Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 161289 times)

Online vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #2740 on: 30.09.2018, 21:34:01 »
Абе ти нямаше ли да напускаш форума????

Просто вече откровено дразниш! Я се погледни - мъж на 30 години, а ревеш като недое*ана тийнейджърка на 18.

Offline matto

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #2741 on: 30.09.2018, 21:42:38 »
Ще ти се. Това не ти е личен форум. От преди да се регнеш съм писал във форума. Не рева, а се радвам че пак ще има пътуване. Никъде не е лесно, но когато твоите са станали по-зле се питаш дали наистина са твои. :P

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #2742 on: 30.09.2018, 21:52:54 »
Писал бил... Веско е един от първите членове тук. Не се изненадвам в неудачите ти предвид поведението....

Като се откъснеш само за няколко години от тук и все едно не си българин вече, така се отнасят.
Абсолютно. Подкрепям на 100%

Аз пък ще оборя това твърдение с факта че другата седмица ще назнача втори човек завърнал се от чужбина, в рамките на месец. Въобще не ме интересува откъде е дошъл, след като демонстрира знания и умения. И има необходимото образование.
« Last Edit: 30.09.2018, 21:55:04 by RADOCVET »

Offline ooleg

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #2743 on: 30.09.2018, 23:06:07 »
Назначаване и интервюта падат!
Аз тотално вече се обърках от всичко.
matto не знам вече счетоводство ли го влече или друга, RADO каква форма има и какво назначава в нея. Май си мисля, че само blagun уж знам нещо относно работата.
Ама при мен е нормално щото съм си такъв. Преди да науча дори визуално какви са ми съседите, те вече интриги са завъртели по мой адрес. Скоро се оказа, че даже не знам кой е шефът ми като инвеститор, макар да съм изпитвал доста алкохол по Коледа покрай него.

А matto е объркан наистина, ама то е от мини кризата, която изживява. Иначе е симпатяга щото анализира с пълна сила.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2744 on: 08.10.2018, 23:18:55 »
След като стана ясно, че Руслан Баширов е полк. Анатоли Чепига, герой на РФ, преди малко групата журналисти оповести кой е другият "турист в Солсбъри" -  "Александър Петров" е Д-р Александър Евгениевич Мишкин.

https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2018/10/08/second-skripal-poisoning-suspect-identified-as-dr-alexander-mishkin/

« Last Edit: 09.10.2018, 11:47:09 by ooleg »

Offline matto

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #2745 on: 10.10.2018, 00:09:42 »
Аз да се похваля - едно такова ми е приятно-весело. Вече не чета/гледам новини за политика и другите от типа хайлайф клюки, катастрофи, урагани, убийства и кражби. Натоварва ме просто, а относно политиката, за мен всяка политическа новина или дискусия е като глътка отрова. Не съм достатъчно дебелокож за това да поемам помията от медиите без последствия. Не искам един ден да стана като онези тропащите  по масата в кръчмите дето псуват политиците с ракийката или старците в ГТ и по опашките с полит лозунгите дето все се оплакват и говорят как е било хубаво едно време. От медиите мирише само на трупове, фекалии, гнус и отрова. Отказвам се и от тази професия, не стига, че те карат да пишеш изкривени лозунги за който трябва или чалга клюки, но и е ниско платена.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2746 on: 10.10.2018, 09:41:28 »
 Истината е някъде там... по средата.
Трябва да си запознат със случващото се, но трябва да го виждаш независимо от мнението на околните и хладнокръвно.
Трябва да се знае кое до колко може да ти повлияе пряко, кое косвено и кое е талаш. Псуването на политиците от пенсионерите с ракийка не помага. Помага псуването им на многочислен протест.
На повечето едно време им е било хубаво щото са ходили на работа без да работят. Както го казвам - липсва им уюта на кокошарника.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2748 on: 14.10.2018, 00:12:09 »
https://pik.bg/%D0%B3%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8-%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%81-%D1%82%D0%B5%D0%B6%D1%8A%D0%BA-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80-%D1%80%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B2-%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D1%84%D0%B0%D0%BB%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B8%D0%B8-news788199.html
Темата за Румен Радев ми е била винаги дълбоко чужда. Никога не успях да схвана това, че Цачева е грозна и противна екскомунистка, защото трябва да ме кара да харесвам нещо такова като Румен Радев.
Ей сега ако ми каже някой, че ме е кандидатирал мен за нещо си от БСП - и за себе си няма да гласувам! Туй ръката ми може да пусне (бюлетина на БСП) най-вече ако е увито нещо в нея и то в коша за боклук.

