Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 258837 times)

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #3600 on: 25.06.2020, 12:09:31 »
Твърде много се доверяваме на еднолични политически играчи. Слави като маниер на работа не се отличава от ББ, и много се съмнявам в капацитета му и на неговите хора. Но ако отхапят гласове от ГЕРБ, би било добре. Ситуацията е такава, че управляващият се е самозабравил, всички лостове на властта се ползват за лични цели и облаги. Необходим е общ опозиционен фронт, който да възстанови правовия ред в държавата, и да управляват експерти, а не профани.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Last Edit: 14.07.2020, 12:55:58 by georgi64 »

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3602 on: 14.07.2020, 13:18:53 »
Нужни са достойни лидери със сериозни успехи в алкохолната подготовка от ранга на Михаил Миков.  :)

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #3603 on: 14.07.2020, 13:38:45 »
Ха ха ха с тези записи доказаха кой стои зад този протест.

https://clyp.it/dwpgaon2

https://clyp.it/geaz533t

https://clyp.it/si2u4fwq

https://clyp.it/4qjwiupe

https://blitz.bg/blits-tv/ekskluzivno-vasil-bozhkov-v-goreshcha-vrzka-s-deputat-ot-bsp-i-ognyan-stefanov-v-zagovor-sreshchu-borisov-i-geshev-audio_news757875.html

А от "Монитор" и "Телеграф" ще споделиш ли нещо за максимална достоверност?

Според мен сериозно трябва да се помисли за забрана за пубикуване на статии от кафяви сайтове във форума.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3604 on: 14.07.2020, 13:41:54 »
Това го има навсякъде на още 100 места не е само в блиц  :D :D :D Плюс това записа си е запис Всеки може да го изслуша и да си направи изводите.
« Last Edit: 14.07.2020, 13:43:35 by georgi64 »

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #3605 on: 14.07.2020, 13:49:15 »
Има обаче разлика в начините, по които се ппедставя и изводите, които се правят. Кафявите сайтове правят внушения, а почтените информират. Освен това ми позволи да бъда много скептичен към всичко, което идва като информационен поток от прокуратурата, срещу която се протестира. Довериенто ми към тях клони към нулата.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3606 on: 14.07.2020, 13:56:26 »
Е те почнаха и да си признават за разговорите  :D :D

https://blitz.bg/obshtestvo/izoblicheniyat-za-vrzka-s-vasil-bozhkov-ognyan-stefanov-priznavam-za-razgovorite_news757899.html

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #3607 on: 14.07.2020, 14:00:08 »
Аз нищо толкова заговорническо не виждам в тези записи... даже са съвсем безобидни в сравнение с много други от близкото минало.
Двама обсъждат развитието на протестите. Със същия успех може да се извади дискусия от произволен публичен форум и да се обяви за заговор.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #3608 on: 14.07.2020, 15:32:46 »
Не гледам телевизия и не мога да бъда сигурен, ама подозирам, че се опитват да приложат принципа "който е срещу А, той подкрепя Б". А така като ги гледам, повечето комбинации от А и Б не струват и всъщност хората не подкрепят нито А, нито Б.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #3609 on: 14.07.2020, 15:51:36 »
В общи линии е така, да. Становището на „ГЕРБ“ в петък вечерта беше, че протестите са инспирирани от Васил Божков. Точните думи бяха че протестите са инспирирани „от една топла страна“, с което се визираше ОАЕ. От това би могло да се извади от контекста, че Президентът „е човек“ на Васил Божков, но в интерес на истината от петък до сега се проявява уважение към Президента преди всичко като длъжност и към Президенството като институция, а и всъщност не знам от петък насам да се е изказвал пред протестиращите.

А иначе попадна ми нещо относно „нахлуването“ на Прокуратурата в Президентството.

