Author Topic: Разписания  (Read 621244 times)

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Разписания
« Reply #5180 on: 10.07.2020, 10:22:55 »
ТМ23 няма ли да ходи до депото?  :rolleyes: Няма ли да има заместваща автобусна линия - по Искърско Шосе и Асен Йорданов остават непокрити спирки?  :rolleyes:

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #5181 on: 10.07.2020, 10:36:43 »
Тм 23 не може да ходи до депото, защото няма крива.
Ще има автобус 20ТМ. от Гео Милев до депо Искър.
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/

Offline tsetsi81

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #5182 on: 10.07.2020, 10:37:26 »
ТМ23 ще е единствения прибиращ се в депото с маневра през колелото на Гара Искър.Заместващ автобус трябва да се обяви после,той е към автото и нямам разписания за него.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5183 on: 11.07.2020, 10:02:45 »
Днес не са оправени разписанията на трамвай 23. Много интересно как се взима информация за линията и от пътници, и от ЦГМ. Дори виртуалните табла не дават време при избор на спирка от реалния маршрут, в другата посока на движение.
Автобус 20 тм почивни дни е с три коли, а делник - с четири целодневни, плюс две двусменни. Друг е въпросът кой номер автобус колко време ще работи.
████████████████████████

Offline Emperor

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5184 on: 11.07.2020, 16:45:06 »
Летни и ремонтни разписания в депо Искър:

ТМ22 делник : 14-12-14-5

Хвала на ЦГМ - От 22 коли в пик минава на 14 коли. На всичко отгоре и не всички ще бъдат състави от по 2 трамвая.  Интервалът в пик минава от 4-6 мин, на 8-10мин.  :help:

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5185 on: 11.07.2020, 17:02:38 »
От ТМ20 се спестяват доста коли покрай ремонта и няма причина за сериозно разреждане на ТМ22. :rolleyes:

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5186 on: 11.07.2020, 17:09:32 »
От ТМ20 се спестяват доста коли покрай ремонта и няма причина за сериозно разреждане на ТМ22. :rolleyes:
Проблемът явно е, че в Красна поляна няма достатъчно място да нощуват всичките 22 състава 

Offline tsetsi81

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #5187 on: 11.07.2020, 17:45:08 »
Явно от безхаберие и безразличие никой от СО или СЕ не се сети през тези години да направи още поне един коловоз в депо Красна поляна,защо не и два,дори примерно да са трирелсови и да се ползват в нормална обстановка от тамошните трамваи,а при нужда от нормалнорелсовите.Така можеше да няма такава резачка и единични вагони.Иначе и миналото лято разстановката не беше по-различна,сега поне на обяд не се прибират сума ти трамваи (беше 16-9-14-5).

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5188 on: 11.07.2020, 18:32:08 »
Преди СО да има претенции да увеличава коли , да си подсигури водачи, че вече е нетърпимо.
Разбирам ви, че искате всички превозни средства да са на 4 минути , но цената , която плащат водачите им е жестока . От 1 -ви Септември до днес съм почивал -7 дни- Февруари , 15- Април и 7- Юни . Насилствено взетите ми почивки варират от 2 до 4 дни месечно. Не съм само аз така - така са болшинството . Отпуска за тази година все още не съм ползвал .
Превозните  средства се движат празни и е крайно време за летни разписания .

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #5189 on: 11.07.2020, 19:17:06 »
Явно от безхаберие и безразличие никой от СО или СЕ не се сети през тези години да направи още поне един коловоз в депо Красна поляна,защо не и два,дори примерно да са трирелсови и да се ползват в нормална обстановка от тамошните трамваи,а при нужда от нормалнорелсовите.

Не всяко нещо може да се обяснява с безхаберие и безразличие на СО. Депото в Красна поляна е проектирано за теснорелсов ПС, разстоянието между коловозите е 3,60. Искър е сторено за нормалнорелсови трамваи, разстоянието между коловозите е 4,70. Теренът на първото е много по-малък от този на второто депо. За да се правят в Красна поляна трирелсови коловози трябва сериозно преустройство на релсовия път и много пари. Смисълът от такова преустройство е съмнителен.
« Last Edit: 11.07.2020, 19:18:53 by fafan »

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5190 on: 11.07.2020, 20:34:22 »
Преди СО да има претенции да увеличава коли , да си подсигури водачи, че вече е нетърпимо.
Разбирам ви, че искате всички превозни средства да са на 4 минути , но цената , която плащат водачите им е жестока . От 1 -ви Септември до днес съм почивал -7 дни- Февруари , 15- Април и 7- Юни . Насилствено взетите ми почивки варират от 2 до 4 дни месечно. Не съм само аз така - така са болшинството . Отпуска за тази година все още не съм ползвал .
Превозните  средства се движат празни и е крайно време за летни разписания .

Глупости, кое се движи празно?
Аз вече втори пореден ден не мога да се кача след работа на автобус и започнах да ходя пеша.
Всичко е толкова претъпкано и не се спазва дистанция.
Маски не се носят...
Контроли не съм виждал от февруари.
Няма контрол.
Трафик също има. Снощи на Драгалевци 5 коли по 111 минаха една след друга.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5191 on: 11.07.2020, 20:47:08 »
Все пак намаление на колите в общия участък между Ботев и Подуяне от 36-37 на 23 в пик е прекалено.  :rolleyes:

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #5192 on: 11.07.2020, 22:46:40 »
Аз пък имам впечатление, че пътникопотока е значително по-слаб от преди пандемията. Има няколко пълни курса на ден и това е останалото време винаги има празни седалки. Също така редовно виждам да се качват проверяващи и правят забележки за маски и продават билети на който няма.

Така че, като няма персонал по-добре сега да са по-разредени за да може хората да си ползват нормални отпуски и почивки. С намаляването на населението в трудоспособна възраст все по-голям ще става проблема с липсата на персонал навсякъде.  Особено със задаващата се финансова криза няма да има достатъчно работещи да възстановят икономиката след това.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Dimitar155

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #5193 on: 11.07.2020, 23:00:41 »
Теоретично в близкото бъдеще не е ли възможно да се монтира някаква автоматика за автономно движение на трамваите? Засега би могло да се направи на обособените трасета (Ботевградско и България). Евентуално в бъдеще е възможно да се направи и на Македония, Алабин, К. Величков и Рожен. Ватманите могат да слизат на спирката на която се задейства автоматиката и да имат почивка от 30-40 минути докато трамвая му се върне обратно. Така ще се пести и от почивки на крайните станции и ще може да се осигури по-бързо и по-редовно обслужване за пътниците. Със сигурност обаче ще има нужда от дистанционно наблюдение и възможност за дистанционно управление в случай на авария или инцидент.

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #5194 on: 12.07.2020, 12:10:40 »
Само теоритично и дори не в близкото бъдеще. Третата линия на меърото, дето е изцяло автономна, няма да е напълно автоматизирана, какво става за наземна конфликтна линия, частично....  :help:

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5195 on: 15.07.2020, 20:48:08 »
Днес е 15 юли, 5ти ден от новия маршрут на тм23, но ЦГМ още не са сметнали за нужно да въведат в сайта новите му разписания  :help:

Offline nivanov

• Напредващ
    • View Profile
    • Youtube Канал
« Reply #5196 on: 15.07.2020, 20:50:44 »
Днес е 15 юли, 5ти ден от новия маршрут на тм23, но ЦГМ още не са сметнали за нужно да въведат в сайта новите му разписания  :help:

Но иначе ден по-рано на объщалото на Гео Милев бяха сменени всички спиркознаци с временният маршрут на 20 и без 23, за да се объркват хората.

Offline tsetsi81

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #5197 on: 15.07.2020, 21:39:26 »

По този повод два пъти им се обадих,понеделник и днес,отговора е "Ще проверим".

Offline danny.drandarov

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #5198 on: 15.07.2020, 23:19:22 »
Мъчение е да ти дадат 2 мин. от МС Западен Парк до ул.Луи Пастоьор,както и  да Бул.Джавахарлал Неру,и после до месростанцията.Много са разтеглени разрисанията,а за тунела 3 мин стигат,светофарът държи 1 минута,и 2 минути са напълно достатъчни,докато има сручаи,в които съм пътувал и те се лашкат с 20 км. в тунела.

Изпратено от моят SM-J600FN с помощта на Tapatalk

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
« Reply #5199 on: 16.07.2020, 08:55:27 »
Мъчение е да ти дадат 2 мин. от МС Западен Парк до ул.Луи Пастоьор,както и  да Бул.Джавахарлал Неру,и после до месростанцията.Много са разтеглени разрисанията,а за тунела 3 мин стигат,светофарът държи 1 минута,и 2 минути са напълно достатъчни,докато има сручаи,в които съм пътувал и те се лашкат с 20 км. в тунела.

Изпратено от моят SM-J600FN с помощта на Tapatalk
В тунела се лашкат, защото панелите са много разбити и може да увреди ПС при по-висока скорост. Това са мои изводи и наблюдения, но това не изключва и факта, че съм виждал и трамваи движещи се сравнително бързо през тунела. Нещо средно е положението: Лоши трасета и разтеглени разписания, ни разписанията там не са проблем според мен.