Author Topic: Новини от София  (Read 435971 times)

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Новини от София
« Reply #4660 on: 28.12.2018, 08:43:22 »
Какви са тези глупости - градските автобуси да не плащали, колите с регистрации С, СА и СВ да не плащали? Или всички плащат, или всички не плащат, трета алтернатива няма в закона. Ако се включи, това означава неминуема наказателна процедура от Еврокомисията.

Смисълът да не се плаща за всички пътища на АПИ е именно вътрешноселищното обслужване. Главната улица на всяко село по първо- и второкласен път се поддържа от АПИ (примерно Български извор, Брестница): значи ли това, че селяните трябва да си плащат, за да се придвиждат по главната си улица? Пълно безумие е една околност, в случая територията на Столична община, да е прорязана от платени отсечки. Ако направим платена ССТ, това означава всички турски камиони да се изсипят на Сточна гара или на Южната дъга на СОП. А също така - всички, които живеят в северозападните квартали (Надежда, Илиянци, Нови Искър) и работят на изток и обратно. Нима придвижването на човек, живеещ и работещ на територията на СО, не е вътрешноселищно придвижване?

Платената зона в Загреб, Белград, Милано (по-рано и Венеция, когато магистралата минаваше близо до нея) и другаде завършва далеч преди строителните граници на тези градове и в безплатната зона няма платени отсечки.

Offline TRAMS SOFIA

• Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
Re: Новини от София
« Reply #4661 on: 28.12.2018, 09:08:21 »
Бетонова пяна от строежа на новата линия на метрото тръгна под налягане изпод асфалта на булевард "Евлоги и Христо Георгиеви" в столицата снощи, съобщи Булфото.

"Гражданска защита" бе на място, за да локализира щетите, а булевардът бе затворен за автомобили до отстраняване на аварията.

Работниците хвърляха пясък в разтвора, за да го сгъстят и успеят да натоварят в камиони.

"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“