Author Topic: Разписания  (Read 409486 times)

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Разписания
« Reply #4480 on: 12.07.2018, 10:54:44 »
Дори по летни разписания в пик излизат на линия 75 тролейбуса по сегашните линии, нужен е и оперативен резерв. За евентуално удължаване на ТБ5 до Младост 2 е достатъчна една допълнителна кола за запазване на интервала и тя може да бъде осигурена, но за линия до Манастирски Ливади колите на ТБ8 са крайно недостатъчни и ще трябват допълнителни тролейбуси. :rolleyes:

Offline T_4

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #4481 on: 12.07.2018, 20:50:25 »
Ти остави ТБ8, погледни интервалите на линии 4, 6 и 7. Нека първо СО приведе наличния тролейбусен транспорт в ред и тогава да го разширява. Няма смисъл от откриване на нови линии за сметка на разреждане на съществуващите. Дори да приемем, че ТБ1 се разтовари след пускането на МД3, то едва ли ще е добра идея да се съкратят повече от 1-2 коли. За мен идеята на метрото е да накара хората с коли да слязат от тях и да освободят място за пешеходци и велосипедисти, а не хората от наземния транспорт да се тикат в метрото, за задръстванията да се увеличават.
Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Online IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #4482 on: 12.07.2018, 21:29:04 »
Тия просто, с извинение, се ебават с хората. Хубаво, нощен транспорт, ама е пълно безобразие след седем и половина вечерта всичко да е рядко щастие плюс последни курсове в 10.30. И после защо всичко е по колите. Още малко и посред нощ ще вземат да стават задръствания. Или някой е решил, че и таксиджиите трябва да живеят. За сравнение, в един нищо и никакъв Ниш, последните курсове са достатъчно късно, след 11.30 - 12, а петък и събота, по основните линии има допълнителни курсове в един и два през нощта, специално за хората, прибиращи се от кръчми, дискотеки и т.н. Също за по-големите села с млади хора последните курсове пак са достатъчно късно и не е проблем да се прибереш от дискотека. Иначе по-добре ли е да хукнат пили с колите и да правят бели?
« Last Edit: 12.07.2018, 21:36:17 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #4483 on: 13.07.2018, 15:57:44 »
Лично аз не смятам нощните коли, че са необосновано нарядко. Вече на всеки, който му трябва може да се осведоми за разписанието и да си направи разчет кога да отиде на спирките. От Илиянци към Центъра в 21 часа съм имал случай, в който не се е качвал никой до Агресия. А обичайно има по 3-4 човека. Аналогично е по почти всички линии. Примемам интервал от 30 мин след 21 часа за напълно нормален за почти всички линии, с изключение на 94, 280, тм 5 и 7 и още няколко.
А за колите - и безплатен транспорт на 10 мин да се направи, пак Ганя ще си се вози в колата нощно време, нали е шофьор.
мур

Offline tramvaje_22

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #4484 on: 13.07.2018, 17:55:29 »
Да може човек да си види кога идва, само че проблемът вечер е прекачването и пакетното придвижване. Например хората слизат от метрото, а довозващия автобус тъкмо е минал и е на 35мин. Никой не го чака и следователно е празен. :fan: Трудно се напасват 2 линии на 40мин, обикновено се изпускат за малко.
Интервали 20мин. след 20ч. и 15мин. за по-натоварените линии са достатъчни.

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
« Reply #4485 on: 13.07.2018, 18:36:56 »
Напълно съгласен съм с горното мнение!  Само да добавя, че още по-трудно се синхронизират линии на различни интервали, особено на такива, които не са кратни един на друг. А в София след 20 часа линиите на еднакви интервали са по-скоро случайно съвпадение  :/

Offline Whatnow14

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #4486 on: 29.07.2018, 22:23:32 »
Сайтът с разписанията от няколко дни периодично въобще не се отваря   :neznam:

Offline stoyantodorov33

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #4487 on: 02.08.2018, 08:41:53 »
Здравейте, според мен ще е добра идея да направят разписанието на автобусна линия 113 така, че да минава преди 213 в Младост, особено в час пик. Редовно ползвам 113 за отиване и връщане от работа, и от моите наблюдения мога да кажа че когато 213 е минал пръв във 113 е почти празно, макс 8-9 човека. По - добре е 113 да се пълни в Младост и без това маршрута и е от Мл.1 до Мл.4 , отколкото 213 да минава пръв, да обира пътниците и зад него 113 да върви празен. Ако стане така, 113 ще върши идеална работа като довозваща линия, отколкото да минава празен след 213 или да вървят един зад друг.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4488 on: 02.08.2018, 09:35:48 »
Разписания, задръствания и дейност на диспечери - поотделно или в комбинация.
████████████████████████ Епилог

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #4489 on: 02.08.2018, 09:40:50 »
Не е особено сложно 113 да се направи синхронизиран с 213. Така няма да се случва да се движат заедно. Да не говорим че 113 изобщо трябва да се закрие.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4490 on: 02.08.2018, 09:52:11 »
Оптималното решение е закриване на 113 и разпределяне на колите между 213 и 76. :)

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4491 on: 02.08.2018, 11:22:24 »
Не е особено сложно 113 да се направи синхронизиран с 213. Така няма да се случва да се движат заедно. Да не говорим че 113 изобщо трябва да се закрие.

