Author Topic: Новини от София  (Read 432966 times)

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
Re: Новини от София
« Reply #4600 on: 06.12.2018, 16:40:22 »
Имаше един, който имаше желание и те го изгониха.
Любомир Христов ли?
мур

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4601 on: 06.12.2018, 16:46:29 »
Не, Велизар Стоилов.

Online tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4602 on: 06.12.2018, 16:54:55 »
За Евгени Крусев ми беше мисълта.
The Grand Tour

Online Kingpin

• Маниак
    • View Profile
« Reply #4603 on: 09.12.2018, 20:04:52 »
След нова година ще пускат нова автобусна линия: Манастирски ливади - Лозенец - Център - Люлин.
Кметицата казва, че другата седмица тръгват 20 от новите автобуси, ама надали. https://www.novinite.bg/articles/168270/Otkrivat-nova-avtobusna-liniya-ot-Manastirski-livadi-do-Lyulin

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #4604 on: 09.12.2018, 20:09:25 »
Патката, която е писала статията явно не прави разлика между автобус и тролейбус. Но затова пък съветниците са "общинскиЙ"  :help:  :hammer:
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
« Reply #4605 on: 09.12.2018, 21:44:12 »
Може и грешката да е вярна . Първо ще пуснат тези електробуси докато направят мрежата. Така ще се тества и пътникопотока.

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #4606 on: 09.12.2018, 23:58:02 »
Може и грешката да е вярна . Първо ще пуснат тези електробуси докато направят мрежата. Така ще се тества и пътникопотока.
Тестово може да се пусне автобусна линия на мястото на тролейбусна далеч преди да се пристъпи към проектиране, камо ли и полагане на контактна мрежа. Иначе какъв е смисълът от този тест - неефективно за тролейбусно трасе, ама сме хвърлили пари за ККМ? Давам го само като пример.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4607 on: 10.12.2018, 11:04:29 »
Тролейбусна линия Люлин - Гоце Делчев през НДК определено ще е ефективна, стига да е достатъчно редовна - интервалите в пик трябва да не надхвърлят 10 минути.  :rolleyes: Улиците в Манастирски Ливади са прекалено тесни за тролейбусно движение - ширината им не надхвърля 7 m. :rolleyes:

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
« Reply #4608 on: 10.12.2018, 11:51:17 »
След нова година ще пускат нова автобусна линия: Манастирски ливади - Лозенец - Център - Люлин.
Кметицата казва, че другата седмица тръгват 20 от новите автобуси, ама надали. https://www.novinite.bg/articles/168270/Otkrivat-nova-avtobusna-liniya-ot-Manastirski-livadi-do-Lyulin

В посочения горе линк пише, че информацията е от сайта Stolica.bg ето и оригиналната статия: Откриват нова тролейбусна линия от Манастирски ливади до Люлин.
Съветвам Ви, да си подбирате източниците на информация и, ако в някоя от статиите е цитиран източник - то задължително да проверите за разминавания.

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4609 on: 10.12.2018, 15:22:33 »
Някак самоцелно ми изглежда това изграждане на тролейбусна линия. Не е ли наистина по-разумно линията първо да е автобусна, да се види какъв пътникопоток генерира и в последствие да се изгражда тролейбусна мрежа? Тролейбусът нито ще се движи по-бързо, нито ще има по-голяма вместимост, така че в известен смисъл са взаимозаменяеми? Или ще пуснат по тази линия „тролеите“ електобуси, които ще доставят в СЕ?

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #4610 on: 10.12.2018, 15:29:58 »
Изгражда се ККМ та съвсем нормални тролейбуси ще се движат там.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4611 on: 10.12.2018, 16:07:19 »
Няма смисъл да се пуска автобусна линия - предварително е ясно, че пътникопотокът ще е доста сериозен при пиков интервал не по-голям от 10 минути и е напълно оправдано изграждането на тролейбусна мрежа. :rolleyes: Експлоатацията на тролейбусите е значително по-евтина при значителни пътникопотоци. :rolleyes: При нормална мрежа тролейбусите могат да поддържат дори по-висока средна скорост при чести спирки - възможно е по-голямо ускорение и закъснение в сравнение с автобусите. :rolleyes:

Offline JloKyM

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://skyscrapercity.com
« Reply #4612 on: 10.12.2018, 22:40:46 »
Ха-ха-ха...щеше да е смешно, ако не беше трагично....

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #4613 on: 10.12.2018, 23:06:15 »
Нека гледаме нещата от всички страни, не само откъм ограничения ни мироглед.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #4614 on: 11.12.2018, 14:54:58 »
Със сигурност имаше желание, какво се случи след като стана зам. кмет е друг въпрос, на който само той може да отговори. Със сигурност не е бил наясно какво точно го очаква там и до колко ще има власт да взима решения и до къде трябва да се съобразява с други интереси. А и системата полага много повече усилия да накара всички да бъдат послушни и да вървят по течението, отколкото да върши работа.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline stankos

• View Profile
« Reply #4615 on: 11.12.2018, 19:30:16 »
Длъжността на зам. кмета е бушон за защита на задкулисието ! Системата дотолкова е капсулирана, че е невъзможно да бъде подобрена от един човек въпреки желанието му ! Просто е непосилно ! Като наш съмишленик можеше да получи нашата подкрепа, но за съжаление не пожела !

Offline fgm

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4616 on: 11.12.2018, 19:54:23 »
Човек с елементарно логическо мислене без да знае ЗОП ще се усети, че промяна в дадена позиция води до нов търг. Виждайки това, просто трябваше да подаде оставка и да каже - искат подмяна на дадена позиция без преминаване през ЗОП, аз не съм съгласен с това и чао. Ама не реши да пее песента "Защита на обществения интерес" и го сготвиха подобно на Иванчева.

Offline JloKyM

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • http://skyscrapercity.com
« Reply #4617 on: 11.12.2018, 23:31:08 »
Със сигурност имаше желание, какво се случи след като стана зам. кмет е друг въпрос, на който само той може да отговори. Със сигурност не е бил наясно какво точно го очаква там и до колко ще има власт да взима решения и до къде трябва да се съобразява с други интереси. А и системата полага много повече усилия да накара всички да бъдат послушни и да вървят по течението, отколкото да върши работа.
Така е, само че Евгени предпочете всички да са срещу него, въпреки че гражданските организации многократно публично и лично заявихме, че сме готови на всякаква помощ. Лично аз съм му го казвал 4-5 пъти, един от които пред Фандъкова. Вместо това, той реши  че всичко знае и всичко може сам. Еми, в такъв случай - нека бъде обвиняем сега и да си носи последствията.

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #4618 on: 12.12.2018, 00:36:23 »
Обвиняем? Той е разследван, не обвиняем. "Гражданските" организации с хоби юристите си наясно ли са с разликите между тези две нещa? Да ги видим "гражданските" организации с по 4-5 члена всяка кога и те ще се окажат разследвани. А може би даже обвиняеми?
« Last Edit: 12.12.2018, 00:39:14 by fafan »

Offline stankos

• View Profile
« Reply #4619 on: 12.12.2018, 05:55:57 »
След като вчера му е предявено обвинение според теб какъв е ! Въпросът е риторичен.