Author Topic: Разписания  (Read 412896 times)

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Разписания
« Reply #4180 on: 09.12.2017, 11:47:39 »
Разписанието на 213 вече е станало нетърпимо. Отдавна не ми се беше налагало да си губя така времето. От Гарата до Шипка влаченето беше много сериозно, но от Шипка към Орлов мост се наложи да спрем и да чакаме на всяка пешеходна пътека само и само да минава времето. На Орлов мост зад нас имаше 184 и тролей 8. Още на спирката и двата ни изпревариха. До Жендов карахме зад тях и даже изчаквахме на всички спирки тролея да излезе от джоба. На Плиска пак бяхме заедно (това са 6 минути от Орлов мост). До Окръжна болница отново бяхме почти в колона (може би имахме 1 мин. преднина) и нататък не ми издържаха нервите и слязох. От Централна гара до Окръжна болница по разписание на 213 му дават 30 минути (преди години за толкова стигаше до средата на Младост 4). Разписанието е разтеглено до безумие и не виждам кой има полза от това. Преди, когато се движиха дизелови автобуси все пак намирах някакъв резон, но сега с газовите няма никакво извинение тази линия да се влачи така.

Offline T_4

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #4181 on: 17.12.2017, 00:05:20 »
Едва ли ще кажа нещо ново, но днес по МД2 беше препълнено, все едно е час пик. Изпуснах влакчето в 15:41 от МС Витоша, тъй като отидох на станцията в 15:46. Имаше доволно количество чакащи. В обратната посока пристигна влак с правостоящи, който поне 30-40 секунди разтоварва хората, които продължаваха да се изтеглят от перона, след като мотрисата отиде към бретела.

В 15:53 потеглихме към центъра със запълнени седящи места, а на МС Европейски съюз трябваше да сляза, за да направя място на едни хора да слязат. На НДК не съм убеден как са се побрали всички.

Не знам дали напливът е заради Парадайс или просто си има хора по улицата, но ако е първата причина е редно през периода 20 ноември до 23 декември да има специално разписание, при което и М1 и М2 да отиват до МС Витоша. С чакане от 12 минути и препълнени мотриси не се свалят хора от автомобилите.
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4182 on: 17.12.2017, 08:04:17 »
В метрото всичко е уредено, до момента, в който ЦГМ не смениха разписанията, няколко месеца след пускането на МДII. Определено влаковете трябва да се тръгва по-бързо от спирките, когато няма смяна на машиниста - нека бавещите се чакат следващия влак.
████████████████████████ Епилог

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #4183 on: 17.12.2017, 10:46:17 »
МД2 го ползвам всеки ден и наистина е нетърпимо в повечето време. Според мен най-добрия вариант е да се прекрати прословутото влачене, дето и господ не знае защо е, да се направи метрото отново бързо и така ще има възможност да е и на по-често. А не както сега - половината наземен ГТ да стига по-бързо от метрото, въпреки задръстванията.

Offline tramvaje_22

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #4184 on: 17.12.2017, 18:55:59 »
Халите- Искърско шосе
Метро: 10 станции и 0 светофара- 23мин.
Тм 20: 20 спирки и 20 светофара- 34-36мин.
Като се има предвид че метрото се чака по 9мин. след 10ч. сутрин, и с това влачене направо издиша.
А и довозващите линии 82 и 309 са на ниво- 30мин. в неделя след 12ч.( много икономисаха 4 кола да не върти следобед :fan: ) Днес тумбата от метрото видя на таблото че идва 82 след 26мин. и тръгна пеш. И безсрамниците, съсипващи транспорта, обясняват че нямало пътници.  :rev: 

Offline abs111

• View Profile
« Reply #4185 on: 17.12.2017, 19:47:59 »
От днес А66 са само две коли,А63 първа кола от Цар Борис -9:10'последн от Витоша -16:30.

Online ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4186 on: 17.12.2017, 19:55:19 »
От днес А66 са само две коли,А63 първа кола от Цар Борис -9:10'последн от Витоша -16:30.
66 са си три коли по разписанието, което е в сайта в момента

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #4187 on: 17.12.2017, 23:15:26 »
Да, три са, но включването им е абсолютно неадекватно на наплива на хората сутрин. Вместо да се включват през 20 минути и после да правят по-дълги почивки, са ги направили през 45. В хубави дни с много желаещи става бой за да се влезе в автобуса.

Да не говорим, че трябва да има резервна 4-та, която да минава при нужда и да обира, ако има твърде много хора.

Online ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4188 on: 17.12.2017, 23:17:41 »
Да, три са, но включването им е абсолютно неадекватно на наплива на хората сутрин. Вместо да се включват през 20 минути и после да правят по-дълги почивки, са ги направили през 45. В хубави дни с много желаещи става бой за да се влезе в автобуса.

Да не говорим, че трябва да има резервна 4-та, която да минава при нужда и да обира, ако има твърде много хора.
Разписанията са такива от 22 септември - нищо не е променяно от тогава.
Резерва на Зоопарка винаги има, дали може да се включва като допълнителна и кой трябва да го реши - това не знам.

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #4189 on: 17.12.2017, 23:24:29 »
Разписанията са такива от 22 септември - нищо не е променяно от тогава.
Резерва на Зоопарка винаги има, дали може да се включва като допълнителна и кой трябва да го реши - това не знам.