В Младост нито една линия не трябва да се закрива, а е нужна малка оптимизация в маршрутите.
Ако закриеш 113, хората по цялата дължина на Филип Аврамов как ще се придвижват до пазара на Младост ?От общината надолу остава 314, но нагоре към Младост 4 остават 4-5 спирки, обслужващи се само от 213. Хората ще пълнят излишно 213, който и без това е тъпкан, и ще трябва да се прекачват на 314 на общината или на 111 на Макдоналдс.
306 не го броя, защото с тези интервали никой не се вози специално на него, винаги пътуващите случайно са се качили ако са го уцелили или ако специално са се качили в него, то това са хората от последната спирка и от РУМ-а, които нямат друг автобус.
Метро от Младостите до пазарчето никой не ползва и това е видно в автобусите как всички носят разни пликове със зеленчуци и тн. Пенсионерите по мои наблюдения не харесват метро и избягват да се возят с него.
Прави сте, че разписанието е неадекватно направено. Няколко пъти съм писал, че на Макдоналдс посока към общината, минават в комплект и трите автобуса 213,113,314 и то винаги когато метрото спира долу на Малинов, докато излезеш от станцията ..вече  им виждаш задниците в далечината.
Да не говорим, че интервалите след 19 часа са безумни.
Много често виждам също автобусите по 111 от последната спирка в Младост 1 не тръгват по маршрута си, а явно по диспечерско нареждане потеглят през моста на Младост 2 и се включват някъде по пътя. Съответно ако чакаш 111 на пазара на Младост 1 има едно 25-30 мин чакане.

Няма да е лошо поне едната линия ( 113 или 314) да пробват да я пуснат през МС Младост 3 само в посока идвайки от пазара, защото така или иначе двупосочно няма как да стане, заради обратния завой на Ляпчев.
« Last Edit: 02.08.2018, 11:29:02 by bonbon »

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #4492 on: 02.08.2018, 11:45:28 »
Факт е че 113 не е толкова натоварена линия вече. Особено пък за съчленени автобуси. 314 може да се пусне по Филип Аврамов като компенсация.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #4493 on: 09.08.2018, 19:14:01 »
Не казвам, че 67 трябва да има друг маршрут, а казвам, че трябва да има друг автобус, който бързо да води до метрото и то по-спциално може би до Бизнес парк. Тоя автобус е удобен ако имаш работа в района на Дианабад, по Симеоновско, около Руското посолство или Семинарията, ама не става за връзка с метрото!
А67: СОП/СШ - МС Г.М.Димитров - 14 минути
А111:СОП/СШ - МС Бизнеспарк - 9 минути
Метро: Бизнеспарк - Г.М.Димитров - 10 минути.
Отделно, че на Бизнеспарка влакчетата са два пъти по-нарядко от Г.М.Димитров.
Тогава за каква оптимална връзка Симеоново-метрото говорим, освен за тази с метростанциите в Младост и Дружба? За сравнение, тъй като виждам нотка на завист към Бистрица, А314 стига от Бистрица до БП с цели 15 минути по-бързо от А69 до ГМД.

Освен това ти имаш рядката възможност да си избереш, към коя метролиния да се насочиш (с А67 или А98), което е рядко преимущество.
Сега засичам времето в реален 67 от ГМ Димитров до Симеоново спирка 64 ОУ. Даже се возя в момента.
МС ГМ Димитров 18:50
Излиза на СШ в 18:58
Околовръстно 19:06
64 ОУ 19:14

Кара много мудно при малко движение.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk

Online IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #4494 on: 09.08.2018, 19:28:44 »
Защото е такова разписанието - слагат повече минути, отколкото трябва, заради задръстванията. И като няма такива, всички, и рейсове, и тролеи, и трамваи, се влачат като бременна платноходка. Иначе ще ги накажат с нередовен курс, ако карат "с аванс". Преди време, пътувах с 84, един човек, лекар, хирург в Пирогов, се развика на шофьора "Какво е това, на разходка ли си тръгнал, с 35 километра караш?", а той му отговори "При нас капризите край немат...". И после защо хората се качорят по колите....
« Last Edit: 09.08.2018, 19:31:07 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4495 on: 09.08.2018, 22:33:24 »
Защото е такова разписанието - слагат повече минути, отколкото трябва, заради задръстванията. И като няма такива, всички, и рейсове, и тролеи, и трамваи, се влачат като бременна платноходка. Иначе ще ги накажат с нередовен курс, ако карат "с аванс". Преди време, пътувах с 84, един човек, лекар, хирург в Пирогов, се развика на шофьора "Какво е това, на разходка ли си тръгнал, с 35 километра караш?", а той му отговори "При нас капризите край немат...". И после защо хората се качорят по колите....

