Author Topic: Новини от София  (Read 608179 times)

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Новини от София
« Reply #5380 on: 15.12.2020, 11:09:16 »
Имат един единствен проект за ремонт на релсов път. Данчето се отблагодарява за подкрепата на изборите.

Offline eco_power

• Приятел на ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #5381 on: 15.12.2020, 15:29:18 »
Имат един единствен проект за ремонт на релсов път. Данчето се отблагодарява за подкрепата на изборите.
Сериозно ли вярвате, че Данчето има изобщо някаква собствена инициатива в управлението на София? В това число слагам и "отблагодаряването".

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #5382 on: 15.12.2020, 20:15:54 »
Сериозно ли вярвате, че Данчето има изобщо някаква собствена инициатива в управлението на София? В това число слагам и "отблагодаряването".
Когато става въпрос за усвояване и преразпределяне има, то там е проблемът- в бг се става политик за да забогатееш и да служиш на личния си интерес и на дадени кръгове и авери, а не за да служиш на обществото.... Нататък по веригите, експерти, администрацив и т.н. също са силно маргинализирани и са на служба за да им върви стаж, осигуровки, ДМС и да въртят дребни или по-едри далаверки. Ако има един свестен, върши работата на цял отдел или дирекция, или бива смачкан и разкаран, ако мъти водата...

По-търговете гледайте кой е с най-висока техническа оценка, а не с най-ниска цена, особено когсто съотношението в крайната оценка е в полза на техническата пред тязи на цената. Идеята където го въведоха масово това беше да не се печели ссмо с най-ниска, дори дъмпингова цена, но по-често се използва като елегантен начин за избор на прсвилната фирма след уж обективно оценяване на техническото предложение... При директно сравняване на суми има по-малко субективизъм, не че не се практикува подмяната на пликове с цени и т.н.
« Last Edit: 15.12.2020, 20:18:27 by difian »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #5383 on: 14.01.2021, 18:34:23 »
Видео ревю от събитията тази сутрин:

Offline T_4

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #5384 on: 14.01.2021, 23:15:27 »
Само аз ли си мисля, че подобно събитие трябваше да се проведе в събота или неделя, по възможност да продължи през цялата светла част от деня, и да се рекламира поне две-три седмици по-рано?

Разбрах за представянето на возилата пред Александър Невски от репортаж по БНТ тази сутрин, а уж се водя фен на градския транспорт.

Спомням си, че през 2001 година баща ми ме води на изложба на трамваи в депо „Клокотница“ по случай 100 години градски транспорт, имаше „парад“, състоящ се от най-стария (92) и най-новия (бял T6M-900M) трамвай в София, както и концерт в зала 1 на НДК. Дори през онези бедни години представянето беше в пъти по-добро или поне повече ме е впечатлило.

Ето тук може да се види снимка от изложението - http://www.spirka.org/?action=gallery_file&file_id=26880 (интересно дали T4D някога са вървели по 11, аз лично не помня)
Ако не бъркам, имаше и филм, озаглавен „Трамваят – 100 години от историята на София“, но не намирам линк към него в момента.

« Last Edit: 14.01.2021, 23:35:13 by T_4 »
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #5385 on: 14.01.2021, 23:20:10 »
Аз какво казвам, че когато Столична община организира нещата не се получават по план.  :D
По същия начин както информацията за наемането на ретротрамвай е забутана някъде си, пък после не било изгодно.

Offline qwerty95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #5386 on: 15.01.2021, 00:18:06 »
Абсолютно и аз същото шях да пиша. Изглежда целенасочено се прави така, че да не се разбере, че ще има нещо. Нямам друго логическо обяснение. ОК, в условията на пандемия, наистина по-добре сега да няма такива събития, за да не се рискува излишно, но когато вече е подходящо да има, то наистина трябва да се започне да се тръби гръмко за това поне няколко седмици преди събитието и да не е в делничен ден рано сутринта.

Online davidcho10

• Наистина съм луд
  • Ikarus 280.92T Ganz elektrotechnische werke
    • View Profile
« Reply #5387 on: 15.01.2021, 00:33:11 »
Има достатъчно много хора без да се е разчуло, пък ако се съобщава навсякъде не искам и да си представям... по - добре така, който се интересува си е информиран. Да се надяваме, че следващите пъти в които се организира такова нещо, организацията ще е на ниво и ще се изпълни, а не просто да се отчете дейност и айде, както днес стана.
Никога няма да се измисли по - добро превозно средство от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!

Offline T_4

• View Profile
« Reply #5388 on: 15.01.2021, 01:03:49 »
Давидчо, къде имаше информация за събитието? Не влизам в страницата на ЦГМ всеки ден, не всички имат Фейсбук, има хора, които дори нямат интернет. Нима те не заслужават да са информирани?

Преди няколко години с приятели ходихме на Steam on the Met, организирано от лондонското ЦГМ. Събитието се обяви месеци по-рано, включително разписанието на парния влак и мероприятията на една от станциите, където имаше импровизирана чайна. Билетите се изкупиха за броени дни, въпреки че имаше по четири пътувания през двата дни, в които се проведе. Дори в неделя съвпадна с местен ретро панаир, та можеше да се видят още стари возила, парни трактори и тн в едно от селата. С две думи, някой беше помислил как да се направи така, че да се привлекат максимално много посетители. Хем билетите бяха продадени и влакът беше пълен, а и самото село, от където потегляха курсовете, гъмжеше от народ. Ето видео -

Както е тръгнало не се знае дали ще има следващ път и кога ще е. Чрез подобни "събития" е много лесно да се стигне до извода, че няма интерес и малкото, което се прави за историческия подвижен състав, да се занемари. Не виждам причина почивните дни след 14 януари да не се превърнат в традиционен празник на градския транспорт с изложби, дни на отворените врати, специални ретро линии и тн....всичко това би могло да стане, но при едно друго ръководство както на града, така и на дружествата.

Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5389 on: 15.01.2021, 10:57:00 »
Ама стига с тази пандемия!
Може в пандемия да се бутат хората в автобуси с цел да се приберат вечер от работа, ама не може в пандемия да се направи нещо за удоволствие и с приятни емоции!
Как пък веднъж тая пандемия не попречи гадните неща да не стават по-гадни, а само за хубавите работи!

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #5390 on: 15.01.2021, 15:00:58 »
В пълна сила за някои теми.

"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #5391 on: 15.01.2021, 16:07:51 »
Най-малкото трябва да има определен график. Вчера в 8 и половина казаха тръгване в 9, в 9 казаха в 10, а в 9 и половина в 11 и половина. За Икаруса става въпрос. Да, събраха се хора, но и много се отказаха. Това е проява на неуважение към времето на хората и не мисля, че в нормални държави и нормални градове би се случило по този начин. Спомням си 18-ти април 2017 г., когато беше втората доставка на Шиндлерите от Базел на „Триъгълника“, аз бях там в 9, за тогава беше обявено, emm_1968 каза, че е бил там от 7 сутринта, а влакът с трамваите пристигна на „София Север“ в 11 часа, след което маневрата на локомотива се проточи още час и в крайна сметка разтоварването закъсня с три часа, защото типично по български хората не си ценят времето едни други.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5392 on: 15.01.2021, 17:19:37 »
Радвам се, че не отидох да мръзна на студа. По принцип беше обявено предния ден в 16:15ч., че представените автобуси ще направят по 3 курса - в 9, 11:30 и 14ч. Откъм организация и представяне очевидно има още какво да се желае. На запад като цяло избягват да изкарват реставрираните си превозни средства през зимата, защото ще се съсипят от солта по улиците. Чист късмет е, че сутринта не валя сняг и беше горе-долу сухо.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5393 on: 15.01.2021, 22:10:22 »
Аз съм чувал, а уж и тука бяха почнали, вместо агресивната луга ( NaCl) да ползват магнезиев соли - напр MGCl2. Ама май.. Пак се оказа, че е за заминаване на вниманието.

Offline Fantomas

• View Profile
« Reply #5394 on: 15.01.2021, 23:38:21 »
Вярно ли е че в неделя пак ще изкарат Икаруса?

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
« Reply #5395 on: 16.01.2021, 09:53:03 »
Вярно ли е че в неделя пак ще изкарат Икаруса?
Аз разбрах, че ще е само ретро трамваят на "работа".

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #5396 on: 16.01.2021, 15:14:27 »
Аз съм чувал, а уж и тука бяха почнали, вместо агресивната луга ( NaCl) да ползват магнезиев соли - напр MGCl2. Ама май.. Пак се оказа, че е за заминаване на вниманието.
Ползват се и двете, в зависимост от температурата и обстановката.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5397 on: 16.01.2021, 23:04:30 »
Сигурно зависи от политическата или някаква друга обстановка щото днес видя по улиците в Симеоново повече сол, отколкото в бидона с кисело зеле. И понеже много добре познавам двете съединения - така да се каже съм ги опитвал на вкус и по други начини - не ми се наложи да ближа с език за да позная, че е луга.
Най-малкото магнезиевия дихлорид е супер хигроскопичен и си прави гьолче от "магнезиев олио" демек събира вода дори в компотен буркан със завинтена капачка.
Та така бяха засолили здраво, че асфалта белееше, пък с лопата можеш да събереш по 1 кг на няколко метра.
Викам си - ако така засилват и в града - няма да е за нищо ретро наистина, особено като гледам прясната ръжда по решетките на шахтите.
Та има резон, от такава сол да пазят и новите возила - не само ценните.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #5398 on: 17.01.2021, 14:33:48 »
Хубаво е, че разбираш. В този случай няма смисъл да обяснявам.

Offline fafan

• View Profile
    • Email
« Last Edit: 20.01.2021, 08:58:41 by difian »