Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 220676 times)

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #3080 on: 04.07.2019, 19:27:07 »
Няма ембарго, ембаргото сами си го налагат, с вмененото законово задължение транспортните предприятия с държавни средства да купуват единствено нови и "отечествени", разбирай руски и белоруски транспортни средства, които знаете каква "стока" са. А надали някое от тях е на печалба, че да може да си купи със собствени средства каквото си избере. Така ръцете им са вързани.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline mitkov2

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #3081 on: 05.07.2019, 01:53:54 »
Пак обърнахте темата от транспорт към политика, и то международна такава 😂😂😂. Много политолози и международници в тоя форум, ей! Хубаво, сега е модерно всички да мразят Русия и да гледат нещата от едната страна на монетата. Не ги мислите московчани, колко им е зле! Имат си 15 линии метро, при това перфектно планирани, почти 400 км мрежа с 230 станции, като до 2035 се планира пускането на още 50 такива. Разбирам на нас всичко да ни е наред, та да се подиграваме така злостно на другите. България е член на ЕС от над 12 години. Русия била централизирана, а България не е ли, дори в по-голяма степен? 2/7 милиона живеят в София. Вижте сега населението на Русия к това на града Москва.
В Пловдив не само, че нищо не се подобри, а от 2007-а насам нещата се влошиха откъм европейско развитие. За 12 години единствената разлика е наличието на климатици, ако се пускат изобщо в турските кочини. Нито електротранспорт, нито ново таксуване, нито таблата по спирките работят.
Преди да сочиш другия е хубаво да погледнеш себе си 😉
« Last Edit: 05.07.2019, 02:11:06 by mitkov2 »

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #3082 on: 05.07.2019, 10:11:46 »
Да но Русия е по-зле от България!
Това ми го каза един руснак, който живее в България от 2012г.!

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3083 on: 05.07.2019, 11:08:21 »
Вярно е. В Канада няма да видиш чехи, поляци, унгарци, но с руснаци е пълно....
« Last Edit: 05.07.2019, 11:11:50 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline mitkov2

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #3084 on: 05.07.2019, 11:09:36 »
1. Това е абсолютен офтопик.
2. Иди виж, тогава коментирай. И аз така говорех, преди да отида 2 пъти и лично да придобия впечатления. Едно е на хартия икономическото състояние на една страна, друго е де факто.

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #3085 on: 05.07.2019, 11:10:18 »
А защо руснаците напускат страната си?

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3086 on: 05.07.2019, 11:12:55 »
Аз ходих, по-зле са, но не го осъзнават. За съжаление и има и българи, които са се оставили на течението и само мрънкат и нищо не правят.
The Grand Tour

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3087 on: 05.07.2019, 14:31:48 »
Надземният транспорт в Москва не е особено читав като цяло. Метрото е претоварено. Милионните градове в Русия освен Москва и Санкт Петербург разполагат с 6-7 пъти по-малък бюджет на човек от столицата, при по-малките разликата достига десетки пъти. В България бюджетът на София е около 1.75 милиарда, на Варна около 500 милиона, на Пловдив около 350 милиона пропорционално на броя на населението разликата е значително по-малка. :rolleyes:

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3088 on: 05.07.2019, 16:21:07 »
1. Това е абсолютен офтопик.
2. Иди виж, тогава коментирай. И аз така говорех, преди да отида 2 пъти и лично да придобия впечатления. Едно е на хартия икономическото състояние на една страна, друго е де факто.

Да иде да види?!
1. Има хора, които имат желание да идат да видят, но това като цяло няма как да бъде изпълнено за целия свят. Няма как да видя Нова Зеландия, Чили, ЮАР шото билетите не ги дават с усмивки, а с пари.
2. Като ида да видя, какво ще гледам - сгради и учреждения на някой или на нещо. За да разбереш как живеят хората трябва да поживееш поне 1-2 години някъде с тях.
3. От какво да е добре Русия? Който е набарал и приватизирал нещо или е дупе и гащи с Кремъл е добре. Ама обикновения човек извън Москва и Санкт Петербург от какво да е добре?! Някъде там където беше родното място на Мишкин в далечния изток няма и пътища до супер забутани села.
4. Ако може да се прави паралел с ЕС, то може да е само със слабаците като нас , Македония и Румъния. С Чехия или с Унгария да ги сравняваме. Тези приказки, че където играе ембарго е супер добре не са за вярване.
5. Добре, че Тръмп е такъв идиот щото ако беше нормален президент на негово място щеше да им е спретнал един Коком и като едно време и електролитни кондензатори няма да имат.

