Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 170353 times)

Online IKAR

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #2960 on: 17.01.2019, 19:03:44 »
Тогава също имаше рушвети, но някак си беше друго, хората бяха по-сплотени и си помагаха, иначе "връзките" винаги са си играли. Знам за много хора, които са ходели да "помагат" при строителство на вили или нещо друго на разни "величия", "правоимащи" и т.н., с цел последните да ударят едно рамо за намиране на по-добра работа, за партийно членство, по-лека казарма за сина, да ходатайстват пред другаря Воденски да те пусне в чужбина и т.н., и пак не винаги се получаваше. Сега си е същото, но трябват и рушвети, и връзки, освен това хората се овълчиха. Дори тук в Канада българите ревем, че индийци, пакистанци и т.н. са единни, помагат си, и така завземат цели сектори, дори изместват канадците. Това е зашото ние сме "всеки се спасява по единично". Като помолиш българин за нещо да ти помогне, отговорът е нещо завъртяно от сорта "Аз си имам семейство, не мога, нямам възможност" или с други думи "Аз си гледам семейството, другите не ме интересуват!", докато индийците и пакистанците всички са като едно голямо семейство и процедирайки като такова, така превземат цялата държава.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2961 on: 21.01.2019, 09:54:53 »
Честито! Днес е датата на официалното рестартиране и завръщането в България :
https://www.svobodnaevropa.bg/

Edit 25.01.2019
Хареса ми този разговор с пенсиониран оператор от руската телевизия RT със заглавие "„Твой ред е да лъжеш.“ Рускaта държавна телевизия отвътре " :
https://www.svobodnaevropa.bg/a/29729276.html
И Иво е забелязал същата статия и я развива в българско наклонение

http://ivo.bg/2019/01/25/%d1%81%d0%b2%d0%be%d0%b1%d0%be%d0%b4%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-%d0%b6%d1%83%d1%80%d0%bd%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b0-%d0%b5-%d0%bb%d0%b8%d1%87%d0%b5%d0%bd-%d0%b8%d0%b7%d0%b1/
« Last Edit: 25.01.2019, 18:42:22 by ooleg »

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2962 on: 08.02.2019, 08:44:31 »
За топла руска връзка между България и Великобритания:
https://www.svobodnaevropa.bg/a/29757797.html

И тук

https://news.bg/bulgaria/emiliyan-gebrev-otroven-ot-treti-ruski-agent-zapodozryan-po-sluchaya-skripal.html

Скандалът се разраства, защото вече е споменато и от Skynews.
https://news.sky.com/story/possible-third-salisbury-suspect-flew-back-to-russia-days-after-poisoning-11631036

Two laboratories with knowledge of nerve agents were allegedly unable to identify the poison conclusively. But they "discovered traces of two different organophosphates in Mr Gebrev's urine sample: one of which they could identify as a strong pesticide, while the other remained unidentifiable with the standard testing tools for chemical weapons", the report said.

Mr Gebrev's condition improved and he was discharged from hospital a month later.

However, the investigative website quoted him as saying he fell ill again in May around the same time as another alleged visit to Bulgaria by Fedotov.

Mr Gebrev was quoted as telling Bellingcat that he did not know why the GRU might want to target him.
« Last Edit: 08.02.2019, 13:28:09 by ooleg »

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2963 on: 10.02.2019, 13:03:07 »
Едно интервю от 1989 год. с първия шеф на ДС, когато вече не се е водила ДС.
Listen to Радио Свободна Европа - Румяна Узунова, 1989 by Predavatel #np on #SoundCloud
https://soundcloud.com/predavatel/radio-svobodna-evropa-rumyana-uzunova-1989

Да припомня, че точно Семерджиев в тоя период унищожава много досиета вкл. и за Георги Марков.

Сега от дистанция се вижда как Румяна Узунова е имала точен усед какво се случва, а ние сме лапали мухи като стадо в държавата.
Още тук се виждат наченките на това, което е България сега. Едно голямо псевдо и едни мили приказки по медиите докато отдолу и отзад е....

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2964 on: 11.02.2019, 12:09:46 »
Колеги, имам интересна идея за дискусия.

Вие казвате че свободата на словото е много важно и хубаво нещо. Обаче какво мислите за следното: трябва ли да се позволява на хората да говорят и разпространяват мнения и информация, която може да навреди на националната сигурност и на развитието на човечеството като цяло?

Ето пример: има нарастваща група хора които са против децата им да се ваксинират. И чрез свободата на словото те набират привърженици. Това застрашава националната сигурност защото застрашава общественото здраве. И като цяло спъва развитието на човечеството. хората пак ще започнат да измират от вече забравени болести.

