Author Topic: ПОЛИТИКА=?  (Read 219135 times)

Online blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: ПОЛИТИКА=?
« Reply #520 on: 03.08.2012, 17:43:50 »
Мирослав Найденов, далавери или:

http://etrud.blogspot.de/2010/08/blog-post_3241.html
Това нещо кръстосва разни блогове от 2010. След като не се е раздухвало оттогава, по-вероятно е някакъв кьорфишек. Най-смешното е, че месото имало "луда крава" ... от 1986 г.! Съдейки по това гениално "разкритие", явно и другите са на подобно ниво.

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #521 on: 14.08.2012, 22:47:31 »
Ето ви една тема:

Това, което мога да допълня и подкрепящо достоверността на написаното в клипа е, че баба ми като 13 годишно момиче е преживяла т.5.в. Слава Богу, че навлека е бил толкова пиян, та е мислел само как да се наяде като свиня, след което е заспал, но за сметка на това е сметнал за редно да влезе през прозореца счупвайки го с приклад на пушка...
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #522 on: 15.08.2012, 12:19:26 »
Евала, трябва да помним, и да знаем кой научи Българите да крадят !
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Online blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #523 on: 15.08.2012, 14:49:26 »
В Русе в Парка на възрожденците (бивши гробища) има съветско военно гробище. Официалната версия беше, че там са погребани войници, починали от раните си в лазарети в Русе и околностите. Злите езици говореха, че има и немалко войници, разстреляни от НКВД за мародерство.
А това в България е нищо в сравнение с мародерствата в завладените територии на Германия, а и в другите "освободени" държави. Западните съюзници не са повдигали много въпроса, тъй като негласно се е считало като един вид възмездие за зверствата на немците на Източния фронт. А през 1945-47 е имало брутално етническо прочистване на огромни територии - Силезия, Източна Прусия, Судетите, Галиция и т.н.
« Last Edit: 15.08.2012, 14:57:20 by blagun »

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #524 on: 15.08.2012, 21:18:01 »

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #525 on: 15.08.2012, 23:04:35 »
Не знам какво ви прави удоволствие да се ровите в най-големите ла*на на едно време отдавна отминало за България каквото е 40те и 50те години...Ако немците се ровеха така в миналото си трябваше да са най-нещастната нация. Днес страната ни преживява тежка социална и финансова криза,телевизията се опошлости и възпитава в поклонничество над турските сериали,низките "ценности" и секса като основа на всеки вид общуване но това не е проблем - трябва специално с тайните комунистически лагери да занимават обществеността през 2012 г.   :blink:
« Last Edit: 15.08.2012, 23:08:29 by freepigeon »

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #526 on: 15.08.2012, 23:09:16 »
"Опознай историята за да напишеш правилно бъдещето" - не съм сигурен кой точно го е казал, но не се заблуждавай, че хората страдат от къса памет - това е характерно за овцете!
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #527 on: 16.08.2012, 10:25:47 »
Не знам какво ви прави удоволствие да се ровите в най-големите ла*на на едно време отдавна отминало за България каквото е 40те и 50те години...Ако немците се ровеха така в миналото си трябваше да са най-нещастната нация. Днес страната ни преживява тежка социална и финансова криза,телевизията се опошлости и възпитава в поклонничество над турските сериали,низките "ценности" и секса като основа на всеки вид общуване но това не е проблем - трябва специално с тайните комунистически лагери да занимават обществеността през 2012 г.   :blink:
Немските  ученици  посещават концентрационни лагери, включително на чужда територия и обстойно изучават Холокоста. А българските ученици не значт, че техни сънародници са издевателствали едни над други. И за това няма никакво възмездие, никаква светлина. Да поставяш това в една плоскост с гигантски проблеми като турските сериали  ,"низките ценности на секса" и прочее е кощунствено.
Да определено общественноста трябва да се занимава именно с този въпрос!
« Last Edit: 17.08.2012, 09:40:33 by Stahlgewitter »

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #528 on: 16.08.2012, 10:57:18 »
Stahlgewitter просто използва всеки удобен момент да покаже колко върл антикомунист е. А иначе, че немците са нещастна нация, има нещо такова. Всяко германче от малко се възпитава да се срамува от това, което е "направил" народът му. Явно има изгода 80 млн. души да се чувстват виновни за нещо, което не е съвсем доказано. Исках да попитам даскалицата по немски какво мислят немците за Хитлер, тя само като чу Хитлер и вече беше готова да ми се хвърли на бой.