Склонен съм само да твърдя, че са много по-добре отколкото заслужават да бъдат през последните 10 години.Както и обратното - при Елцин бяха много по-зле отколкото заслужаваха да бъдат. Ето по ниегово време Русия беше страна, с която си заслужаваше да се сключват сделки, защото се държаха честно и почтено. Не случайно газовият договор на Бакърдживе по времето на Костов беше с дробри цени и като стана минисър Р.Овч. първото, което направиха е да го принудят да го предоговори във вреда на страната и народа си предсрочно.
Днес само общи газови преговори на ЕС от името на всички страни бига постигнали добри предложения, но ние си траем и се получава като поръчките на електробуси в момента във Враца - някакви малки смешници с миниатюрни възможности си мислят, че ще стъпчат слона, а интелектуално и като смелост са на нивото на нокътя му.
« Last Edit: 05.07.2019, 16:26:08 by ooleg »

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3089 on: 05.07.2019, 16:39:23 »
Елцин се беше отдал тотално на пианизма и оставяше подчинените от различни нива и олигарсите да крадат, да сключват неизгодни сделки и да правят каквото поискат. :) Неслучайно е признат за "величайший пропойца всех времен и народов" и има адекватен неофициален Елцин център - кръчма в центъра на Екатеринбург. :)

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3090 on: 05.07.2019, 17:19:49 »
А как ще коментираш, че има два вида Елцин - такъв преди 96-та и такъв след 96-та година и неговото завръщане след проблемите със здравето. И този втория вид Елцин много повече прилича на Путин. Впрочем Елцин подаде оставка в пола на Путин.
Не е без основание това твърдение според мен, защото оня Елцин от пуча срещу Горбачов през 91-ва година върху танка не прилича много по мислене от онзи дето си подава оставката през 99-та.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3091 on: 05.07.2019, 17:41:50 »
След 1996г. Елцин на практика беше само формално в управлението, но и преди това не държеше властта на практика - беше се отдал на пианизъм, в началото остави другия голям пианист Гайдар да проведе реформи и след масово недоволство и много допуснати грешки го смени. Спечели съмнителни избори през 1996г. с нарушения и след тях до оттеглянето му нямаше особени промени освен мирното споразумение с Чечня и началото на професионализацията на сержантския състав в армията, 1999г. издигна Степашин, който е възпитаник на политическо училище с дълъг стаж в МВР и не изглежда по-читав от Путин. :rolleyes:
« Last Edit: 05.07.2019, 17:49:26 by V.Peichev »

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3092 on: 05.07.2019, 17:55:00 »
А какво мислиш за видимата НЕприлика на началния Путин и сегашния:

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3093 on: 05.07.2019, 18:04:36 »
Путин помогна на Елцин да избегне съдебно преследване - имаше опити да му се търси наказателна отговорност от прокурора Скуратов. :rolleyes: Също Путин не предприе никакви действия за разследване на действията на предшественика - при друг наследник можеше и да бъде съден. :rolleyes:
« Last Edit: 05.07.2019, 18:24:44 by V.Peichev »

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #3094 on: 08.07.2019, 00:20:36 »
А Путин е като диктатор, опитващ се да възстанови комунизма! Русия е на 149 или на 154 място по свобода на словото, забранено е да се псуваш политиците!Безопасността в Русия е на ниво африкански страни,там има 10 пъти повече убийства от България!За лайкове блокират сайтове или те изпращат в затвора. Там главно се харчат пари за военни цели! Обикновените руснаци са по-бедни и от българите!
А руснака,с който си пиша е в България с почти цялото семейство!
И вика,че България е по-добре от Русия!
« Last Edit: 08.07.2019, 00:24:53 by Трамвай 17 »

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #3095 on: 12.07.2019, 19:03:11 »
В нощта на 1 срещу 2 февруари 1945 година се случва нещо, което трябва да се помни и да се отбелязва с едноминутно мълчание !

https://izumitelno.com/v-noshtta-na-1-sreshtu-2-fevruari-1945-g-se-sluchva-neshto-koeto-tryabva-da-se-pomni-i-da-se-otbelezhi-s-ednominutno-malchanie/?fbclid=IwAR3PyVT1EDJKXRwCc6ZuCO9WRcbmHolqtXFacUhKnx6NmllmdAowtriAOP4
« Last Edit: 12.07.2019, 19:06:33 by я л т а »
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #3096 on: 12.07.2019, 19:38:58 »
Днеска стават 28 години, откакто е приета четвъртата конституция на Република България!

Online ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3097 on: 13.07.2019, 00:08:43 »
Днеска стават 28 години, откакто е приета четвъртата конституция на Република България!