Кое е по-важно - свободата на словото или общественото здраве?

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #2965 on: 11.02.2019, 12:23:03 »
Апропо, аз си ваксинирам децата, но доказано ли е че ако не се ваксинираш ще се разболееш?

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2966 on: 11.02.2019, 12:42:08 »
От задължителните ваксини в училище насам аз не съм ваксиниран.
За превенция използвам безопасни , различни от лекарствени средства и химии. Вече не помня от кога не съм боледувал от така наречените Грип-ове. Преди , може би 5 години след първите симптоми за пръв път опитах с червен грейпфрут . Резултатът не закъсня , след няколко часа симптомите преминаха .Мои роднини , които се ваксинират всяка година , боледуват всяка година. Аз се разминавам. Тук става дума и за имунинет , който не се изгражда с ваксини.
Колкото до националната сигурност - ще се въздържа, че не знам да плача ли или да се смея .

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2967 on: 11.02.2019, 13:21:48 »
Апропо, аз си ваксинирам децата, но доказано ли е че ако не се ваксинираш ще се разболееш?
Всеки би трябвало да знае от обща култура, че ваксините ограничават или направо елиминират определени болести. Не е гарантирано че всеки ваксиниран няма да се разболее. някои със слаб имунитет може да се разболеят. Но те са предпазени от останалите, които са имунизирани. това се нарича имунитет на стадото. Но ако неимунизираните станат много - имунитетът на стадото изчезва.

Статистиката е доказала ефекта от ваксините. например дребната шарка и туберкулозата бяха почти изчезнали от България в края на миналия век. че и в цяла Европа. според статия която четох скоро - миналата година случаите на дребна шарка в Европа са се утроили спрямо 2017. Това е само заради противниците на ваксините, които не ваксинират децата си. 

От задължителните ваксини в училище насам аз не съм ваксиниран.
За превенция използвам безопасни , различни от лекарствени средства и химии. Вече не помня от кога не съм боледувал от така наречените Грип-ове. Преди , може би 5 години след първите симптоми за пръв път опитах с червен грейпфрут . Резултатът не закъсня , след няколко часа симптомите преминаха .Мои роднини , които се ваксинират всяка година , боледуват всяка година. Аз се разминавам. Тук става дума и за имунинет , който не се изгражда с ваксини.
Колкото до националната сигурност - ще се въздържа, че не знам да плача ли или да се смея .
Аз говоря за задължителните ваксини. Ваксината за грип не е задължителна.

И кое е толкова смешното относно националната сигурност? Общественото здраве е част от националната сигурност.

Обаче темата за дискусия която предложих беше друга - Дали свободата на словото е толкова хубаво нещо, колкото някои хора твърдят? Това с ваксините е само пример.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #2968 on: 11.02.2019, 14:21:08 »
Дали свободата на словото е толкова хубаво нещо, колкото някои хора твърдят? Това с ваксините е само пример.

Свободата на словото е най лесния начин за промиване на мозъци. Всяка държава си избира свера за промиване.
Колкото до ваксините, щом има водещи държави при които това не е задължително-това обяснява доста неща. Ваксината е умаломощен щам на дадена болест, който щом се вкара в организма на дете с не добре изградена имунна система-се развива благополучно, вместо организма да си изгради противозащита. Последствията са много лоши, и в чести случаи води до сериозно инвалидизиране.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2969 on: 11.02.2019, 14:28:10 »
Това е работа на доктора. Той трябва да прецени дали детето е напълно здраво, за да му бъде поставена ваксината. А ако говорим за много редките случаи когато дете има проблем с имунната система по принцип - на него не му се поставя ваксина. Но това дете е защитено от "имунитета на стадото". За да го има този имунитет - всички останали трябва да са ваксинирани.

Кои са тия държави, където ваксините на са задължителни? Не вярвам да има такива от развитите държави.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2970 on: 11.02.2019, 14:36:02 »
Да имаш силен имунитет и сам да си изработваш бързо антитела, не означава, че е панацея за всяка болест и не трябва да се слагат ваксини!
И за да не съм голословен ще кажа малко конкретика.
Ако предположим, че болестта е вирус, то това означава, че причинителят в общия случай е сложна белтъчна структура, която навлизайки в тялото би могла (ако е човешка болест) да се прикрепи към дадена подходяща клетка и да премине през клетъчната и стена. След това, вирусът препрограмира ДНК-то на клетката, т.е. ползва и всички келтъчни органи, но я кара да върши друга работа. Съответно променената клетка когато се размножава произвежда други вируси, които препрограмират други клетки и т.н. Имунната система не стои да чака и надушва зловредния белтък и започва да се опитва да произвежда друг белтък, т.нар. антитела, които могат да се закачат при среща с чуждия белтък и да образуват ново съединение с блокирани функции, което да се отдели от черния дроб.
Целият фокус е в състезанието между скоростта на работа на имунитета и скоростта на увреда на организма. Т.е. ако вирусът убие човекът/животното по-бързо отколкото неговата имунна система може да изработи антитела, то няма как мъртвия да се спаси!
За да не е хипотетично това ще дам пример с куче и една много коварна болест - парвовироза.
Тя засяга малките кучета и е част от ваксинацията. Съответно се причинява от едни от най-малките съществуващи вируси в света. Точното и име на болестта е парвовирусен гастроентерит. Болното животно първо отпада и губи апетит. След това се появява разстройство и повръщане от разрушената стомашна и чревна стена. Вирусът се съдържа в акото и поврътщането на кучето в дози способни да разболеят хиляди кучета от едно ако и едно повръщано. Също така е един от най-устойчивите вируси в околната среда. При температури под 20 градуса може да се намира в изпражнението над 1 година. При температури около 40 градуса около 1-2 месеца. Устойчив е на 60 градуса поне няколко минути. Също така не умира достатъчно от спирт. Най-сигурното нещо, което го убива е белина или т.нар. натриев хипохлорид. Предполагам и калциевия хипохлорид е почти толкова ефективен - хлорна вар.
Самият вирус не убива кучето, а го убива инфекцията която предизвиква, обезводняването на животното, токсините които проникват през разрушената чревната стена в кръвта. Има форми, които удрят сърдечния мускул и слабото сърце не издържа.
Смъртността е 80% при лечение с кръвен серум, антибиотици, сърдечни лекарства, имуноглобулини и др. Съответно без лечение може да се приеме за 99.99%.

Сега си представете, че това не е куче, а е човек!! Като ви се натрови кръвта, като си изповръщате и изакате 1 литър кръв какво ще ви помогне , ако не вашият иминитет, който е бил подготвен за това?

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #2971 on: 11.02.2019, 15:16:42 »
А да попитам мярка за имунитет има ли ? Нещо като мултицет примерно, или термометър за имунитет ? По преценка !?!?!?!?!??!!?!? Някой да помни или знае колко случая на детски поралич, причинен от ваксина е имало 50-сетте години ?
Който му е интересно къде ваксините не са задължителни да пита Гугъл ! А колко разболели се деца вследствие на ваксини има в Държавата, а тя е безпомощна да ги излекува, и дори не плаща за лечение в чужбина,- някой може ли да извади статистика ?
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2972 on: 11.02.2019, 15:28:01 »
Мярка има - нива на антителата срещу съответния причинител. :rolleyes: Сериозно пострадалите деца от ваксини са далеч по-малко отколкото от заболявания - примерно за морбили 1 на 100 000 сериозно увредени от ваксината срещу минимум 1/1000 смъртност от болестта и 5% усложнения, от които голяма част сериозни и водещи до инвалидност. :rolleyes:

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2973 on: 11.02.2019, 16:02:46 »
За кучетата (говорил съм с ветеринар) но преедполагам и за хората се използва мярката "ТЕТЪР", която изразява числово нивото на антитела. Например след поставяне на ваксина на животно можеш да изпратиш кръвна проба от кучето  чрез ветеринарен център до лаборатория в Германия и те да ти кажат "колко му е тетъра" придобит след ваксина към дадена болест. Т.е. може да се измери колко работа е свършила ваксината за да се изработят конкретни антитела.
Опира се само до плащането. За куче струва 100 лв за да се прати в Германия и да ти се върне резултат. За човек не знам.

Разбира се нещата не са прости и някои болести имат няколко разновидности на щамовете. Съответно ваксините може да са подходящи само за част от тези щамове. Сигурно е само, че ако наистина болестта е смъртоносна и опре без ваксина някой да те лекува с готови антитела нещата са много по-неефективни. Например за животни се използват често нелегални серуми, които често са руски. Предполагам са нелегални и са руски, защото се използва конска кръв. Предполагам, че "братята" руснаци с цел бизнес имат болни коне, които заразяват с дадени заболявания и после им ползват кръвта от която отделят антитела за една или най-често група болести. Предполагам, че е доста жестоко за коня и в ЕС не са разрешени. Т.е. някой е решил. че да изтезаваш кон за да спасиш куче е доста гнусно за да се разреши тъй като се търгува животинско страдание.
За хора се използва друг фокус напоследък - създават се генно-модифицирани клетки, които изработват нужните антитела, но тогава в цената се отива на стотин и хиляди лева.
Например лечение на автоимунни заболявания с антитела за белтъци-цитокини в имунния отговор.
Затова се използва ваксиниране, където за цена от порядъка на няколко евро до десетки евро ти сам си изработваш антителата, които е много по-сигурно, че ще паснат на твоя организъм.
« Last Edit: 11.02.2019, 16:11:21 by ooleg »

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2974 on: 11.02.2019, 22:42:43 »
Извинете ме,надявам,че този въпрос не е бил задаван,но защо е създадена Република Македония??

