Author Topic: Схеми на Софийското метро  (Read 122364 times)

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Схеми на Софийското метро
« Reply #240 on: 09.07.2015, 09:49:38 »
Още един път ли ще се сменят схемите в метрото?   

Едва ли, в момента схемите са много добри. Пък и казват, че е само експеримент.
По-скоро е вариант на схема за някъде из интернет.

Offline JloKyM

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://skyscrapercity.com
« Reply #241 on: 09.07.2015, 20:03:21 »
Още един път ли ще се сменят схемите в метрото?   

Едва ли, в момента схемите са много добри. Пък и казват, че е само експеримент.
По-скоро е вариант на схема за някъде из интернет.
схемите ще бъдат поставени утре на Младост 1 както и в един нов русич. Целта е да се съберат мнения и ако хората ги харесват от септември да се сменят навсякъде.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #242 on: 09.07.2015, 20:20:43 »
А кой е Русича, че новите състави са точно 27 на брой, а искам да разгледам схемите?  :D Иначе отново, похвална инициатива!

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #243 on: 10.07.2015, 00:48:27 »
схемите ще бъдат поставени утре на Младост 1 както и в един нов русич. Целта е да се съберат мнения и ако хората ги харесват от септември да се сменят навсякъде.
Това звучи абсурдно.  :neznam:

Как от една станция и от един влак ще се събере мнението на хората относно схемите? Чисто математически какви са възможностите и после какви ще бъдат статистическите доводи за това дали да се въведат новите схеми или да си останат старите?

Според мен, за да е по-ефективен експеримента, трябва той да се извърши поне на 1/3 от станциите и на 1/2 от влаковете.  ;)
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #244 on: 10.07.2015, 13:28:12 »
Страхотни схеми, изглеждат модерно! Ето и моите мнения и препоръки:

1. Не е ли по-добре логата на туристическите забележителности да са на самата карта, на местата където се намират, а не долу? Освен това логото на Стадион В.Левски също трябва да бъде добавено, все пак е обект от национално значение.
2. Не е ли по-подходящо обозначенията на жп гари, автогари, летището и буферни паркинги да са отстрани на кръгчетата, обозначаващи станциите, а не вътре в самите кръгчета?
3. Ще има ли концептуален проект на тази схема с включени предстоящи разширения, имам предвид изграждащи се участъци или такива които предстои да бъдат започнати скоро - в случая можем да говорим за МС Витоша и централния участък на МД3.

Освен това могат да се вкарат и жп възела на София, канали, но това вече е за съвсем отделна схема.
ex-putnik

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #245 on: 10.07.2015, 15:10:36 »
Чисто математически какви са възможностите?
Отговарям   :D . В СМ има 60 метровлака. От тях: 34 се движат в делник. Т.е. вероятността този влак да вози пътници е 57%.
При среден пътникопоток от 320хил. пътника на ден. Ако влакът се движи средно 9400 пътника ще се движат с него всеки ден. Добавяйки вероятността, че той може да не се движи - средно на ден 5400 човека ще виждат схемите.  :)

Добре е, че схемите са сложени на МС Младост 1, защото там доста хора чакат за прекачване на влак и ще имат по-голяма възможност да ги разгледат.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #246 on: 10.07.2015, 15:48:15 »
средно на ден 5400 човека ще виждат схемите.  :)
Не става ясно кой ще събере мненията на тези 5400 човека или дори на 54 от тях.

Offline wolf_rusi

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #247 on: 10.07.2015, 16:08:09 »
Да, това е сериозен проблем.

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #248 on: 10.07.2015, 18:53:00 »
По-редно би било да се организира конкурс, да бъдат представени схемите и да бъде избран победител.
ex-putnik

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #249 on: 10.07.2015, 19:25:12 »
Направо референдум ... :help:

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #250 on: 03.12.2015, 23:38:19 »
В сайта на Метрополитен се появи разклонението към ИКЕА.

