Poll

Каква телевизии предпочитате да гледате?

Национални (BNT1, bTV, Нова телевизия, TV7, bTV Comedy...)
57 (28.6%)
Кабелни (BNT2, bTV Lady, Евроком, Diema, Diema 2, Diema Family, Канал 3...)
6 (3%)
Научнопопулярни (Animal Planet, Discovery Channel, Discovery Science, Discovery Investigation, TLC, National Geograpic Channel, Nat Geo Wild, Viasat Explorer, Viasat History, CBS Reality, FLN...)
56 (28.1%)
Филмови (bTV Cinema, Kino Nova, TV1000, AXN, AXN Black, AXN White, Fox Life, DIVA Universal, CBS Drama, HBO, HBO Comedy, Cinemax...)
12 (6%)
Музикални (Планета, Планета Фолк, Фолклор ТВ, Фен ТВ, Balkanika, The Voice, MTV, City TV, MAD...)
21 (10.6%)
Спортни (Nova Sport, Ring+, Sport 7, Eurosport, Eurosport 2...)
12 (6%)
С висока резолюция (bTV HD, bTV Action HD, BNT HD, Nova Sport HD, Planeta HD, Eurosport HD, Nat Geo Wild HD, Discovery HD Showcase, Luxe TV...)
12 (6%)
Друго
6 (3%)
Не гледам телевизия
17 (8.5%)

Total Members Voted: 143

Author Topic: Телевизия  (Read 58733 times)

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Телевизия
« Reply #380 on: 28.11.2018, 13:38:41 »
Благодаря на всички за съветите! Да, когато пускам търсене на програми, теливизора пита антена или кабел, а аз не смятам да го ползвам за кабелна телевизия. Но и опцията антена нищо не намира. На сайта на един от известните на всички ни техномагазини предлагат вътрешни пасивни антени, дали ще свършат работа? И да питам, HD програмата БНТ3 ще се хваща ли с подобна антена?

Offline mitakis

• над нещата
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #381 on: 28.11.2018, 14:17:57 »
Напиши модела на тв от етикета на гърба му, защото тук става недоразбирстелство. Ще си купиш антена, после ще се окаже че телевизора ти няма цифров тунер, ще трябва и тунер да взимаш.

Списък на подвижния състав в София
Забравете провалите,
запомнете уроците.

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #382 on: 28.11.2018, 15:17:16 »
Просто откакто въведоха цифрова телевизия като че ли една идея по-трудно се хваща сигнала, и съседи също ми споделят че имат проблеми от време на време с качеството, въпреки че всички си накупиха декодери отдавна.

Освен , че смениха поляризацията /което е добре за разпространението в градски условия/ силно намалиха и мощностите на предавателите , но пък ми се случвало със смешна антенка / външна/ да хващам и Петрохан.  Интересното при мен е , че може би заради алуминиевата дограма не хващам нищо с вътрешна антена .

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #383 on: 28.11.2018, 17:09:23 »
Напиши модела на тв от етикета на гърба му, защото тук става недоразбирстелство. Ще си купиш антена, после ще се окаже че телевизора ти няма цифров тунер, ще трябва и тунер да взимаш.
Щом сканира телевизорът и пита "Антена" или "Кабел", значи си има DVB-T и DVB-C.

Ако имаш пряка видимост към Копитото, пробвай с прости решения - меден кабел 20-30 см в антенния изход. Ако това не става - някоя стайна антенка от комшия или познат. Вече по-нагоре са антенните усилватели и външните антени.

Offline buffalobill

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #384 on: 28.11.2018, 17:18:11 »
аз със стайната антена хващам каналите на LCD телевизор LG ,кв.Лагера без изглед към ТВ кулата
« Last Edit: 28.11.2018, 17:21:55 by buffalobill »

Offline hitar_potter

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #385 on: 28.11.2018, 20:33:09 »
Благодаря на всички за съветите! Да, когато пускам търсене на програми, теливизора пита антена или кабел, а аз не смятам да го ползвам за кабелна телевизия. Но и опцията антена нищо не намира. На сайта на един от известните на всички ни техномагазини предлагат вътрешни пасивни антени, дали ще свършат работа? И да питам, HD програмата БНТ3 ще се хваща ли с подобна антена?
Ти сега без антена ли го пробваш? Тия стайните антенки вършат работа...
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #386 on: 29.11.2018, 12:28:59 »
Щом сканира телевизорът и пита "Антена" или "Кабел", значи си има DVB-T и DVB-C.