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2975 on: 11.02.2019, 23:00:26 »
Извинете ме,надявам,че този въпрос не е бил задаван,но защо е създадена Република Македония??
Всъщност Република Македония не е имало. Имало е БЮРМ - Бивша Югославска Република Македония. Причината за името беше Гърция, но в случая е показателно, защо е създадена репубиката с име съдържащо Македония - просто, защото имаше такава Югославска Република, както имаше и Босна и Херцеговина, Сържия, Хърватска и Словения.
На въпроса защо е имало такава Югославска Република - причините да има Югославия се крият в ПСВ. Понеже поводът за войната е в Сараево, но Сърбия е страна победителка получава голямата награда - Югославия. И понеже Македонците упорито не са щели да стават сърби, макар и все по-малко да са се чувствалли и българи - та са станали македонци в Югославия.

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2976 on: 12.02.2019, 09:19:45 »
Как така е зависела от Гърция??

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #2977 on: 12.02.2019, 09:29:55 »
Потърси малко сам. Информация в Интернет има предостатъчно.

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2978 on: 12.02.2019, 10:19:32 »
А да попитам мярка за имунитет има ли ? Нещо като мултицет примерно, или термометър за имунитет ? По преценка !?!?!?!?!??!!?!? Някой да помни или знае колко случая на детски поралич, причинен от ваксина е имало 50-сетте години ?
Който му е интересно къде ваксините не са задължителни да пита Гугъл ! А колко разболели се деца вследствие на ваксини има в Държавата, а тя е безпомощна да ги излекува, и дори не плаща за лечение в чужбина,- някой може ли да извади статистика ?
Имунологията е сериозна наука и да твърдиш, че ваксините носят повече вреди, отколкото ползи е като да твърдиш, че Земята е плоска. Ако прилагането на една ваксина причинява един случай на нежелано увреждане на (примерно) всеки 10 предотвратени смъртни случая, то от тази ваксина ИМА смисъл да се прилага и да е задължителна! Ако причинява повече вреди, отколкото ползи, няма смисъл да се прилага.
Относно ваксините срещу грипа – този вирус постоянно мутира и ваксината постоянно трябва да се променя, така че да е ефективна срещу актуалния щам. При това, трябва да се направи прогноза месеци по-рано в кой регион кой щам ще доминира. Случва се тези прогнози да не са верни и ваксината реално да не е толкова ефективна, просто защото щамът е различен. Затова и някои хора могат да се разболеят, въпреки че са имунизирани.

Питаше за мярка за имунитет – на теб/децата ти не са ли правили проба „Манту“?

Иначе ми е достатъчно да оценя даден човек що за стока е, след като разбера какво му е мнението относно ваксините и относно ядрените електроцентрали.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #2979 on: 12.02.2019, 12:27:22 »
Безспорно има случаи на увреждания пречинени от ваксини за някои болести. Но факта, че китайските стоки са боклук, значи ли, че съществуването на стоките е компрометирано? Например ако си купим китайска батерия за чешмата и се скъса връзката и ти направи наводнение, означава ли, че не трябва да се ползват чешми?!
Противогрипните ваксини освен, че боравят с вероятности за щама мен в единствения случай през 96-та година, когато си я сложих ме и разболяха. Затова аз не си слагам, но си слагам тези за опасни и нелечими болести, които са задължителни.
За мен спорът дали да се ползват ваксини е идиотизъм. Нужно е да се спори, кой производител има по-добри ваксини, а не дали да се слагат.

Как така е зависела от Гърция??

Гърция не признаваше държавата заради името. Причината е ясна и разбираема. Македонската антична държава е била държава на елини (гърци) т.е. е била една от многото гръцки градове-държави. Има гръцка област с това име. Поради тази причина те считаха, че името "Македония" едно е предпоставка за териториални претенции, второ че е гръцко име, което не се полага на държава от негръцки тип. Затова се появи БЮРМ като название на държава, образувана от бивша Югорепублика. Едва преди няколко дни спорът завърши с названието Северна Македония.
Т.е. Гърция е твърдяла, че в македония няма гърци, България е твърдяла, че тези негърци са хора с българско потекло.
« Last Edit: 12.02.2019, 12:31:55 by ooleg »