Author Topic: ПАЗИ СЕ, ТАКСИМЕТРОВ ШОФЬОР ЗАД ВОЛАНА!  (Read 3937 times)

Offline filipkarolev

• Напредващ
  • Ω∆Ψ – ЗНАНИЕТО ПРОМЕНЯ СЪЗНАНИЕТО!
    • View Profile
абе хора стига с тези директни тълкования, не казвам че всеки път трябва да бием някого, просто тогава така се получи - видимо се готвеше за саморазправа и го изпреварихме, стига с тази робска психика все да търпим и да търпим.
Трябва да се протестира ако нещо не чак толкова дребно не е както трябва, особено ако си плащаме.
Те затова ни се качват на главите, защото мълчим и вътрешно си викаме майанта му и продължаваме нататък.

Offline KRAKOMOBILA

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
Не си прав - можеше просто да оставите парите и да си тръгнете. Защо трябва да се стига до такива крайности ? Както беше казано - слезнали сте на неговото ниво - което е селско.  :)

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Извинявам се,нека не е "тъпа",а "алчна" което в крайна сметка не променя общия смисъл. А постъпката ви е не просто селска, тя е криминална.
На който не му харесват "кривите" хазяйки, и не знам какви вече таксиметрови шофьори, не е принуден да ги търпи.Съмнявам се някой на сила да ви е принудил да идвате.
От друга страна ние сме длъжни да търпим язвителните ви забележки...само се чудя защо...и най-вече докога.

Offline filipkarolev

• Напредващ
    • View Profile
Към теб пък кога лично съм отправил язвителна забележка, че толкова ми се правиш на засегнат, че вече започна и акъл да ми лееш?
Никой не ме е карал да идвам, аз даже не исках да идвам, но 1996 най читавият университет преподаващ физика беше единствено в София, както и най-добрите преподаватели бяха също там, и това ме принуди да дойда.
Мога да кажа, че времето прекарано в университета, и в изследователските центрове на БАН беше едно от най-пълноценните ми и градивни изживявания, запознах се с много интелигентни и целеустремени професори (главно столичани), които страшно много допринесоха за издигането ми като специалист и то без да искат нищо в замяна.
Дойдох заради науката а не заради вас, а държавният ВУЗ и БАН бяха най-прекият път към стипендиите за чуждестранните вузове тогава. А и в София тогава интелектуалният труд беше много по-добре заплатен.
Времената бяха други, имаше много работа за хора които имат желание да се учат независимо от специалността.
Но в ежедневието няма как, контактите с посредствени хора са неизбежни и  на фона на академичната среда, в която ти е преминал целият ден, стават още по-дразнещи.

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Не се опитвам да ти лея акъл. Язвителната забележка е ясна,цитирах я по-горе. Ако просто си беше замълчал, или беше признал че си използвал по-остър език от необходимото,щеше да е много по достойно отколкото да изтъкваш личните си постижение,които никой не е поставял под съмнение.

Offline filipkarolev

• Напредващ
    • View Profile
Язвителната забележка е насочена към конкретен човек, но щом ще ти достави радост добре признавам че използвах язвителен език, характеризирайки човек, който се опита да ме работи на дребно.
За замълчаването, никога няма да стане, и въобще примирението не го смятам за достойно поведение.
Не съм изтъквал собствени достижения (това го мразя, обичам другите да говорят за мен а не аз за себе си), а просто изразих задоволство от предоставената и възможност и научна среда за да се развивам, уточнох този момент защото на теб не ти беше станало ясно кое точно ме е принудило да дойда в София, но същевременно срещата с отделни посредствени елементи беше това което трябваше да изтърпя в хода на нормалното протичане на ежедневието.

Offline Chato

• Запален по ГТ
    • View Profile
Не става въпрос за София, такъв е манталитета на цялата държава. Но това не е само роден манталитет - това е балкански манталитет. За съжаление не може да бъде променен и единственото спасение е емиграцията. Но според мен си зависи от икономическата стабилност - сега са тежки времена и хората са се озлобили, както и през 90-те. Казваш 2000 година, ами тогава хората бяха недоволни от правителството. И го наказаха. Най-добрия икономически период беше 2001-2007. Тогава българите като че ли бяхме станали по-толерантни. Обаче след това ни налегна кризата и пак се опростачихме. Човек когато няма финансова стабилност се озлобява.

А относно таксиметровите шофьори - аз през живота си до сега съм се возил най-много 15 пъти. Избягвам ги. Винаги когато имам възможност използвам ГТ.

Offline filipkarolev

• Напредващ
    • View Profile
@Chato и аз умирам от желание да се возя в ГТ вместо в такси но работихме до 24 че и до 1 часа посред нощ и много бих се радвал да имаше трамвай поне до 1-2 часа а не до 23:30, както беше тогава. И зорлем айде на бакшиша. А тогава стана и едно убийство на ватманка която беше изхвърлена в шахта в подлеза на НДК, и едно друго посегателство върху ватман и даже трамваите ги спираха и преди 23 часа.
От физиката до Скобелев - 5те кьошета не е чак толкова далече, също и до студентски често сме ходили пеша, но когато времето е хубаво, ама януари като захапе онзи зверски студ въобще не беше за пешеходни изпълнения и като добавим и факта,че когато на човек му се спи му става още по-студено.

Offline Borkata

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Абе няма какво да се оправдаваш!!! Престъпници сте си и тва е!

Правилното решение е да се обадиш на полицията. Някога звънял ли си им? Аз да и са много учтиви и се отзовават на момента!

П.П. Зверски студ в София няма! Има много по-студени кътчета по света, а и в България.

Offline filipkarolev

• Напредващ
    • View Profile
Да бе учтиви, това в американските филми ли го гледа?

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
На теб май всички са ти криви и винаги си онеправдан, с такова впечатление оставам.

Offline Borkata

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Да, учтиви са. Три пъти съм им звънял:

Един път защото имаше пияница в трамвая. Пожелаха да говорят с ватмана и след 3 спирки се качиха двама полицая и го свалиха.

Вотри път, когато ми бяха разбили колата.

Трети път, когато видях НЛО :) Това сериозно, някой пускаше балони с някакви свещи на тях. Жена ми се обади на 112 им каза, че вижда НЛО. Хората го приеха много хладнокръвно. Даже пратиха патрулка да мине покрай нас да види какво друсаме :)

Един път лично ходих в полицията да върна загубена лична карта. Тогава също бяха много учтиви.

Аз лошо от полицаи не съм виждал. Виж, ако смяташ, че глобяване за превишена скорост или провека на документи е лошо държане, тогава това си е твой личен проблем!

Offline KRAKOMOBILA

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
И аз съм имал доста сблъсъци с полицията и много рядко ми се е случвало да не са учтиви. И пак казвам - можеше просто да оставите шофьора и да си тръгнете - не е било нужно да го биете - защото следващият път - ти ще си сам и ще изядеш пердаха от някого.  :)

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!