Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 277574 times)

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #3880 on: 15.09.2020, 15:48:25 »
Аз имах положително мнение за него, докато не видях снимката, на която заедно с Георги Гергов са на една маса. И още нещо, гответе се за коалиция на БСП, ДБ, Слави и Мая да ни управлява.

Тъй рече Недялко! Освен това снимката на масата е от сватба. Едва ли Радев е решавал за хотела и за масата.
Твоето мнение за Радев действително ли отразява позицията на ДСБ по въпроса?
И ако да, това означава ли, че цялата коалиция ДБ е на същата позиция. Лично мен последното ме съмнява.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3881 on: 15.09.2020, 16:01:15 »
Все пак за разлика от Чехльо Плевнелиев Румен Радев редовно налага вето на закони недоразумения, дело на неуки юрист-милиционери завършили висшето милиционерско в Симеоново. За най-явните недоразумения сезира КС.  :) Чехльо Плевнелиев не наложи нито едно вето през целия си мандат въпреки, че и тогава имаше куп закони недоразумения и нито веднъж не сезира КС.  :rolleyes:

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3882 on: 15.09.2020, 16:26:24 »
Все пак за разлика от Чехльо Плевнелиев Румен Радев редовно налага вето на закони недоразумения, дело на неуки юрист-милиционери завършили висшето милиционерско в Симеоново. За най-явните недоразумения сезира КС.  :) Чехльо Плевнелиев не наложи нито едно вето през целия си мандат въпреки, че и тогава имаше куп закони недоразумения и нито веднъж не сезира КС.  :rolleyes:

Абе най-страшното е, че той не е чехльо на жена си, ами на Борисов. Освен това, как да налага вето на Борисов, като няма и 100 метра между двете сгради! Може да дойде да му издърпа ухото за 5 минути със стълбите!

И ако да, това означава ли, че цялата коалиция ДБ е на същата позиция. Лично мен последното ме съмнява.

Изразява моето, това на Атанас Атанасов и на много други хора. Едва ли има 100% еднакво мнение на всеки човек, но в момента вярвам, че повечето хора мислят така. Разбира се си даваш сметка, че в ДБ никой не може да ти каазва как да мислиш, обаче никога и не се е налагало.
Например подкрепата на Мая Манолова на изборите за кмет от избиратели на ДБ беше масова и съвсем индивидуална.
Едва ли някой в БСП обаче, се е налагало да инструктира избирателите си в София да изберат районните кметове на ДБ. То си действа автоматично - отвращението върти действията като воденица.

Online viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #3883 on: 15.09.2020, 16:33:56 »
Изразява моето, това на Атанас Атанасов и на много други хора. Едва ли има 100% еднакво мнение на всеки човек, но в момента вярвам, че повечето хора мислят така. Разбира се си даваш сметка, че в ДБ никой не може да ти каазва как да мислиш, обаче никога и не се е налагало.
Например подкрепата на Мая Манолова на изборите за кмет от избиратели на ДБ беше масова и съвсем индивидуална.
Едва ли някой в БСП обаче, се е налагало да инструктира избирателите си в София да изберат районните кметове на ДБ. То си действа автоматично - отвращението върти действията като воденица.

Това не е вярно - изразява само твоето мнение.
Няма официална позиция на Атанас Атанасов, ДСБ, Да, България, Зелено движение или коалицията - Демократична България, че се подкрепя Радев.
Радев има много трески за дялане. На него сега му е угодно за реномето му да се държи по този начин. Да не забравяме, че той можеше да спре назначението на Гешев, но пожела да не го прави.
С тези си твои твърдения и ти се вписваш в общия хор на свинските медии, че видиш ли, след избори щели да ни управляват БСП с Демократична България и там още някакви други, защото протестирали и защото протестите се подкрепяли от Радев.
« Last Edit: 15.09.2020, 16:35:34 by viktorlc »
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3884 on: 15.09.2020, 16:43:47 »
Атанас Атанасов го кза при Ризова, ако не се лъжа в извънредното предаване на 2-ри септември. С думите, с които го мисля аз. Не е официално мнение - ама по-официално от личното мнение няма!
Мен не ме е срам да кажа, че харесвам всичко, което ми харесва и докато ми харесва!
Когато Радев почне да прави работи, които не ми допадат - тогава няма да ми харесва!

