Author Topic: Внимание! Глоби за неподадени данъчни дек  (Read 1179 times)

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Накратко, който е сменил работодателя си през 2010 или към 31.12.2010 е бил безработен или към 31.12.2010 е имал двама работодатели, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЛЕДВА ДА ПОДАДЕ ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ДО ПОНЕДЕЛНИК! Следват глоби!
Повече инфо:
http://www.novatv.bg/news/view/2011/04/29/15333/Данъчната-кампания-е-към-своя-финал/
и
http://dnes.dir.bg/news_comments.php?id=8516507#appComments
+ забавни коментари.
Мисля, че с тази бюрократщина чашата преля. Практически от тези декларации няма да има особен смисъл, тъй като размера на ДОД не е променян през календарната година, а именно 10% плосък данък и без необлагаем минимум. Иначе казано дори и да има нещо за равняване, то ще бъде жълти стотинки. Сега остава въпроса - ЗАЩО НИ ТОРМОЗЯТ  :akuma: :akuma: :akuma: :akuma: :akuma: :akuma: :akuma: :akuma: :akuma: :akuma: ?
« Last Edit: 29.04.2011, 22:30:16 by giorev »
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Тормозят ни защото има дупка в бюджета и няма кой да я запълни.Нали Дянков трябва да закърпи положението някакси......

Offline etnies

• Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Гьорев, чудно ми е защо пускаш отделна тема доста далечна от тематиката на форума, при това за нещо, което поне от 10 години не се е променяло?!

В данъната декларация освен по трудови правоотношения се вписават и доходи от граждански договори, наеми, заеми над 10000лв.

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
На мен декларацията ми взе здравето - два дена я попълвах и добре, че се намери човек, който да ми помогне.

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Гьорев, чудно ми е защо пускаш отделна тема доста далечна от тематиката на форума, при това за нещо, което поне от 10 години не се е променяло?!

В данъната декларация освен по трудови правоотношения се вписават и доходи от граждански договори, наеми, заеми над 10000лв.
Защото, много хора ще пропуснат да го направят.
Например, аз за 14 години пълнолетие, винаги съм работил на трудов договор и несъм продавал собствено недвижимо имущество, нито съм отдавал под наем. До момента съм бил освободен от подаването на декларация. Но през 2010 ни "преструкторираха" и имам "нов работодател", т.е. едно главоболие повече. Както вече обясних, абсолютно ненужно прахосване на нерви и време, поне в моя случай. Но пък, основание да се назначат още плъхове в администрацията да премятат бумащина.
Все пак, това което коментирам е в сила от 2011, а подфорумът е "Разни".
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!

Offline etnies

• Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Не е от 2011, просто ти го забелязваш сега, защото за първи път имаш казус