Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 214471 times)

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #320 on: 06.06.2011, 18:11:42 »
И аз не съм фен на Кунева, понеже с доста от действията си ощети България.
Лошото е, че за момента не виждам подходяща личност за президент. Може би е най-добре да участва някой популярен артист, несвързан с политиката пряко. Даже ако няма други обещаващи кандидатури, бих гласувал за Светльо Витков :P
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #321 on: 06.06.2011, 19:13:12 »
Прошко Прошков излиза срещу управлението на ГЕРБ
6 юни 2011 / News.dir.bg
Номинираният за кмет на столицата от ДСБ - Прошко Прошков обяви, че амбицията му е да прекрати управлението на Борисов и неговите марионетки в София.
Прошков включи в т.ч. и издигнатия от ОДС бивш градоначалник Стефан Софиянски, който според него, няма морално основание да се кандидатира отново.

Целта, според него, е да се разсеят гласовете в дясното политическо пространство. Прошко Прошков подчерта, че кандидатите и на БСП, и на ГЕРБ са сериозна конкуренция и добави, че десният съюз разчита и търси подкрепата на всички демократично мислещи, на улицата.

На 12 юни СДС и ДСБ на отворени избори ще излъчат общ кандидат на Синята коалиция за кмет на София. В неделя един срещи друг ще се изправят Прошко Прошков /ДСБ/- Владимир Кисьов /СДС/. Лидерът на ДСБ Иван Костовпредстави днес официално кандидатите на партията както за кмет на София, така и за президент - Светослав Малинов.

http://sofia.dir.bg/news.php?id=8784204

Прошков е може би най-известният от всички районни кметове. Според мен, това е най-силния опонент на Сандъкова.
« Last Edit: 06.06.2011, 19:14:46 by viktorlc »
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #322 on: 07.06.2011, 00:14:15 »
Защо си сигурен, че Фандъкова ще бъде издигната за втори мандат? Мен ако питат, по-добре би стояла като президентка.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #323 on: 07.06.2011, 11:29:36 »
Вярно, че в ГЕРБ нищо не е ясно до последен момент, но, според мен, Фандъкова - кандидат президент няма да е силна кандидатура, тъй като в София тя сериозно се обезличи, а и фигурата й започна да се изхабява. Не знам какъв й е рейтинга в момента, но според мен би получила повече подкрепа като кандидат кмет, отколкото като кандидат президент. Между другото, нов човек в София, какъвто спрягат оня, съпредседателя на ГЕРБ в парламента - Красимир ХХХХХ, просто ще бъде издухан много яко от критики и от Кадиев, и от Прошков, просто защото те са били в управлението и точно и ясно знаят слабите места на ГЕРБ в София. Ако съумеят да се представят убедително - с ясни доказателства на дебатите - на Красимир Х ще му е доста трудно. Трябва да си намерят някой от сегашното управление - я Савина, я Бояджийска, я Христов. Христов ще е много по-добра кандидатура, в сравнение на Красимир Х.

Offline prof66

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #324 on: 08.06.2011, 22:38:52 »
Вярно, че в ГЕРБ нищо не е ясно до последен момент, но, според мен, Фандъкова - кандидат президент няма да е силна кандидатура, тъй като в София тя сериозно се обезличи, а и фигурата й започна да се изхабява. Не знам какъв й е рейтинга в момента, но според мен би получила повече подкрепа като кандидат кмет, отколкото като кандидат президент. Между другото, нов човек в София, какъвто спрягат оня, съпредседателя на ГЕРБ в парламента - Красимир ХХХХХ, просто ще бъде издухан много яко от критики и от Кадиев, и от Прошков, просто защото те са били в управлението и точно и ясно знаят слабите места на ГЕРБ в София. Ако съумеят да се представят убедително - с ясни доказателства на дебатите - на Красимир Х ще му е доста трудно. Трябва да си намерят някой от сегашното управление - я Савина, я Бояджийска, я Христов. Христов ще е много по-добра кандидатура, в сравнение на Красимир Х.

боя се че просто няма да има дебати.

политиката на герб е да бягат от конкретни обещания и дебат, дебата най-вероятно ще бъде подменен от рязане на лентички, от показвания по телевизии, и поредната торба компромати, гарнирани с приказки от типа `само герб играе честно и с позитивна кампания`...

предполагам, че ще стане точно както става последните 21 години - ще бъде избран някой, нарочен за `нашия`, за `антикомунистическия`, без значение колко неграмотен или колко парвеню или колко параван ще бъде в крайна сметка. съдейки по това, как герб контролира всичките власти без президенстката - мисля че кметя ще е от герб и то със смешно мнозинство, продукт на избирателните комисии, а не на реално гласувалите - не че това ще е изненада за тези, които са участвали в поне два мандата секционни или районни ик...

а завода за боклук, примерно, ще се отложи пак с поне 4 години...