Иначе съм съгласен с мнението на freepigeon, при всичките ни проблеми и простотия в държавата, точно комунистическите лагери най-много ни вълнуват. От опит бих могъл да кажа, че тия въпроси ги интересуват в общи линии реститутите. Средностатистическият българин се интересува много повече от концерта на Галена или на Ивана в някой си пошъл чалга клуб.

П.П. Приликите между хората и овцете са повече, отколкото си мислиш.

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #529 on: 16.08.2012, 11:03:04 »
Какво лошо виждаш в това че  съм антикомунист?
А от турски сериал и Ивана още никой не е убит...нали? Смесвате абсолютно несравними и несъпоставими неща.Погледнете малко по-далеч от носа си.

Offline freepigeon

• View Profile
    • Email
« Reply #530 on: 16.08.2012, 23:49:07 »
Нищо лошо няма в това ти лично по убеждение да си антикомунист, да се интересуваш от комунистическите лагери,да търсиш материали и литература и информация в интернет - всеки има някакви центрове на интереси и си му прави удоволствие да си ги подхранва.Аз не разбирам това че когато вече второ и трето поколение сме родени през "демокрацията" това е тема с която все по-малко трябва да заема от вниманието на масовия зрител по национална телевизия- това време нито скоро ще се върне нито ще се накажат извършилите всички тези деяния.Ок може би не се изразих правилно за секс-културата като проблем но в едно предаване за журналистически разследвания да ми дават този репортаж през 2012 когато има в държавата афери за милиони европейски пари,злоупотреби с власт и царуваща мафия,лошо здравеопазване и липса на правосъдие - за мен телевизията се включва по този начин в опитите да се до-оскоти и затъпи тотално нацията.

Същото се отнася за "невероятно актуалната" поредица на ББС за комунистическите лидери която в момента занимават зрителя.За англичанина това са нови и интересни неща и той седи и цъка но за много хора в България това до вчера е било самата реалност и нещо до болка познато.

Иначе не знам защо си направил З-то главно - низък и нисък са две различни думи с близки но все пак различни значения.
« Last Edit: 16.08.2012, 23:58:02 by freepigeon »

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #531 on: 22.08.2012, 15:15:31 »
Всяка политическа система (политически строй) си има своите  плюсове и минуси.На времето (при социализма, че комунизмът е някаква идеологическа утопия) престъпността не се забелязваше (далеч съм от мисълта, че е липсвала) и дисциплината беше на ниво (даже на моменти се минаваше границата на позволеното в този аспект). Но за сметка на всичко това живеехме по -  спокойно, макар и в някакво затворено общество отричайки всичко капиталистическо (според мен основна грешка).

В днешно време се живее по свободно, всеки е свободен да прави каквото му харесва, лопшото е, че тази свобода се превърна в "слободия" - т.е. вече всеки е готов да мине през трупове, за да постигне целите си. Като че ли се загуби уважението  към личността, алчността пошлостта завладяха народът ни, а чалга културата властва. Може да прозвуча малко деспотично, но според мен един от начините за овладяване на положението е налагането на цензура в поп - фолка, защото този стил музика проповядва всичко това - егоцентризъм, липса на уважение и възвеличаване на секса.

Какво лошо виждаш в това че  съм антикомунист?
Няма нищо лошо в това, че не харесваш комунизма, всеки си има право на мнение. Лошото е, че натрапваш своето на останалите участници.

А от турски сериал и Ивана още никой не е убит...нали?Погледнете малко по-далеч от носа си.
Малко по горе споменах за чалга културата (предпочитам да не се заслушвам в такава музика) и за влиянието и върху хората.Но и от тези изпълнители има стойностни певци, а Ивана е една от тях.Самият факт, че пее и на чужд език (конкретно на англииски) говори за стойностен изпълнител. Не случайно е канена за жури в телевизионно предаване.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline ku4eto

