Author Topic: Новини от София  (Read 422555 times)

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Re: Новини от София
« Reply #4500 on: 29.08.2018, 10:00:41 »
Чудя се защо ги крадат чукчетата - за какъв чеп са им? Те освен за трошене на джамовете в аварийни ситуации, за друго не стават. Нещо повече, могат да чупят само и единствено автомобилни секуритни стъкла, които се пръсват на много малки парченца.

Ами ей така да се вземе нещо. Всичко, което е преместваемо може да се вземе. А от автобусите може да се взимат чукчета за оборудване на междуградски маршрутки.
мур

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #4501 on: 29.08.2018, 10:02:35 »
Е няма толкова маршрути, колкото се краде. Тия чукчета и за пържоли не стават.

Offline JloKyM

• Маниак
    • View Profile
    • http://skyscrapercity.com
« Reply #4502 on: 29.08.2018, 11:50:12 »
От друга страна дори тук, в този форум, има хора, които крадат от превозните средства "за спомен", така че няма защо да се чудим, че някакви диваци или хлапетии също го правят. Но това не оправдава СА или СЕ.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #4503 on: 29.08.2018, 12:09:50 »
Аварийните чукчета, които са завързани с тел в Т6А2 могат да се ползват, т.к. телта е около метър. Същото може да се приложи и за аварийни чукчета в другите превозни средства.
А как ще коментирате блокирането на аварийните спирачки, основно в чешките трамваи, като същите са намазани със солидно количество грес или пред самите бутони за аварийни спирачки има залепени боклуци, така, че достъпът до тях е невъзможен.
« Last Edit: 29.08.2018, 12:35:08 by emo »
мур

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4504 on: 29.08.2018, 12:26:44 »
А как ще коментирате блокирането на аварийните спирачки, основно в чепките трамваи, като същите са намазани със солидно количество грес или пред самите бутони за аварийни спирачки има залепени боклуци, така, че достъпът до тях е невъзможен.
Изключително грубо нарушение, далеч по-сериозно от чукчетата.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4505 on: 29.08.2018, 13:02:07 »
Само ТЪП човек ще го възпрепястства натискането на бутон , намазан с грес ИЛИ съ залепено тънко прозрачно фолио. Трябва да си изключително тъп , че да си икономисаш намазването с грес върху палеца и да си погубиш живота.
Емо и Благо - според вас за какво са аварийните спирачки?Като се върна на работа ще помоля да ме пишат на ЧКД , вие запонядайте в салона да се возите , като останем сами аз ще тръгна леко и ще натисна МРС -то а вие се търкулнете в салона. За телесните повреди ,които ще получите си носите обаче вие отговорност. Щото и на двамата не ви се е случвало по време на движение , със корост 40 км ,примерно някой да настисне аварийната спирачка. Има ли пендел или 900 по 8 и 11 - елате вижте какво става -на всяка втора спирка - АВАРИЙНА СПИРАЧКА , ЗВЪНЕЦ . На 6 положението е същото.
Държа Емо да снима на всички ЧКД-та бутоните на 3-та врата. Непреодолими препятствия пред тези бутони може да са ламарини и плексиглас , занитени с нитове . Такива няма.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4506 on: 29.08.2018, 15:24:47 »
Примерно в Прага бутоните спирка по желание в трамваите работят, но услугата се таксува 3000 крони малко над 100 евро. В Краков за същата услуга се плащат 500 злоти, което е приблизително същата сума в евро. При видеонаблюдение може да се установи кой е натиснал бутона и да плати солена глоба. :rolleyes:

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #4507 on: 29.08.2018, 17:47:33 »
Удобно забравяте и че при Инекон, а и при Т6А2-СФ99 аварийните спирачки фабрично са с прозрачни плаки пред бутоните. Всички чешки трамваи имат обособени слотове на капаците над вратите пред аварийните спирачки за такива плаки. А с въвеждането на бутоните за отваряне на вратите, масово българските храмваи спират аварийно на спирка - защото пътниците натискат бутоните.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4508 on: 29.08.2018, 17:52:09 »
Нещо съм изпуснал или ме е напекла жегата, та да попитам: Бутони за какво имало в българските трамваи?

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4509 on: 29.08.2018, 18:10:51 »
За сигнал на ватмана и аварийна спирачка, който бутон пътниците използват за заявка за отваряне на вратите.
Явно наистина те е напекла жегата , тъй като на две места на тази страница е написано това. ;)
« Last Edit: 29.08.2018, 21:42:49 by София 70 »

Offline snaker

• Маниак
    • View Profile
« Reply #4510 on: 29.08.2018, 21:20:59 »
Мога да се присъединя към София 70. Не смятам, че намазан с грес бутон за аварийно спиране, ще е причина някой да го натисне, ако живота му е застрашен. Виж, ако е решил да го натиска за разнообразие, тогава може и да се замисли.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4511 on: 30.08.2018, 00:33:29 »
За неколкократно търкулване трябват пътници с шкембета, но с няколко бидона ще бъде по-безопасно.
████████████████████████ Епилог

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4512 on: 30.08.2018, 00:46:10 »
За сигнал на ватмана и аварийна спирачка, който бутон пътниците използват за заявка за отваряне на вратите.
Явно наистина те е напекла жегата , тъй като на две места на тази страница е написано това. ;)

Подозирах че има уловка. За момент си помислих че някой е решил да се слагат бутони за отваряне на вратите от пътници.
Иначе мен веднъж ме вози в 3016 до Журналист и обратно преди една форум на среща. Повече няма нужда, и с Уизз еър ми е добре.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4513 on: 30.08.2018, 10:56:19 »
Сигурно намекваш , че съм те возил бързо? :(

Online IKAR

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #4514 on: 30.08.2018, 11:36:06 »
Ама то си и трябва бързо да се кара, желателно е примерно като в Будапеща.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4515 on: 30.08.2018, 12:20:50 »
Сигурно намекваш , че съм те возил бързо? :(
Ти не му се вързвай! Когато се носихме в Белград като изоглавени с автобуси и трамваи, не му беше бързо на Радко :) Тъй като и мен вози тогава, скоростта ти ме изкефи, честно  :fan:

А за аварийните спирачки има все пак нюанс - ако стоя в трама и ти спреш внезапно, ще изхвърча, тъй като няма да очаквам. Но ако аз дръпна аварийната, ще съм се подготвил за отрицателното ускорение.
« Last Edit: 30.08.2018, 12:23:33 by blagun »

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4516 on: 30.08.2018, 14:19:05 »
За да се кара бързо трябва и инфраструктурата да позволява - примерно по трамвайните трасета по Каменоделска, Стамболийски, Рожен при бързо каране е възможно дерайлиране, при преминаване с висока скорост през тролейбусна стрелка или кръстовка е възможно дори запалване - преди няколко години видях как ТБ5 мина с висока скорост през кръстовището на локалното на Цариградско и Моллов до Св. Анна и стрелката пламна. :rolleyes:

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4517 on: 30.08.2018, 20:09:54 »

А за аварийните спирачки има все пак нюанс - ако стоя в трама и ти спреш внезапно, ще изхвърча, тъй като няма да очаквам. Но ако аз дръпна аварийната, ще съм се подготвил за отрицателното ускорение.
Но ако си до втора врата и олигофренът натисне аварийната на 3-та врата пак така ще стане - няма да очакваш.Както и останалите. Един ден се качват  Мъж и жена и малко по-млад мъж от преднитедвама от началната спирка Илиенци.Тръгвам, и малко преди Кирил Благоев аварийната спирачка се натиска . Трима са в трамвая -прави до трета врата.По-възрастния натиснал аварийната спирачка ,щото по-младия му казал,че вратите се отварят като се натист.не копчето. Т анашия решил да натисне аварийната спирачка.Тъй като са далеч от кабината се налага по-високо да говоря. По -младия - аре по-спокойно бе. Отговарям - бе - на баща си казвай. - е кво , на гости са ми дошли и ги заведох да се повозят да видят новите трамваи а те видеха и един селяк къде вика като овчар
.Реших да се озаптя и да не им обръщам вниманите . Отворих им 3- та врата , за да не натистнат пак нещо.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #4518 on: 17.09.2018, 11:29:08 »
Малко общинска пропаганда от казионните вестници на управлението:

http://m.24chasa.bg/Media/2018/09/17/5da2ca56-ffd7-454f-a88f-45382da481b9.pdf

Има нЕкои съображения и интересни подробности за метрото и не само.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline ooleg

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #4519 on: 17.09.2018, 14:26:15 »
Малко общинска пропаганда от казионните вестници на управлението:

http://m.24chasa.bg/Media/2018/09/17/5da2ca56-ffd7-454f-a88f-45382da481b9.pdf

Има нЕкои съображения и интересни подробности за метрото и не само.
Има сякаш нещо за четене, обаче в общи линии усещането е, че си преял със захар и ти горчи на устата.