Ще дам и пример! Ненавиждам Копейкин и Марешки! Обаче не е ли направил през послендите месеци Копейкин неща, които го поставят над Марешки? Направил е! Пречи ли му това, да спре да ги прави и да падне долу? Не му пречи?
Пък Викторе, аз не протестирам щото някой с официалната си позиция ме е накарал да протестирам, ами щото така го чувствам. За мен личните мнения са по-важно щото са истински!
Няма да се жена за Радев, така че няма нужда да ми дава развод!

И точното ми отношение към Радев е това от 2-ри септември на площада.
Не му ръкоплясках като минаваше към партийния дом, хем бях на 10-тина метра от мястото. Не отидох да се бутам дето минава, но ми стана приятно - че може да си позволи да мине през 15 хил. души от много партии.

А за ПИК хич не ме интересува! Ей днеска има статия там , в която Миков си позволява лукса да криутикува Нинова!
Всеки червей може да се сметне достоен за една превъзходна ябълка! в ПИК има като за цяло дърво.

Хайде да ти задам въпроса така....
Ако имаш вълшебна пръчка и с един замах можеш да върнеш Плевнелиев вместо Радев ще си я ползваш ли?

P.S. Разтърсих се - думите не са били на втори септември, а на 1-ви септември и интервюто е цитирано тук.
https://faktor.bg/bg/articles/gen-atanasov-1-4

„Не съм гласувал за президента Радев, но към настоящия момент това, което той говори, напълно съвпада с това, което ние мислим в „Демократична България“, каза още Атанас Атанасов.

Това е точния цитат!
И няма как да е различно! Щото Радев по някакви причини негови си реши през последните месеци, че ще се държи правилно, отговорно и достойно! Докато го прави няма как да е иначе!
Пък и щом от ДПС искат да подаде оставка, а от Афера го призовават да направи същото и да "поведе народа" - значи е прав!
Щото Радев не може да поведе никакъв народ - той става само за президент и летец.
« Last Edit: 15.09.2020, 17:25:25 by ooleg »

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3885 on: 15.09.2020, 19:42:38 »
oooleg, поне според това, което пишеш, повече ми приличаш на фен на Слави, честно казано.

Online viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #3886 on: 16.09.2020, 01:13:57 »
На този цитат:

„Не съм гласувал за президента Радев, но към настоящия момент това, което той говори, напълно съвпада с това, което ние мислим в „Демократична България“, каза още Атанас Атанасов.
мога да ти кажа само едно: "Гладна кокошка - просо сънува". Не казва, че подкрепя Радев, а прави констатация, че Радев си е присвоил говоренето на "Демократична България", защото ДБ ги говори тези неща много преди Радев да смени плочата и да стане пръв приятел на протестиращите.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3887 on: 16.09.2020, 01:14:27 »
oooleg, поне според това, което пишеш, повече ми приличаш на фен на Слави, честно казано.
Ми щом така ще я караме - ти ми приличаш на фен на марешки...

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
« Reply #3888 on: 16.09.2020, 08:15:49 »
Искам да се включа в разясняването на малко неточности, които всъщност са доста съществени. За начало, Радев върна указа за назначаване на главен прокурор, но това е със силата на ветото му над някой закон. ВСС прегласува радостта ни и Радев нямаше друг избор освен да подпише указа. Никъде не пише, че цялата процедура стартира отново ако се върне указа и от това се възползваха герб и ДПС и просто във ВСС се прегласува избора. Другото, което е, че Радев сега се бил "усетил" да е срещу правителството- бих препоръчал да се проследят изказванията му от началото на управлението му и ще се види, че всъщност никога не е подкрепял властта. Даже официално си свали доверието от кабинета още февруари, когато ДБ не знаеха какво правят, а Бойко полагаше сините тръби деба.

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3889 on: 16.09.2020, 09:33:03 »
На този цитат:

мога да ти кажа само едно: "Гладна кокошка - просо сънува". Не казва, че подкрепя Радев, а прави констатация, че Радев си е присвоил говоренето на "Демократична България", защото ДБ ги говори тези неща много преди Радев да смени плочата и да стане пръв приятел на протестиращите.
Много ясно си го е казал Атанасов. Всяко последващо тълкуване го замъглява ...
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3890 on: 16.09.2020, 09:38:07 »
Ми щом така ще я караме - ти ми приличаш на фен на марешки...
Хаха, това беше готино ... любимият аптекар на България :)

