Author Topic: Разписания  (Read 569477 times)

Offline tramvaje_22

• Напредващ
    • View Profile
Re: Разписания
« Reply #4020 on: 19.07.2017, 13:52:26 »
10 има нужда от затягане, в момента средната скорост в центъра е 8/9 км/ч. Понякога трамваят стои по 1,2 мин на Македония и бива освиркан от водач на тм 4 или 5.
Македония до Гарибалди даже и с 5км/ч го минават за  2 мин. Но от Гарибалди до УАСГ не е добре да се пипа защото светофарите са дълги и трасето е много разбито.
От Вапцаров до Витоша има светофар и трябва да са 2 мин.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • View Profile
« Reply #4021 on: 19.07.2017, 14:15:56 »
Де да беше единствената линия със разтеглено разписание. На всички трамваини линии са адски много разтеглени разписанията. Не мога да разбера как за Македония - Възраждане дават 4 минути, Македония -  Пиротска 5 минути. Примери много.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • View Profile
« Reply #4022 on: 19.07.2017, 14:41:52 »
Нямах си работа и преработих разписанието на ТМ10,като махнах няколко минути между спирките.Ето резултата:
А за тм 6 и 7 Македония - Пироткса 5 мин. не са много.
Не са много ли?
Към обяд 933 излезе на Македония посока Пиротска на - 2.Едвам-едвам вървеше като на пиротска беше на 0.Изпусна два светофара, а ти си говори, че 5 минути не са много.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline Tatra

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 229817817
    • View Profile
    • Email
« Reply #4023 on: 19.07.2017, 14:56:28 »
Мисля, че имам малко повече впечатления от първа ръка, отколкото ти имаш. Още повече, че не е било час пик, а и не е активен сезон.
ТРАМВАЙНО ДЕПО "БАНИШОРА"
Трамвайна мотриса инв. ном.: 936
линия номер: 6

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #4024 on: 19.07.2017, 15:05:12 »
Всички линии са за драстично съкращаване на минути и увеличаване на скоростта, но това трябва да стане много внимателно и след проучване, а не да се дяла с тесла от разписанието. А ватманите, вместо да натискат за разтягане на разписанията, за да могат да теглят локуми по телефоните, да натискат за синхронизиране на разписания, светофари и т.н.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #4025 on: 19.07.2017, 17:05:12 »
Още повече, че не е било час пик, а и не е активен сезон.
Това е основен проблем при разписанията - не са адекватни спрямо часа и сезона. Не е нормално в моментите когато няма трафик и в час пик да се дават еднакви времена, просто защото някой не иска или не може да се напъне и да отчете тези фактори.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #4026 on: 19.07.2017, 17:07:48 »
А как иначе? Плаващи разписания според часовия пояс? Такова нещо никъде не съм виждал.  :neznam:

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4027 on: 20.07.2017, 03:59:13 »
Реалистично разписание за делник, но от УАСГ плюс три, от Люботрън плюс четири минути отгоре за делник, заради задръстването (направление ЗП-Хл). Дори събота и неделя има задръствания за автобусите след Вапцаров към Сребърна (плюс две).
Има ватманите, които могат да карат, други - не и в ущърб на техниката по криви и кръстовки. Обаче ако насочите усилията си към линия 11, там ще се вдигне скоростта. За тм11 и разумно за спиране да се кара, пак ще се спазва разписние, просто не всички уважават мотрисите. На 11 има неплавно спиране с T4DC.
« Last Edit: 20.07.2017, 04:02:17 by tm0 »
████████████████████████ The X-Files season 07 episode 20

Offline bahner

• Маниак
    • View Profile
« Reply #4028 on: 20.07.2017, 09:12:58 »
Пиротска - Македония е пълен абсурд да се минава за 5 минути. Проблемът е, че в съседните участъци времето не стига и се компенсира в посочената отсечка, затова изглежда адекватно. Друг проблем е излизането на 8 и 10 на Възраждане и впоследствие изпускане на сигнала на Македония, защото те пък имат 4 минути за това космическо разстояние и бавят 1,6 и 7.
Галерия за градски транспорт - https://www.flickr.com/gp/127247218@N05/qB017P

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4029 on: 20.07.2017, 10:41:53 »
По сега действащите летни разписания Пиротска - пл. Македония се изминава за 4 минути, което е реалистично, предвид червената вълна и тарикатите спиращи на релсите на Македония. А 4 мин. Възраждане - Македония наистина са много. Като цяло трамваите по "Стамболийски" пъплят. 

