Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 165128 times)

Offline ooleg

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #2880 on: 08.11.2018, 16:57:33 »
Действията на Татчър в Северна Ирландия и към ИРА, както и войната на Фолклендските острови далеч не са пример за Либерализъм. Например гладната стачка на Боби Сандс https://sites.google.com/a/ottomanist.info/stoyan-shivarov/bibliography/bobby-sands не са също много либерални!
За Рейгън - програмата "Звездни войни" също не е много либерална, както и изказванията му за СССР преди ерата Горбачов.
Либерализмът е свързан със свобода! Т.е. с правото да правиш каквото си намериш за добре стига да не пречиш на другите.

Т.е. пак повтарям - двамата са Либерали, само на фона на тоталитарния комунизъм в Източния блок. Защото е либерално спрямо комунизма правото да пътуваш, да живееш в собствената си страна, където решиш, правото да работиш където те вземат на работа, правото да избираш който си пожелаеш, правото да те избират всички, които са пожелали да те избират и т.н.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #2881 on: 08.11.2018, 17:03:33 »
Комунизъм никога не е имало, няма и да има, освен ако не заживеем в зоопарк. Нима не помните лозунгите от Тошово време,- "Една крачка ни дели от комунизма", но тази крачна е невъзвъзможна !
 Няма как от робовладелчески строй-крепостното селячество да се премине в нещо по добро, което е наречено комунизъм. Това е една власт на простаците, и в СССР и в България. Не знам кой от какво е бил недоволен в страната ни та да се бори за събаряне на властта преди 1944 год. , след като бях публикувал тук данни за заплати и стандарт на живот през 1933 год. Покойната ми баба, която беше родена 1902 год., и от която аз съм възпитаван, в нито един момент не е дала признаци с нищо да е бил недоволен народа от стандарта си на живот, и политиката. Влиянието на СССР в страната ни води до пагубни събития. Още през 18 век се усещат опитите на Русия да русицира цялата територия през Молдова, Влашко, та до България, за да ги отдели от Украйна. Франция спомага за създаването на Румънски език и писменост точно поради тази причина, защото до тогава в тези територии се е говорело на влашки и Български език.
България бидейки и стабилна икономически се е ориентирала към съюз с Германия- като най добрата икономика в Европа, и до сега не мисля че това е било грешно решение, но 70 год. промиване на мозъци и липса на истинска информация относто исторически събития, войни, и договори, са спомогнали това да стане факт.
Съпоставяйки живата природа, няма как за всички мишки да има сиренце, и лъвове и слонове също да ядят сиренце, защото се пропуска момента-кой ще го произвежда това сиренце, и от какво.
Ако прочетете цялата истина за национал социализма, ще намерите истината, естествено без извращенията случили се през ВСВ, които естествено не са били известни на 100 % на висшестоящите функционери в държавата Германия.
И не се залъгвайте че у нас цари демокрация, цари комунистическа демокрация- по китайския модел- можеш да псуваш на воля, но си безгласна буква и то манипулирана по всевъзможни начини с цел промиване на мозъците ни. Само като си зададете въпроса защо децата и внуците на състоятелните и властимащи люде учат в Европа и САЩ, а не в Русия,-веднага трябва да ви светне лампичката и да се сетите. А който не вдява следователно си е тъп. По нагоре съм качил една статия за глупците и простаците,- прочетете я внимателно.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2882 on: 08.11.2018, 17:17:58 »
защото хората по природа са индивидуалисти и егоисти.
Браво! Напълно съм съгласен с това!

И точно за това смятам, че единствената обществена система, която що годе работи е диктатурата. трябва да се ограничава въпросния индивидуализъм и егозиъм!!!!!

Ако егоизмът и индивидуализмът продължава да се разширява, в един момент обществото ще се разпадне. Общество от пълни егоисти не може да съществува. Затова трябва егоизма да се ограничава в едни приемливи граници.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2883 on: 08.11.2018, 17:28:27 »

Е в живата природа не е ли същото ? Къде е изходната база ?
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2884 on: 08.11.2018, 17:33:54 »

Е в живата природа не е ли същото ? Къде е изходната база ?