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3891 on: 16.09.2020, 10:29:08 »
Слава богу не излезе, че аз съм ден на Марешки, щото имам привилегията да съм се карал с него още в далечната 2007-ма  :D

А сега по-сериозно да кажа нещо по-сериозно.
Не ми допада в последно време след 2-ри септември деескалацията на протеста. Имаше нужда от кратка почивка, обаче много заспаха нещата. Така няма да падне Борисов!
Някой запознат ли е дали се обмисля включване на студентите след като почнат в протеста? Според мен има спешна нужда от тяхната енергия, защото всички се умориха.
А с това деескалирано напрежение няма да падне никой от власт! Докато ГЕРБ успяват да изкарат на протест съдиите днес, ние сведохме протеста до кинопрожекции с разходка до "Орлов мост"!

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3892 on: 16.09.2020, 11:41:58 »

Някой запознат ли е дали се обмисля включване на студентите след като почнат в протеста?
Зa съжaление днешните студенти по нищо не приличaт нa ония от 1996 г...

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3893 on: 16.09.2020, 12:05:38 »

Някой запознат ли е дали се обмисля включване на студентите след като почнат в протеста?
Зa съжaление днешните студенти по нищо не приличaт нa ония от 1996 г...

То туй ясно! Въпроса е да приличат поне на тези от 2013 г.
Макар, че по случайност точно през 1996г. бях приет в Първи курс на ТУ-Варна. И кристално си спомням, че определението ми за колегите ми в групата беше нещо от сорта на "Умрели риби"! Имаше няколко будни екземпляра, ама те бяха по-скоро отделни единици, отколкото правило. Само дето тогава в София се случваха чудеса при същите тези студенти.

*

Иначе вече в ПИК почнаха от днеска антириториката за протеста. Т.е. надушиха лешоядите, че има животно, което не може да ги удари и взеха да се навъртат покрай него.

* * *

В същото време по мои наблюдения и според Фрогнюз и ЕуроАктив спящата красавица - Европейския парламент се пробужда

https://frognews.bg/novini/euractiv-evropeiskiiat-saiuz-gotvi-shvatka-borisov.html

Европарламентът се активизира в подготовка на пленарния дебат за върховенството на закона в България, който се очаква да се проведе в началото на октомври. Само вчера (15 септември) бяха изстреляни два залпа – на подгрупата за наблюдение на демокрацията, върховенството на закона и основните права, както и на група евродепутати, които настояват за разследване след като журналистът Димитър Кенаров бе пребит от полицията през нощта на 2 септември.

И какво излиза тогава?! Седим и чакаме пак друг да свърши работата!

* * *

Ашколсун! Имаме ескалация на протеста! Макар и само от хората на Манолова.

https://fakti.bg/bulgaria/510778-protestirashti-vlazoha-v-narodnoto-sabranie

Групa прoтecтирaщи, вoдeни oт Никoлa Вaпцaрoв, приближeн нa Мaя Мaнoлoвa и члeн нa "Изпрaви ce.БГ", ca влeзли в дeлoвoдcтвoтo нa Нaрoднoтo cъбрaниe.

Зaявили ca, чe нямa дa излязaт, дoкaтo прaвитeлcтвoтo нa пoдaдe ocтaвкa.

Oчaквaйтe пoдрoбнocти!

* * *

Не е приключило разследването в Барселона!

Добър ден,

Така както ви коментирах в телефонния ни разговор, мога само да ви потвърдя, че случаят се гледа от Антикорупционната прокуратура в Барселона и че разследването по случая продължава. Не е приключено. Не мога да ви предоставя повече детайли. Моля, потвърдете ми, че сте получил моя отговор.
С уважение,

Пилар Лопес,
Говорител на Прокуратурата в Барселона

https://frognews.bg/novini/prokuraturata-barselona-prikliuchilo-razsledvaneto-kashtata-borisov.html

* * *

В същото време ТКП Караянчева не дава на детето с Детска церебрална парализа да ползва Великата народна тоалетна на депутатите! Заплювам я!

https://frognews.bg/novini/bezobrazie-tsveta-karaiancheva-otkaza-pusne-hristo-koito-dtsb-toaletnata.html

Изпратих емейл на ТКП, че я презирам за Великата и народна тоалетна и и пратих този цитат:

И кой баща от вас, ако син му поиска хляб, ще му даде камък? Или, ако поиска риба, ще му даде змия вместо риба?

Лука 11:11

Баща не, но народен представител!