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • View Profile
« Reply #4030 on: 20.07.2017, 10:58:35 »
Реалистично разписание за делник, но от УАСГ плюс три, от Люботрън плюс четири минути отгоре за делник, заради задръстването (направление ЗП-Хл). Дори събота и неделя има задръствания за автобусите след Вапцаров към Сребърна (плюс две).
Има ватманите, които могат да карат, други - не и в ущърб на техниката по криви и кръстовки. Обаче ако насочите усилията си към линия 11, там ще се вдигне скоростта. За тм11 и разумно за спиране да се кара, пак ще се спазва разписние, просто не всички уважават мотрисите. На 11 има неплавно спиране с T4DC.
Също и на тм11 трябва да се преработи рразписанието.След малко ще предложа моя вариант.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4031 on: 22.07.2017, 18:14:58 »
Невероятно влачене по тм линия 11.
Сега да видите как всички линии на тролеите, след паметника Васил Левски са накуп, след което следва 20' липса на транспорт. Затова разписания ще се синхронизират по ключови спирки с голяма натовареност, не от начална спирка. Могат да се назначат няколко човека да се занимават с това - смислена дейност.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • View Profile
« Reply #4032 on: 22.07.2017, 18:38:35 »
Също и на тм11 трябва да се преработи рразписанието.След малко ще предложа моя вариант.
Ето го:

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #4033 on: 22.07.2017, 19:00:45 »
Могат да се назначат няколко човека да се занимават с това - смислена дейност.

Няколко човека щат? За това? Това го върши софтуерен продукт за няколко минути. Вкарват се желаните параметри, избира се спирката по която се синхронизира и се натиска Enter.

Offline tramvaje_22

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #4034 on: 22.07.2017, 19:58:20 »
А най-абсурдното е чe тм11 е най-бързата тм линия като средна скорост
Надлеза-Триъгълника  2мин. двете посоки
Надлеза-Щросмайер 2мин. заради намалението 20км/ч
Щросмайер-Пловдив 1 мин. сега там винаги се нарочно се изпуска светофар
К.Величков-Стамболийски 3мин. задължително посока Княжево (като и мине и 22 там е мазало)
Рехабил- Цар Борис да останат 3 мин. в пик делник заради дежурното задръстване
Може да се изтискат до 10мин. от целия курс.
Промените могат да влязат с новите зимни
Ще е прекрасно ако г-н Крусев вземе под внимание исканията ни :rolleyes:

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4035 on: 22.07.2017, 22:43:26 »
А това някакъв майтап ли е https://schedules.sofiatraffic.bg/autobus/93

93, уиикенда при хубаво време, и работещ лифт е през повече от 1 час интервал  :eek:  Ама някой май яко го пере съчмата  :)

Това не помня да е било някога, дори до към 2003-та помня че беше на 15 мин. събота и неделя с поне 5 коли на линия. А сега който работи на тази линия явно си работи сам цял ден. А линията е много удобна за излети в сенчестата ниска част на планината.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4036 on: 22.07.2017, 23:13:59 »
Всъщност ето още една от причините за разредените разписания-критичен недостиг на персонал-професионални шофьори http://www.dnes.bg/stranata/2016/05/24/1500-lv-za-shofior-v-gradskiia-transport-jelaeshti-niama.303394#.V0SdH22MFIc.facebook

Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4037 on: 23.07.2017, 02:16:09 »
А това някакъв майтап ли е https://schedules.sofiatraffic.bg/autobus/93

93, уиикенда при хубаво време, и работещ лифт е през повече от 1 час интервал  :eek:  Ама някой май яко го пере съчмата  :)

Това не помня да е било някога, дори до към 2003-та помня че беше на 15 мин. събота и неделя с поне 5 коли на линия. А сега който работи на тази линия явно си работи сам цял ден. А линията е много удобна за излети в сенчестата ниска част на планината.
ЦГМ това не ги интересува, има си определен пробег и се изпълнява. То и 111 е пълен и на 15-17 минути през уикенда. Всеки да се оправя, както може.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4038 on: 23.07.2017, 02:19:31 »
Превоза на товари трябва да се прави от железопътните компании, но и условията, сроковете трябва да са конкурентноспособни.
Излязоха новите разписания на линия 11 - в този пущинак, който настана от половин месец до 20 август, ще си покаже кой кара бързо и безопасно и кой набляга на телефонните приказки.
« Last Edit: 23.07.2017, 02:22:01 by tm0 »

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #4039 on: 26.07.2017, 12:57:25 »
ЦГМ НАМАЛЯВА ВРЕМЕТО ЗА ЧАКАНЕ ПО СПИРКИТЕ
НА ЧАСТ ОТ АВТОБУСИТЕ
Средно между 5 и 10 минути по -малко ще чакат пътниците на спирките на автобусните линии 12, 20 и 31. Причината е в увеличените на брой коли обслужващи линиите, както и увеличения пробег в километри, който транспортният оператор ще изпълнява - общо 338, 6 км повече от този към момента на ден.
Например за линия 31 времето между отделните коли е намалено с 5 минути в сутрешните върхови часове. За линия 20 то е намалено с 5 минути в не пиков час, а при линия 12 - времето е намалено с 15 мин в следобедните върхови часове.
Източник