Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 205830 times)

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #3100 on: 13.07.2019, 20:56:07 »
През коя година е било безводното лято в София?

Offline bdz43r

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #3101 on: 13.07.2019, 21:42:21 »
1994 г.

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3102 on: 13.07.2019, 21:51:04 »
95-та. На 18-ти декември 94-та имаше избори, дойде Жан Виденов и веднага след това почнаха режимите, и та само за крайните квартали - Младост, Дружба, Люлин, Обеля, Овча Купел - язовир Искър доставяше вода за Кремиковци......
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline bdz43r

• View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #3103 on: 13.07.2019, 21:55:39 »
Режимите са още от началото на 1994 г.
След това, в началото на 1995 г, сега проверих, са били само разправиите за довършването на изоставената деривация Джерман-Скакавица, така че водните перипетии нямат общо с изборите, Жан Виденов и останалите последвали събития.
« Last Edit: 13.07.2019, 21:58:33 by bdz43r »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3104 on: 13.07.2019, 22:37:46 »
Аз си спомням че най-тежко беше лятото на 1995-та. Тогава май имаше нещо от рода на 2 дена няма вода 1 ден има, или я пускаха само за няколко часа на ден. Беше някакъв ужас, в блока всичко беше с бидони с вода, а беше много горещо лято. По-рано, пък имаше режим на тока. Също така по едно време имаше криза за нафта, нямаше нафта и имаше дни без никакъв ГТ, или линии само с по няколко коли. И гледки като в Куба, да дойде претъпкан Икарус и хората висят от вратите, а чака цяла тълпа на спирката. После имаше стачка и пак дни без никакъв ГТ, докато върнат мандата, това като чели беше зимата на 1997-ма.

Въобще тия години, 90-те бяха много интересни за нас като деца, макар и супер мизерни и кризисни, но постоянно се случваха "интересни" неща навлизаха западни стоки( после разбрахме че са пълни боклуци пълни с Е-та и консерванти и почнахме да си искаме вкусните Български продукти) За пръв път в живота си се возихме на западни автобуси, навлизаха много "модни" западни неща. Бяха много задружни и весели години, ама много бедни.

Помня после, някой много гадно прецака пенсионерите и ги обрече на пълна мизерия, като им намали пенсиите на половина, дори и на 60-70%, и някои сега взимат по-ниски пенсии отколкото през 89-та година. Спомням си и че разпродадоха най-печелившите ни и известни в цял свят компании СОМАТ и авиокомпания Балкан. Беше много тъжно, как всичко градено с много години труд и постоянство се разсипваше пред очите на хората ден след ден. В добавка, закриха домостроителните комбинати и обрекоха младите семейства да живеят заедно с родителите си, нямаше как да вземат да ползват апартамент от държавата или общината, а наемите бяха по-скъпи от една заплата. Спомням си, когато нямаше нафта имаше години в които при минусови температури автобусите се движеха със замръзнали стъкла без никакво отопление, а шофьора кара със зимно яке, шапка и ръкавици. Ама пък имаше млади хора, бяхме почти 9 милиона, а сега сме под 7...и по малките градчета и селата все още имаше живот, хора, дискотеки, заведения, работа, после съсипаха всичко някъде края на 90-те и почна изведнъж всичко яко да се обезлюдява.
« Last Edit: 13.07.2019, 22:39:49 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #3105 on: 14.07.2019, 10:46:47 »
Ivo, мнението тие условно вярно.
Да Балкан я съсипа онзи ереин, но тя е по-скоро изключение. Останалите неща са си били винаги съсипани, просто парите, които им е наливала държавата ги крепяха. Затова и потъна Виденов, просто печатницата на БНБ несмогваше да печата и да ги придвижат директно за наливане в дупките. Напомпа се хипет инфлация подобно на Венецуела.
Никой не е намалявал и пенсиите.
Просто дефакто НОИ фалира както другото. Но понеже не е фирма и няма как да фалира като такава, го направи както може. Просто плащаха левове, които струваха 10$. Когато дойде Костов и държавата се стабилизира фалита на НОИ се израяваше в даване на предимство в тежестта на пенсията в осигуровките след 97 година, което е така и до днес. Ранените години преди 97ма имаха повече тежест като години стаж, но не и като числа за размера пенсия. За депутати и министри беше лична изгода, зощото 2 мандата депутат даваха тежест все едно е бачкалцял живот само това за пенсия.
Що се отнася до жилищата - там е съвсем друг проблема. Виж Варна, където се строеше общински болк, а гонят майка с деца с обиди и полиция от сесията на ОбС Варна.
Вината за всичко е на избирателя, който много прощава където не трябва и е супер критичен, когато медиите му пробутат нишан от пропагандата.
Смея да кажа, че и двете правителства на СДС, макар да са 1.5 математически са били в пъти по-добри от кое да е Борисово. Просто държавата винаги е била преди тях на минус 50. Без ток, без горива, банки, пари, икономически и т. н.

