Poll

Каква телевизии предпочитате да гледате?

Национални (BNT1, bTV, Нова телевизия, TV7, bTV Comedy...)
57 (28.6%)
Кабелни (BNT2, bTV Lady, Евроком, Diema, Diema 2, Diema Family, Канал 3...)
6 (3%)
Научнопопулярни (Animal Planet, Discovery Channel, Discovery Science, Discovery Investigation, TLC, National Geograpic Channel, Nat Geo Wild, Viasat Explorer, Viasat History, CBS Reality, FLN...)
56 (28.1%)
Филмови (bTV Cinema, Kino Nova, TV1000, AXN, AXN Black, AXN White, Fox Life, DIVA Universal, CBS Drama, HBO, HBO Comedy, Cinemax...)
12 (6%)
Музикални (Планета, Планета Фолк, Фолклор ТВ, Фен ТВ, Balkanika, The Voice, MTV, City TV, MAD...)
21 (10.6%)
Спортни (Nova Sport, Ring+, Sport 7, Eurosport, Eurosport 2...)
12 (6%)
С висока резолюция (bTV HD, bTV Action HD, BNT HD, Nova Sport HD, Planeta HD, Eurosport HD, Nat Geo Wild HD, Discovery HD Showcase, Luxe TV...)
12 (6%)
Друго
6 (3%)
Не гледам телевизия
17 (8.5%)

Total Members Voted: 143

Author Topic: Телевизия  (Read 58730 times)

Offline hitar_potter

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: Телевизия
« Reply #400 on: 24.02.2019, 00:15:29 »
Случвало ми се е да ме включват наживо в новините на Нова, в сутрешния блок на БНТ2, а пък съм бил пряк свидетел и на живо включване на bTV за съботно-неделно предаване. Останах с впечатление, че екипът на БНТ беше най-добре подготвен, бяха много по-спокойни и адекватни. Предварителния разговор и разяснения също бяха най-пълноценни при БНТ. Разбира се, това не е достатъчен опит, за да се правят заключения.
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #401 on: 24.02.2019, 21:23:15 »
Да, репортерите на БНТ са на ниво, но за критиките към БТВ не мога да се съглася. По-скоро се отнася за НОВА, те наистина са по-слаби от БНТ и БТВ. особено си проличава когато гледаш франчайз програми, в сравнение с оригинали (Стар Академи беше супер зле), пък Гласът на България по БТВ си е на високо ниво. Освен продукциите, НОВА нямат и HD.
БНТ имат полезни програми, за иновациите. Харесва ми че напоследък разказват за млади български учени, за иновативни студентски разработки и др. "Малки истории" също ми харесва. Регионалните предавания също, дават ти представа как живеят въпросните региони, какви културни събития се провеждат там и т.н.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #402 on: 25.02.2019, 12:57:11 »
В телевизиите ми харесва най-вече техническата част - т.е. труда от задния край на камерата.
В БНТ наистина са професионалисти, но ми харесва по-скоро периода от края на 80-те и целите 90 години.
През 90-те години политиката се създаваше по студията. След "Лека нощ деца" до началото на "Посвета и у нас" понякога изминаваха 20-30 минути (без да има реклами) през което време само декларациите прочетени от партии и организации си бяха материал за отделна емисия. Не случайно се беше появило и предаването "Отзвук", понеже емисията на "Посвета и у нас" се оказваше неактуална и недостатъчно. Отделно онези предавания на "Отзвук" понякога също сътворяваха отделни епизоди история.

Offline Trams13

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #403 on: 21.07.2019, 22:07:59 »
DELETE.
« Last Edit: 04.04.2020, 01:01:41 by Trams13 »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #404 on: 22.07.2019, 10:00:55 »
От мкрай време телевизията е по-интересна технически, отколкото като медия. Деьинформацийки, манипулации, рекламки и сапунанки.
Като гледам какъв "елит" са журналистите какво ли да излезе?
В БНТ прдшолагам, че журналистите са най-посредствените спрямо останалите работещи на Сан Стефано 29

Сега покрай хакването на НАП се питам, кои журналисти правят разлика между Линукс, Андроид, Уиндоус и знаят какво е MD5!?

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk
« Last Edit: 22.07.2019, 10:05:24 by ooleg »

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #405 on: 09.12.2019, 12:40:53 »
Къде мога да видя стара телевизионна програма? Има ли сайтове където се пазят телевизионни програми от да речем 2002 година? Би било удобно да разгледаш някоя определена дата и да установиш че на тази дата е излъчван еди кой си филм или предаване.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #406 on: 17.05.2020, 00:11:43 »
Ще се радвам да споделиш какво не ти харесва в БНТ?

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #407 on: 17.05.2020, 05:12:18 »
Не подскачай де ...
Аз чета във форума какво ли не за мен и колегите ми, а при опит за защита обидите стават още по-грозни. Ти подскачаш само при споменаване на БНТ.

