Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 226448 times)

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #3160 on: 23.07.2019, 18:42:18 »
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3161 on: 23.07.2019, 18:59:11 »
Българите вече 30 години не се научиха, че докато управлява ДС мафията и докато гласуват за нея на изборите, в България оправия няма да има. Тези "хора" трябва да се изринат, отделно да забравим концепцията "всеки сам за себе си, за семейството си, всеки се спасява по единично". Тия дни се появи статия как тонове храна отива на боклука, а има хора, които умират от глад, по този повод изказванията са: "Да, ще хвърля храната, но няма да я дам без пари, за да не хрантутим мързеливци и лентяи".....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3162 on: 23.07.2019, 19:49:31 »
Това, което се случва в момента е съизмеримо само с 96-97 на и случката при Орешарски с "КОЙ' е просто смешка. Защото шефът на ДАНС е много по-слаба фигура от Главен прокурор, защото подлежи на контрол и не може да арестува правителство, кметове и общински съветници. Няма възможност в България, Главния прокурор да лежи в затвора дори за убийство. Защото няма кой да го обвини и разследва. В България  главният прокурор има статута на монарх за 7 години.

Едит

https://m.dnevnik.bg/gradska_sreda/2019/07/23/3942292_spasi_sofiia_izdiga_kandidat_za_kmet_na_stolicata/

Ето, ако такива като него и Иванчева без гръб успеят идва Гешев и оправя проблема.

Изпратено от моят Moto C с помощта на Tapatalk
« Last Edit: 23.07.2019, 20:12:33 by ooleg »

Offline T_4

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #3163 on: 24.07.2019, 00:53:02 »
Не видях да е писано някъде във форума, затова смятам, че е редно да отбележим, че Спаси София са издигнали кандидатурата на Борис Бонев за кмет на София. Честно казано не го очаквах, но не съм изненадан, че Спаси София искат да влязат в политиката.

Създаден е нов уебсайт „План София“, който може да разгледате тук http://planzasofia.bg/

Програмите изглеждат доста амбициозни и изискващи голямо финансиране, което не знам как ще стане. Предполагам, че ако кметът на София не е от ГЕРБ, ще му се спре кранчето на общинско, а вероятно и на европейско ниво.

Ако модераторите преценят, нека обособят тема за коментиране на кандидатите за кметския пост. Не мисля, че има скорошна такава, но може и да не съм използвал правилно търсачката.  :crazy:
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3164 on: 24.07.2019, 10:24:27 »
Разбирам действията на "Спаси София"  но не бих казал, че ги аплодирам. Тая работа в България не става без да има кой да ти пази гърба щото отиваш при Иванчеа и Крусев.

Ето ПИК ги почнаха (да ги довършват) а ПИК за ДАНС и ГЕРБ.

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk
« Last Edit: 24.07.2019, 10:28:20 by ooleg »

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #3165 on: 24.07.2019, 11:52:04 »
В дневния бюлетин на браузъра ми излезе следната статия с интерактивна карта -> https://www.zeit.de/politik/ausland/2019-07/demographics-europe-map-cities-regions-inhabitants

Искам да ви забележа процесите, които се случват в Полша - как там големите градове не отчитат приръст на населението, но крайградските територии изпитват истински бум. Това със сигурност е постигнато благодарение на добра инфраструктура и смислен обществен транспорт. Като контраст, София изсмуква целия наличен човешки ресурс, образувайки една демографска черна дупка. По това, което прочетох в Планът, идеята на Спаси София е да се борим именно със струпването на населението. Адмирации за развитието на северните райони. Това е правилната посока за града - нови влакове, трамваи, автобуси, нова инфра и извеждане на населението от града.
« Last Edit: 24.07.2019, 11:57:48 by fizik »
Може и да живея в Берлинско предградие, но ми пука за Софийския транспорт. Т.е. съм точно обратното на Фъндъчката - може и да живее в София, ама хич не и пука за Софийския транспорт

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3166 on: 24.07.2019, 15:17:01 »
Един прекрасен анализ на Евгени Дайнов....и много тъжен....защото "и нийде надежда взора не види!"
Дали българската демокрация ще си събира бохчичката за предварителния арест

Offline T_4

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #3167 on: 25.07.2019, 00:52:32 »
Разбирам действията на "Спаси София"  но не бих казал, че ги аплодирам. Тая работа в България не става без да има кой да ти пази гърба щото отиваш при Иванчеа и Крусев.

Аз също ги разбирам - няма как да променят нещата, пишейки в интернет и затова са решили да издигнат кандидат. Проблемът е, че дори и Борис да спечели, няма да имат общински съветници, за да прокарват идеите си. Отделно не вярвам Борисов да им разреши да си размотават коня така.

Може би трябваше да продължат да бъдат коректив на бъдещия кмет и евентуално да търсят диалог с него / нея.
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #3168 on: 25.07.2019, 01:26:40 »
Той трябва специално да си намери общински съветници,мислещи като Борис Бонев!
Браво на Борис Бонев,а дано направи София по-добър град за живеене!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Last Edit: 27.07.2019, 10:32:17 by ooleg »

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #3170 on: 27.07.2019, 15:41:47 »
И как всичко се повтаря, защото едно си баба знае, и едно си бае :

https://offnews.bg/dw/ivan-geshev-i-mrachnite-prizratci-na-minaloto-708100.html?fbclid=IwAR2ux70wsxSixQPhx4oBa3oOlOBTpfyq0Kni3ZJmihtfrqX0BR5Pp-PQm7k
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3171 on: 01.08.2019, 22:23:49 »
Днес от прокуратурата бяха особено "добри" в свалянето на гащи и нанасянето на вреда на правителството и Прокуратурата! Браво на тях! Това, което направиха сами на себе си в опит да ударят ТАД Груп, не беше успявал никой досега да направи!
Това да публикуваш на сайта на прокуратурата ЕГН-то на Бойко Борисов, Сотир Цацаров, Делян Пеевски, както и указание за Download на трите имена и ЕГН на няколко хиляди прокурори и следователи е достойно деяние срещу националната сигурност!
Надявам се прокуратурата да се самосезира!  :crazy: :rolleyes: :D

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Mihail

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #3173 on: 03.08.2019, 14:51:40 »
Аз заминах в чужбина 2014-та. 2018-та се върнах уж за трайно, но още не мога да свикна. Вярно, връщах се всяка коледа и за летните ваканции, но човек не забелязва промените за 1-2 седмици или месец. А май най-много промени са настъпили в последните 2-3 години. Има работа, но е основно за ИТ специалисти, в обслужването или вездесъщите кол центрове и подобни. Преди да замина още се водеше криза, но като че ли имаше повече възможностти за не-ИТ висшистите пред това да вдигат слушалки. Много от обявите са от съмнителни фирми, които продават Форекс и подобни финансови продукти, една даже я затвориха ("вълкът от София"). Често собствениците са разни чужденци, предимно евреи или гърци. То и как да не си телефонист, като там обикновено се плаща повече от колкото на много други места?

Като че ли има все повече корупция. Ще ми се да не бях заминавал, защото тогава нямаше да ми правят впечатление негативните промени. Хубавите промени са, че София е по-посещавана от туристи и чужденци с цел работа от тогава и на малко места малко по-лъскава. Но на тях им плащат повече от на нас, българите, а и заради тях ще скачат още повече цените. Плюс е, че все повече хора ходят пеша или с ел. тротинетки и подобни. Няма вече автобуси Икаруси, а модерни, но са с разредени разписания. Метрото явно също е разредено, защото не помня чак такива тълпи. Сутрин е като сауна, защото често не пускат климатизацията. Апропо и в Шкодите тролеи често не е пусната. Все едно съм попаднал в една по-лоша версия на страната, от която заминах през 2014-та. Мутризацията и тоталитарно-подобната власт на вожда ББ за съжаление продължава и няма дори и адекватна опозиция. Медиите като цяло вече са клекнали яко. Най-смешното е, че 2013-2014 масово протестирахме, а сега протестите са едни рехави.

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3174 on: 03.08.2019, 15:32:57 »
Като че ли има все повече корупция.

Чисто любопитство. Как го разбра това ? Някой държавен/общински служител ти поиска пари за да си свърши/не свърши работата ли ? Или друг вид корупция ?