* * *

https://petel.bg/Radan-Kanev--Na-6-stranitsi-grupata-po-monitoring-kam-Komisiyata-po-grazhdanski-svobodi--pravosadie-i-vatreshen-red--LIBE--v-EP-bukvalno-razkasva-pravitelstvoto-__381598

Радан Кънев: На 6 страници групата по мониторинг към Комисията по граждански свободи, правосъдие и вътрешен ред (LIBE) в ЕП буквално разкъсва правителството

"В документа се засягат:
- безконтролните правомощия на Главния прокурор и пасивността на властта по темата;
- смешният и вреден проект за "нова конституция";
- обвиненията срещу прозападни и реформаторски политици;
- монополът на медийния пазар и особено в печатните медии;
- натискът върху журналисти;
- липсата на ефективно разследване на корупцията, в т.ч. казусът с пране на пари в Барселона;
- публикуването на СРС от прокуратурата по недовършени и дори по незапочнати производства;
- записите с гласа на българския премиер;

Текстът съдържа пряко обвинение към Главния прокурор в лъжа и изисква обяснение за тази лъжа.
Групата за мониторинг се състои от представители на всички парламентарни групи, в т.ч. ЕНП. Толкова за подкрепата, която управляващите и прокуратурата получават в ЕС.

Днес, по време на дебата за състоянието на Съюза, всяко второ изказване включваше проблемите с корупцията, върховенството на закона и свободата на медиите в България. Противно на опасенията на много български граждани, институциите на ЕС не са пасивни, макар традиционно да са бавни. Упоритите и дипломатични усилия в ЕП вече водят до резултати. Предстои и пленарен дебат за институционалната криза в България, в който погазването на правата на българските граждани ще бъде публична тема за цяла Европа."
« Last Edit: 16.09.2020, 15:36:16 by ooleg »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3894 on: 16.09.2020, 20:36:20 »
 Ако до края на седмицата Радев не уволни шефът на НСО и служителите от тая вечер в НС автоматично го слагам в графата при Борисов!!!!!

« Last Edit: 16.09.2020, 22:07:52 by ooleg »

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #3895 on: 17.09.2020, 09:39:29 »
Аз насилие не виждам, виждам легнали на пода хора, които отказват да напуснат сградата и са принудително изведени. Всичко е една долна манипулация. Да не говорим колко трябва да си изкукуригал да си водиш детето с увреждания в сградата на парламента, за да присъстваш на заседание на Енергийната комисия. Всичко това, което се случи е замислено предварително и подобен театър не може да спечели моето съчувствие.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3896 on: 17.09.2020, 10:34:04 »
Аз насилие не виждам, виждам легнали на пода хора, които отказват да напуснат сградата и са принудително изведени. Всичко е една долна манипулация. Да не говорим колко трябва да си изкукуригал да си водиш детето с увреждания в сградата на парламента, за да присъстваш на заседание на Енергийната комисия. Всичко това, което се случи е замислено предварително и подобен театър не може да спечели моето съчувствие.

В САЩ за един мъж направиха бунт на федерално ниво за душене!

https://frognews.bg/novini/snimkata-koiato-ujasi-horata-nasilieto-nad-jena.html

Проф. Велислав Минеков написа във Фейсбук : Цивилни лица стискат за гърлото една от майките на деца с проблем. Задушават я за да не се чуе нейния писък. Друг цивилен кретен снима с телефонче. Пред тях униформен идиот с тъмни очила, за да не бъде разпознат от децата му и съседите.
Чакам ви утре на площада.
Защото съм бесен".

https://petel.bg/Stela-Nikolova--Vchera-se-vidya-istinskoto-litse-na-upravlyavashhite__381691

Стела Николова: Вчера се видя истинското лице на управляващите

Знаете ли, много хора се възмутиха от майката на дете с увреждане, която вчера го подложила на неприятната случка в НС.
А знаете ли на какво подлага държавата същото това дете с увреждане и майка му през всичките му 24 години живот?

На много по- жестоко унижение и скотско съществуване! Да се молиш и обикаляш институции за очевидни помощни средства, да водиш детето си на ТЕЛК, при положение, че е ясно, че то няма да оздравее, да си губиш времето във вадене на документи, които са напълно излишни, защото е очевидно, че това "дете" на 24 ще остане на грижите на майка си, докато тя е жива. А после? За това протестираха майките и продължават да го правят, пише общинският съветник Стела Николова в социалната мрежа фейсбук, пише actualno.com.