Не е гот, нали?
« Last Edit: 17.05.2020, 05:15:00 by emm_1968 »
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline mitakaailqka

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #408 on: 17.05.2020, 09:37:15 »

По принцип повече ми харесва от другите телевизии, ама аз не гледам никаква телевизия. За мен проблема е че се изсипват парите на данъкоплатците в телевизия която почти никой не гледа и е постоянно на загуба.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #409 on: 17.05.2020, 09:59:06 »
Е как хем не гледаш никаква телевизия, хем една ти харесва повече от другите????

По принцип БНТ се бюджетира заради обществения си характер, т.е. източниците ѝ не са само от реализираната печалба.
В това отношение ходовете на Кошлуков със свиване на културните предавания не се съчетават особено с обществения характер на телевизията.
Колкото за личните ми предпочитания - спирането на "Стани богат" ме изхвърли от зрителите на БНТ в пояса 19-20 часа. Колко други зрители е изхвърлило - има си агенции, които мерят подобни неща. Може би не като ежедневно излъчване, а като седмично (немският "Стани богат" върви веднъж седмично поне откакто RTL се хваща по сателита, т.е. от началото на 90-те). Ако махнат "История БГ", понякога "Вяра и общество" и документалните филмчета, ще съм зрител единствено на мачовете от световното.

Offline mitakaailqka

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #410 on: 17.05.2020, 10:50:41 »
Не гледам вкъщи, ако съм на гости на някой само каквото съм гледал. Стани богат примерно ми харесва много повече от някакви биг брадъри и лотарии дето дават по бтв и нова.

Offline hitar_potter

• View Profile
« Reply #411 on: 17.05.2020, 11:22:23 »
Не подскачай де ...
Аз чета във форума какво ли не за мен и колегите ми, а при опит за защита обидите стават още по-грозни. Ти подскачаш само при споменаване на БНТ.

Не е гот, нали?
Най-малкото, ти и колегите ти са един вид монополисти, тъй като няма частни трамвайни оператори. Докато БНТ си има доволно конкуренция и хората могат да сравняват. Според мен тя е най-добрата от 3те национални телевизии.
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #412 on: 17.05.2020, 13:32:24 »
Не подскачай де ...

Не е гот, нали?
Най-малкото, ти и колегите ти са един вид монополисти, тъй като няма частни трамвайни оператори. Докато БНТ си има доволно конкуренция и хората могат да сравняват. Според мен тя е най-добрата от 3те национални телевизии.
Много добре разбираш, че нямам за цел да сравнявам транспортен оператор с национална медия. Става въпрос за отношение към работещите в тях. Докато за нас се ползват обидни квалификации в този случай БНТ само беше спомената като пример за собствеността й, а не като качество на предлагания продукт.
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Online Sixkiller

• View Profile
« Reply #413 on: 17.05.2020, 18:20:49 »
В други европейски държави, например Англия, съществува многогодишна традиция за събиране на данък от обществото (по-точно не данък, а лиценз) за издръжка на обществената телевизия (BBC). По този начин същата не се превръща в казионна и зависима от силните на деня бизнесмени или политически лица и може да води независима редакционна политика в полза на обществото.

Нашата БНТ, за голямо съжаление, заприличва все повече на казионна медия, обслужваща силните на деня и работеща в някакви рамки, не до там съвпадащи с добрите практики - например, свалянето на продукции, радващи се на интерес у зрителите. При БНР положението също не е розово. Но каквото и да се случва, държавата не бива да остава без обществена телевизия и обществено радио.
Виж как потъваме, настъпваме, дървената лъжа. Бавно си тръгваме, без бъдеще....

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #414 on: 18.05.2020, 12:06:41 »
В други европейски държави, например Англия, съществува многогодишна традиция за събиране на данък от обществото (по-точно не данък, а лиценз) за издръжка на обществената телевизия (BBC). По този начин същата не се превръща в казионна и зависима от силните на деня бизнесмени или политически лица и може да води независима редакционна политика в полза на обществото.
По соц време и тук се плащаше такса за радио и телевизия, но това не ги правеше по-независими.