Ами да, и проблемите са от тогава. Допълнителни курсове досега не съм видял, резервата седи и не върши нищо по цял ден. Само ако се развали някоя кола, тогава я включват. Препълнен рейс с хора, седящи по стъпалата на автобуса не го считат за достатъчен повод, за да поместят резервата.

Offline Emperor

• Нямам спирка
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
« Reply #4190 on: 17.12.2017, 23:47:18 »
В Земляне доскоро имаше две резерви - 266 и резерва.

266 стоеше на крайната спирка и при голяма навалица се пускаше допълнително.
Резервата стои и ако се развали някой тръгва веднага да покрива курса.

В момента само второто го има.
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4191 on: 21.12.2017, 10:26:08 »
Ако се сложи ограничение на броя на пътниците в автобуси за/ от Витоша, тогава резервата няма как да не се включи.
████████████████████████ Епилог

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4192 on: 21.12.2017, 10:37:28 »
Само че, за да се направи това трябва да има ръководни кадри, които да могат да мислят, да организират, да разсъждават или най-малкото да се поинтересуват и да си развалят няколко почивни уиикенда да отидат на място да видят какво се случва там.

Още по-абсурдно е, че в днешно време всички автобуси са оборудвани с ГПС-и и всеки допълнителен курс може да се отчете и да бъде платен, няма как от гаража да искат повече пари и да кажат че са направили еди колко си допълнителни курсове, ако от ръководството това ги притеснява. Ако щете в ерата на технологиите ако от ръководството се усъмнят че се въртят празни курсове за които да плащат може в 10-тината автобуса, които се въртят да обслужват тази линия да се сложи по една уеб камера гледаща салона да се види че в допълнителните курсове е имало пътници ако чак толкова някой се усъмни.

Лошото е, че с развитието на технологиите като цяло човешкия индивид губи и способността си за разсъждаване и влагане на логично мислене, за това напоследък ставаме свидетели на все по нелогични и глупави решения.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4193 on: 21.12.2017, 11:20:22 »
То така или иначе се плаща за празни курсове, като се разпорежда да се настъпва без пътници за избиване на закъснение. В случая, който се коментира горе не само, че няма да е празен, но и ще носи приход.

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #4194 on: 21.12.2017, 14:21:30 »
Ако се сложи ограничение на броя на пътниците в автобуси за/ от Витоша, тогава резервата няма как да не се включи.

Това можеше да се прави когато първата спирка беше оформена като автогара. При сегашното разкарване до Зоопарка няма как да се организира, защото основната маса иска да се качи на Хладилника, а там автбусите идват вече пълни с нахотчиви съграждани с абонаментни карти, които са се разходили до крайната спирка.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4195 on: 21.12.2017, 20:54:45 »
И това може да се измисли. Като се напълни от първата спирка няма да спира на следващите просто, и без това всички са до последната. Резервата се включва направо от втората спирка на Хладилника и събира хората оттам.

Варианти много, просто някой трябва да седне и да го помисли. Не може да ме убедите, че щом е било измислено преди 50 години, не може да се измисли и сега. Няма да откриваме топлата вода.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #4196 on: 22.12.2017, 13:23:55 »
Варианти много, просто някой трябва да седне и да го помисли. Не може да ме убедите, че щом е било измислено преди 50 години, не може да се измисли и сега. Няма да откриваме топлата вода.

Със седене няма да се измислят нищо. Шишкавият представител на ЦГМ, който обикаля около мола заедно с групата съботно-неделни контрольорки и общинския полицай и носи гръмката титла "диспечер" ми обясни, че нямал никакви правомощия да помести резервата. Работата му се изчерпвала в това да следи дали контрольорките няма да се чупят от работа и да отидат в мола да пият кафе. А без постоянно наблюдение на пътникопотока няма как да стане, преди будката на диспечера беше с пряка видимост към спирконавеса на А66, и с едно подсвирване можеше да пусне веднага допълнителна кола.

Offline 701

• View Profile
« Reply #4197 on: 22.12.2017, 23:15:30 »
Новата година идва с "приятна" изненада за ползвателителите на ТМ 3 и ТМ 12. ТМ 3 отново се връща на старото разписание 5-3-3-2, а Тм 12 става от 9 на 8 коли... :angry: Хвала, ЦГМ, така се печелят пътници !!!
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline T_4

• View Profile
« Reply #4198 on: 22.12.2017, 23:42:57 »
Може би оправданието е пускането на краставиците по ТМ 12. Няколко дни наблюдавам линията по Графа и ми прави впечатление, че мотрисите са прилично пълни, без да е лудница.

Интересно е дали има увеличения на коли по други линии.
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #4199 on: 23.12.2017, 19:15:59 »
Новата година идва с "приятна" изненада за ползвателителите на ТМ 3 и ТМ 12. ТМ 3 отново се връща на старото разписание 5-3-3-2, а Тм 12 става от 9 на 8 коли... :angry: Хвала, ЦГМ, така се печелят пътници !!!

Така и трябва - за да стане привлекателен транспортът, той трябва да бъде рядък, екзотичен, да се превърне в мечта. Ми че каква е тая мечта, дето минава ей така, през 3 мин - прави са милеещите за моето и вашето добруване хора от ЦГМ и техните приятели от СО. И им благодаря. От сърце.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.