Не, не беше грозно това вчера! Грозно е онова всеки ден, всеки месец и всяка година. Унижението да се молиш с документи по институции за нещо, което трябва да ти се полага и да ти носят на крака.

А помощите не трябва да са колкото за мизерно съществуване, а за нормален живот, защото е достатъчно тежка мисълта, че детето ще те надживее, но няма да има кой да се грижи за него.

Да, така трябва да се протестира при такива управляващи и вчера се видя истинското им лице. Те няма да си отидат дори и всички да излезем по площадите, за това трябва да покажем на света какъв позор ни управлява!

От комунизма ли толкова ви е променен акъла, че смятате, че няква сграда на институция, която е на всичко отгоре на изборен принцип трябва да бъде "пазена" от всеки човек, който е дръзнал да влезе в нея?
Не ви ли хрумва по дяволите, че онези там са в тая сграда щото сте ги избрали ВИЕ? Хрумва ли ви, че в Конституцията НЕ пише, че те са суверена, а ВИЕ и те са ВАШИ представители? С тоя начин на мислене нещата НЯМА да се променят, а само играчите!

Е аз не съм като Вас!
« Last Edit: 17.09.2020, 10:57:13 by ooleg »

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #3897 on: 17.09.2020, 11:29:24 »
Тия вътре, може да са твои представители, но не и мои.
Направи си една справка, колко нови служители са наети в най-общо казано, структурите на МВР и колко в МНО, тази година. Създавате им работа, давате им пари, правите ги важни и после се жалвате?!

50 кинта на всеки пенсионер .... що не кажат, по колко е отнесъл 'секи милиционер?
Dream on

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3898 on: 17.09.2020, 11:42:19 »
Тия вътре, може да са твои представители, но не и мои.
Направи си една справка, колко нови служители са наети в най-общо казано, структурите на МВР и колко в МНО, тази година. Създавате им работа, давате им пари, правите ги важни и после се жалвате?!

50 кинта на всеки пенсионер .... що не кажат, по колко е отнесъл 'секи милиционер?

Технически погледнато не са и мои представители, защото не съм гласувал на въпросните избори поради това, че по адресна регистрация се водих на другия край на България през далечното начало на 2017 г.
Но според законите на тая страна се водят и мои и твои. А че не заслужават да представляват и кравеферма съм съгласен!

* * *

И за да не е съвсем неинформативно мнението да дадем доказателства от вчера.
Относно Борисов - не е стока и не е чиста вода не напита дори бившата му жена. Която твърдеше, че протестиращите били по-зле от аборигени.

Е да де, ама тя не само взела и се развела с чудото на управлението, ами взела и че забягнала в САЩ!
Ама там не живее скромен бачкаторски живот.
https://narod.bg/2020/09/16/%d0%b1%d0%b8%d0%b2%d1%88%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%b1%d0%be%d0%b9%d0%ba%d0%be-%d0%bd%d0%b0%d0%b3%d0%bb%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b5%d0%b3%d0%be-%d0%bf/

Вижте чинията каква "манджа" има!

Статията твърди, че бившата му съпруга води "измъчен" живот тук. Има и тикви! Дали заради хелуин или като гледам зелените храсти са заради благодарност към спонсора.

И от изтънченото към по-дебелашкото.
Марешки, пуска оферти до медии за подкрепа!
http://afera.bg/%d0%b0%d0%ba%d0%be-%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b8-%d1%87%d0%b5%d1%82%d0%b5%d1%82%d0%b5-%d1%87%d0%b5-%d0%bc%d0%b0%d1%80%d0%b5%d1%88%d0%ba%d0%b8-%d0%b5-%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%b5%d0%bb/

« Last Edit: 17.09.2020, 11:51:15 by ooleg »

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #3899 on: 17.09.2020, 14:05:08 »
Проф. Велислав Минеков написа във Фейсбук : Цивилни лица стискат за гърлото една от майките на деца с проблем. Задушават я за да не се чуе нейния писък. Друг цивилен кретен снима с телефонче. Пред тях униформен идиот с тъмни очила, за да не бъде разпознат от децата му и съседите.
Чакам ви утре на площада.
Защото съм бесен".

Професора пак нещо не е разбрал. Цивилният кретен, който снима с "телефонче" е Войслав Тодоров. Той е част от екипа на Манолова. Минеков и Манолова нали заедно го играят. Голяма гротеска е вече всичко.