Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 288804 times)

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #3760 on: 20.08.2020, 20:00:39 »

Един от възвишените митингуващи..................
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3761 on: 20.08.2020, 22:49:41 »
То нали е триъгълник и му подхожда като на всеки такъв триъгълник :)

Сериозно сега:
Би било отвратително, ако вътре не беше пълно наистина с отвратителни!!!!
Според мен със средния корупционен добив на ден в ГЕРБ би могло без него не да се спести пари за почистване, ами според мен щяха да останат пари за нов триъгълник.
Хайде да не забравяме, че само в началото на месеца бастисаха 300 млн. от БТК!

А сега нещо подобно , ама от ГЕРБ!
Ето го политолога на ГЕРБ - прави окупация на психиатрията в Курило:

щото шефката на психиатрията прати писмо до СУ да ги пита какво е това чудо преподавател.
И аз пратих до СУ такъв емейл. Чакам да дойде пред нас! Тогава ще направя като горната снимка и аз!
« Last Edit: 20.08.2020, 22:54:44 by ooleg »

Offline plastikat

• Маниак
  • www.forum.gtburgas.eu
    • View Profile
    • Email
« Reply #3762 on: 21.08.2020, 07:59:25 »
Ако на някой още не му е ясно...
www.forum.gtburgas.eu
Най-добрия транспортен форум.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #3763 on: 21.08.2020, 08:08:21 »
Ако на някой още не му е ясно...
Струва ми се, че една важна матрьошка липсва.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3764 on: 22.08.2020, 21:33:53 »
По повод едни коментари отпреди седмица, намерих нещо, което отговаря в голяма степен на тогавашните твърдения:

Фалшивият избор "Борисов или Радев" е като избор дали да се застреляш или да се обесиш, докато на теб ти се живее.

Фалшивата дихотомия "ГЕРБ или БСП" е като избор между ези и тура - монетата е една и съща.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3765 on: 24.08.2020, 09:52:21 »
Аз наистина не мога да схвана тези гллупости с матрьошките!!!
В смисъл като как един СИК-аджия, който се е влачил като охлюв, като плужек по корем в дома на Тодор Живков, който се хвалеше, че е личен приятел с Първанов, който в момента за СОБСТВЕНА СМЕТКА НА СТРАНАТА строи на РУСНАЦИТЕ газопровода до Сърбия и то при почти наложени американски санкции!!!!
Абе вие защо правите хората на идиоти?!!!!
Айде да се сетим за Скрипал, А? Кой беше скап@ния русофил, който не изгони руски шпионин?! За коого нямаше доказателства??!Кой все още не е изгонил шпионин? Кой прави като Батька в Беларус? Кой е тоя дето се влачи като червей по корем в кремъл и пуска слуз след себе си?
Че и моята коалиция (ДБ) да изкарвате русофилска дето съм и аз самия!!! То бива наглолст идиотска и безгръбначна, ама мене да изкарвате русофил!!!!
Сигурно скоро ще излезе, че Борисов е присъединил България към ЕС и ГЕРБ са свалили Жан Виденов!
ЦвЦв ясно и точно поименнно каза кой е взел пари от руснаците - Борисов, Т.Дончев:

Бившият втори в ГЕРБ и настоящ председател на Евроатлантическия център за сигурност Цветан Цветанов посочи премиера Бойко Борисов и вицепремиера Томислав Дончев като официални представители на правителството, които са зависими от Русия чрез реализация на големи енергийни проекти на неоправдано високи цени.

https://frognews.bg/politika/tsvetanov-udria-borisov-tomislav-donchev-zavisimi-rusiia.html

Туй вапето знаете ли на кво прилича - все едно Айнщайн да иде да води физика на 10-ти клас и някой ученик да е сигурен, че го е опровергал със знанията си за 10-ти клас.

П.С. Дори няма да си давам зор да говоря за АЕЦ Белене и счетоводителката на Пашата- Теменужка Петкова, няма да си давам и зор да анализирам връзката между опита за убийство на ЕМилия Гебрев от ГРУ и опитите на Пеевски да прилапа Дунарит и действията на Цацаратурата и Борисов!
« Last Edit: 24.08.2020, 10:03:07 by ooleg »

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3766 on: 24.08.2020, 10:08:01 »
Цветанов е магистър по лека атлетика, специализирал овчарски скок и е по-зле от Борисов.  :rolleyes:

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3767 on: 24.08.2020, 10:14:08 »
Цветанов е магистър по лека атлетика, специализирал овчарски скок и е по-зле от Борисов.  :rolleyes:
Цветанов може да е всичко, но не и русофил. Затова думите му по отношение на русофилството на Борисов особено подплоатени с факти могат да служат за мозъкочовъркане по темата!

Иначе нека да се замислим и за това дето Борисов забрани България да прави не само добив на газ, ами изследвания за наличието на газ. Особено сега след думите на Ердоган, че са открили огромно находище в Черно море.
Да не се окаже, че след някоя година Турски поток директно ще го насосат към България и само ще начис

ляват таксите за пренос, а те ще с и карат на газ дето може и да изсмукват изпод нашия черморски lшелф...

Edit:

Айдее и Навални като Скрипал и Гебрев - германците са открили следи!
https://mobile.frognews.bg/article/202013/

« Last Edit: 24.08.2020, 17:57:18 by ooleg »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3768 on: 25.08.2020, 14:32:26 »
Пътеводител из дебрите на Беларуските протести от "Свободна Европа" отговаря на въпросите за това как се казва водачката на опозицията, защо знамето на протеста е Бяло-Чеврвено-Бяло и е различно от националния флаг.
https://www.svobodnaevropa.bg/a/30779457.html

Флаг на Беларус

Флаг на Беларуска Съветска Социалистическа Република БССР
« Last Edit: 25.08.2020, 14:40:27 by ooleg »

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3769 on: 25.08.2020, 14:45:31 »
Алкашите протестират. Алкаш Шушкевич не успя да пропие Беларус и се търси нов лидер със сериозни постижения в алкохолната подготовка включително многократни делириуми. :)

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3770 on: 25.08.2020, 17:04:29 »
Много обичам обективността на ПИК!
Хайде да и се насладим всички заедно!
https://pik.bg/15-000......l

15 000 блокират Орлов мост, крещят „Оставка“ срещу властта

и още: https://pik.bg/%D1......l

Хиляди реват срещу Бареков и Пеевски. Искат окупация на медиите им. Орлов мост блокиран

https://pik.bg/%D0%........

Емоционален втори ден на протест (Обзор)

и още от статията:

Протестиращото множество днес скандира и пред сградата на Народното събрание, къде дори издигна бесило - символ на ненавистта и нетърпимостта към случващото в държавата.
Впоследствие недоволните блокираха Орлов мост за около час, а по-късно, вече в по-рехави редици, се отправиха към Моста на влюбените при НДК. Преминаха по бул. "Витоша" и се спряха пред централата на партия "Атака", която с поведението си в парламента през последните седмици си навлече техния гняв. За десерт, малко преди полунощ, малка група младежи за втори път блокира за кратко Орлов мост.

https://pik.bg/%D0%B4%.......

До Иво Прокопиев: Вижте, уважаеми, защо ПИК не е близък до Пеевски!

и още от статията:

Днес публикували личен мейл на Иво Прокопиев до подопечните му редактори от "Дневник" и "Капитал". В писмото той съветвал своите как да отразяват скандала с ЕРП-тата - в смисъл да им адвокатстват в противоборството с държавния регулатор.

Някои медии плюс лидера на БСП Станишев побързаха да назоват кореспонденцията "опорни точки" и "скандал".

Честно казано, не видях нещо укорително в текста. В крайна сметка работа на издателя е да свежда идеите си до екипа, да определя редакционната политика. "Капитал" и "Дневник" са частни медии, как ще пишат за ЕРП-тата си е техен бизнес (както и бизнес на издателите им, разбира се).

Е на кой ПИК да вярваме за едно и също нещо? На тоя от 2013-2014 или на тоя от 2019-2020? Май на нито един от двата!
« Last Edit: 25.08.2020, 17:06:45 by ooleg »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3771 on: 02.09.2020, 14:17:02 »
Днес полицията много се грижи в центъра на София за реда! И правят инхалация на горните дихателни пътища - един вид физиотерапия!
Оказа се, че най-доброто лекарство е КокаКола за изплакване на обгазени очи!
Не съм МЗ, но това (Кока Кола) се оказва най-добрия лек за измиване на очите и прочистване на гърлото а не вода!
Така, че да знаете, ако се къпете в полицейска обич буквално!

Браво лукаБойко, БРАВО! Ето така се връща на 2ри властта на народа! Ашколсун!

« Last Edit: 02.09.2020, 14:56:51 by ooleg »

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3772 on: 03.09.2020, 02:45:37 »
Служебното правителство се съставя само когато партиите в парламента не могат да сформират мнозинство. За да не остава държавата без управление ако се стигне до такава ситуация А не е самоцел на президента за да управлява той. Нито пък има право да призовава и изисква да се само разпуска парламента защото така му се вижда правилно. С тези си действия направо нарушава конституцията .🤔

ПЪЛНА ПОДКРЕПА ЗА БЪЛГАРСКАТА ПОЛИЦИЯ И ЖАНДАРМЕРИЯ!
БЪЛГАРСКИЯТ НАРОД ВИ БЛАГОДАРИ!  :fan:

Изборите са скоро А всичко това сега е отмъщението на Черепа срещу цялата държава.

Сега към орлов мост и ректората измитане.

Метежниците са много тъпи Първо нападат полицията с бомби и камъни. После пищят че ги бият. Все едно да ида да ударя шамар на Кубрат Пулев И после да ревна че ме е набил. Дебили  :D :D

Интересно, докога полицаите ще издържат атаките на мутрите на Божков, без да им отговорят. Случващото се е абсурд. Група мутри, под лозунга мутрите вън, се опитват да вземат властта в България, член на Европейската общност, в 21-ви век, с насилие. Не мисля че е възможно - дори Божков не е всесилен. Ясно е, че иска да свали правителството, ясно е и, че за опандизените олигарси всеки ден в затвора е мъка и са готови на всичко, но не виждам как ще се случи. Върви ефективен опит за преврат, който полицията засега изглежда, че успява да предотврати. Тия хора, ако се оправят с частната армия на Божков, са за меди и парични награди всичките. Жалко, че трябва да изтърпят всичко това. Срамът е върху радев и останалите политически фигури, които се опитват да легитимират атаката на Божков и мутраците му като "протест". По принцип все получаваме свободата си наготово и често трудно я задържаме. в същото време, намесата на гражданството би довело до гражданска война и то в името на интересите на един олигарх - Божков, и един луд - уважаемия президент Радев. Единствената ми надежда е в здравите нерви на полицията, но страданията на тези хора в момента са невероятни, каквато е и отговорността им за опазване на мира. Срам за журналистите и "интелектуалците", които се страхуват да нарекат събитията с истинските им имена.
« Last Edit: 03.09.2020, 02:52:15 by georgi64 »

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3773 on: 03.09.2020, 07:40:51 »
Георги,  това от някой кафяв сайт ли го копира?

Иначе, май се очертава правило - веднъж месечно се движи градски транспорт през Орлов Мост - днес е промоцията за септември.

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #3774 on: 03.09.2020, 08:08:25 »
Георги, върти си геврека и не се изказвай за събития, за които си чел от Пик. На протеста снощи имаше близо сто хиляди души, ако някой все още вярва, че десетина лумпени, платени от черепа, искат да правят метеж, това говори много тъжно за техния умствен капацитет.

Offline T6M700

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #3775 on: 03.09.2020, 08:46:07 »
Не е коректно да се представя мнението на "сайт", който обслужва изкуственото мнозинство в парламента, което в момента представлява малцинсвото от народа и по-точно около 20% електорат на герб според проучванията(даже може и да са по-малко). И много добре се вижда, че на протестите в началото и вчера излезнаха най-малкото 100 000 души. Провокаторите може и да са платени, но те ще да са около 100 човека. Даде се възможност на харесващите герб да бъдат на контрапротест, но защото явно никой не ги харесва в София трябваше да идват десетки автобуси с платени или манипулирани и пак не събраха толкова, колкото на истинския протест. А "мощното присъствие" на хора против блокадите и президента възлиза на 10. Така че няма какво повече да разнищваме, защото всичко е ясно. Мнозинството граждани не иска мутра, мафиот и пазач на Живков да управлява страната, защото резултатите са видими, а той знае това и не пуска кокала.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #3776 on: 03.09.2020, 09:41:09 »
Нито пък има право да призовава и изисква да се само разпуска парламента защото така му се вижда правилно.
Това не само Президента, но и аз и ти имаме пълното право да го правим. Разликата е, че Президентът има доста по-голям шанс да му обърнат внимание.
« Last Edit: 03.09.2020, 09:44:15 by bdz43r »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3777 on: 03.09.2020, 09:44:27 »
Георги, отвратен съм от тебе!
Аз според тебе  с кво заслужих сълзотворния газ вчера? Само маската ме спаси и това, че бях в периферията на облака. Знаеш ли ти гербаджийо, че обиждаш хората, с които си пишеш тук, че са си заслужили химикалите на милиционери от Банкя? Знаеш ли, че към 12 на обяд Канна Рачева приличаше на живо на Сергей Скрипал след комата?

Сега да допълня като имам клавиатура, а не телефон:
- Когато протестите са малки, спокойни и хрисими - не са ви представителни на ГЕРБ!
-Когато дойдат 100 000 души са ви твърде представителни щото ви дразнят някои хора.

Колко хора и какви ви устройват от ГЕРБ, че да ви ги доставим като вид и бройка та да рахатясате?
Като са ви нерегистрирани в общината ви пречат? Вчера бяха регистрирани - явно повече ви пречеха! Щото сутринта не допуснахте ние от ДБ да си заемем периметъра от "Цар Освободител" и да си пазите 20-те метра по закон и вечерта тръгнахте да биете хората по уличките!
какво да 3б@ точно искате?! А?!
Май само едно - да докарате режима на БКП само да смените името на партията?

« Last Edit: 03.09.2020, 10:37:10 by ooleg »

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3778 on: 03.09.2020, 10:29:10 »
Не е само Георги. Много колеги "се продадоха" за 10-те процента за 3 години, които договориха миналата година.
През 90-те години МГТ сваляше премиери и президенти. Днес ... вече, не.
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3779 on: 03.09.2020, 10:40:29 »
Не е само Георги. Много колеги "се продадоха" за 10-те процента за 3 години, които договориха миналата година.
През 90-те години МГТ сваляше премиери и президенти. Днес ... вече, не.

То тука трябва да отворим темата и за БНТ, на която оператора отде в безпомощтно състояние в болница след като се изми с вода след обгазяването! Обаче вечерта фъфлеха безизразно като от другия край на океана.
За мен падението на БНТ е най-грозно, щото един шофьор или ватман не кара гражданското общество, а само пътниците си, докато БНТ трябва да кара обществото като цяло на някъде!
Грозна картина!

https://segabg.com/hot/category-bulgaria/kadri-i-signali-za-brutalno-policeysko-nasilie-oprovergavat-mvr
https://segabg.com/hot/category-foreign-country/protestite-bulgariya-vlyazoha-svetovnite-zaglaviya

Властта да се готви на 10 септември в LIBE при срещата си с Вера Йоурова!

https://www.mediapool.bg/kadri-s-brutalno-politseisko-nasilie-oprovergavat-mvr-news311641.html

« Last Edit: 03.09.2020, 10:48:15 by ooleg »