• Маниак
  • Безспир
    • View Profile
« Reply #532 on: 22.08.2012, 15:23:37 »
Но и от тези изпълнители има стойностни певци, а Ивана е една от тях.Самият факт, че пее и на чужд език (конкретно на англииски) говори за стойностен изпълнител. Не случайно е канена за жури в телевизионно предаване.
Единствено тук не мога да се съглася с теб. И аз мога да изпея две-три песни на английски, в днешно време половината български изпълнители пеят нещо на този език, по "БГ Радио" вече отдавна немалка част от песните не са на роден език, но това не прави изпълнителят нещо повече. Освен това преди няколко години и Мара Отварачката беше поканена да журира, при това по онова време "Мюзик Айдъл" събираше повече зрители от въпросното шоу, което ти споменаваш. Е простотията й лъсна десетки пъти тогава. :help: А и как няма да я поканят, то си е задължително единият член на журито да е от поп фолк бранша, това е любимата музика на народа. :stena:

А от турски сериал и Ивана още никой не е убит...нали?
Физически- не, но въпросното допринася хората "да не могат да погледнат по-далеч от носа си", както ти се изрази. Така че това е належащ проблем. Ежедневно съм свидетел как на млади хора и най-вече родители дотолкова им е промит мозъкът, че просто не могат да намерят за какво друго да говорят от това, какво станало снощи в някой си сериал или каква клюка са дочули във фризьорския салон. Възможно е този проблем да се корени донякъде и в омразния ти комунизъм, но не можем да променим миналото.
« Last Edit: 22.08.2012, 15:46:27 by ku4eto »
В този подпис няма да откриете псувни, нито намеци към някого.

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #533 on: 22.08.2012, 16:02:32 »
Ежедневно съм свидетел как на млади хора и най-вече родители дотолкова им е промит мозъкът, че просто не могат да намерят за какво друго да говорят от това, какво станало снощи в някой си сериал или каква клюка са дочули във фризьорския салон. Възможно е този проблем да се корени донякъде и в омразния ти комунизъм, но не можем да променим миналото.
Проблемът всъщност е в забързаното ежедневие, належащите разходи, които трябва да направи всеки зрял човек, за да поддържа един стандарт, който сам си е поставил за цел да го постигне. Друг е въпросът, че всеки си търси начин, да си отдъхне в свободното време и да се наслаждава на предпочитани неща.за някой това е и т.н. "поп - фолк", за други е примерно в случаят на всички четящи този форум т.е. Градският транспорт във всичките му разновидности.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #534 on: 01.09.2012, 23:06:12 »
Я да видим кой беше на откриването на метрото  :laugh:     (в синьо са лентичките).

Г-н  Барозов подписва автограф  :laugh:

Online viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #535 on: 01.09.2012, 23:22:58 »
На последната снимка много ясно се вижда що за кмет си имаме - далеч назад сред тълпата, зад охранителите, хилеща се навред, все едно е на гости и за малко и нищо не зависи от нея (което си е така)! А се открива най-големият инфраструктурен обект в града който управлява. Тя трябваше неотменно да стои до Борисов и Барозу, а не като зрител. Вижте видеото от откриването на метростанцията в Москва - Кметът и президентът - рамо до рамо, от началото до края на церемонията.

« Last Edit: 01.09.2012, 23:25:01 by viktorlc »
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Online blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #536 on: 02.09.2012, 10:29:42 »
Тя трябваше неотменно да стои до Борисов и Барозу, а не като зрител.
За тези неща си има строг протокол. Барозу и Борисов са от един и същ ранг и Барозу е гостенин на ББ. Ако беше дошла английската кралица, Плевнелиев щеше да стои до нея. На визити примерно на московския кмет Фандъкова трябва да е до него.

Online viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #537 on: 02.09.2012, 16:43:46 »
Е, в смисъл на откриването на метрото - Борисов го е поканил, но реален домакин е и кметицата и тя трябва да му разказва за метрото на нейна територия, а не ББ.

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #538 on: 09.09.2012, 10:01:12 »
Днес се навършват 68 години от Преврата на 9-ти септември 1945г. Което води до 44 години тоталитарно управление под шапката на СССР и Москва. Все още не се знае колко народ - интелигенция и опозиция, както и техните роднини - са избити в лагерите. Не се знае и колко хора са мигрирали навън, просто търсейки свобода и щастие.
Най-черната дата не само у нас, но и във всички страни от бившия соц. лагер - Чехия, Словакия, Унгария, бивша Източна Германия.........Период, който забавя развитието на всички изброени страни, чийто дългове и до днес се плащат, за жалост!

« Last Edit: 09.09.2012, 13:50:23 by vesko76 »

Online viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #539 on: 12.10.2012, 23:07:09 »

:rofl: :rofl: :haha: :D :rolleyes: