Author Topic: Новини от София  (Read 426261 times)

Offline IKAR

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Re: Новини от София
« Reply #4480 on: 27.06.2018, 22:20:53 »
Има, има.....камери и изненади в пощенската кутия - глоби със снимки и билети за кино в КАТ. Брат ми работи в полицията и според него няма абсолютно никакъв начин системата да се манипулира, съответно да бъде спестена "честитката" на когото и да било, пък бил той и от "нашите хора" с връзки...
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #4481 on: 27.06.2018, 22:45:40 »
... или просто като чистят средата, да изчистят и края - по-лесно е, не мислите ли?

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4482 on: 28.06.2018, 09:35:57 »
Доста са силни в чистенето, особено , когато има колчета, разделители, котешки очи и т.н.

Offline IKAR

• View Profile
    • Email
« Reply #4483 on: 28.06.2018, 10:48:58 »
Демек всички тия "дреболии" ги съдират и нищо не остава от тях. Да турят кубета като в Будапеща, те ще изпочупят снегорините.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4484 on: 28.06.2018, 11:20:18 »
Котешките очи по Черни връх ,когато имаше трамвай - заминаха при първото чистене . На Дондуков също, на Алабин също... Бетон му е майката.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4485 on: 29.07.2018, 10:21:18 »
Малко от света на приказките и фантазиите.
Тази жена имам чувството ,че живее в друго измерение.
http://vestnikstroitel.bg/interview/187811_jordanka-fandkova-kmet-na-stolichnata-obschina-v-sofiya-predstoi-mnogo-rabota-za-stroitelniya-biznes/

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #4486 on: 01.08.2018, 19:07:12 »
https://dnes.dir.bg/sofia/novi-bus-lenti-po-bul-vasil-levski-v-sofiya

Предстои да се преработят бус лентите и по бул. "Сливница", "Данаил Николаев" и "Цариградско шосе". Нова бус лента ще бъде изградена и по бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" в отсечката между "Черни връх" и бул. "Драган Цанков", като тя ще бъде направена само в посока стадион "Васил Левски".

Това второто е крайно наложително, но ми се струва леко фантастично.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #4487 on: 02.08.2018, 09:59:51 »
Нали? Ако направят БУС лента по Евл Георгиев ще е едно от най-умните неща правени в последните години.
мур

Offline Kingpin

• Маниак
    • View Profile
« Reply #4488 on: 02.08.2018, 10:41:10 »
Би било супер бус лента в този участък. Даже, ако трябва да сме точни, си трябва по цялото протежение на Евлоги Георгиев и от двете страни. Но е нужно разширение на булеварда, има пространство за още една лента! И да ги настроят като хората тия светофари, най вече тоя на Драган Цанков!

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4489 on: 02.08.2018, 12:48:30 »
Бус лента е нужна от НДК до Орлов Мост, но за да е ефективна трябва да се добави още една лента - при една лента за останалия трафик обособената бус такава няма да се спазва на практика.  :rolleyes:  Между Орлов Мост и Театър София по-скоро няма нужда от бус лента - няма сериозни задръствания освен донякъде левия завой от Евлоги Георгиев към Цариградско, но за него тя няма да помогне. :rolleyes:

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #4490 on: 02.08.2018, 13:46:51 »
Между Орлов мост и Театър София дори по 5 ленти да има няма как да се обособи Бус лента, защото не може да се изпълни изискването за 15 автобуса на час.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4491 on: 02.08.2018, 14:05:25 »
Делник 72 и 213 сумарно събират повече от 15 автобуса на час. :)

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
« Reply #4492 on: 17.08.2018, 22:42:28 »
За някой който иска да си чете интервюто на Евгени Крусев 

http://vestnikstroitel.bg/interview/188912_evgeni-krusev-rabotim-po-nad-20-golemi-obekta-ot-transportnata-infrastruktura-na-sofiya/

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4493 on: 18.08.2018, 12:12:51 »
Прекрасно е едно от изреченията - цитирам:Развитието на този вид транспорт е един от нашите приоритети. Става дума за трамвайния транспорт...

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #4494 on: 23.08.2018, 13:37:53 »
Интересна статия със сорс Варшава, а дестинейшън София.

Варшава vs. София: Малко трамваи и метро на големи интервали!

Offline IKAR

• View Profile
    • Email
« Reply #4495 on: 27.08.2018, 20:39:40 »
https://btvnovinite.bg/bulgaria/v-gradskija-transport-v-sofija-lipsva-zadalzhitelno-avarijno-oborudvane.html

Само дето забравят да споменат, че по депата и гаражите умишлено се "прее*ват" копчетата и ръчките за аварийно отваряне на вратите, понеже има пътници, които злоупотребяват.

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4496 on: 28.08.2018, 11:39:10 »
Ако започнат да глобяват солено злоупотребилите, няма да има необходимост от това.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4497 on: 28.08.2018, 21:19:09 »
Един ден дойде пътник , на Димитър Петков и ми каза,че две деца са откраднали две чукчета от третата секция на 666 и са слезли на Вагон Ресторанта . Като съвестен работник се обадих в ЦДП , те оттам в МВР. Трябваше на другия ден преди работа да ходя до Трето РПУ ,да давам обяснения , за да се заведе дописка ,или както му е името. Това значеше, че ад трябваше да хвана влака в 8 часа, след което да отида на работа , и да се прибера в 23 часа. Казах им, че предпочитам чукчетата да ми се удържат от заплатата, но да не си губя времето, тъй като нито съм видял , нито съм чул а информацията съм получил 5 спирки по-надолу. Пътникът каза,че също ще се обади на 112. Та в случая аз съм недобросъвестния, защото не съм отишъл до РПУ -то за да говоря неща, които не съм видял. Цените на чукчетата варират между 8 и 25 лева.Като ги умножите по брой превозни средства  си направете сметка колко пари трябва допълнително да се похарчат и то ежедневно. На Хюлиезите имаше въженца на прозорците, които служеха за това. Явно трябва да се търси друго решение. В Бг трамваите и ЧКД-та са вързани със стоманени въжета , които се режат и пак се крадат.

Offline IKAR

• View Profile
    • Email
« Reply #4498 on: 29.08.2018, 01:45:58 »
Чудя се защо ги крадат чукчетата - за какъв чеп са им? Те освен за трошене на джамовете в аварийни ситуации, за друго не стават. Нещо повече, могат да чупят само и единствено автомобилни секуритни стъкла, които се пръсват на много малки парченца.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4499 on: 29.08.2018, 04:37:24 »
Автотранспорта да си оправят липсващи аварийни кранове и повредени механизми на вратите; липса на автоматично връщане на врата при срещане на препятствие, което може да нарани пътник и повредените люкове на покрива (не си правят труда да отварят механично повредените). За Мерцедес 18-- 11-- 19--
████████████████████████ Епилог