Аз си мисля, че случващото се сега е резултат от модела, който създаде „ГЕРБ“. За да се превърне едно лице считано за носител на „мутренското“ в България в „носител на чистотата, почтеността и светлото бъдеще“ на България, беше необходимо и виждаме как вече 11 години, се прикриват, омаловажават и замитат всички компромати доказващи, че въпросното лице и въпросната партия не е това, за което се представя. Аз си спомням за случая Румен Петков, как му „отрязаха главата“ като вътрешен министър, след като се разбра, че се е виждал с братя Галеви. Накрая на управлението на „тройната коалиция“ протестът се насочи срещу Ахмед Доган и ДПС, след това 2013 г. искаха да свалят Правителството на Пламен Орешарски заради Делян Пеевски, но виждаме как до преди дни той още имаше държавна охрана по време на управлението на „ГЕРБ“. Ами какво се случи през юни. Показаха нощното шкафче на Борисов с пачките, той не даде никакво сносно обяснение за това, пусна глупостта, че Президента го снимал с дрон, която и той самият беше наясно, че е такава, но някак си масовата общественост се върза на това и отново всичко беше заметено. Ами в миналото, тефтерчето на Филип Златанов, срещата с Николай Кокинов в Банкя, случаят Искра Фидосова, всички тези неща минаха и отминаха, а ако не беше „ГЕРБ“ общественото недоволство щеше да „коли и беси“ за далеч по-дребни и неоснователни прегрешения. И изведнъж на цялата тази сцена най-виновни от всички в държавата са съветниците на Президента. Меко казано е странно, поне лично за мен. Може би защото „ГЕРБ“ е държавата и държавата е за „ГЕРБ“, а всички други партии и формирувания нямат какво да кажат, защото те не са държавата и държавата не е за тях.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3610 on: 14.07.2020, 23:02:42 »
Извинявам се за двойния пост, но това ме изкефи много:

Offline plastikat

• Маниак
  • www.forum.gtburgas.eu
    • View Profile
    • Email
« Reply #3611 on: 16.07.2020, 07:07:47 »
Протестиращите уж са против олигарсите и мутрите ,но не протестират срещу президента.

ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕ ЗНАЯТ:

Валентин Златев - спонсор на БСП,която издигна Радев за президент.
Баневи - спонсори на БСП,която издигна Радев за президент.
Арабаджиеви - спонсори на БСП,която издигна Радев за президент.
Миньо Стайкови - спонсори на БСП,която издигна Радев за президент.
Цветан Василев - спонсор на БСП,която издигна Радев за президент.
Бобокови - спонсори на БСП,която издигна Радев за президент.
Георги Гергов - спонсор на БСП,която издигна Радев за президент.
Делян Пеевски - издигнат за шеф на ДАНС от БСП,която издигна Радев за президент.
Ахмед Демир Доган - три пъти прави коалиция с БСП,която издигна Радев за президент.
Васил Божков - спонсор на Мая Манолова и координатор на част от протеста с представител на БСП,която издигна Радев за президент.

ТА КАК ПАТРОНЪТ НА ПРОТЕСТА РУМЕН РАДЕВ ЩЕ БОРИ МУТРИТЕ И ОЛИГАРСИТЕ СЛЕД КАТО ПОЧТИ ВСИЧКИ ОЛИГАРСИ(БАНДИТИ) НА ПРЕХОДА СПОНСОРИРАТ ПАРТИЯТА КОЯТО ГО ИЗДИГНА ЗА ПРЕЗИДЕНТ????

ПИТАМ ВИ ТАКА ЛИ ЩЕ БОРИТЕ МУТРИТЕ?
www.forum.gtburgas.eu
Най-добрия транспортен форум.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #3612 on: 16.07.2020, 08:22:16 »
Протестиращите уж са против олигарсите и мутрите ,но не протестират срещу президента.
Като гледах транспарантите, и президентът и разни други фигури не бяха представени в особено добра светлина.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3613 on: 16.07.2020, 09:30:21 »
Президентът е най-злият черен дявол, защото е издигнат от „най-черната дяволска партия“, а „ГЕРБ“ каква партия са? Ето това е което се опитвам и не мога да го разбера и си споделих мнението две публикации по-горе.

