Author Topic: За любовта ви към ГТ  (Read 985 times)

Offline Lucky2003

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
За любовта ви към ГТ
« on: 22.04.2011, 17:49:45 »
С търсачката не намерих тема с подобна тематика, затова моля ако има подобна тема постът ми да бъде преместен там. Направо на темата - има ли други хора като мен, на които ГТ им се струва някак си по-интересен като го използват по-рядко?

Не знам как точно да го обясня, но ще се опитам. Аз харесвам превозните средства, но някак си предпочитам да ги снимам или наблюдавам отдалеч, не си падам много по возенето в тях, не защото са лоши, някои от тях са си много добри, а заради тъпканиците и многото "аромати". В забързаното ежедневие в по-натоварените линии вдигам кръвно направо, особено когато е топло и задушно вътре. Има ли други хора като мен, които харесват самите превозни средства като такива, но не и непременно използването им? Аз например предпочитам да си карам колелото ако ми е удобно и с телефона да снимам превозните средства (Мисля да направя снимки на 120 на моста Черковна по залез или изгрев слънце, гледано от Данаил Николаев.).

Харесвам самите превозни средства, но тъпканиците и изнервените пътници ме отблъскват. Често хората се бутат, а и нерядко се случва да стана свидетел и на скандали между пътници. Разбира се, предпочитам линии, които са слабонатоварени или ако имам възможност, гледам да използвам линиите в часове, които не са толкова натоварени. Ако трябва да обобщя, предпочитам превозните средства на ГТ, пред самата му употреба. Не знам дали има смисъл, обаче така мисля. Ако има хора като мен нека да кажат! :)
« Last Edit: 22.04.2011, 18:49:17 by Lucky2003 »
За закупуването на автобуси MAN за София!

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
Re: За любовта ви към ГТ
« Reply #1 on: 26.04.2011, 11:40:16 »
 Имаше тема за отношението на другите около нас към нашето влечение.  Струва ми се, че в голяма част се припокриват темите, но нека моденаторите преценят.
    Аз там съм писал, че от както се помня нещо ме влече към градския транспорт, без да мога да си обясня каква е причината за това. Никой от моите роднини или близки не работи и никога не е работил в системата на Градския Транспорт, така че няма кой да ме просвещава в тази област. Така започнах сам да си търся информация и попаднах на този форум.
 Аз за разлика от теб обичам да се возя, и да изследвам превозните средства от вън и от вътре. Въпреки че и аз не харесвам тъпканицата. За това като искам да се разходя с 310 се качвам от последната спирка и пътувам 2-3 спирки, до като рейса не се е напълнил  :rolleyes: .
« Last Edit: 26.04.2011, 11:45:22 by dimi »
R.I.P  Ikarus 280

Offline сТУдент

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • http://www.hmsu.org
Re: За любовта ви към ГТ
« Reply #2 on: 26.04.2011, 11:46:44 »
Ами... ползвам го активно от край до край на София /Орландовци до Бъкстон/ от 96та година. Малко преди да завърша училище (2006), ситуацията се промени и започнах да го използвам непрекъснато, във всякакви посоки. В момента мнението ми съвпада г/д със това на автора на темата, предпочитам да си карам колелото, но и градския си остава незаменим.
ЗА ПО ДОБЪР ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