Author Topic: Новини от София  (Read 454057 times)

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Новини от София
« Reply #4740 on: 05.05.2019, 11:48:41 »
Безсмислено е, да.
Пише, че в 11:49 ще дойде автобуса на спирката и ще пътувам 16 минути от Младост до Токуда  (11:49-12:05) + 10 минути пеша, което е пълна фантасмагория  :D :D :D
Първо, че по разписание автобусът ще пристигне в 11:56, а не в 11:49, т.е. Гугъл дава 7 минути по-рано, а и отделно всеки ден пътувам по този начин и пътуването до Токуда отнема минимум 40 минути.
+ че на А88 са въведени грешно спирките

Интерактивната карта в сайта на ЦГМ е доста по-полезна.

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #4741 on: 05.05.2019, 12:00:37 »
Не съм съгласен.
Moovit например са си решили проблема като са си назначили представител за България и той актуализира всичко своевременно.

Moovit сме го обсъждали и преди, той непрекъснато съобщава данни за местоположението на потребителите си на сървър извън ЕС и така коригира данните. Вероятно изобщо не е съвместим със законодателството на ЕС за защита на личните данни.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #4742 on: 05.05.2019, 16:26:07 »
Не съм съгласен.
Moovit например са си решили проблема като са си назначили представител за България и той актуализира всичко своевременно.

Moovit сме го обсъждали и преди, той непрекъснато съобщава данни за местоположението на потребителите си на сървър извън ЕС и така коригира данните. Вероятно изобщо не е съвместим със законодателството на ЕС за защита на личните данни.
То според GDPR въобще няма значение сървърът дали е във /извън ЕС, а дали обработва данни на граждани на ЕС.

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #4743 on: 07.05.2019, 11:41:16 »
Съгласете се, че каквато и система да се направи, няма кой да си играе да интегрира разписания, които се променят тотално през няколко месеца.. : )

Не съм съгласен.
Разписанията там също не са актуални. Много пъти съм попадал на такива и въобще не разчитам на тях. Там, където информацията се показва в реално време е ОК.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #4744 on: 08.05.2019, 13:30:02 »
След пускането на "революционната" услуга "Маршрут с градски транспорт" в Гугъл мапс, днес вече са отбелязани и всички спирки на картата. За сега не показват линии и разписания щом се цъкне на тях, но предполагам и това ще бъде добавено.

Offline stankos

• View Profile
« Reply #4745 on: 08.05.2019, 18:51:05 »
Хубавите неща стават бавно..., ако се разчита на държавната/общинска администрация това може да значи и никога !

Адмирации за това нововъведение, който и да го е направил.  :fan:

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4746 on: 08.05.2019, 22:55:22 »
След пускането на "революционната" услуга "Маршрут с градски транспорт" в Гугъл мапс, днес вече са отбелязани и всички спирки на картата. За сега не показват линии и разписания щом се цъкне на тях, но предполагам и това ще бъде добавено.
На мен си ми ги показва линиите в Google Maps, както и разписания (които не съвпадат с тези в sofiatraffic).

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #4747 on: 08.05.2019, 23:04:01 »
Да, вече явно са добавени. Преди 2 часа все още бяха само на някои спирки.

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
« Reply #4748 on: 09.05.2019, 16:07:18 »
Да, вече явно са добавени. Преди 2 часа все още бяха само на някои спирки.
Потвърждавам! Първо се появиха само спирките като икони, след което започнаха да се визуализират с имена, а накрая вече имаше и линии и разписания.

Забелязах някои неточни местоположения на спирките и се опитах да ги препозиционирам през Гугъл Мапс. Тези редакции обаче трябва да бъдат прегледани от рецензент на Гугъл или от собственика на обекта в случая - сайтът eway.bg.
Ако някой е ползвал обратната връзка със сайта eway.bg и има някакъв отговор или ефект от доклада - моля, да ме информира (може и ЛС). Аз за момента активно изпращам доклади, но не получавам отговор и няма ефект от написаното. :(

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4749 on: 09.05.2019, 17:59:00 »
Аз пусках доклади за липсващи пешеходни алеи (заради които пешеходната навигация ме прекарваше през 9 планини в десета). Реагират на сигналите за ден-два.

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
« Reply #4750 on: 10.05.2019, 00:05:01 »
Да, за Гугъл знам! Аз питам изрично за eway   :rolleyes:

Online Трамкар Т8М-900

• Приятел на ГТ
  • Бг трамваите са най-добрите
    • View Profile
« Reply #4751 on: 13.05.2019, 22:42:44 »
Форд пречи на Инекон, бива преместен от пътници:
https://m.fakti.bg/bulgaria/380341-iznerveni-patnici-povdignaha-kola-za-da-mine-tramvai-video
Любими трамваи:503, 701, 707, 813, 9хх, 3002, 3008, 2025, 2030, 2053, 2057, 4101
Любими тролеи: 2101,2112, 2909
За пускането на състави по ТМ10
YouTube канал: https://www.youtube.com/channel/UCUFhDOQQmeNzCisx_bH2tHg

Offline Dimitar155

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #4752 on: 17.05.2019, 16:19:12 »
15 бързозарядни електробуса тръгват в София до есента

Българо-китайският консорциум "Хайгър-Аоуей" (Higer-Aowei) е спечелил търг на дружеството "Столичен електротранспорт" за доставка на 15 електробуса и 6 зарядни станции за 8.37 млн. евро без ДДС. Средствата са осигурени чрез заем от Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР), като финансиращата институция е подготвила и провела процедурата за избор на изпълнител. Информацията беше потвърдена за "Капитал" от инж. Евгений Ганчев, шеф на "Столичен електротранспорт", и от представители на изпълнителя.

Автобусите, които ще бъдат доставени в София до есента на тази година, са от типа бързозареждащи се. Вместо с батерии те се захранват с т.нар. ултракондензатори (или суперкондензатори). Те изминават по-кратки разстояния с едно зареждане (20 км), но зареждането отнема много малко време (5-8 мин.), по-компактни са и не съдържат потенциално опасни вещества като батериите. Технологията е произведена и патентована от шанхайската компания "Аоуей" (Aowei), а производител е една от най-големите китайски компании за автобуси Higer.

Линк към статията: Капитал

Offline vaz2106

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #4753 on: 17.05.2019, 18:55:49 »
Питам - тоя Милев като се заяжда за цената на Шкодите, тия елетробуси ще бъдат ли и те такива дълги и хубави като тях, че да ги сравнява по цена ?