Author Topic: Новини от София  (Read 465013 times)

Offline Metan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: Новини от София
« Reply #4720 on: 04.04.2019, 15:53:59 »
От вчера има много интересна изложба в РИМ София с глупавото име  "Столичната община (1918-1944) – години на трудности и градивна дейност". Има много интересни и непоказвани снимки на транспорта по това време - тролейбус МАН, само че сниман отзад, 5 автобуса Прага на път за София върху някакъв мост над пълноводна река, ремонт на автобус Прага, няколко познати и непознати снимки на трамваи, както и други интересни кадри от града. Лошото е, че в СО явно парите са кът и вече искат да печелят от всичко, включително и от снимане - 15 лв. Изложбата ще продължи до 5 май включително.

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
« Reply #4721 on: 06.04.2019, 11:31:05 »
Отбелязването беше скучно :/ Освен гореспоменатата изложба, концерт, 2 безплатни музея, Зоопарк и Врана можеше да спретнат нещо младежко. Графити конкурс посветен на София или нещо от сорта. Младежка политика няма.

Offline Kingpin

• Маниак
    • View Profile
« Reply #4722 on: 16.04.2019, 21:40:48 »
Каквито управляващите, такива и видимите резултати !

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4723 on: 29.04.2019, 21:31:56 »
Кметът на София Йорданка Фандъкова ще присъства на 30 април на пускането в експлоатация на нови 22 автобуси на природен газ. Това съобщиха от пресцентъра на Столична община. Автобусите са марка Ютонг, нископодови, климатизирани, с възможност за ползване на интернет от пътниците. Част от автобусите ще се движат по линия 604. От средата на месец май ще обслужват и линии 113, 384 и 75. Събитието ще се състои в 11.00 часа на паркинга на зала „Арена Армеец".   

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4724 on: 29.04.2019, 21:50:44 »
Значи дизеловите ютонги най-вероятно ще поемат 314 и 67 и най-после има шанс да се отървем от гадните ВМС почти изцяло. Дано и 404 мине отново на съчленени, че с тия къси е ужас.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #4725 on: 30.04.2019, 09:47:47 »
Пускането на съчленени автобуси по 404 е абсурдно. След тръгването на 22-та метанови ютонга, дори ще има излишък от дизелови, които ще работят на 404, 184, 314 и 384. Дори си мисля, че старите БМЦ-та ще се движат по няколко на ден, за да не изгният, т.к. лятото се очаква Дружба да поеме част от линиите на Карат като 7, 8, 10, 14, които са перфектни за стари БМЦ.
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4726 on: 30.04.2019, 22:00:11 »
Е че то за известно време до скоро 404 си беше на съчленени, какъв е проблема? Дори и сега има по 1-2. Тая линия си има пътникопоток за дълги.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Metan

• View Profile

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #4728 on: 03.05.2019, 12:15:30 »
Това го бяха обещали преди повече от година от ЦГМ. При желание да го реализират, това щеше да им отнеме около 1 седмица. Сега дори имам чувството, че не те са отговорни за това, а някой друг, понеже иначе щеше да е "голяма новина" и да се фукат навсякъде.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
« Reply #4729 on: 03.05.2019, 20:03:52 »
Точно така, не са ЦГМ!  :devil:
Сайтът EASYWAY (който май е от Русия) е „виновен“ за появяването на маршрутите и разписанията на градския транспорт в София. https://www.eway.bg/bg/cities/sofia  :fan:
Аз съм учуден от точността на резултатите и актуалността на информацията - в сайта дори има известия за кратросрочно преместени спирки. Ако бяха го направили ЦГМ - със сигурност нямаше да е толкова точно и актуално.  :crazy:

Offline eco_power

• Приятел на ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #4730 on: 03.05.2019, 21:38:16 »
Това го бяха обещали преди повече от година от ЦГМ. При желание да го реализират, това щеше да им отнеме около 1 седмица. Сега дори имам чувството, че не те са отговорни за това, а някой друг, понеже иначе щеше да е "голяма новина" и да се фукат навсякъде.
Всъщност цели 10 години. И добре, че нямат нищо общо. Вече сме на етап да се радваме когато от общината не участват.

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #4731 on: 04.05.2019, 09:45:58 »
Тъкмо ги похвалих и реших да разгледам в детайли. Още с първото пътуване бях изненадан от две неща едното приятно, а другото не чак толкова. Първото - когато се качих в автобуса в Google Maps ми се появи въпрос - колко е пълно превозното средство с (мисля че) 5 опции с много места за сядане, с малко места, само за правостоящи и т.н.. Второто: на линия 83 беше отбелязана спирка бул. Алексендър Стамболийски (да, с грешка в името) при Двореца на децата. Същата спирка е "активна" и за ТМ 11 и 22.
За щастие в сайта има много удобен начин за докладване на всякакви проблеми и веднага се възползвах от възможността. Остава да видим колко бързо и, дали изобщо ще поправят грешката.

Ще се радвам повече хора в този форум да тестват услугата и да докладват за нередности за да развием и подобрим нвигацията.

По маршрутите, които тествах (само он-лайн без реално пътуване) нямам забележки относно навигацията.
За момента смятам, че показва данни спрямо разписанията, а не реални времена на пристигане, но пак е стъпка в правилната посока.
« Last Edit: 04.05.2019, 09:48:56 by niki88z »

Offline fafan

• View Profile
    • Email
« Reply #4732 on: 04.05.2019, 13:55:41 »
Точно така, не са ЦГМ!  :devil:
Сайтът EASYWAY (който май е от Русия) е „виновен“

Явно не са само за това виновни, а и за това, че има сериозни разминавания между реалността и техните данни. А66 според тях ще дойде в ХХ:21, а ЦГМ казва в ХХ:19, според Гугъл А66 стига за 33 минути от МС Витоша до Морените, а реално е за 49 минути горе. И не са само по тази линия отклоненията.

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #4733 on: 04.05.2019, 15:25:54 »
Добре де, и аз намерих още стара информация и веднага им изпратих сигнал за грешка. Междутерминалния автобус е със старото работно време и интервал. Ако някой има наблюдения за маршрутките и може да каже дали, поне маршрутите им са верни - ще бъде чудесно.
Наистина ще е хубаво да им изпращаме сигнали за забелязаните проблеми, а не просто да ги отбелязваме във форума  ;)

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #4734 on: 04.05.2019, 15:40:33 »
За сигнали и нередности:
info@eway.in.ua

По възможност посочвайте и официален източник на вярната информация.
« Last Edit: 04.05.2019, 15:42:34 by viktorlc »
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline fafan

• View Profile
    • Email
« Reply #4735 on: 04.05.2019, 16:38:25 »
Разминаванията са толкова много, че е почти безмислено да се изброяват по електронна поща. Учудвам се, че Гугъл са се навили да ползват услугите на тази украинска гаражна фирма и са ги включили в официалния си продукт.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #4736 on: 05.05.2019, 09:53:45 »
Разминаванията са толкова много, че е почти безмислено да се изброяват по електронна поща. Учудвам се, че Гугъл са се навили да ползват услугите на тази украинска гаражна фирма и са ги включили в официалния си продукт.
Ама по-добре е коя фирма? Тая дето не и пука или от някой друг гараж.
Аз не мисля, че освен ЦГМ някой друг, дори и в този форум биха могли да се справят по-добре.

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk

Offline velinio

• Маниак
  • |MCMXLVIII|
    • ICQ Messenger - 194251613
    • View Profile
    • Музикалната ми плейлиста
« Reply #4737 on: 05.05.2019, 10:48:59 »
Съгласете се, че каквато и система да се направи, няма кой да си играе да интегрира разписания, които се променят тотално през няколко месеца.. : )

Offline fafan

• View Profile
    • Email
« Reply #4738 on: 05.05.2019, 10:54:01 »
Еми в такъв случай системата е безсмислена. На никой не му трябва навигация със стари разписанията, трябва ни навигация с актуални и точни времена на пристигане. А щом Софбус24 се справя, мисля че и украинците трябва да успеят. Явно обаче малко прибързано са продали на Гугъл неработещ вариант и са ги излъгали че им продават готов продукт.
« Last Edit: 05.05.2019, 10:56:43 by fafan »

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #4739 on: 05.05.2019, 11:44:39 »
Съгласете се, че каквато и система да се направи, няма кой да си играе да интегрира разписания, които се променят тотално през няколко месеца.. : )

Не съм съгласен.
Moovit например са си решили проблема като са си назначили представител за България и той актуализира всичко своевременно.
храна за мозък - http://www.banitza.net/