Author Topic: Новини от София  (Read 586983 times)

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Новини от София
« Reply #5320 on: 03.11.2020, 14:04:03 »
Спокойно може да се реализират няколко проекта, стига да се вместят в бюджета на програмата. Аз също бих подкрепил реставрацията на превозни средства. Цените, които са посочени, очевидно са взети от официалното становище на Столичен автотранспорт и Столичен електротранспорт. За мен също е странно ремонтът на един трисекционен трамвай да е по-евтин от ремонта на автобус, но такива цифри са посочили. Лошото е, че ръководството на тези дружества няма желание да развива атракционните превози, според тях това е допълнителна тежест и само разходи, и нямало интерес. Ето, има от една година реставрирани автобус Икарус, тролейбус ЗИУ - някъде да е обявено, че се дават под наем, цени, маршрути и т.н.? Има реставриран трамваи Сименс, който трябваше да е стационарен информационен център на бул. Витоша - 5 години общинските институции си прехвърлят топката и не намират място къде да го поставят. Така че идеи много, въпросът е дали и как ще се реализират на практика.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Online viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #5321 on: 05.11.2020, 11:13:45 »
В Столична община Герб са вкарали три доклада, с които ще се обявят конкурси - публичен подбор за избор на членове на съвета на директорите на Столичен електротранспорт ЕАД, Столичен автотранспорт ЕАД и Център за градска мобилност ЕАД.
« Last Edit: 05.11.2020, 11:43:11 by RADOCVET »
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5322 on: 06.11.2020, 21:42:53 »
Сайтът vote.sofia.bg не работи нито на компютър през различни браузъри, нито на телефон със система Symbian.
Реставрираните превозни средства не трябва да се движат по маршрути с повдигнати пешеходни пътеки.
« Last Edit: 06.11.2020, 21:44:24 by tm0 »
████████████████████████  www.sofia.bg/sofia-izbira     https://vote.sofia.bg

Offline Dimitar Dragnev

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Форумът за класически езици
    • Email
« Reply #5323 on: 06.11.2020, 22:10:26 »
Сайтът vote.sofia.bg не работи нито на компютър през различни браузъри, нито на телефон със система Symbian.
Реставрираните превозни средства не трябва да се движат по маршрути с повдигнати пешеходни пътеки.

А аз въобще не получих код, с който да потвърдя гласа си.

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #5324 on: 06.11.2020, 23:55:51 »
нито на телефон със система Symbian
Това е много сериозен проблем. Щом не работи на тази модерна операциона система, значи със сигурност няма да мога да го отворя от мобифона си.

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #5325 on: 07.11.2020, 00:07:17 »
нито на телефон със система Symbian
Това е много сериозен проблем. Щом не работи на тази модерна операциона система, значи със сигурност няма да мога да го отворя от мобифона си.

Ако така продължава, ще бойкотират и системата Аврора на модерния Съветски съюз, а на мен това въобще не ми харесва.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Online Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #5326 on: 07.11.2020, 00:13:10 »
А аз въобще не получих код, с който да потвърдя гласа си.

Аз също. Опитай на следващия ден, при мен се получи.

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5327 on: 07.11.2020, 07:48:45 »
Аз гласувах успешно от първия път ! С евтин смартфон и смотан Андроид... :crazy:

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5328 on: 07.11.2020, 11:06:48 »
Гласуването продължава до 30-ти ноември. В първите няколко дни явно системата е била претоварена. При мен също не се получи от първия път - не получих код, но на следващия ден се получи. До края на месеца има още доста време, така че не се отказвайте. Аз съм скептичен, че ще се реализира, още повече като гледам други организации, как са се активизирали да агитират за техните проекти, но поне да покажем, че има интерес на гражданите към ретро превозните средства. Догодина честваме 120 години трамвайно движение, щеше да е хубаво поне една историческа мотриса да се възстанови, но...

Online difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #5329 on: 07.11.2020, 15:34:04 »
.... Догодина честваме 120 години трамвайно движение, щеше да е хубаво поне една историческа мотриса да се възстанови, но...
Щеше да е интересно, това да бъде 927...  :D

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5330 on: 07.11.2020, 21:18:52 »
Тоя гроб няма с какво да се запомни , освен с наклонените плоскости в кабината.

Online difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #5331 on: 08.11.2020, 12:01:21 »
Беше юбилеен преди 20 години... ;)

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5332 on: 09.11.2020, 09:38:21 »
В неделя сайтът стана достъпен.
████████████████████████  www.sofia.bg/sofia-izbira     https://vote.sofia.bg

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #5333 on: 09.11.2020, 20:13:28 »
Тоя гроб няма с какво да се запомни , освен с наклонените плоскости в кабината.

В края на животеца си доста го бяха стегнали, страшно се накефих точно на него на страхотното каране на един от старите ватмани по 6-цата малко преди да спрат от движение нереновираните, поне като апарат и задвижване заедно с 912, 913 и още няколко накрая поне според мен беше от приятните машини измежду нереновираните. А че няма с какво да се запомни, освен че е бил юбилеен и с дефектната кабина, не споря  :D
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5334 on: 18.11.2020, 18:34:30 »
Напомням, че до края на месеца може да гласувате за предложение № 36 в анкетата на СО. Нека да покажем, че има интерес към запазване и съхраняване на транспортната история на София!
Пускам и линк към една стара статия. В нея, с помощта на фото архив, много интересно е показано, как се е променяла столицата от Освобождението почти до наши дни.