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #251 on: 03.12.2015, 23:59:30 »
Еми лошо......... според мен е по-удачно удължаване към Горубляне, но явно не всички мислят така...
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline fgm

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #252 on: 04.12.2015, 00:35:25 »
Почвам да си мисля,че някой гледа много западни филми, където млади юпита,образно казано, ходят до работа с метро....
Обаче нищо общо с реалноста...

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #253 on: 04.12.2015, 00:41:30 »
Каква е тази станция точно след Бизнес Парка?  Нали няма да стане така,  че още преди влакът да е тръгнал да се наложи да спира.   :help:

Offline bigblondewolf

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
« Reply #254 on: 05.12.2015, 00:46:11 »
Почвам да си мисля,че някой гледа много западни филми, където млади юпита,образно казано, ходят до работа с метро....
Обаче нищо общо с реалноста...
Не знам защо си мислиш, че само бедняци и мизерници пътуват с метрото.
Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове

Offline fgm

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #255 on: 05.12.2015, 12:21:08 »
Не, не си мисля и съм далеч от такава мисъл.
Не знам дали си ходил към Камбаните, и затворените комплекси наоколо, но там хора без кола няма.Няма да говоря за цените им, че свят ще ти се завие.Та освен едната ИКЕА какво друго ще обслужва? Мислиш ли, че хората, които си използват колите ще слязат от тях и ще се качат на метрото? Абсурд! Да не говорим това с ИКЕА-та е още по-голямо малоумие-отивам до магазина и? Какво има друго наоколо за посещение? А да умрелия РИНГ МОЛ.Въобще трябва да се мисли, ама нали има метро до Парадйса, което е далеч по-смислено, дай сега да докараме и дотук.
Не става така, безперпесктивно.

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #256 on: 06.12.2015, 13:31:33 »
Каква е тази станция точно след Бизнес Парка?  Нали няма да стане така,  че още преди влакът да е тръгнал да се наложи да спира.   :help:
Това ще е метростанция "Хюлет-Пакард" и служителите на тази фирма ще ходят на работа с метро. :D Само на мен ли ми се струва нелогично метрото в южна посока да стига в подножието на Витоша, а на север единствената планирана линия до Илиянци, да се отлага за много далечна перспектива. Сега знам, че ще кажете: Илиянци е квартал с ниска плътност на застрояване, с недостатъчен пътникопоток за метро, индустриалната зона "Илиянци запад" се състои от нефункциониращи предприятия и т.н. Само че инвестициите на частния бизнес обикновено следват инвестициите на държавата и общините, а в северните части на града поне от 25 години нищо не се пипна. В същото време лобитата на големите инвеститори на юг (молове, международни компании и т.н.) много добре си вършат работата, щом толкова успешно се справят в определянето на бъдещите хоризонти за развитие на града. Града се развива хаотично и мафиотски, без държавническа мисъл.

Offline AROS

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #257 on: 06.12.2015, 22:47:20 »
Кат построят ССТ там около Илиенци ще живне района. Така сега става около Филиповци/Люлин със строежа на СОП.

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #258 on: 07.12.2015, 13:54:40 »
.........., дай сега да докараме и дотук.
Не става така, безперпесктивно.
Напротив, достатъчно перспективно е! Това ще бъде началото на връзката с линия 2! Отдавна е ясно, че някога МД2 ще завие на югоизток след станция "Витоша".
Също така бе известно, че МД1 ще се опита да стигне  близо до лифта. Може би и затова районът около разклона за Бистрица стана така привлекателен и бързо се застрои /Мол, Икеа....../.
Разбира се участъкът /около 5 км+/ между станция  "Витоша" и бъдещата станция близо до разклона за Бистрица няма да стане в близките години, за момента приоритет е МД3.

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #259 on: 07.12.2015, 14:06:02 »
Кат построят ССТ там около Илиенци ще живне района. Така сега става около Филиповци/Люлин със строежа на СОП.
Точно така и на следващ етап след изграждането на МД3 ще може да се помисили за разклонението на МД2 към Илиянци.
Предполагам вече се мисли крайната станция да е близо до ССТ. Там вероятно ще има и автогара за всичките автобусни линии към северните села и Нови Искър.