Една Конституция, приличаща на държавата в момента - формално и на хартия - Европа, а дефакто и на практика - само маскарад!
Не я харесвах и подкрепях гладната стачка на 39-те, които се оказаха прави, макар някои от онова СДС и от онези 39-тима да се оказаха работници от ДС.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%82_%D0%B8_%D0%B4%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0

А ето и имената им:
    Андрей Андреев - не е известен в момента
    Георги Баев - починал
    Йордан Василев - съпругът  на Блага Димитрова - и двамата превъзходни и орални хора
    Стоян Ганев - починал, ДС, Симеон - просто резил!
    Огнян Георгиев - не ми е известен
    Владислав Даскалов - не ми е известен
    Пламен Даракчиев - работи доколкото знам в момента в СО, още от преди 1989-та година е известен и един от малкото свестни
    Венцислав Димитров - посрами се още по времето на Костов
    Спас Димитров  - не ми е известен
    Владимир Джаферов - не ми е известен
    Илко Ескенази - почина през 90-те години при катастрофа с джет. Има площадче във Варна на негово име. Ако не бъркам брат му Аврам Ескенази е работил дълги години в ИУ-Варна
    Манол Журналов  - не ми е известен
    Ясен Златков  - не ми е известен
    Александър Йорданов - в момента евродепутат от ГЕРБ, членува все още в СДС. Може би в момента прави най-срамните неща от биографията си, като не е в опозиция на ГЕРБ
    Тодор Колев - без коментар, всеизвестен е!
    Зоя Комитова  - не ми е известен
    Елка Константинова - прекрасна жена, бивш министър на културата при Ф.Димитров и бивш шеф на Радикалдемократическата партия
    Васил Костов  - не ми е известен
    Георги Липовански - не ми е известен
    Владимир Манолов - не ми е известен
    Павел Мазълов - не ми е известен
    Кирил Маричков - без коментар! Всички знаят кой е!
    Петър Марков - не ми е известен
    Георги Марков - в момента е народен представител от ГЕРБ! Срам за цялото СДС! Бивш Конституционен съдия. Агент на ДС! Върл фен на Виктор Орбан и една от гнусотиите на ПИК
    Христо Марков - не ми е известен
    Венцеслав Медарски - само ми е познато името
    Михаил Неделчев - все още много достоен човек, бивш член на Гражданския съвет на РБ, литературовед
    Димитър Пенчев - не ми е известен
    Александър Праматарски - много известен в миналото
    Мануш Романов - не ми е известен
    Златка Русева - не ми е известен
    Стефан Савов - много достоен човек, като Ал. Йорданов бивш шеф на НС, бивш шед на Демократическата партия, измъчван от Комунистите, беше на възраст и почина отдавна
    Николай Слатински - в момента пише хубави статии във Фрогнюз, макар да има някои епизоди от биографията си , които нв са за хвалене
    Едвин Сугарев - много достоен човек дълги години, обаче преди няколко години пристана на Бойко и изчезна. Последните му изказвания за мен са разочароващи
    Димитър Топлийски - не ми е известен
    Петко Търпанов - не ми е известен
    Илич Цветков - не ми е известен
    Янко Янков - не ми е известен
    Александър Янчулев - бивш кмет на София! Една личност пълна с добри намерения и катастрофални последици от тях! Свързва се с безводното лято на София, реализацията на проблемния водопровод Джерман-Скакавица, транспортна стачка в София. Разочарованието от него е толкова голямо, че Софиянски идва като спасител на София. Построява първите метростанции така, че да може да се движат метровлакове през тях, но не успява да ги довърши за да са годни за пътници, което прави след него Софиянски.

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #3098 on: 13.07.2019, 19:13:17 »
Кирил Маричков не го познавам!

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3099 on: 13.07.2019, 20:10:52 »
Напиши "Щурците". Димитър Топлийски е географ, беше дори декан на Геолого-геогрофския факултет, много добър човек, но и той е  бил ченге от ДС, бил е и депутат във "великото", участник в гладната стачка. След почти 30 години излиза, че всичко е било пълен цирк, и сега мафията ДС управлява, затова няма управия в България. А на Илко Ескенази със сигурност някой му е "помогнал" да катастрофира, нещо беше свързано с пирамидите из Варна. Друг много добър човек, който загина в инсценирана катастрофа, макар че беше депутат от ДПС,  е Свилен Капсъзов. Баба ти Елка, докато беше министър, се изцепи: "Ние ще насърчаваме децата да учат австрийски език."

« Last Edit: 13.07.2019, 20:22:17 by IKAR »