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #325 on: 08.06.2011, 22:44:18 »
Даже ако няма други обещаващи кандидатури, бих гласувал за Светльо Витков :P
Ще има същия успех, какъвто имаше кандидат- президентската двойка "Иван Кулеков - Христо Бойчев" на времето.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #326 on: 08.06.2011, 23:45:04 »
боя се че просто няма да има дебати.

политиката на герб е да бягат от конкретни обещания и дебат, дебата най-вероятно ще бъде подменен от рязане на лентички...,
Лично аз предпочитам "лентички" и то не на чешмички... И без друго дебатите в последните години са с по-нисък рейтинг от ТВ Планета, защото се сипят само празни думи/обещания. По-добре нещо реално, отколкото голословни сбирки.
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #327 on: 09.06.2011, 15:39:07 »
Престъпността и транспорта най-проблемни за София
9 юни 2011 /
Най-острите проблеми в столицата според жителите й, са: престъпността, състоянието на транспорта и пътната инфраструктура в общината.
Проблем е и състоянието на здравеопазването в общината, бездомните кучета,  безработицата, корупцията, както и състоянието на образованието. Това сочат резултати от социологическо проучване в град София за социалните, политически и икономически нагласи в Столична община на агенция „Сова Харис”, цитирани от "Фокус". Проучването е проведено в периода 2 – 6 юни. Анкетирани са 600 души, над 18-годишна възраст.

Около 52% от пълнолетните жители на столицата определят положението в Столична община като по-добро в сравнение с други общини в страната. Приблизително една четвърт от населението на Столична община обаче не смятат, че има съществена разлика между положението в тяхната и в другите общини.

Близо 47% от пълнолетните жители на общината изразяват мнението, че по време на мандата на сегашната общинска администрация са били направени много неща за развитието на Столична община като допълват, че има какво още да се желае. Около 23% от пълнолетните граждани на Столична община обаче не смятат така. Те твърдят, че през последните 4 години не е било направено нищо значимо за развитието на общината.

Около 31% от столичани биха искали сегашният градоначалник Йорданка Фандъкова да бъде преизбрана. На това мнение са около 90% от хората, подкрепящи ГЕРБ, и приблизително 19% от пълнолетните жители на общината, които не споделят партийни пристрастия.

http://sofia.dir.bg/news.php?id=8809418

Пускам го тук, защото е резултат от соц. проучване!

Offline prof66

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #328 on: 13.06.2011, 09:52:50 »
По-добре нещо реално, отколкото голословни сбирки.

ако упровляващата партия не беше характерна с голословните си сбирки и коренно противоречащи си послания (до три пъти на 180 градуса) за време, за което дори телевизиите не успяваха да отразят първото изявление - да ти повярвам...

оня ден минах покрай кремиковци, та се сетих как един кмет балира `за максимум година` боклука на софия и го нареди там... има пораснали 3-4 годишни дръвчета отгоре им, а по тогавашните раздувки трябваше `до година да влезат в новия завод за боклука`...

майтап...

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #329 on: 13.06.2011, 11:20:10 »
боклука на софия
Аз не мога да разбера, защо комунистите се хванахте толкова за този боклук? Още малко ще излезе, че по Станишев или в червените общини заводите за боклуци са никнели като гъби. Това за боклуците и за пречиствателните станции си е о*кване на всички управляващи досега - на общини и на държава, доколкото подобни проекти не могат да бъдат осъществени само с потенциала на никоя община, била тя даже Столична.
Просто това е христоматиен пример на хронична административна деменция - години наред не са изяснени даже технологиите, по които ще работи бъдещия завод.

Offline prof66

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #330 on: 13.06.2011, 16:48:29 »
боклука на софия
Аз не мога да разбера, защо комунистите се хванахте толкова за този боклук? Още малко ще излезе, че по Станишев или в червените общини заводите за боклуци са никнели като гъби. Това за боклуците и за пречиствателните станции си е о*кване на всички управляващи досега - на общини и на държава, доколкото подобни проекти не могат да бъдат осъществени само с потенциала на никоя община, била тя даже Столична.
Просто това е христоматиен пример на хронична административна деменция - години наред не са изяснени даже технологиите, по които ще работи бъдещия завод.

ако визираш мен - ми написал съм защо ми е направило впечатление...

защото ОНН-то борисов обещаваше завода да е готов преди да свърши късия му първи кметски мандат...

а да се печелят избори с дандания `другите са такиваонакива` а после да се прави едно към едно същото и да се обяснява, че герберското л....но не е като тройнокоалиционното л....но е най-малкото малко обидно...

а за общинската административна деменция - да не забравяме, че община софия 21 години е управлявана от антикомунисти от всякакъв чешит и крадливост, и е странно все комунистите да са им виновни...