И това нормално отношение ли е от човек с образование. Точно преди 1 седмица един такъв пътник по същия начин се провикна на един шофьор "колко бил прост и как нищо не ставало от тях" и как той "знаш ли аз в ква фирма работя" като започна някакъв спор. После се заприказвах със шофьора и му казах "не му обръщай внимание, като много знае ако искаш с един ритник ще го изхвърля като мръсно куче и без друго в София и на обществено място няма място за такива боклуци" ама шофьора каза че всеки ден се возят такива капацитети от бизнес парка и прочее надувки и им обясняват колко са прости и въобще не им обръща внимание и не се ядосва вече. Ей затова не обичам хора с такива снобарски професии, а точно хората с по-обикновени професии като шофьори, склададжии, хотелиери, строители и подобни са много по-културни и любезни. Това най-сериозно го казвам от опит, защото работя и аз с хора и на ден ми минават стотици през мен всякакви. И точно тия с "професиите" с парите са най-големите надувки и все се оплакват, все недоволни и другите са им длъжни, все повече знаят ,ама аз любезно съм се научил да им давам сайта на арменския поп ако има нещо :)  Даже сериозно 2-3 пъти като ми искат сайт за оплаквания им пиша на листче сайта на арменския поп на такива ембецили.
« Last Edit: 09.08.2018, 22:37:15 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #4496 on: 09.08.2018, 22:45:13 »
Аз усещам, че е такава работата,ама е малко излишна. Едва ли толкова хора знаят разписанието до 1-2-3 минути за спирка. Просто го гледах как стои спрял на една спирка поне 30 сек. ей така.
Иначе не съм се карал. Гледахме се като котараци в огледалото само! Като се забави и аз го гледам какво прави, а той не прави нищо пари погледне и той, че го проверявам...
Според мен влаченето е най-големият проблем, защото изкуствено изморява от пътя, а някои шофьори на автобуси го правят нарочно да тероризират колите.
Онзи ден пътувах с такси между Симеоново и Бистрица и там един 98 караше точно в Калфин дол с 30 км/ч и зад него 6-7 коли  У няма изпреварване заради завоите. И не спря на една спирка заради липсата на пътници и продължи да трови колите зад него. После спря и мъката приключи, но шофьора на таксито твърдеше, че не му е за сефте.
Явно по-голям проблем не е местонахождението на ГМ Димитров спрямо Бизнес парка, а разписанието на 67 по време, което разтяга пътя.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk
« Last Edit: 09.08.2018, 22:54:42 by ooleg »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4497 on: 10.08.2018, 09:38:57 »
Тъй като влаченето не се отнася само за една линия - А67, а за всички (и за метрото даже), пренасям постингите в темата за разписания.

Явно принципите да се оставят резерви за всякакви влачения и отчитането на изпълнението да е на всяка спирка (а не в няколко точки от маршрута) не дават положителни резултати и това определено прави МГТ непривлекателен. Не са редки случаите, когато возилата на МГТ създават проблеми на другите участници в движението, вкл. на свои колеги (става дума за електротранспорта).

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4498 on: 10.08.2018, 09:47:38 »
Влачим си се - минута до Люботрън,две до Кошарите и две до Хладилника.
https://www.youtube.com/watch?v=zlbhRdTHLnI&t=4s

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #4499 on: 10.08.2018, 09:53:02 »
В случаи на мрънкащи пътници, аз просто им казвам - разписанието е такова, шофьорът няма право да се движи с аванс. Ако нещо не ви харесва - обърнете се към СО. Ако отсрещната страна има поне малко акъл и интелект ме разбира.

Напоследък се возя доста често в тм 10 по целия му маршрут. И разписанието е раздуто и по Мария Луиза между Македония и Централна гара може да се махне 1 мин в час пик и по 2 мин празник и във вечерните часове. Прави ми впечатление, че светофарите на Лъвов мост са доста добре синхронизирани и изобщо не се случва да се пропусне сигнал върху моста, а коли върху трамвайната линия може да има само на спирката на Козлодуй и на трасето посока Св. неделя на светофара на Т. Александров. Инфраструктурата е добра и в този участък позволява движение с висока скорост, изключение прави само един участък между Козлодуй и Централна гара.
« Last Edit: 10.08.2018, 09:57:58 by emo »
мур