Не е ли идеята на обществото такава, че човека трябва да еволюира над животинското си начало.

Или по-добре да заражем всичко и да става като в джунглата - всеки за себе си и това е.

Между другото - аз не защитавам конкретно комунизма. Аз защитавам диктатурата и строгия ред и дисциплина.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2885 on: 08.11.2018, 17:34:58 »
Ако егоизмът и индивидуализмът продължава да се разширява, в един момент обществото ще се разпадне. Общество от пълни егоисти не може да съществува. Затова трябва егоизма да се ограничава в едни приемливи граници.
Не съм съгласен! Всеки голям егоист се нуждае от малки егоисти, които много да мислят за него. Нарича се даречем фараон, вожд и т.н. В комунизма се наричаше Председател на КПСС. Този голям егоист след ВСВ си отглежда малки егоисти наречени Председатели на братски комунистически партии. Пред него те са нищожни твари, а в собствените си държави са Първи Партийни и Държавни Ръководители! Те пък си отглеждат по-малки егоисти наречени Членове (и Кандидат-членове) на Политбюро, те пък си отглеждат по-малки егоисти наречени шефове на Окръжни комитети на БКП, после на Градски, Заводски и т.н.
Т.е. вижда се, че егоизмът е водещ за това общество, просто е строго регламентиран, класифициран, рамкиран и йерархиран.
За да съществува това общество са нужни и 95% балами, на които някой да им обяснява колко е вреден техния егоизъм!
За да се поддържа това въпросните хора без егоизъм бяха оставени да крадат от работните си места. Даже не оставени, а принудително задължавани да крадат! Как задължавани? Ами иска да си прави къща - няма цимент, няма нищо къде да си купи, но с голяма вероятност се търкаля на работното му място и съсипва неизпозлваемо!
Казано на кратко:
https://soundcloud.com/predavatel/radio-svobodna-evropa-dimitr-inkov?in=predavatel/sets/radio-free-europe-bulgarian

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2886 on: 08.11.2018, 17:40:10 »
Марине, какво ще кажеш при една диктатура тоя път ти са си от страната на жертвите и семейството ти?

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2887 on: 08.11.2018, 18:19:48 »
По-добре егоизма да е съсредоточен в 5% от населението, отколкото сред всички.

Очевидно от егоизма не можем да се отървем. затова е по-добре да е регламентиран, класифициран, рамкиран и т.н. както каза ти, колега.

Кое е по-добре: да знаеш, че само вожда и неговите хора те ощетяват или да знаеш, че всеки един около теб може да те измами?

Марине, какво ще кажеш при една диктатура тоя път ти са си от страната на жертвите и семейството ти?
Аз и семейството съм бил от тази страна. И пак казвам, че диктатура е по-добре.

Аз съм готов пак да дойде диктатура и пак да съм от страната на жертвите. И съм убеден, че и моите деца са на същото мнение, защото така съм ги възпитавал. ред и дисциплина!!!! ако това означава някой да бъде ощетен за сметка на общото благо - така да бъде.

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2888 on: 08.11.2018, 18:26:06 »
Мен ми се искаше дискусията да тръгне в друга посока - относно икономическата рамка на комунизма и на капитализма.

Тия, които казват че комунизма е провал се въртят основно около това, че комунизма постоянно фалирал. не можело да се правят икономически планове и т.н.

Как няма комунизма да фалира като се е развивал в свят, в който господства капитализма. стойността на валутите постоянно се променя. цените на основни суровини - и те се променят. и затова е трудно да се правят планове.

Само сега някой да не каже, че това е естествения ход на нещата. аз не съм чувал природата е да е измислила парите. Човека ги е измислил. няма нищо естествено при парите. Всичко зависи от правилата, които човек ще създаде.