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #331 on: 13.06.2011, 21:50:18 »
За боклуци мога много да ви пиша (не тези в изборните листи  :P). Истината е, че комуналните фирми са... най-сигурните донори на партийните касички. Това ви го заявявам най-отговорно, може би единствено в София ситуацията е различна, след като разкараха Вълка, защото сега са 10-ина, а може и повече фирми, но знае ли човек?
Около боклука така смърди (в преносен смисъл), че направо си е за голямата метла, но всички политически сили и техните кметове са в далаверата, та развръзка не се вижда. От това, което знам Община Пловдив е просто един абсолютен рекордьор по корупция с боклуците, сега нямам време да излагам цялата ми налична информация, пък и е оффтопик, но накратко. Официално в Пловдив сметосъбирането/извозването е поверено на общинската фирма Чистота ЕООД, обаче... ако си имате вземане-даване с тях, се оказва, че практически те нямат никаква дейност, а само една раздута администрация с уредени наши хора... Та въпросният общинскки тумор си е наел една фирма подизпълнител - КМД, която не дава пиле да прехвръкне (разб. боклукчийски камион) на друга фирма в града. До такава степен е стигнала наглостта на общинари и частници, че от 1-2 години, под предтекст, че имало завод за боклук, Община Пловдив отказва да издава разрешителни за сметосъбиране на други фирми, както и да подновява старите. Няма да продължавам с абсурдните примери, защото те касаят конкретни лица, ето един линк - http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?sid=2009012900040001201 с анализ на ситуацията около боклука.
Мисля, че е крайно време големи и средни предприятия да лобират за по-справедливи ставки на такса смет. Има много фирми в страната, които са сериозно ощетени от моментното положение. Например, нашата фирма тази година, само за софийската си база плати около 20 000 лв. такса смет, срещу което СО, респективно концесионните фирми по чистота, не са вдигнали и едно кошче боклук, защото за тази сума (т.е. за 40 000 лв.) ни се полага един стандартен контейнер бобър, който ще го извозват 2 пъти в седмицата, а това нас ни е крайно недостатъчно! Как съм решил въпроса - намирам лицензирана сметоизвозваща фирма и пряко договарям цена за извозване на необходимите ми обеми, хубавото е, че СО позволява при алтернативно сметоизвозване 50% намаление на такса смет. Още по-хубавото е, че тази година намерих фирма, която не ми иска и една стотинка за сметоизвоването, тъй като са рециклатори, а аз имам много хартия и ми предложиха да взимат всичко, пък после да си сепарират хартия, пластмаса и т.н. Ако някой има сходен проблем, да ми пише на лична, ще му изпратя координати на въпросната фирма.
Защо описах всичко това, за да покажа, как в Пловдив Общината се бъзика с бизнеса, при същата ситуация, там си плащам пълния размер на такса смет, а контейнерите и честотата на вдигането им не ми стигат, понеже няма свободен пазар на алтернативното сметоизвозване съм принуден да се обърна към КМД, те пък като монополист ми удрят теслата с двойни и тройни тарифи на обичайните софийски, а пичовете от София дето ми вземат боклука за без пари ги е страх да стъпят там, защото разни общински инспектори дебнат някой да не ощети и с един клиент мафиотската фирмичка КМД. Това е положението в бг!

« Last Edit: 13.06.2011, 21:55:04 by giorev »
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #332 on: 13.06.2011, 22:22:42 »
Войната за боклука в София винаги е била на дневен ред сред политиците.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline etnies

• Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #333 on: 19.06.2011, 01:18:07 »
Kaто оставим леко спорният момент, че това все пак е паметник на жертви идеята е оригинална

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #334 on: 19.06.2011, 01:21:44 »
Според мен не е това темата за тази снимка, но както и да е...

Намирам идеята за изключително оригинална. Днес около паметника беше същинска манифестация и много от хората бяха дошли да видят новия вид  :fan: :fan: :fan:
НЕ на хейтърството!

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #335 on: 19.06.2011, 01:26:56 »
Да, но съветската армия не е дала нито една жертва в България!
Иначе идеята е супер оригинална и съм навит паметникът да се запази, но да се изрисува целия и да се включи като част от туристическия гайд на столицата. Гостите на града ни ще се накефят супер много!

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #336 on: 19.06.2011, 01:51:01 »
И аз много се изкефих, много е оригинално. Ако имат време, може да оправят някои детайли, но интересното е, че снимката с паметника обиколи и западните медии :fan:
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline Jorr

• Маниак
    • View Profile
« Reply #337 on: 19.06.2011, 10:44:33 »
Манифестацията беше заради гей-парада, не заради паметника  :D

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
« Reply #338 on: 19.06.2011, 10:53:57 »
Според мен това е за раздел "Забавно"  :D .
Добре е направено ( даже много добре   :P ).  Но някак си усещам иронията в надписа "в
крак с времето". В смисъл, ако утре почнем да се кланяме на японците и японската култура, можем да обрисуваме героите от паметника като самураи. Иначе имам подозрения че това е дело на професионален карикатурист търсещ поле за изява  8)

R.I.P  Ikarus 280

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #339 on: 19.06.2011, 10:54:43 »
Да, но съветската армия не е дала нито една жертва в България!
Не си съвсем прав. В старите русенски гробища (Парка на възрожденците) има погребани съветски войници. Официалната версия беше, че са починали в лазарета от рани, получени по други фронтове. Но истината е друга - разстреляни са от НКВД за мародерство.