Все пак обаче нашият случай не е прецедент в световната история де. И французите са искали свобода и демокрация, когато са щурмували Бастилията, но от въпросната демокрация и свобода са се родили години наред масов терор и екзекуции и един самозабравил се император. Мисля, че от 2009 г. насам България преживява точно такъв период и честно казано няма да излезе скоро от него, защото виждаме „колко им е акъла“ на младите български политици. Говоря за така нареченото традиционно дясно. Откакто Иван Костов се отказа от политиката се разцепиха на 4-5 партийки и проекти ръководени от млади хора като Радан Кънев, но без никакви лидерски качества и виждаме, че за краткия период от 2013 г. насам всички бяха заровени в пясъка с изключение на Христо Иванов, който се разфъчка като дете в детската градина, когато му поискаха оставката като Министър на Правосъдието, а правенето на сензации и фъчкането определено довежда до отпечатване на съответната личност в съзнанието на хората. Същите действия, на които се гради популярността и на Бойко Борисов. Целенасоченото ръсене на бисери и просташката реторика.

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3614 on: 16.07.2020, 09:51:11 »
ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕ ЗНАЯТ:
...
Като дойдат изборите, редовни или предсрочни, ще можеш с чиста съвест да пуснеш глас за твоите любимци, които до неотдавна спонсорираха всички гореизброени, а сега повечето от тях и каквото сабя покаже. Но тези, които не знаят (или не искат да знаят), е добре да се поинтересуват от историята на Борисов от преди 2001 г, когато му изгря звездата по времето на Царя.

Аз обаче друго винаги съм се чудил, но не искам да влизам в преки конфронтации на политически теми и гледам да си трая, но тук ще питам... през 2013 г едни подобни многодневни протести бутнаха тогавашното правителство, защото предложи Пеевски, тогава все още не много известен, за шеф на ДАНС. Впоследствие същият стана шеф на половината държава, но никой не реагира... Защо?

И понеже президента ви е крив, за тези които не помнят, напомням, че на балотажа на президентските избори останаха той и Цецка Цачева. Трудно ми е да си представя с какви "смислени" доводи някой би я искал за президент, въпреки че имаше доста гласове. Тя беше толкова абсурдна кандидатура и то срещу Радев, който още тогава имаше висок рейтинг, че или целенасочено искаха да загубят изборите с някаква неясна цел, или някой наистина си е повярвал, че хората ще гласуват дори за магаре, ако е от ГЕРБ (за тези, които не помнят, това е цитат на Борисов). Това е положението - на избори се избира между краен брой възможности. Ако всичките са неудачни, търси се най-малко неудачното и ако изборът е лош, се държи сметка с какво друг от предложените би бил по-добър.
Откакто Иван Костов се отказа от политиката се разцепиха на 4-5 партийки и проекти ръководени от млади хора като Радан Кънев, но без никакви лидерски качества и виждаме, че за краткия период от 2013 г. насам всички бяха заровени в пясъка...
По някаква причина, за която в момента ми е трудно да разсъждавам, у нас не могат да се образуват стабилни десни партии. Всичките възникват като десни на лозунги и цвят, реално целят само добиране до властта за лична облага и в момента, в който трайно отпаднат от властта, се разпадат и погиват (но с много милиони в джоба). Това би се случило и с ГЕРБ, даже вече се случва постепенно, в момента в който отпадне трайно от властта, която пък се крепи само на залязващата мантра на Борисов. Но на хоризонта вече се задава Слави като очевиден кандидат за тази пазарна ниша. Единствените, които вече 30 г са стабилни, имат твърд електорат и периодично управляват са БСП и ДПС... и то всеки път след провал на поредната дясна алтернатива. Това е много жалко, но факт.

И накрая, ако някой го устройва, министър-председателя да казва "Вие сте прости и аз съм прост, затова се разбираме", приемам го като негово право, но определено за мен е неприемливо и обидно.
« Last Edit: 16.07.2020, 10:39:12 by bdz43r »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3615 on: 16.07.2020, 10:04:22 »
И понеже президента ви е крив, за тези които не помнят, напомням, че на балотажа на президентските избори останаха той и Цецка Цачева. Трудно ми е да си представя с какви "смислени" доводи някой би я искал за президент, въпреки че имаше доста гласове. Тя беше толкова абсурдна кандидатура и то срещу Радев, който още тогава имаше висок рейтинг, че или целенасочено искаха да загубят изборите с някаква неясна цел, или някой наистина си е повярвал, че хората ще гласуват дори за магаре, ако е от ГЕРБ (за тези, които не помнят, това е цитат на Борисов). Това е положението - на избори се избира между краен брой възможности. Ако всичките са неудачни, търси се най-малко неудачното и ако изборът е лош, се държи сметка с какво друг от предложените би бил по-добър.
Възможностите тук са две. Или наистина „ГЕРБ“ са си повярвали, че Цецка Цачева е подходящият президент или е конспиративна игра, за да се избере Румен Радев, в който „ГЕРБ“ да търсят изкупителната си жертва(целенасочено загубени избори).

А и между другото спомняте си предполагам, че Б.Б. и Румен Радев се търкаха, но точно, когато дойде моментът за встъпването на Гешев в длъжност, за да атакува Президентството от Прокуратурата атаките на „ГЕРБ“ срещу Президентството бяха прекратени и когато Румен Радев сне доверието си от Правителството тиквената глава започна да се държи като дълбоко засегнат и разстроен, че с нищо не е предизвикал това. Нищо направено от Борисов не е случайно. Той ненадминат политически психологист и манипулатор и наистина или имат сговор с Гешев или Б.Б. му знае характера, предвидил е как би действал и се е адаптирал до съвършенство към това, за да извлече полза.

И още един факт от хронологията. До избора на нов Главен Прокурор „ГЕРБ“ не успяваха да компрометират Президента и Президентството с всички възможни средства. Точно изборът на нов Главен Прокурор на практика беше последната им възможност за това и въпросът на чия страна съм аз въобще не стои на дневен ред, защото всеки трябва да си носи кръста, а всеки знае и не може да отрече, че кръстът на Б.Б. е сред най-тежките, ако не и най-тежкият сред всички на политическата сцена в България в момента. Скандалността на миналото му се равнява с тази на това на Доган и на Пеевски и много ми се ще ако не бяха осуетили допускането му до толкова голяма власт и то вече 11 години, тъй като „ГЕРБ“ за мен биха направили всичко да си спечелят изборите, стига да искат да стане така, то поне да му припомняха приказката, че вълкът кожата си мени, но нрава никога колкото се може по-често, а за тези 11 години не съм видял това да се е случило и веднъж и както писах по-горе всички компромати срещу „ГЕРБ“ и Б.Б. се помитат и омаловажават. Отделно от това хората си продават разума за „ГЕРБ“ доверявайки се на откровени глупости само за да са със своя лидер. 2013 г. беше нулева за еврофондовете, а Б.Б. и до днес не е спрял да обвинява правителството на Орешарски, че не е имало европари 2013 г. Ами приказката за президентския дрон.

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3616 on: 16.07.2020, 11:00:03 »
Борисов обаче вече е известен с това, че почувства ли се застрашен, е готов да жертва всичко и всички, за да оцелее той сам и в един такъв пристъп на паника, би шута на най-ценния си кадър - Цветанов, който беше много важен стратег по протестите и изборите - създаваше цялата организация. Сега не е сигурно, че има изобщо кой да се занимава и да организира тези неща и то на ниво. В петък едвам успяха да докарат няколко автобуса с мургави, които при това се объркаха и започнаха да викат с останалите, а в следващите дни изобщо липсваха. Определено липсват предишните възможности за организиране, защото пари има със сигурност.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3617 on: 16.07.2020, 11:13:42 »
И публичната му стратегия се промени. Преди беше винаги войнствен, сега болно ми е за това, болно ми е за онова, загрижен треперещ гласец.  :D

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3619 on: 16.07.2020, 22:43:48 »
Да вземат да се разберат Бойко и Радев Изборите се изтеглят за след 3 месеца А Радев назначава Бойко за служебен премиер за този период от време. Така се решава спора и след 3 месеца всеки си гласува за който си иска. :neznam: