Author Topic: Схеми на Софийското метро  (Read 119880 times)

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Схеми на Софийското метро
« Reply #200 on: 11.09.2013, 00:54:55 »
Една доста интересна статия, придружена с карта, от вестник Орбита от 19. октомври 1974г.:
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #201 on: 11.09.2013, 03:10:33 »
Тази статия е написана в духа на пропагандата. Няма финансово покритие. Имаме идея - откриваме отдел...  :D
████████████████████████ 

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #202 on: 11.09.2013, 10:03:16 »
Ако знаете пък колко народ от въпросните отдели се изпопенсионира чрез "първа категория" стаж за години, през които и една лопата пръст не е изкопана под земята.......Освен това СГНС имаше и отдел "Воден транспорт"......
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #203 on: 11.09.2013, 10:42:25 »
Тази статия е написана в духа на пропагандата. Няма финансово покритие. Имаме идея - откриваме отдел...  :D
Като имаш идея за нещо си и седнеш пред компютъра не почваш ли със създаване на нова папка (в общината се нарича Отдел), където да събираш информация за идеята си (в общината събират хора и проекти)? Явно си доста разпилян в начина на работа, помисли върху това...

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #204 on: 11.09.2013, 11:24:52 »
Доста абсурден пример.
Папки можем са си правим колкото искаме и да си отлежават с години, но отдела в общината има служители на които плащаме заплата.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #205 on: 11.09.2013, 12:23:34 »
Хващате се за глупости - финансиране, отдели, пропаганда и т.н., все едно не знаете каква беше организацията по соцвреме. Далеч по-интересно (поне за мен) са идеите им за метродиаметрите, начините на прокопаване на тунелите, обучението на кадри. Примерно аз не знаех, че е имало идея за такъв тесен метроринг в центъра. Отделно се говори за разклоняване на първия метродиаметър в 3 посоки, минаването му под Стамболийски...
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline SlaFF

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #206 on: 12.09.2013, 11:46:57 »
И са планирали всички станции да са с дължина 120 метра за да побират по 6 вагона... Ето планиране за бъдещето! Сега имаме станции дълги по 105 метра и 4 вагонни композиции, които вече в пиков час се препълват от хора.

Offline hitar_potter

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #207 on: 24.09.2013, 23:58:03 »
Абсолютно! И то това се е случвало във време, в което столицата далеч не е била толкова населена както сега...
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline joni

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #208 on: 28.09.2013, 23:49:36 »
Здравейте.
Нов съм тук, може и да е писано за това, но искам да попитам дали има актуална информация от къде ще започва и къде ще свършва МД3?
По специално ме интересува къде ще е последната спирка в Овча купел !
Благодаря ви  :neznam:

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #209 on: 29.09.2013, 00:05:30 »
Последната станция ще бъде в Горна Баня. Станциите в Овча купел са следните: По бул. Линкълн - при Кауфланд и при бл. 65; на изхода на ул. Монтевидео от комплекса по посока НБУ и при болница Доверие. Следващата е последната - в Горна Баня - между околовръстното и жп линията за Перник.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline abs111

• View Profile
« Reply #210 on: 29.09.2013, 00:22:19 »
И точно до тази бъдеща последна метростанция е изградена жп спирка Зеленика.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #211 on: 29.09.2013, 00:41:28 »
Не! Напротив! Спирка Зеленика няма нищо общо с проекта за трети метродиаметър. Метродиаметърът няма да стига до там. Ще стига до тук: https://maps.google.bg/maps?hl=bg&ll=42.682465,23.2403&spn=0.001635,0.003484&t=h&z=19
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #212 on: 29.09.2013, 01:03:16 »
Здравейте.
Нов съм тук, може и да е писано за това, но искам да попитам дали има актуална информация от къде ще започва и къде ще свършва МД3?
По специално ме интересува къде ще е последната спирка в Овча купел !
Благодаря ви  :neznam:
Във Фейсбуук групата преди малко отговорих на сходен въпрос, мисля че достатъчно изчерпателно! :)