Ако човекът реши, че трябва да има глобална планова икономика - може би тя ще е успешна. и няма да има сегашните кризи. Които между другото са част от капитализма по подразбиране. капитализма е цикличност от икономически кризи и икономически не-кризи. И после това била най-добрата система.............
« Last Edit: 08.11.2018, 18:40:40 by Марин Петров »

Online bdz43r

• View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #2889 on: 08.11.2018, 18:44:25 »
Ако човекът реши, че трябва да има глобална планова икономика - може би тя ще е успешна.
Може би, ако има... ама няма, няма и да има. Затова няма и как отделни изолирани опити да са успешни.

При комунистическите режими доволни са основно две групи хора - които са от малкото по-равни и имат голяма свобода и които изчерпват амбициите си с кварталната кръчма и работата. Ти от кои си?

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2890 on: 08.11.2018, 18:52:44 »
Никога не съм искал да съм от "по-равните".

моите амбиции са да съм добър в това което правя. да създам стабилно семейство и да отгледам читави деца. изпълнил съм всичко дотук. Сега амбициите ми са: да си почивам. да се радвам на пенсионерските години и да гледам внуците (като дойдат).

Ако човекът реши, че трябва да има глобална планова икономика - може би тя ще е успешна.
Може би, ако има... ама няма, няма и да има. Затова няма и как отделни изолирани опити да са успешни.
Ти го каза много точно. изолирани опити. Затова комунизма не успя. защото беше изолиран и задушен от капитализма. Това е обяснението. а не че е провал по подразбиране. Говоря за икономическата част от идеологията. Политическата не ми е толкова важна. както казах - аз съм за диктатура с строго определена икономика. дали ще е комунизъм, дали ще е нещо друго...

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2891 on: 08.11.2018, 19:02:01 »
Ъъъ нормално е стойността на парите да се променя. Хората ядат хляб и месо, а не пари, съответно условията за производството на хляб и месо се променят. Например от капризите на природата. Съответно тя е различна в различните региони. Политиката на различните страни също се променя, което влияе на валутите им. Русия от 1996, 2006,2016 е твърде различна, за да и струва валутата еднакво.
Незнам що ми се струва, че искаш да променяш света, така че да ти пасне на идеологията.
Парите са абстрактно изражение на твърде много неща, за да не си променят стойността. Най-вече желанието на собственото и останало население да ги притежава. Т.е. те питам искаш ли другия месец да ти платят заплатата в някоя валута като венецуелски боливари? Не?! А защо някой друг да иска в рубли например Великобритания?
Фокусът е като търсенето на работа ръка. Трябва да те поискат за да те вземат и да си ценен.
Вие искате да промените милиарди хора щото да ви паднат на акъла, без да се интересувате, че сте малцинство.
Съответно ви идва на акъла да избивате докато се промени дискомфорта, че не сте прави и сте малцинство.
По-добре е с научните ти познания да схванеш, че комунизмът в главата ти е плод на специфичните химични реакции в твоето тяло, а другите имат други по-различни от твоите. Не е нужно да са еднакви с твоите и ти просто по своему ценен, но не и задължително прав на 100%.
Отричането на природата и дивото не винаги е добре. Никое животно не е убило себеподобните си като човека, просто защото си мисли нещо лошо за няколко милиона от събратята си.
Т.е. няма животински Ленин, Сталин и Хитлер.
Убиват само за да ядат.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2892 on: 08.11.2018, 19:09:19 »
Ъъъ нормално е стойността на парите да се променя. Хората ядат хляб и месо, а не пари, съответно условията за производството на хляб и месо се променят. Например от капризите на природата. Съответно тя е различна в различните региони. Политиката на различните страни също се променя, което влияе на валутите им. Русия от 1996, 2006,2016 е твърде различна, за да и струва валутата еднакво.
Незнам що ми се струва, че искаш да променяш света, така че да ти пасне на идеологията.
Парите са абстрактно изражение на твърде много неща, за да не си променят стойността. Най-вече желанието на собственото и останало население да ги притежава. Т.е. те питам искаш ли другия месец да ти платят заплатата в някоя валута като венецуелски боливари? Не?! А защо някой друг да иска в рубли например Великобритания?
Фокусът е като търсенето на работа ръка. Трябва да те поискат за да те вземат и да си ценен.
Вие искате да промените милиарди хора щото да ви паднат на акъла, без да се интересувате, че сте малцинство.
Съответно ви идва на акъла да избивате докато се промени дискомфорта, че не сте прави и сте малцинство.
По-добре е с научните ти познания да схванеш, че комунизмът в главата ти е плод на специфичните химични реакции в твоето тяло, а другите имат други по-различни от твоите. Не е нужно да са еднакви с твоите и ти просто по своему ценен, но не и задължително прав на 100%.
Отричането на природата и дивото не винаги е добре. Никое животно не е убило себеподобните си като човека, просто защото си мисли нещо лошо за няколко милиона от събратята си.
Т.е. няма животински Ленин, Сталин и Хитлер.
Убиват само за да ядат.

