Author Topic: Автобусни дискусии  (Read 188458 times)

Offline mitakis

• Moderator
  • Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
Re: Автобусни дискусии
« Reply #1860 on: 06.01.2018, 20:46:14 »
Владо, аз не разбирам адвокат ли си, що ли. Да не би Емо да е лепил номерата?
Това са служебни номера, нужни само на хората в депата и гаражите. Абсолютно излишно е да бъдат с големина на фар да речем и да бъдат пльоснати някъде си.
Хубаво е да се унифицират, да се поставят равномерно и качествено, въпросната наредба са се пооправи и в други насоки.

Апелирам да спрете с дребнавите спорове най-сетне, не сте хлапета вече!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Вярвай в себе си, другото е второстепенно
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #1861 on: 06.01.2018, 21:46:34 »
Ами да, именно затова се изразих по този начин, за да го каже някой друг, защото когато го кажа аз ми се отговаря ти адвокат на Емо ли си. Разберете трябва да се сложи край на хлапашките глупави спорове за инвентарни номера, табели и т.н. Аз не защитавам никого, защитавам единствено идеята най-сетне да спрем с размените на обиди и след като това се случваше в продължение на вече ще станат две години е крайно време да сложим дългочаканият край на мелодрамата.
« Last Edit: 06.01.2018, 21:50:32 by AGENT 006 »
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София
Все още не сме професионалисти, но големите неща започват с една малка крачка

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #1862 on: 07.01.2018, 03:23:43 »
Добре, тогава се преструваме, че проблеми няма и че всичко е прекрасно в името на някакви имагинерни добри отношения и транквилно екзистенциране. Струва ми се, че някои потребители са прекалено чувствителни и приемат за обида всяко по-остро мнение, което им нарушава хармонията. Самите те си създават мелодрамите.

Нещо по темата, от няколко дни забелязвам стар автобус в двор срещу мелницата. Не можах да го огледам добре, но ми прилича на Опел Блиц. Дали не е същият, който изчезна преди няколко години от военноисторическия музей? Видимо е в доста по-добро състояние, така че ако е същият е минал частична реставрация.
« Last Edit: 07.01.2018, 03:33:53 by Sofia »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Вярвай в себе си, другото е второстепенно
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #1863 on: 07.01.2018, 09:31:55 »
Лесно мога да кажа, че няма да се занимавам повече да следя и да пиша в този форум, но първо аз имам силна страст към транспорта и към този начин на общуване, както и много хора зад себе си, на които им прави удоволствие да ме виждат тук, второ не съм склонен да приема за нормално въпросите за табелите, инвентарните номера, щорите, фолиата и т.н. да се коментира при всяка показана снимка в съответните теми и то с такава злост срещу Емо и това, нека да подчертая, се случва вече близо две години. Аз не защитавам Емо. Защитавам нормалното и пълноценно общуване и съм против езикът на омразата, който практикуваш включително и ти, така че въобще не ми говори за нарушена хармония, защото аз най-малко съм взимал участие в споровете относно табелите, инвентарните номера и външния вид на возилата и поне няколко пъти съм казвал, че избягвам свръхоборотните теми, които са се превърнали в нещо като групов чат във Фейсбук, пишат се десетки страници, но обикновено се оказва, че в по-голямата си част не представляват нищо интересно и наистина интригуващо и качествено. Ще ти припомня колко пъти съм протестирал срещу темата за недобросъвестните шофьори и ватмани по същата тази причина. Взех по-голямо участие в идиотските спорове за табелите и външния вид на возилата в последните няколко месеца, защото вече наистина ама наистина чашата на търпението ми преля. Да, външният вид на возилата е важен, но превръщането му във фиксидея е точно обратното на положителността. През цялата 2017 г. и по-голямата част от 2016 г. без прекъсване темата за „свинщините“ на Емо е непрекъснато активна и непрекъснато се намират хора да кажат като теб ама като има проблеми да мълчим ли, след това Емо прави контраакции и ако се вслушам в твоето мнение това трябва да продължи докато Емо не „ритне камбаната“ сигурно. Просто се погледни отвън и си дай сметка на какво приличаш с това говорене и това не се отнася само за теб разбира се. Или пък не си давай никаква сметка, но приеми факта, че никой няма да се вслушва в мненията ти.

Едно от нещата, които си пожелах за 2018 г. беше да се свърши с този „епохален“ спор и все още се надявам, че има разум това наистина да се случи само че както вече казах това зависи най-малко от мен, така че апелът ми е към теб и всички останали, които ще прочетат.
« Last Edit: 07.01.2018, 09:48:42 by AGENT 006 »
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София
Все още не сме професионалисти, но големите неща започват с една малка крачка

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #1864 on: 07.01.2018, 11:20:54 »
Много е просто. Спорът ще свърши, когато се спрат "новостите" излизащи в тази насока, които са по зле от по-старото.

"Политиката" на Емо просто е в грешна насока - вижда че инв. номера не били по стандарта и за това вдига шум да се направели нови по стандарта - които обаче изглеждат откровено ужасно на повечето модели. Вместо това можеше да се вдигне шум да се оправи стандарта и пак да се поръчат номера за 18**, без да са толкова огромни и несъразмерни. Бяха приложени снимки от преди години в подкрепа на това. Тоест тук е виновна тоталната цигания в Земляне, а не малките стари номера.

После - хартиите - дава се пример 1000 пъти, че никъде го няма това, контрааргумент аз досега не съм видял. Но се прие, че със сигурност ще е по-добре и с табела отпред. Затова тук правилното е да се натисне управата за малки ел. табели долу в дясно на предното стъкло само за номера. Но не и този абсурд сега.

И отделно - откъде накъде се месят напоследък всякакви хора в управлението на ГТ в София, без да са свързани с него? Тая шуробаджанащина отвращава най-много от всичкото това отгоре. Не може всеки да си налага мнението и то за откровени простотии.

// Всъщност може цялата дискусия да отиде в темата за "Въпроси към администраторите" и да се довърши там. Но нищо няма да се реши със замитане под килима.
« Last Edit: 07.01.2018, 11:23:40 by wiNt »

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #1865 on: 07.01.2018, 12:22:08 »
На мен едно не ми е ясно - 2005г., когато на тролейбусите "Икарус" започнаха да слагат малки номера, пищяхме защо са малки. 2011г., когато на Т6А2 започнаха да пръскат малки номера, пак пищяхме. Сега от малки слагат големи на автобусите - и пак има недоволни. Защо?
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Sofia

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1866 on: 07.01.2018, 17:01:58 »
На Икарусите и на Т6А2 им стояха добре големите номера за разлика от новите МАНове и Ютонгите. И проблемът не беше толкова в малкия размер, а в шрифта.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #1867 on: 07.01.2018, 17:50:33 »
На мен едно не ми е ясно - 2005г., когато на тролейбусите "Икарус" започнаха да слагат малки номера, пищяхме защо са малки. 2011г., когато на Т6А2 започнаха да пръскат малки номера, пак пищяхме. Сега от малки слагат големи на автобусите - и пак има недоволни. Защо?

Защото предложението идва от мен. Аз каквото и да предложа или да направя, задължително в този форум ще има един кръг от хора, които ще почнат да го оплюват.

Хубаво е да се унифицират, да се поставят равномерно и качествено.

Мисля, че точно това може да се получи с новите стикерни номера с размер 120 мм и шрифт наподобящ хелветика, който се използва при тези номера.
« Last Edit: 07.01.2018, 17:52:27 by emo »
мур

Offline Sofia

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1868 on: 07.01.2018, 19:39:06 »
Може би ако спреш да се правиш на ощипана госпожица и се вслушаш в аргументите на критиците си, ще спре и "оплюването" към теб. Не те познавам и нямам нищо лично против теб, а против нелогичните и назадничави виждания, които упорито налагаш. Смятам, че се изразих ясно и спирам с мненията си по темата "Емо".

Online vaz2106

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1869 on: 07.01.2018, 21:30:51 »
На Икарусите и на Т6А2 им стояха добре големите номера за разлика от новите МАНове и Ютонгите. И проблемът не беше толкова в малкия размер, а в шрифта.
Точно така, скапания малък шрифт и цифрите набутани една до друга. Колкото до новите номера, изглеждат даже смешно. Шрифтът и големината са добри, хубави са. Но е добре да се запази старото положение, на автобусите - големи от страни ,малки отпред и отзад, една добра традиция за София запазила се дълги години. При електрото, трамваи и тролейбуси - от всички страни една големина ,по-едрички.
Тук се сещам една друга уникалност при поставянето на инвентарните номера, всеки парк си имаше собствен шрифт на шаблоните , поглеждаш и разбираш от кое депо или гараж е колата. Уникално. Истинските ценители и любители ще ме разберат. 8)

Offline comet

• Наистина съм луд
  • MAN Lion's City
    • View Profile
« Reply #1870 on: 13.01.2018, 17:47:57 »
Към 13:30 5 или 6 от тези Солариси пътуваха от Божурище в посока София. Някой има ли информация за кой град са?

Offline poly911

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1871 on: 13.01.2018, 19:58:02 »
Сигурно за Стара Загора

Изпратено от моят Lenovo A1010a20 с помощта на Tapatalk

Offline Kingpin

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1872 on: 13.01.2018, 20:00:48 »
Това нови автобуси ли са? Защото мисля, че този модел не се произвежда.

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
  • Solaris Urbino 12 IV
    • View Profile
« Reply #1873 on: 13.01.2018, 20:27:04 »
Има интересна ливрея.
В 2313 ВТ :devil:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1874 on: 13.01.2018, 21:06:32 »
Моделът още се произвежда. А да са някой град в БГ няма шанс. По-скоро пътуват към Израел или Гърция. :neznam:

Offline mitakis

• Moderator
  • Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
« Reply #1875 on: 13.01.2018, 21:18:46 »

Offline Emperor

• Нямам спирка
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline mitkov2

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1877 on: 14.01.2018, 10:57:40 »
Защо на собствен ход до Израел, той ще си навърти пробега за 1 година напред само докато стигне :D

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1878 on: 14.01.2018, 11:45:10 »
Те са си преценили логистиката. Надали ще карат през Турция, Сирия и Ливан, най-вероятно на Солун ще ги натоварят на кораб. Ако бяха натоварени на кораб от Полша, сигурно 2 месеца щяха да обикалят океани и морета, а от Солун или Пирея е значително по-малко разстоянието.

Offline mitkov2

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1879 on: 15.01.2018, 18:18:40 »
http://bnr.bg/plovdiv/post/100920584/100-novi-avtobusa-tragvat-po-liniite-na-gradskia-transport
Май в крайна сметка са за Пловдив (тест). На фона на автопарка в града ще изглеждат като гиганти :D Съдържанието в статията е доста хумористично и развеселява добре като за понеделник. За тези които не знаят - Електронното таксуване и табла по спирките, на стойност 30млн.лв по документи са готови от 2015 и проектът е приет без забележки от Община Пловдив. Де факто абсолютно нищо не работи вече 3-та година.