Изпратено от моят Moto C с помощта на Tapatalk

Online IKAR

• View Profile
    • Email
« Reply #2749 on: 14.10.2018, 00:21:48 »
Има една стара истина, че електоратът на БКП не подбира - и магаре да издигнат, за магаре ще гласуват. Това, че всичките другите, няма значение от коя партия са, са един дол дренки, все държавна сигурност, две мнения няма, но специално тия винаги са имали твърд електорат. Който забрави, че Курвонелия е бивша седесарка, Георги Гергов също.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline bdz43r

• View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #2750 on: 14.10.2018, 09:26:20 »
Има една стара истина, че електоратът на БКП не подбира - и магаре да издигнат, за магаре ще гласуват.
Обратното също е толкова валидно. Или в момента у нас основния дял гласуващи, като изключим малцинствата, се делят на два вида - гласуващи за БСП* и производни и гласуващи за каквото и да е (уж) различно от БСП. Кой ще издигне магарето е без значение.
Но в случая с президентските избори, които са доста мажоритарен избор, горната тенденция осезаемо се отклони, защото от една страна Радев беше силен кандидат, а Цецка обратното - отчайващо слаб. Дори се чудя дали ГЕРБ са толкова тъпи, че да си вярват, че с Цецка ще имат успех или напротив - не са искали изобщо да печелят.

*Избягвам да отъждествявам БСП с БКП, защото връзката вече е чисто формална. Реално през годините хората толкова се омешаха, че всички значими политически формации са еднакво производни на БКП.
« Last Edit: 14.10.2018, 09:34:22 by bdz43r »

Offline Kingpin

• Маниак
    • View Profile
« Reply #2751 on: 14.10.2018, 09:33:28 »
Дори се чудя дали ГЕРБ са толкова тъпи, че да си вярват, че с Цецка ще имат успех или напротив - не са искали изобщо да печелят.

Може би първото. Ако си спомняте, до последно "не издаваха" кой ще бъде кандидат, разбирай никой не е искал. А кой ще е по-удобен на властта от човек без мнение, без характер и без нищо? Щом Плевнелиев не иска - някой като Цецка е идеален.
Ако не беше Радев, БСП щяха да видят победа баш никога. Радев се компроментира само от факта, че е издигнат от БСП.

Иначе относно статията - само като прочетох името Георги Харизанов, изобщо не си направих труда да чета какво пише. Този мазник е нещо от типа на Антон Тодоров или Тома Биков, макар че е сравнително по-поносим. Факт е, че в момента единствено президентът и омбудсманът по един или друг начин постоянно правят спънки на безобразията на властта, на което се дължи и по-високият им рейтинг. И при това положение, нормално е мишоците да се разциврят. 

Offline matto

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #2752 on: 14.10.2018, 12:16:38 »
Една врачка още 2007 година предрече че Бойко ще стане премиер. Падежът му щял да настъпи като се обедини с Атака. След това премиер щяла да стане жена и да сме по-добре. :D
Лично аз смятам, че при Орешарски бизнеса дишаше по-добре. Да, спряха ЕС парите, но не се назначаваха само връзкари както е винаги при ГЕРБ. Повече малки фирми около мен фалираха след кризата при ГЕРБ от колкото тогава.

Online IKAR

• View Profile
    • Email
« Reply #2753 on: 14.10.2018, 12:34:52 »
Връзкари са се назначавали винаги, при който и да е. При орешарски смениха едните връзкари с други. Назначават и не-връзкари, понеже нали някой все пак трябва да работи, но при много лоши условия, ниска заплата и т.н., а на един не-връзкар се падат по 3-4 връзкари - хрантутници. Това е и в частните фирми.
С тая ганьовска народопсихология ще стане по-добре колкото стана досега. Врачка не знам до сега да е познала, още повече много ми е интересно коя ще е аджеба тая жена.
« Last Edit: 14.10.2018, 12:42:11 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2754 on: 14.10.2018, 13:06:10 »
Хайде да виждаме новините и през собствения ни мозък извън медиите!
Дали Радев има само минус БСП?! Не е ли минуса му търчащ по необятните сибирски пространства?!
Не беше ли той, който щеше да сваля санкции срещу Кремъл?! Кой ще вземе на сериозно политик, който е агитирал да паднат санкциите срещу Кремъл, докато въпросния Кремъл е пълнил бутилчиците от Нина-Ричи с A234!!
Сега ако си повтори думите от преди година ще избухнат всички политици в истеричен присмех!
Докато пахне на "амиак" от Русия всяко споменаване на санкциите да се свалят ще предизвика симптоми от затруднения в невротрансмитера като тремор, избелване на очите и другите характерни ...
https://www.svoboda.org/a/29540624.html
Да си дадем сметка как се води външна политика на страната, когато ти се смеят на казаното само месеци след това и то от бивш военен.
Бившият военен се излага непознавайки военните аспекти, които ще направят думите му смешни!
Работата на един политик е да вижда по-далеч от пенсионер, който редовно чете книги и следи медиите!

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2755 on: 14.10.2018, 15:39:39 »
Една врачка още 2007 година предрече че Бойко ще стане премиер. Падежът му щял да настъпи като се обедини с Атака. След това премиер щяла да стане жена и да сме по-добре. :D
Лично аз смятам, че при Орешарски бизнеса дишаше по-добре. Да, спряха ЕС парите, но не се назначаваха само връзкари както е винаги при ГЕРБ. Повече малки фирми около мен фалираха след кризата при ГЕРБ от колкото тогава.
А Орешарски от БСП ли е? Или е от ДПС или от СДС?
Лично мое мнение е, че всеки от министрите в правителството на Иван Костов може да бъде отрепка само в човешки план, но не и като професионалист. Т.е. колкото и да е от БСП-ДПС, Орешарски е министър на финансите на Костов.

Offline matto

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #2756 on: 14.10.2018, 18:13:06 »
Не ми се ще да им правя трафик, но вижте датата, 2007 още е казала, че Бойко ще дойде: https://www.blitz.bg/article/4146

И правилно е рекла, че Костов няма да има политическа кариера отново. Дори да е налучкване, поне за анализатор става и то по-добър от много от тези абонираните за телевизиите.
« Last Edit: 14.10.2018, 18:15:14 by matto »

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2757 on: 14.10.2018, 19:37:15 »
Чиста журналистическа, а не езотерична прогноза.
1. Че Борисов може да управлява България към тази дата го предполагаха много хора.
2.Борисов беше коалиционен партньор с Атака на ниво парламент още през 2009та година и със Синята коалиция със съпредседатели Мартин Димитров и Иван Костов. Като видяха, че реформи няма да има се обявиха за опозиция. Сидеров го подкрепяше вярно още известно време докато не го предаде и отиде с ДПС и Орешарски.
3. Атака сега е солташак на ДПС по руска линия.
4. Борисов се задържа цели 8 години на власт
5. Оказа се, че по руска линия всички без Да БГ,ДСБ и бившия РБ всички са баджанаци.

Изпратено от моят Moto C с помощта на Tapatalk
« Last Edit: 14.10.2018, 19:41:02 by ooleg »

Offline Kingpin

• Маниак
    • View Profile
« Reply #2758 on: 14.10.2018, 21:18:01 »
Мисля, че по-скоро става въпрос за коалиция Герб-Атака, каквато е в момента.
 Като цяло се спекулира доста с предсказанията и се въртят из медиите различни измислици. Освен тази гадателка, също Ванга и Слава Севрюкова казват за жена, която ще изведе България напред. Или по-точно медиите така ги цитират, дали правилно, дали не....  Също казват, когато тази жена застане начело на държавата - след 2017-2018, тогава ще започне промяна към по-добро.
Все пак ми беше интересно да изчета тази статия, имаше доста верни неща. Но мисля, че не е познала, че обединението на Герб и Атака ще доведе до това влиянието на Ахмед Доган в политиката да падне до кота нула. Едните са очевидно свързани с другите. Мога само да се надявам, че ще се сбъдне предсказанието за жената, която ще ни поведе напред  :)

Offline matto

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #2759 on: 14.10.2018, 23:56:21 »
Може да ни подготвят с новите статии от този тип. Но през 2007 едва ли някой е предполагал че Корнелия ще стане шефка на БСП? Би ми се искало друга да е, но в Герб няма коя. Освен да стане някой ден Мая Манолова, по-свястна е от Корнелия... ;)