Ако имаш пряка видимост към Копитото, пробвай с прости решения - меден кабел 20-30 см в антенния изход. Ако това не става - някоя стайна антенка от комшия или познат. Вече по-нагоре са антенните усилватели и външните антени.

Да, със сигурност има тези функции, телевизорът е LG с FullHD резолюция, поддържа и 3D (стереодвойки). Всъщност модела е на 5 години, просто преди сме го използвали само като монитор.
А този коаксиален кабел от едната страна в антенния изход, а другата му страна къде трябва да мушна?
« Last Edit: 29.11.2018, 12:41:55 by New_Passenger »

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #387 on: 29.11.2018, 15:17:36 »
Никъде. Остави го да стърчи нагоре. Ще играя ролята на антена.

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #388 on: 30.11.2018, 15:38:57 »
Мерси! Поразпитах в работата, един колега има парче коаксиален кабел и ще ми го донесе в понеделник. Ще опитам.
Пък снощи токът аварийно спря и старият ми видео плеър изглежда се е повредил. Лампата мига, но плеъра не стартира, бутоните не реагират. Язък за старите видеокасетки. Навремето обичах да снимам, имах малка камера Sony която работеше с малки касетки. Доста филмчета направих, основно от ходенето ми в чужбина, някои видеа съм ги дигитализирал. Юли 2006 г. направих едно филмче за София ленд все едно съм имал някакво предчуствие че ще го закрият. Минаха 2 месеца и бай бай, София ленд! Ако беше се появил да речем през 2012 г., а не през 2002 г., щеше да оцелее, сега София е много по-туристически град отколкото преди 10-15 г. Който е ходил в Дисниленд или в немския Фентъзи ленд или Гуел парк в Барселона, едва ли щеше да се впечатли от нашия, но сега парка щеше да е по-популярен отколкото в средата на 2000-те.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #389 on: 01.12.2018, 18:53:35 »
В някои блокове би трябвало да има обща антена на покрива за телевизия и извод да си включиш твоята на телевизора.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #390 on: 03.12.2018, 13:39:00 »
1. Поразпитах в работата, един колега има парче коаксиален кабел и ще ми го донесе в понеделник. Ще опитам.

2. Пък снощи токът аварийно спря и старият ми видео плеър изглежда се е повредил. Лампата мига, но плеъра не стартира, бутоните не реагират.
1. Ти не отговори на най-съществения въпрос - дали от позицията на телевизора се вижда Копитото? Дали в апартамента ти има такова място?

2. Щом мига лампа, значи не е отишло захранването, а то е най-уязвимо на токови удари. Изключи видеото от контакта, почакай 5 минути и го включи пак.

Иво, колективните телевизионни антени просъществуваха минимално време и умряха още преди 20+ години. И да стърчат някъде, сигурно кабелите и антенните усилватели са разграбени най-вече от мургави бригади за ремонт на покрива.
Кабелните телевизии тръгнаха през 90-те и бяха евтини, тъй като никакви авторски не плащаха - пиратстваха на воля немски и спортни програми, нито пък наем за подземни трасета. Тогава ефирните антени станаха реликви. Когато около 2000 г. се качвах на покрива на блока на тъщата в Търново - 2 входа по 24 апартамента, там нямаше нито една ефирна антена (тъкмо беше минал ремонт на покрива). Тъщага почти не си седеше в Търново, затова искаше само българските телевизии, за да не си изпусне сериалите. Така и не се получи, тъй като антената ѝ беше сметена и само някакви кабелаци висяха по балконите над нас. За да се получи със стайна антена, се наложи да пускам кабел от хола, където гледаше телевизор, до прозореца на спалнята от другата страна, откъдето се вижда телевизионният ретранслатор в Арбанаси.
« Last Edit: 03.12.2018, 13:44:37 by blagun »

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #391 on: 28.12.2018, 20:25:28 »
1. Благодаря ви! Най-сетне ми донесоха парче коаксиален кабел. Да, от лоджията ми Копитото се вижда много добре. Хващам 12 програми. Незнайно защо БНТ3 и The Voice HD ми изписват SD въпреки че телевизорът поддържа FullHD, но изображението пак си е ок.
2. Изключих го за 5 минути, пак мига. После го изключих за 5 дни, но пак същото.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #392 on: 29.12.2018, 08:21:36 »
За последно като се рових преди около година в актуалната DVB-T ситуация в България - нямахме нито едно HD излъчване на мултиплекс. Дори BNT HD (BNT3) си беше Sd. Предполагам няма промяна и всичко е SD.

Изпратено от моят Moto C с помощта на Tapatalk

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #393 on: 29.12.2018, 12:14:19 »
Не че съм чак толкова пристрастен че държа да виждам всеки детайл от картинката, SD ме устройва напълно. 11 канала (12 са, но един от тях излиза 2 пъти) са напълно достатъчни. Бих предпочел примерно BTV Comedy и BTV Cinema да са достъпни ефирно, но пък много искам! :laugh: :fan:
Иначе, от Копитото 11 програми ли се хващат?

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #394 on: 29.12.2018, 16:33:53 »
То само в София са толкова програмите. По другите градове са 5-6.
Бтв комеди се излъчваше ефирно в началото (или Бтв екшън беше или и двата с комеди) но си ги спряха за да падат такси от лицензи.
Хубав сайт и форум има на http://predavatel.bg

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #395 on: 30.12.2018, 09:51:22 »
Почти всички от форума Предавател се преместиха и пишат в другия форум !
https://www.dxing.org/

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #396 on: 01.01.2019, 19:27:42 »
Не съм го следил онзи форум, нито съм чел другия. Въпреки, че темата с радиото и телевизията ми е интересна от 92ра година и съм я учил (за разлика от автотранспортните теми напр.) то този форум тук е единствен, който следя.

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #397 on: 23.02.2019, 20:25:51 »
Вкъщи се гледат най-вече БТВ новините. Рядко се гледат новините на БНТ основно заради часа, но ми прави впечатление, че БНТ си водят новините много по-професионално, имат много по-добре подготвени репортери на място, бих казал дори много по-приветливи и красиви на вид и централните им емисии са стиковани перфектно все едно са записвани и след това всички нежелани дефекти са били премахнати, докато голяма част от новините на БТВ са поредица от гафове, репортерите на място са от грозни по-грозни, пълно е с нежелани жестикулации и неточности на изказа, а водещите изглеждат напрегнати и драматизират, докато водещите на БНТ са спокойни и точни.

Offline София 100

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #398 on: 23.02.2019, 23:04:46 »
Единствената българска телевизия, която следя е БНТ /1-4 канал/. Съгласен съм с констатациите на  AGENT 006 за качеството на журналистиката и подготовката на кадрите в Националната телевизия. Наистина прави много приятно впечатление и се откроява положително на фона на нивото в БТВ и Нова ТВ. Предавания като "Референдум", "Малки истории", "История БГ", "Вяра и общество", сутрешният блок и "Култура БГ" са еталон от години за останалите телевизии, които се опитват да ги наподобяват само отчасти... От външните продукции "Стани богат" е интересно допълнение. Смятам единствено, че странна идея като "Спортисимо" няма място в ефира на БНТ. Като зрител за мен е чудесно, че по БНТ излъчват много европейско кино - италиански, френски и английски сериали и игрални филми. Не крия пристрастията си към италианските кинопродукции и с удоволствие гледам всичко, което се появи. Идеята с възраждането на "Студио Х" също е много сполучлива.
Винаги, когато се яви трудност - в живота, или в работата ми, си припомням индийската пословица:
"Трябва търпение и труд, за да се превърне черничевият лист в коприна"

Елисавета Багряна

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #399 on: 23.02.2019, 23:40:26 »
За съжаление много неща в БНТ се случват на мускули, и въпреки други фактори.