Offline Mihail

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #3175 on: 03.08.2019, 19:10:40 »
Ами скандалите с апартаменти, къщи за гости, тераси, асансьори, нескопосаните ремонти за милиони в София. То такива неща винаги е имало, но честотата се е увеличила и почти всяка седмица има някакъв скандал. Отделно мисля, че почти непрекъснато 10-годишно управление не е полезно, защото така съответната партия се възгордява, пуска корени във всяка власт и както виждате започва да си позволява твърде много. Та май пак сме като в социализма, една и съща партия и един и същ човек ни управляват вече почти десетилетие. Не искам да сме като Русия с Путин! Помислиха се за велики и незаменими, а жалкото е, че май второто си е така. Първия им мандат беше най-успешен според мен. Въпреки световната криза, България в периода 2003-2013 имаше един подем и развитие.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3176 on: 03.08.2019, 23:04:33 »
Ама как ще са рехави протестите! Това са протести на ДБ и хора, които са с мозък в главите си, па дори и леви путинисти да са тоя малък процент. Говоря за хората известни покрай сайта Афера. През 2013 година се оказа, че чистия протест беше в началото, а после ГЕРБ го оседлаха, обяздиха и опитомиха. Когато ги върна на власт се договориха с Пеевски и ДПС...
В момента икономиката линее, а на политическо ниво е по-зле и то много и от Орешарски.
Направиха прокуратурата като монархия, чиято цел е на високо ниво да подкастря неудобните като чемшир, а на ниско ниво да въртят далавери с престъпността.
Това на ниското ниво го виждам върху себе си и не го чета в медии.
Ако някой даде кинти или има връзки дори да те смелят от бой някъде и да си извадиш медицинско се оказва, че
1. Ъъъ другия бил бит от тебе, ама не е дребнав и затуй няма медицинско?
2. Подписал си се, че не искаш да те занимават с подробности
3. След като не искаш да знаеш нищо се появил свидетел, който те вижда как удряш някой, но щото да не те занимават не са ти казали.
4. Понеже имало кучета той те е намразил покрай конфликта на кучетата и те е цапардосал от яд към тебе, че имаш куче. Ама това, че е с яд към тебе, значи е с лични мотиви, ама щом са лични, значи не са хулигански. Щом не са хулигански, значи не съдържат обида към обществото. Значи не са престъпление от общ характер, ами значи са престъпление от частен характер. Значи си се оправяй сам!
Ей това е прокуратурата!
Няма значение, че никога не си виждал някой. Щом си го познавал 1 минута той вече много лично ти прави престъпление и ако не си тръгнал аха към оня свят си се оправяй сам!
Ама преди това са се изс...ли ченгета надосъдебното производство та нито да е така, нито иначе!
Гешев е позор!!!
Ne se chistiii

Offline Mihail

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #3177 on: 04.08.2019, 09:32:58 »
Смях, не смях, но Славито има шанс да грабне някой друг обиден глас от другите партии. Щом от едно доста по-малко гледано предаване по СКАТ се пръкна Атака и още ги има. Със Слави израснаха мнозина и носталгията и сантимента може и да го вкарат в парламента. Но е възможно ББ да направи всичко да му откажат регистрация. Но бих се радвал да влезе само за да видя реакцията на ББ. Лошото е че вероятно ще се коалира я с БСП, я дори с ГЕРБ за да е в управлението, а така ще загуби. :rolleyes:

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3178 on: 04.08.2019, 10:59:09 »
Да точно го казваш, но аз въпреки, че не го харесвам откакто изигра роля да падне Костов и да дойде Кобургготски в случая съм удовлетворен.
Огън се гаси с огън! Демек на дивия популизъм трябва друг див популист, защото той както казваш може да вземе избиратели от Борисов или от БСП и има нужда точно техния храст да се оформи с лозарската ножица, че е подиивял и разпасан съвсем. Особено на Герб.
На ДБ само Спаси София може да е конкуренция в София, щото акъл може да иде само при друг акъл.

Най-страшно за България са непретенциозните избиратели - дето гласуват за някой щото този някой е самия себе си - за Герб щото има Борисов, нищо че е хем комунист, хем русофил, хем доганист и пеевист, за БСП щото е БСП, нищо че Нинова е била седесарка преди 20 години и за ДПС щото са на турците уж, нищо че са повече руснаци и русофили щото захранват руски офшорки с Евро пари.
И Гешев така е голям прокурор пък при КТБ не вижда ДП1 в делото.
Така и с хакването на НАП - всички доказателства сочат изпращането на данни до Дневник, Бивол, Ройтерс и Нова, но те виждат, че са ги хакнали без нито едно доказателство, че са ги придобили директно от сървър на НАП.
Кой нормален човек ще извършва престъпление и ще се запише сам на камерите си?!

Понеже много хора от тоя форум не ме разбират нека да им дам разбираем пример.
Ето водещата статия в момента на сайта ПИК-Бойко-Герб

https://pik.bg/%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%BC%D1%83%D1%87%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%B6%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B8-%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D1%89-news860441.html

Подигравки за Спаси София и изопачаване на думите на Бонев, че след пускането на третия лъч на метрото строителство трябва да се спре за известно време и с парите да се направят обособени трамвайни трасета.

Разбира се, че гербафцийските тикви не знаят нищо по въпроса. Но разбират от всичко!  За целите на популизма ще обявят, че метрото в София ще стане като канализация - ще има метро до всеки апартамент, само не и на Витоша!

« Last Edit: 04.08.2019, 11:25:53 by ooleg »

Offline Mihail

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #3179 on: 09.08.2019, 18:46:45 »
Апропо, сега видях мнение в друг форум от 2007-ма, където пише, че Цветан Цветанов е бил кандидат за кмет на Велико Търново тогава. Бях забравил или никога не съм знаел този факт.