Аз гледам доста често БНТ1, като зрител забелязвам и добри, и не толкова добри неща.
Излъчват някои интересни филми и сериали, имат и някои интересни предавания - История.БГ, Моят плейлист, донякъде БНТ на 60. За съжаление, в последната година разкараха някои от качествените си журналисти като Валя Ахчиева, Марио Гаврилов, Камен Алипиев, Сашо Йовков, Искра Ангелова, Александра Гюзелева, Димитър Стоянович, режисьорката Боряна Пунчева. Напоследък не излъчват История.БГ, спряха Нощни птици, Стани богат. Вместо Открито на Ахчиева дават Следите остават, което е.... насочено главно срещу разследване на приватизационни сделки по времето на Костов. Липсва обективност, защото няма интервюта с набедените за корумпирани - редно е в едно разследване да има и двете гледни точки.
Забелязва се и една сервилност към управляващите в новините, има си казионен репортер на щат - Ирина Цонева, която отразява всекидневно персонално Бойко Борисов. Няма емисия По света и у нас, в която той да не присъства... и това е повече от 10 години така. Същевременно се спестяват част от неудобните скандали, засягащи властта. Не помня да са казали нещо за къщата в Барселона, спестяват се някои неща от скандалите с Васил Божков, съмненията за корупция на Горанов. Никой не попита ББ като какъв си позволява да нарушава карантинните мерки и да си обикаля с джипа из цяла България, без да носи маска, при това на държавни разноски. Защо за едни правилата важат, а за други - не... и така нататък, много неща са.
Сравнявайки новините и публицистичните предавания през 90-те по същата телевизия, тогава телевизията беше много по-критична към управляващите, имаше няколко сатирични предавания - Ку-ку, Каналето, клуб НЛО, Улицата. В момента няма нито едно! Нула критичност към властта!
Колкото до професионализма на хората зад кадър, неприятно впечатление прави ниската грамотност на редакторите - редовно има грешки в надписите и в бягащите текстове в новините. Иначе съм чувал, че щатовете в БНТ са доста по-раздути, в сравнение с бТВ и Нова, че някои хора взимат заплати, без да вършат нищо - но това са само слухове.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Online Sixkiller

• View Profile
« Reply #415 on: 19.05.2020, 02:13:14 »
Идеята ми беше друга - плащането на лиценз от всеки гражданин формира алтернативен начин на финансиране (поне в сегашно време), който да не обвързва конкретната национална телевизия с определени политически или бизнес субекти, които индиректно да влияят върху редакционната ѝ политика. Естествено, далеч съм от идеята, че така се ограничава на 100% влиянието, но практиката поне в Германия и Англия показва, че такъв тип медии са значително по-независими и обръщат внимание на широк спектър от теми, които много често са табу в казионните медии.

Ясно ми е също, че в България това няма как да стане, нито сега, нито дори след няколко години и причината е, че обществото ни просто не е дорасло до такова ниво. По-вероятно е да се намерят желаещи да фалират и закрият обществените медии, отколкото да ги поддържат.

Колкото до професионализма на хората зад кадър, неприятно впечатление прави ниската грамотност на редакторите - редовно има грешки в надписите и в бягащите текстове в новините.

:( Преди години БНТ и БНР бяха еталон в това отношение, като към момента също го поддържат донякъде. Дори само говорителите през 90-те бяха на такова професионално ниво, което днес почти не може да се види почти никъде. Говоря за тембър, сила и височина на гласа, начин на изразяване... сещате се за какво говоря, изобщо все неща, на които вече не се обръща внимание.
Виж как потъваме, настъпваме, дървената лъжа. Бавно си тръгваме, без бъдеще....

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #416 on: 19.05.2020, 10:10:36 »
Да, звучи хубаво, обществото да финансира обществените медии. Но повечето хора плащат такса за кабелна или цифрова телевизия, единият вариант е 2-3 лева от нея да отиват за БНТ. Но съм сигурен, че ще има недоволни, понеже повечето хора не гледат БНТ, а предпочитат турските сериали, Гала, Биг брадър и разни подобни нискоинтелигентни предавания. Ако трябва отделно да се плаща, едва ли повече от 1000 човека биха спонсорирали БНТ, пак по същите причини. Масовият вкус е да се гледат лесно смилаеми бози, жълти и клюкарски предавания.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #417 on: 19.05.2020, 10:23:09 »
Финансирането не винаги е функция на независимост и обективност.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #418 on: 27.05.2020, 13:34:42 »
Честно казано най-много ми допада и имам доверие точно на БНТ. Нищо против Нова, БТВ и подобни но просто не ми допадат разните турски и индийски сериали. Добре , че поне по Нова  ТВ излизат от време навреме свежи Български сериали, като София ден и нощ, Ал инклузив, Пътят на честта и подобни. Но като новини, интересни предавания най-много ми допада БНТ.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline София 100

• View Profile
    • Email
« Reply #419 on: 28.07.2020, 20:21:02 »
Програмата на Канал 1 и Ефир 2 за 03.01.1994г., понеделник, преди да се появят частните боклучиви телевизии... И за капак една реклама на компютър Макинтош от 06.12.1993г. Знам, че не е съвсем по темата, но от дистанцията на времето поне на мен ми се струва интересно...
Винаги, когато се яви трудност - в живота, или в работата ми, си припомням индийската пословица:
"Трябва търпение и труд, за да се превърне черничевият лист в коприна"

Елисавета Багряна