Трасето на МД-3 е отразено в Генералната схема на метрото в сайта на Метрополитен, ето я:

По детайлна информация за трасето можете да разгледате на ето тези линкове. Първият е към презентация за напредъка по проектите за метрото, включени в  ОПТ Транспорт 2007-2013:

http://sofia.bg/pressecentre/foto/Представяне%20Проект%20за%20разширение%20на%20метрото%20с%20Линия%203%20VІІІ.pdf

А във втория могат да се видят регулационните планове, качени на сайта на ДАГ, но доста добре представени и описани в това мнение от форум! ;)

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=106683080#post106683080

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #213 on: 23.10.2013, 19:33:36 »
Една доста интересна статия, придружена с карта, от вестник Орбита от 19. октомври 1974г.:

Интересна схема, бих казал! И тогава е имало идея метрото да стигне Връбница, вместо Илиянци или като отклонение, заедно с Илиянци. Интересни са и отклоненията на МД1 към Дървеница и Горубляне, а отклонението към Гара Искър излиза от МД3 след Подуене. както и предложеният маршрут на МД2 към Мотописта (може би по бул.България). В статията се говори и за "пръстен" в централната част на града. Кръгова линия?

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #214 on: 28.03.2014, 11:19:02 »
Отдавна не бях пътувал западно от Сердика, но вчера ми се наложи да ползвам метрото от Опълченска към Люлин. Та ми направи впечатление нещо. S-ката между двата коловоза след станция беше осветена и ми се видя, че наистина има глух коловоз, като на него даже имаше едно такова:  :rolleyes:

На прикачения файл съм отбелязал как се явяват коловозите...
« Last Edit: 28.03.2014, 11:20:55 by difian »

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #215 on: 15.04.2014, 07:37:10 »
Отдавна не бях пътувал западно от Сердика, но вчера ми се наложи да ползвам метрото от Опълченска към Люлин. Та ми направи впечатление нещо. S-ката между двата коловоза след станция беше осветена и ми се видя, че наистина има глух коловоз, като на него даже имаше едно такова:  :rolleyes:

И аз съм я виждал, но доколкото аз съм наблюдавал, тя седи върху бетона...

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #216 on: 07.12.2014, 20:05:24 »
От известно време не бях променял схемата спрямо новото строителство. Насладата е за вас, приемам коментари за неточности.
Може и да живея в Берлинско предградие, но ми пука за Софийския транспорт. Т.е. съм точно обратното на Фъндъчката - може и да живее в София, ама хич не и пука за Софийския транспорт

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #217 on: 07.12.2014, 20:36:37 »
От известно време не бях променял схемата спрямо новото строителство. Насладата е за вас, приемам коментари за неточности.
Много е хубава схемата!  :fan:

Но имам няколко въпроса:
Защо има блед символ за ж.п. гара до станцията на летището? До евентуалната стация между Сливница и Обеля - разбрам, но до летището?  :blink:
Не е ли по-добре да има различни символи за автогара и автостанция? Все пак това са различни неща.
Последната станция на МД2 няма ли да се казва "Витоша", а не "Хладилника"?

До Сливница и Хладилника(Витоша) също има автостанции.  :)
Също така, участъкът между Джеймс Баучер и Хладилника(Витоша) трябва да е в малко по-различен цвят(защото се строи в момента), според легендата.  :)
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline ivan krastev

• View Profile
« Reply #218 on: 07.12.2014, 21:21:34 »
Станциите в Овча купел са 4 - подземни и 2 надземни, а в Левски има корекция на станциите - няколко от тях са под земята - 2, 4 и 5-та :)

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #219 on: 07.12.2014, 23:06:11 »

Станциите в Овча купел са 4 - подземни и 2 надземни, а в Левски има корекция на станциите - няколко от тях са под земята - 2, 4 и 5-та :)

Или, след като сега ще се опитам да ги дешифрирам - станцията в Левски и станциите до Стадион Г.Аспарухов и в Хаджи Димитър. Значи на Ботевградско и в Сухата река ще бъдат подземни.