправят качествено.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1647 on: 21.02.2013, 00:04:40 »
Между другото, този пътен възел при София е с много лоша сигнализация - аз по едно време почти всяка седмица минавах оттам и всеки път бърках на кръговото. А аз съм доста ориентиран шофьор.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #1648 on: 21.02.2013, 10:50:46 »
Очевидно не си , защото аз , колкото и пъти да съм минал от там веднъж не съм се объркал !  ;)

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #1649 on: 22.02.2013, 01:43:06 »
Табелите са малки, а там движението е с по-висока скорост. Би трябвало да сложат поне една голяма схема на кръговото преди входа му.

Оставяме настрана, че там трябваше да е обратното - околовръстното да продължава на горно ниво, а влизането и излизането от магистралата - през кръгово поради много по-голямото натоварване на околовръстното шосе.
« Last Edit: 22.02.2013, 01:45:54 by etnies »

Offline NiGhtPiSH

• Sofia Hardcore
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Български Локомотивен Форум
« Reply #1650 on: 22.02.2013, 14:39:22 »
Според мен цялостната концепция на ПВ Люлин е сбъркана, но както и да е не може да се направи нищо по въпроса.

За мен ще е много интересно да видим какво ще се случи, ако завършат участъка между Бъкстон и ПВ Люлин как ще забият градска магистрала в това кръгово.

"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1651 on: 22.02.2013, 16:41:31 »
За мен ще е много интересно да видим какво ще се случи, ако завършат участъка между Бъкстон и ПВ Люлин как ще забият градска магистрала в това кръгово.
Кръговото е доста просторно (за разлика от повечето кръгови, пръкнали се напоследък). Все пак градската магистрала е с разчетна скорост 80 км/ч, а за премостване на кръга е предпочетено направлението по АМ Люлин, за да се отстрани тежкотоварният трафик от него.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #1652 on: 03.04.2013, 13:42:24 »
Идея какво му ремонтират на първия тунел от София към Перник, та е затворена цялата лява тръба и движението е двупосочно в другата?  :help:

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #1653 on: 03.04.2013, 21:50:47 »
Идея какво му ремонтират на първия тунел от София към Перник, та е затворена цялата лява тръба и движението е двупосочно в другата?  :help:

Миналата година бяха затворили тунела на платното в посока София заради теч. С оглед на това че в момента е дъждовно предполагам че отново е протекло....

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1654 on: 22.05.2013, 14:03:09 »
Онзи ден за първи път се возих. Не очаквах толкова бързо да стигна до Перник! Останах с добро впечатление от магистралата.

Offline RADOCVET

• Moderator
  • Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #1655 on: 22.04.2015, 21:52:57 »
Както се вижда от снимките непрекъснатата линия, разделяща лентата за принудително спиране и интензивната се е оронила почти по цялото протежение на магистралата.

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1656 on: 04.12.2015, 13:08:09 »
На края на Люлин правят "обръщало за снегорини" точно където беше включването в Струма преди. Махнали са мантинелата в разделителната ивица. Внимавайте там да не нацелите някой снегорин!
Икономията е майка на мизерията!

Offline RADOCVET

• Moderator
  • Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #1657 on: 04.12.2015, 14:01:39 »
Е толкова ли е трудно да обръщат на кръговото.

Offline DidoGO

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1658 on: 04.12.2015, 16:09:40 »
Е толкова ли е трудно да обръщат на кръговото.

На допълнителното съоръжение могат и да чакат в готовност, на кръговото - не.

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1659 on: 04.12.2015, 17:36:57 »
Явно и мостовете на директното трасе им влизат в участъка, пък сигурно да обръщат на Студена им излиза скъпо... иначе е на кофти място, никаква видимост.
Икономията е майка на мизерията!