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #3106 on: 14.07.2019, 13:13:48 »
Костов е най-крадливия от всички премиери след 1989 година. Много заводи бяха приватизирани и закрити, например Завода Чавдар в Ботевград го закриха през 1999 година и в момента е изравнен със земята.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #3107 on: 14.07.2019, 13:18:34 »
Ти беше ли роден при Костов, та така прецени?
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #3108 on: 14.07.2019, 17:36:41 »
2001 година съм роден,но баба ми и дядо ми са работили в Чавдар!

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3109 on: 14.07.2019, 18:50:51 »
Баба ти и дядо ти са работели за Чавдар, но парите на милиони данъкоплатци също са се наливали там и в цял куп губещи динозаври. Има големи предприятия, които оцеляха, има и такива, което не оцеляха. И грешката на Костов е, че не се реши да се отърве от всички воденични камъни като Кремиковци например. Дундуркането на Кремиковци само трансформира пари на данъкоплатците в завлечени милиони от Илия Павлов, Александър Томов, Прамод Митал и т.н.
А за Балкан? Там също бърз фалит и трансформация (каквато все пак се случи, но след източване) би дала добри резултати. И тъй като по стара комунистическа максима Костов е виновен за всичко, вероятно е виновен и за фалитите на Swissair, Alitalia и PanAm.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #3110 on: 14.07.2019, 19:59:34 »
Костов е най-крадливия от всички премиери след 1989 година. Много заводи бяха приватизирани и закрити, например Завода Чавдар в Ботевград го закриха през 1999 година и в момента е изравнен със земята.
, Костов ако беше толкова краддлив, а не част от хората в периода 1997-1999та година в Костов 1 то:
1. Нямаше да си живее още у тях е Драгалевци
2. Да ходи на работа всеки ден
3. Да общува с обикновени хора, които работят заедно с него по проект
4. Като ходят с жена си на почивка във Варна да пазаруват е Кауфланд
5. Доган птичка пъстроцветна ли е за теб ?

Шо се отнася до завода "Чавдар" там според мен и мнението на други хора голяма вина има по-скоро Янчулев.
Разбира се не пряка, но той отказва да купува автобуси за София от Чавдар въпреки изгодните оферти и предпочита да купува рециклирани западни автобуси за София.
Ето темата от Капитал: https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/1995/03/13/1163709_ianchulev_umishleno_blokiral_sdelkata_s_chavdar/
Забележи , че годината е 1995-та. Има още 4 години до фалита. Както се ижда, хората правят опити да правят сделки, обаче за София удрят на камък. А както знаеш София има най-много градски автобуси. Останалите по другите градове, освен че копират от София, то са  още по-зле финансово.
Ами това е - явно като не могат да направят сделки имат две възможности:
- някой да им дава пари и да се чака златния шанс
- да фалират.
Изобщо не ти идва на ум, че много преди да се родиш, когато Чавдар е бил в "разцвета си" не толкова е бил голямата работа както си мислиш, просто всичко в България е Чавдар или Икарус и други фирми няма!
Не разсъждавайте като идиото още на тая възраст!
Да не би вашите да искат да кажат, че пред 1986 година примерно са били по-добри от Мерцедес и т.н. и затова всички градски и извънградски автобуси бяха Чавдар?!
Няма как да стане хем да е соц и да си работи всичко безоблачно и гладко като тогава с изкуствено осигурена работа, хем да е капиталистическо и да си текат заплатите като в Германски производител.

« Last Edit: 14.07.2019, 20:32:28 by ooleg »

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3111 on: 14.07.2019, 20:34:18 »
 Основната грешка на Костов е, че не смачка змията, наречена "службите" и "държавна сигурност". Ако го беше направил, сега щеше да е коренно различно. Даже трябваше това да го направят още през 91-ва.....А вече 30 години са или на хубави позиции с хубави заплати, или са фирмаджии....
За Чавдар - ми всички видяхте каква "стока" излезе 141, така че вината не е само у Янчулев в случая....
« Last Edit: 14.07.2019, 20:38:10 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #3112 on: 14.07.2019, 20:38:39 »
Семейството ми много мрази Иван Костов, само по негово време ги имаше банкнотите от 50 000 лв.
Демократична България е била и най-зле по времето на Иван Костов!
Бойко Борисов е цвете за разлика от Иван Костов!

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3113 on: 14.07.2019, 20:41:46 »
Спри да пишеш измишльотини, всички като на брат ти се молим! Напротив, при него беше цвете в сравнение с преди това. Единствено при Филип Димитров нещата тръгнаха лека-полека да се оправят, после Беров закопа България, Жан Виденов я дозакопа.....Ето заради такива хора като баба ти и дядо ти, моите бяха същата работа, 30 години не се оправихме, та сумати народ да не мислиш от хубаво отиде в чужбина? Стига, моля ти се! Баща ми също го съкратиха по костово време, ама това не означава, че преди беше по-добре, напротив, голям праз като работеше и пак все нямаше мангизи - инфлацията ги изяждаше...
« Last Edit: 14.07.2019, 21:06:47 by IKAR »

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #3114 on: 14.07.2019, 20:44:08 »
Семейството ми много мрази Иван Костов, само по негово време ги имаше банкнотите от 50 000 лв.
Демократична България е била и най-зле по времето на Иван Костов!
Бойко Борисов е цвете за разлика от Иван Костов!

АБе хлапе, точно деноминацията през 1999-та година махна нулите! От 1 юли по мои спомени влязаха едновременно в обръщение деноминираните пари! Прочети за хиперинфлацията от 1996-1997 година!
Според тебе към 4 февруари 1997-ма година 1$ струва 3000 лв. това как ти се вижда! Хайде вземи почни да четеш!
Ето ти курса на БНБ за първото тримесечие на 1997-ма година:
http://www.bnb.bg/Statistics/StExternalSector/StExchangeRates/StERForeignCurrencies/index.htm?downloadOper=&group1=second&periodStartDays=01&periodStartMonths=01&periodStartYear=1997&periodEndDays=01&periodEndMonths=04&periodEndYear=1997&valutes=USD&search=true&showChart=false&showChartButton=true
Виж си го сам за другите години и си прави изводите и не слушай глупостите на хора, които не четат а си запълват времето със свободни интерпретации!

Ето ти фиксинг за Св. Валентин 1997-ма година:
14.02.1997    1    2936.7

1$ струва 2946.7 лв!!!!
30.12.1997    1    1776.5

АКо не знаеш икономиката запшочна много силно да се оаква не от някой друг,а от Аметь Доганъ, когато свалиха правителството на Филип Димитров през есента на 1992-ра година. За твое сведение правителството падна, когато не получи вот на доверие поискан от Министър Председателя и до 31 декември 1992-ра година около 3 месеца управлява в оставка. Т.е. кабинета е паднал , обаче парламента не може да му избере наследник 3 месеца! Накрая избраха гадината на Желев Любен Беров.
Хайде да го подкрепим с данни:
http://www.bnb.bg/Statistics/StExternalSector/StExchangeRates/StERForeignCurrencies/index.htm?downloadOper=&group1=second&periodStartDays=01&periodStartMonths=09&periodStartYear=1992&periodEndDays=30&periodEndMonths=11&periodEndYear=1992&valutes=USD&search=true&showChart=false&showChartButton=true

Желев, прави боянските ливади ако не се лъжа в началото на септемви. На 1 септември курса е:
01.09.1992    1    22.22
И когато правителството си тръгва при разбазикана държава и няколко месеца безтегловност:
31.12.1992    1    24.492
Хайде да видим как се справя правителството на Доган и БСП:
31.03.1993    1    26.522

Три месеца ново правителство, а левът се обезценява със скоростта на правителството в оставка!
30.07.1993    1    27.206

На 7-мия месец по-зле !
31.12.1993    1    32.711

За една година!
На втората година преди да дойде Жан Виденов положението е:
30.12.1994    1    66.015
Хайде смятай за 2 години правителство на ДПС каква е разликата с 1 септември 1992-ра година преди да съборят кабинета на Димитров Желев и Доган!
25.01.1995    1    66.682

На тази дата почва Жан Виденов! Към края на 1996-та година, когато БСП го сваля курса е:
30.12.1996    1    487.35

Хайде сега ти ми кажи, СДС като оставя страната при курс под 30 лв за 1 $, а Виденов при 487 лв за 1$ и после в дупката на протестите курса става 3000 лв за 1 $ къде точно са прави твоите родители?
« Last Edit: 14.07.2019, 21:04:57 by ooleg »

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #3115 on: 14.07.2019, 23:11:56 »
Според мен ти харесваш Иван Костов!

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #3116 on: 14.07.2019, 23:41:13 »
Според мен ти харесваш Иван Костов!
А добър ден! Аз съм член на ДСБ от 2007ма година. Макар да не си падам по политически сбирки и да не съм ходил на нито едно подобно мероприятие.
Но всеки ден намирам причини за да се гордея с това.
За да не изпадна в позицията на някой вманиачен комунист ми се налага да си отстоявам разбиранията като ми е според силите. Включително в здравеопазването, транспорта и съдебната система.
И мога да ти кажа, че ако при Костов идваха милиарди евро като при Борисов нямаше да има толкова ниско КПД в крайния резултат.

https://www.mediapool.bg/laboratoriyata-na-ivan-kostov-i-optimistichno-poglednato-aets-belene-e-nenuzhna-news273802.html

Костов дава за пример изработената от неговия Център за анализ и управление на риска прогноза за крайното електропотребление на страната до 2035 по поръчка на Електроенергийния системен оператор (EСО). За целта е бил конструиран 10-модулен прогнозен модел като прогнозните сценарии се основават на официални прогнози за развитието на енергийния сектор на България, ЕК, МВФ и на данни, предоставени и съгласувани с ЕСО.

Ето тоя софтуер го прави заедно с колегата ми Лъчко и още няколко души преди около 2 години. Аз не съм учавствал в разработката, но колегата ми разказваше как прави математически обработки на данните за времето през годините и потреблението. Ама аз не съм математик и съм позабравил идеите.
Само помогнах веднъж на една виртуалка да направят тест и да го пуснат от нулата щото ЕСО им бяха дали сървър с Windows дето е прясно инсталиран. Като ми кажеш бате Бойко кога ще създаде WEB приложение с Apache, PHP ще направи статистически анализ и предвиждане на база на обработка на данните за минали периоди и предвиждане на температурите статистически - ела ми се обади за личните му качества!
« Last Edit: 14.07.2019, 23:48:47 by ooleg »

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #3117 on: 14.07.2019, 23:59:54 »
Уви, ако не знаехме кой е трамвай 17, преспокойно човек може да го вземе за някой зле-скалъпен и зле-представящ се проруски трол.
И въпреки, че тази тема отдавна се е превърнала в тема за алабализми, си мисля, че и тук хигиената не би дошла в повече. :help:
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #3118 on: 15.07.2019, 02:02:38 »
В тази тема се следи единствено за нарушение на правилата. Всички съждения остават за сметка на създателя им. А трамвай 17 първо да стане трамвай 18 и едва след това да дава каквито да било оценки, особено за периоди в които дори не е бил замислен, камо ли създаден.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #3119 on: 15.07.2019, 09:42:03 »
Ама все пак нашето общество има разсъжденията на Трамвай17!

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk