Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 218639 times)

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Last Edit: 12.04.2019, 18:39:18 by ooleg »

Offline Kingpin

• Маниак
    • View Profile
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #3041 on: 16.04.2019, 22:32:05 »
И все пак за отбелязване е че от 2017-та насам има и доста които се завръщат отново тук.

За голямо съжаление друга е реалността:

НСИ: Населението на България вече е под 7 милиона

Намаляваме с 49 995 души на година, сочи статистиката
Населението на България  продължава да се топи. Това показват последните данни на националната статистика. През миналата година броят на българите е намалял с близо 50 000.

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3042 on: 22.04.2019, 17:28:18 »
Жалко за добрия и морален чичко милиционер Михаил Попков - остава без пенсия.   :(
https://crimerussia.com/gromkie-dela/angarskiy-manyak-i-nasilnik-mikhail-popkov-ne-smog-cherez-verkhovnyy-sud-vernut-sebe-militseyskuyu-p/

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #3043 on: 26.05.2019, 14:28:18 »
Без да искам да разпаля спор, ще кажа, че по предварителните резултати от евроизборите виждам поредното доказателство, че българинът си заслужава всичките говняни кофи, дето му се сипят по главата. Челната тройка в момента се формира от ГЕРБ, БСП и десните популисти, радетели за отечества, патриархален ред и християнски морал. Все неща, които унищожават България.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #3044 on: 26.05.2019, 16:06:53 »
Нека свърши изборния ден и тогава да коментираме резултатите.

Offline Трамкар Т8М-900

• Запален по ГТ
  • Бг трамваите са най-добрите
    • View Profile
« Reply #3045 on: 26.05.2019, 16:19:18 »
Нека свърши изборния ден и тогава да коментираме резултатите.
Ще ви глобят за прогнозиране преди края на изборния ден :devil:

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #3046 on: 26.05.2019, 16:25:34 »
Винаги със страх от глоба ли трябва да постъпваш както е редно, или може и без това?

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3047 on: 27.05.2019, 13:50:18 »
Без да искам да разпаля спор, ще кажа, че по предварителните резултати от евроизборите виждам поредното доказателство, че българинът си заслужава всичките говняни кофи, дето му се сипят по главата. Челната тройка в момента се формира от ГЕРБ, БСП и десните популисти, радетели за отечества, патриархален ред и християнски морал. Все неща, които унищожават България.

Ако изхождаме от: Данни към 12:00 на 27.05.2019 г. при обработени 95.20% СИК протоколи в РИК: http://results.cik.bg/ep2019/rezultati/index.html и без обработени преференции и ако се абстрахираме от строго политическата част на изборите ми први впечатление:
1. Започват да се появяват отново червени бастиони - т.е. области, където БСП е първа. Неприятно впечатление ми прави, че Плевен се е превърнал в такъв бастион: http://results.cik.bg/ep2019/rezultati/15.html където БСП води с почти 4%. При това, че има кмет от бившия РБ. Традиционно северозапада (без Враца и Монтана, интересно!) е пак червен бастион. Също и Ямбол - някак традиционно. Че и Добрич с кмета си от РБ!
2. Прекрасно е,че в чужбина ДБ печели изборите!
3. В България прекрасно представяне на ДБ в 23 МИР (южната част на СО) - трето място с 19.67%.
4. Странното е, че има по-слаби резултати в доскорошния първенец в това отнишение 25 МИР (Средната час на София вкл. център)  - трето място със 17.54%.
5. Доста слабо представяне в 25 МИР на ДБ (северната част на СО и Банкя) - трето място с 10.44%.
6. След чужбина и София - най-силно представяне на ДБ има в Пловдив -град - 4 място с 8.38%.

За мен основния извод е, че типичния ретрограден избирател примерно от Силистра, Ямбол, Видин не може да разбере, защо след като с това си гласуване за 30 години е постигнал такова западане на региона си, си мисли , че гласувайки по тоя начин ще превърне примерно Видин в Брюксел?! Не ми го проумява главата как изобщо българинът е толкова глупав, че за 30 години не можа да си направи никакви изводи?! Няма начин, когато основната ти цел е да ти намалят цената на водата с 3.54 ст месечно и тока с 9.23 лв/месечно да направиш каквото и да е било за региона ти?!

Покрай лошата  демографска криза след 10-тина години както е тръгнало 1/2 от Парламента ще са депутати от София, Пловдив и Варна и цялата страна ще избира останалата 1/2.

Примерно за Видин общия брой гласоподаватели е 88 827, а са гласували от тях 24 460. Просто ако го сравним със София, в 23 МИР са гласували 114 060 от общо 409 965 души или в южна СО са гласували много повече хора, отколко изобщо има във Видинска област като избиратели!

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3048 on: 27.05.2019, 15:22:27 »
Няма особена разлика между ГЕРБ и БСП - едните са номенклатура от по-ниските нива като милиционери, физкултурници, комсомолски и партийни секретари и т.н. или техни наследници, другите са номенклатура от по-високите нива или техни наследници.  :rolleyes:  Борисов е тъп пожарникар, в БСП има хора завършили с отличие сериозно висше образование. :rolleyes:
« Last Edit: 27.05.2019, 18:56:10 by V.Peichev »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3049 on: 27.05.2019, 16:10:33 »
Няма особена разлика между ГЕРБ и БСП - едните са номенклатура от по-ниските нива като милиционери, физкултурници, комсомолски и партийни секретари и т.н. или техни наследници, другите са номенклатура от по-високите нива или техни наследници.  :rolleyes:

Има разлика в мотивацията на избирателите им. При БСП мотивацията е да се изкарат по-комунисти отколкото са, а при ГЕРБ - обратната.
За ГЕРБ мен най-много ме е дразнило използването на антикомунизма за предизборни цели.
За мен по-интересна беше в случая избирателната психология по региони. Доколкото може да има психилогия при ДПС и ВМРО. Едните са ясни, другите (ВМРО) да се чудиш като гледаш в управлението, какви са им опозиционни приказките по отношение на ЕС...

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3050 on: 27.05.2019, 19:29:33 »
Колкото и да е трудно в Канада, нито за момент вече не съжалявам за решението да дойдем тук. Нещо повече - дори все повече хора с много добри доходи, като програмисти, гледат към чужбина....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Kingpin

• Маниак
    • View Profile
« Reply #3051 on: 27.05.2019, 21:26:57 »
Айде стига с тая чужбина. Резултатите са такива, защото хората НЕ гласуваха. Избирателната активност беше може би рекордно ниска. Трите големи партии си се избраха сами себе си - благодарение на твърдия си електорат и купените гласове. Ако хората масово гласуват, ще има много по-малка тежест купеният вот и този на твърдия електорат на партиите. Тоест ще им объркаме сметките. Лошото е, че масово хората не виждат алтернатива, а че всички са едни и същи мошенници и няма смисъл да гласуват, а извънпарламентарните партии нямат шанс да пробият. Аз не го споделям това мнение, но масово хората това мислят. И това не оправдава човек да се отнася безотговорно и да не гласува - иди, пусни бюлетина (каква по-важна работа имаш в почивен ден??) за някоя извънпарламентарна партия, все някого ще припознаеш, а не да облагодетелстваш мафията с пасивното си отношение. Доволен съм поне от резултатите на ДБ и Десислава Иванчева. Има някаква светлина в тунела. Но засега Бог да ни е на помощ.

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3052 on: 27.05.2019, 22:25:48 »
И аз нямаше да гласувам, ако ми предлагат да избирам между хора на държавна сигурност и още веднъж хора на държавна сигурност.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #3053 on: 27.05.2019, 23:44:52 »
Да наистина нямаше хора да гласуват този път.Бях наблюдател в секция и от над 700 човека по списък и 4 върнати поради проблеми в документите им гласуваха само 211 човека,което е рекордно ниско.А що се отнася до кандидатите всеки си има лично мнение за тях и все е имало кой да се избере от 27-те номера в бюлетината.Надявам се за кметските избори да има повече хора до урните и повече електронни машини за гласуване.
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3054 on: 28.05.2019, 09:48:14 »
И аз нямаше да гласувам, ако ми предлагат да избирам между хора на държавна сигурност и още веднъж хора на държавна сигурност.
Що в ДБ това ли има?

Освен това има куп независими кандидати както и други партии. Примерно някои хора, които гледат ЕК (Евроком) предпочетоха да гласуват за Минчо Спасов Куминев. Не е ли алтернатива и това?
Слушах изказвания, от сорта "Как ще гласувам, онези да вземат 5000 евро заплата?!". Сякаш като не гласуват няма да има кой да ги вземе. А и какво да не ги дава всички пари българския данакоплатец я?

Между другото, при 95% обработени протоколо в ЦИК от СИК, още към момнта няма отчетен нито един глас от машинно гласуване. В Дневник прочетох, че срокът е 30 вечера за обработката и ще се появят машинните гласове под съответната икона на машина във всяка секция , където е имало машинно гласуване. От това очаквам вдигане на резултата на ДБ, защото масово където е можело (например аз и колегата) гласоподавателите са гласували машинно. Само не ми е ясно дали тези малко по-малко от 5% необявени на станицата в ЦИК са всичките машинно гласували. Защото за 3 МИР Варна например, пише че са 100% обработени, а също няма машинен вот по секции. Така или иначе, моя глас към момента не е преброен все още, понеже беше мешинно подаден.

« Last Edit: 28.05.2019, 10:25:47 by ooleg »

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3055 on: 28.05.2019, 13:56:08 »
В НКД "Св. Лучников" има голям брой страхотни професионалисти майстори на чашката с отлична алкохолна подготовка, ученици и последователи на великия Лучников. Трябваше да издигнат кандидати.  В БСП най-достойният лидер е Михаил Миков със сериозни постижения в алкохолната подготовка, може да е достоен наследник на Юнкер. :rolleyes:

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3056 on: 28.05.2019, 15:07:30 »
В НКД "Св. Лучников" има голям брой страхотни професионалисти майстори на чашката с отлична алкохолна подготовка, ученици и последователи на великия Лучников. Трябваше да издигнат кандидати.  В БСП най-достойният лидер е Михаил Миков със сериозни постижения в алкохолната подготовка, може да е достоен наследник на Юнкер. :rolleyes:
Ето и тука си го написал: https://kostadin.eu/2015/11/04/%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%8F%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0/

Само не ми казвай, че това нещо от Добрич, биещо се с Марешки във Варна и въртящо опашка из София ти допада!?

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3057 on: 28.05.2019, 15:36:12 »
Костадинов има психични проблеми, но е честен и понякога постига неустойчива ремисия и дава смислени предложения. :rolleyes:

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3058 on: 28.05.2019, 19:14:14 »
Що в ДБ това ли има?

Има, разбира се. И "независимите" всичките са такива, нищо, че нямат шанс.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3059 on: 28.05.2019, 19:37:45 »
Е Радан Кънев какво общо има с ДС примерно? То лесно се разбира по няколко медии. Където пада плюене 100% значи няма ДС.

Изпратено от моят Moto C с помощта на Tapatalk