Колега, да те питам - кой решава как се променя стойността на нещата? Как така някой решава, че цената на петрола ще се покачи или ще падне? как се решава, че един долар днес струва толкова, а утре - толкова? И защо тези решения винаги работят в полза на най-най-богатите единици хора на света?

Виждам, че си умен. предполагам разбираш че почти всички хора на света постоянно обедняваме. ти. аз. почти всички. само една шепа забогатяват. И това е само заради тези колебания и промени в цените. защото нещата около нас постоянно се обезценяват.

И между другото - има животни които убиват за удоволствие. И има такива, които убиват себеподобните си - явлението се нарича канибализъм.
« Last Edit: 08.11.2018, 19:11:02 by Марин Петров »

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2893 on: 08.11.2018, 19:19:40 »
Не е ли идеята на обществото такава, че човека трябва да еволюира над животинското си начало.

И не намираш че човек е еволюирал над животинското си начало ?

Тия, които казват че комунизма е провал се въртят основно около това, че комунизма постоянно фалирал.

Марине, от теб разбирам че си пенсионер, е аз съм на 62 год., и искам да те попитам кога, къде, в коя държава е имало комунизъм ? Попитах но никой не ми отговори. Я виж тук дефиницията и се ориентирай в какъв строй си живял, че май не ти е хич ясно: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC

И искам да ми отговориш прочитайки тази статия, дали ти харесва това, което Хитлер е въвел в Германия, когато е стигнала на дъното поради лакомията на банките?
https://bultimes.com/24-%D0%BD%D0%B5%D1%89%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%90%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%84-%D0%A5%D0%B8%D1%82%D0%BB%D0%B5%D1%80-%D0%B8/?fbclid=IwAR0hu17kOeN5On9TSH3-cKywBtT9PSkK_tA5vd-nmXM0G4T6fUO9KqGo2Pk
Отговори ми също дали ти прилича на комунизъм ?
« Last Edit: 08.11.2018, 19:42:22 by я л т а »

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2894 on: 08.11.2018, 19:24:04 »
Е аз не чувствам да обеднявам постоянно. Чувствам по-скоро една игра и състезание. Т.е. надлъгване.
Да, сега съм по-беден от миналата година, защото хляба струва 1.40, вместо 1.10, но пък миналата година бях по-богат от предходната щото отидох от варненските цени на софийски. Иначе за да чувствам, че обеднявам като тенденция означава някога да съм бил по-добре от сега. Като проблеми съм бил много по-добре, но като финанси не съм.  Иначе сам съм си виновен, че не съм успял да накарам шефът ми да ми вдигне заплатата. Което трябва да преборя по някакъв начин.
Но в момента специално имам проблеми от по-криминален характер, каквито не съм имал. Т.е. си полея парите за да компенсирам човешки постъпки - ама това е доста политически проблем...

Online bdz43r

• View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #2895 on: 08.11.2018, 19:49:55 »
моите амбиции са да съм добър в това което правя. да създам стабилно семейство и да отгледам читави деца. изпълнил съм всичко дотук. Сега амбициите ми са: да си почивам. да се радвам на пенсионерските години и да гледам внуците (като дойдат).
Значи от втората група. Не си страдал, че няма банани, защото не си имал нужда от банани... Не си страдал, че не можеш да пътуваш свободно на запад, защото не си и искал да го правиш. Затова си доволен - имал си каквото ти е било потребно. Обаче на други хора други неща са им потребни и те няма как да са доволни, ако нямат свободен достъп до тях.
По-добре егоизма да е съсредоточен в 5% от населението, отколкото сред всички.
Очевидно от егоизма не можем да се отървем. затова е по-добре да е регламентиран, класифициран, рамкиран и т.н. както каза ти, колега.
Насилственото привидно равенство обаче се изроди в повсеместен егоизъм, когато рамката на системата падна, до там, че баби да се бият с бастуни помежду си за място в автобуса. Бившите вече "равни" се оказаха диви егоисти, т. е. твоята версия, че егоизмът е бил съсредоточен само в 5-те процента "по-равни" не е състоятелна, а само показва, че равенството е било чисто формално дори сред простолюдието.

Offline IKAR

• View Profile
    • Email
« Reply #2896 on: 08.11.2018, 21:46:49 »
Аз да ви се похваля, че в момента живея в комунистическа държава. Факт. В България "комунизъм" никога не е имало. Имало е една мафия от прости маймуни, спуснати насилствено да управляват от тогавашната руска мафия, чиято цел е да си гони имперските интереси. И до момента тази същата мафия от простаци си има държавата и си я управлява, то не от сега, ами и през ония години децата им ходеха да учат на Запад. Въобще, дядо ви Марин, като го четем, все едно четем Васко. Ама не чичо ви Васко, ами оня Васко от Обеля, който преди години пишеше същите глупости, и накрая напусна форума, понеже никой не му се връзваше. Ама хайде, Васко беше на 13 години (чест му правеше изключително грамотното писане, което е едно голямо изключение сред сегашната младеж), а дядо ви Марин, възрастен човек с претенции, разсъждава като малко дете.

Сещам се за дядо си, Бог да го прости, който беше със същите "разбирания", та да ви кажа една смешка от него. "Как може като има сняг, като рейса не може да се качи, да няма хората с какво да се придвижат. Трябва да има въртолет на автогарата, изкарват го и......" Човекът даже не се и замисляше колко струва един въртолет, поддръжката му, бензина му, пилот за него, че да стои този въртолет диван-чапраз и да се ползва 2-3 пъти в годината.....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2897 on: 08.11.2018, 22:30:29 »
Дай като каза за оная държава и за онези хора и за плачевните смешки да видим "професионалиста" как пак се е нацепил и изцепил:

"Властелинът на пръстените" е част от войната срещу Русия според Иво Христов"

https://m.dnevnik.bg/politika/2018/11/08/3342541_vlastelinut_na_prustenite_e_chast_ot_voinata_sreshtu/comments?ref=topcomment

И докато Иво Христов се кланя зад новите бетонни стени в руското посолство, австрийския танц с Путин приключи.

https://m.novini.bg/sviat/eu/509121
Изпратено от моят Moto C с помощта на Tapatalk
« Last Edit: 09.11.2018, 18:09:47 by ooleg »

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2898 on: 09.11.2018, 19:03:12 »
Е аз не чувствам да обеднявам постоянно. Чувствам по-скоро една игра и състезание. Т.е. надлъгване.
Да, сега съм по-беден от миналата година, защото хляба струва 1.40, вместо 1.10, но пък миналата година бях по-богат от предходната щото отидох от варненските цени на софийски. Иначе за да чувствам, че обеднявам като тенденция означава някога да съм бил по-добре от сега.
Обедняваш защото твоята държава има външен дълг, който постоянно расте.

Обедняваш защото парите, които имаш и изкарваш постоянно губят своята стойност.

Ще ти дам един пример. И то от САЩ - меката на капитализма. През 50-60 години на миналия век един човек от средната класа е можел да си купи жилище с малко спестявания и малък кредит, който да изплати бързо и безпроблемно. Днес, човек от по-високата класа трябва да изплаща жилището си 20-30 години и да изплати стойността му 2-3 пъти.

Още пример. Обедняваш ако си купиш скъп GSM за 2000 лева, например. Същия телефон е произведен за 200-300 лева. Да му сложим още 50 за логистичните разходи. Останалото отива от твоя джоб в джоба на собствениците на айфон или самсунг или там квото е.

Аз не съм напълно против капитализма. Аз съм против тоя капитализъм, при който 50-80% от цената на стоките и услугите е чиста печалба за капиталистите. Смятам, че печалбата не трябва да е повече от 5-10%. И това да е регламентирано от държавата. 

Значи от втората група. Не си страдал, че няма банани, защото не си имал нужда от банани... Не си страдал, че не можеш да пътуваш свободно на запад, защото не си и искал да го правиш. Затова си доволен - имал си каквото ти е било потребно. Обаче на други хора други неща са им потребни и те няма как да са доволни, ако нямат свободен достъп до тях.

Колега, разбирам какво искаш да намекнеш. искаш да кажеш, че съм простоват човек, който няма сериозни ценности. Ама бъркаш!!!!!! няма по-сериозна ценност от това да искаш да се усъвършенстваш и да ставаш все по-добър в това, което правиш. да се учиш цял живот. и да ставаш все по-добър. и от един момент нататък - да предаваш опита си на следващите поколения. Друга важна ценност е да създадеш семейство и да не позволиш да се разпадне. Това съм правил аз и съм много доволен от резултата.

А ти говориш за низши ценности. да се наядеш с банани. да отидеш да видиш лъскавия западен свят. да станеш бизнесмен.

Да станеш бизнесмен е низша ценност защото запълва животинската нужда от власт.

Докато да имаш желание да бъдеш успешен лекар, инженер, учител, художник и т.н е израз на висшата форма на човешкото развитие и самоусъвършенстване.

Например, за всичките тия години аз никога не съм спрял да чета и да уча нови неща за собствената си професия. Също така да чета и за удоволствие - просто за изпълване на душата. А дали ще ям банани или не - все ми е тая.

За мене никога не е било проблем какво ще има за вечеря. За мене е било важно кога ще имам време да отделя на семейството си. кога ще имам време да прочета някой нов материал, предложен ми от колега от техническия университет. кога ще имам време да прочета някой нов роман.

Аз да ви се похваля, че в момента живея в комунистическа държава.
Колега, доста пъти пишеш колко е хубаво в Канада. добре. Може би е по-хубаво от България.

Ама да те питам само едно нещо - като отидеш в магазина и прочетеш какво съдържат - колбасите, да кажем. виждаш ли такива неща като калиев сорбат, натриев нитрат, натриев нитрит, мононатриев глутамат и други подобни. Виждаш, нали? Във всеки един колбас. и всъщност във всяка една храна в магазина.

Ами да ти имам и хубавия живот като не можеш да се храниш с невредна храна.

Ей това е най-лошата страна на капитализма. Ако има печалба, може и чиста отрова да се продава на хората (замаскирана като красива храна).

Offline IKAR

• View Profile
    • Email
« Reply #2899 on: 09.11.2018, 20:03:59 »
Ако мислиш, че в храната, която я продават в България в Била, Кауфланд или Лидл няма такива работи......Твърдиш, че едно време сме яли невредна храна? Питай някой, който покрай задължителните училищни и студентски бригади му се е паднало да работи в месокомбинат или в консервна фабрика - тези хора в последствие категорично отказват да ядат, пък камо ли да дават на децата си салами, кремвирши, русенско варено и т.н., като са видели за какво става въпрос, пък нека някой си хлопа какви натурални и полезни неща сме яли "тогава".
В Канада не твърдя, че всичко е идеално, но е факт, че дори и хора с повече от добри доходи зарязват всичко в България и идват, започвайки практически от нулата. Имам приятели, които имат апартамент на паметника Левски и въпреки това също са тука, като не мислят да се връщат. Просто средата на живот и качеството са коренно различни, за условията, които държавата осигурява на децата да не говорим, въобще не става въпрос за финанси.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.