Author Topic: Изоставени ТМ трасета  (Read 114471 times)

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
Re: Изоставени ТМ трасета
« Reply #680 on: 11.08.2019, 20:02:35 »
Не целя да обидя жена ти или определен човек, колкото пъти съм слушал мнения от този сайт са били доста странни, налудничави и някои нелогични.
Относно трамвая, вече няма от къде да мине. Дори и да слезе от Семинарията по Симеоновско шосе и да завие наляво през бившата гара Пионер (просто трябва да се махнат тези складове) и да се пракара през горичката до бул Г.М.Д., след това няма къде да отиде, просто е презастроено. По Симеоновско също не става, там дори и място за нормален тротоар няма... Просто е било грешка да се прави това метро над земята. А и не мога да разбера защо са желали метрото ни да закрие толкова трамваи, не можаха ли да измислят друг маршрут на метрото, така че да не се закриват трасета при това някои автономни...

За бгмамма не мога да се съглася с теб (въпреки че навсякъде разни хора), но за трамвая колко си прав! Със закриването на трасето до Дървеница те още не знаеха че не оставят никакъв шанс за възстановяването му. Всяко решение на Симеоновско било то преместване на далекопровода или прокарване на подземно трасе, оскъпява евентуалния проект за трамвайно трасе.
Със сигурност Дианабад в частта която е близо до КАТ се усеща ощетяване. Трамвайни спирки няма, метрото не е толкова близо, а 67 и 413 общо взето са за никъде. В Надежда например, липсата на трамвай почти не се усеща, тъй като метростанциите са ситуирани така че да покриват 6те части, че и в края на Надежда има една станция. Докато в района на Тинтява, КАТ и Дианабад не е така.

Offline davidcho10

• Маниак
  • AUDI RS6-R C7 ABT<3
    • View Profile
« Reply #681 on: 11.08.2019, 23:20:37 »
В Надежда метрото може и да покрива всички части и да е добре, но пък не мисля, че е добре метро да има спирки толкова начесто, все пак мисля, че средната скорост не трябва да бъде като на трамвай.
Иначе скоро минавах и покрай метрото от МС Г.М.Д. надолу и не видях къде е било това обръщало, което се беше споменало преди време. Минах и първата пресечка надолу, но пак не видях нищо. Само едни дървета по разположението ми заприличаха на колело, но не мисля, че беше то (намира се на не повече от 50м под метростанцията).
311
2707
373
26.05.14
18.01.19
09.06.19

Offline Metan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #682 on: 12.08.2019, 00:27:44 »
Иначе скоро минавах и покрай метрото от МС Г.М.Д. надолу и не видях къде е било това обръщало, което се беше споменало преди време. Минах и първата пресечка надолу, но пак не видях нищо. Само едни дървета по разположението ми заприличаха на колело, но не мисля, че беше то (намира се на не повече от 50м под метростанцията).
ТУК можеш да видиш част от колелото без релсите, които са извадени. Това е било към 2012, сега сигурно е още по-голяма джунгла.

Offline davidcho10

• Маниак
  • AUDI RS6-R C7 ABT<3
    • View Profile
« Reply #683 on: 12.08.2019, 01:46:51 »
Благодаря.
Изтеглих си google earth pro и го разгледах подробно през годините, явно съм бил на правилното място, но съм се объркал поради лиспа на стълбове, перон и релси.
311
2707
373
26.05.14
18.01.19
09.06.19

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
« Reply #684 on: 12.08.2019, 09:28:30 »
Къде е опцията за разглеждане през различни години? Google Earth го имам, но не я намирам.

Offline niki88z

• Наистина съм луд
  • Извън релси!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 387296800
    • View Profile
    • Email
« Reply #685 on: 12.08.2019, 10:12:23 »
Къде е опцията за разглеждане през различни години? Google Earth го имам, но не я намирам.
Офф топик - Ето:

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #686 on: 12.08.2019, 11:30:04 »
В Надежда например, липсата на трамвай почти не се усеща, тъй като метростанциите са ситуирани така че да покриват 6те части, че и в края на Надежда има една станция. Докато в района на Тинтява, КАТ и Дианабад не е така.

Не се усеща липсата на трамвая, ама друг път. Питай живущите там.

Offline bozhido

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #687 on: 12.08.2019, 13:32:43 »
За трасето до Дървеница единственият възможен вариант остава чрез прокарването на рингова линия от бул. Т. Каблешков, през Хладилника, кв. Витоша, бул. Г.М.Димитров и надясно към Дървеница, Студентски град и Малинова долина. Хубавото в тази посока е, че общината реши да изгради бул. Каблешков в цял габарит барабар с трамвая от Борово до Хладилника. Така че въпросът е колко бързо може да се очаква така необходимия пробив покрай Зоологическата градина. После всички опира до стратегическо мислене и достигането до полу-ринг от Захарна фабрика през Вардар - Красна поляна - автост. Овча купел - Борово и по направлението.

Offline eco_power

• Приятел на ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #688 on: 12.08.2019, 22:29:40 »
Продължавате оффтопика към друга тема от форума.
При това всичко е казано и изписано 1000 пъти - и в причините за нереализиране на трасето по Габровски, и за алтернативите, и за техническата невъзможност да има трамвайно трасе от Руското посолство и Г.М.Димитров... Доколкото няма някаква нова идея по въпроса, ще оставя да се посъбере още плява и после - в кошчето. Разбира се - за нови идеи по въпроса - в съответната тема.

Ми то "оффтопика" ти го стартира с онзи пост дето 18-та "возела изключително въздух" до руското (което разбуни онези, които очевидно имат пряко наблюдение и по-различни спомени от ежедневните си пътувания в участъка). И да, 1000 пъти е коментирано, но явно не омръзва. И да, също така много пъти е коментирано как 67 не е никаква алтернатива на трамвая (особено във варианта до Дървеница и предвид дублажа с 413), както и че метрото, с вероятно една от най-бързите директни връзки в София (Ж. Кюри - Ст. В. Левски), също не го замества, но ... може ако кажете пак да го коментираме след някой и друг месец, ей така за спорта.

Offline Mihail

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #689 on: 12.08.2019, 23:37:47 »
Поне докъм 2012-та 18-ката е била често с напълно заети всички места за сядане Добре поне че тм10 в гората и по Баучер остана. Като гледам, от руското по малките улички в Изгрев можеше да мине теснопътно трасе (еднопосочно) и някак да го вържат с Дървеница, но едва ли има смисъл, защото биха били супер криволичения и обикаляния, увеличавайки много времето на пътуване. А и по някои улици ще трябва да забранят паркирането, тъй че няма как да стане. По-възможно е мини или миди бусчета като тези в Търново да вържат Семинарията с Жолио Кюри и Гео Милев/Слатина. Примерно Автобусна Станция Гео Милев, Шипченски проход, Незабравка, Локално Ц.ш., Ул. Жолио Кюри, спирка точно на метрото, после по маршрута на А67 до Семинарията. Обратно може по 67 - до ул. Жолио Кюри със спирка там след завоя наляво, локалното на Цариградско, Винарово колело, Арената, басейн ЦСКА до автостанцията в Гео Милев. Или по 67, но завива няляво по-рано (към хотел Москва) и спира, после по Незабравка, Универсиада и до автостанцията. Сега от Универсиада до метрото си е доста ходене дори и за млад човек или неудобни прекачвания (ТМ20 + селски рейс, ама чак до МС ИЕЦ или тм20+413 за МС ЖК).

А въпреки, че тм23 наистина вози въздух поне за него се радвам, че го има, макар че мноого избързаха (дано да продължи на юг от Цариградско един хубав ден!). А е нормално да вози въздух с това дублиране, разписание и спиране в полето. Вместо да го чакат, хората взимат по-редовния тб4 и се прехвърлят на тм 20.
« Last Edit: 13.08.2019, 00:11:17 by Mihail »

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
« Reply #690 on: 13.08.2019, 12:02:55 »
Както вече казахме, единственият начин да се вдъхне нов живот на трасето до Дървеница е да стане разклонение на трамвая по Каблешков. Ако има зор, може да се свърже с трасето по Черни връх и по такъв начин отново да се свърже със Семинарията.
Ако продължат ТМ23 до Младост, може да се намери начин да се прокара по Ляпчев. Така може да се свърже с трасето по Кл.Охридски, ако се възроди. Или да продължи по 8 декември към Студентски град.

Offline Mihail

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #691 on: 16.08.2019, 22:02:32 »
Дано не се сметне за оф, но все пак и това трасе можеше да бъде изоставено. Трябва да се радваме, че все пак не им хрумна да закрият другото култово трасе през Вишнева до Хладилника. Аз имах такива опасения, все пак и преди са използвали претекст от типа на "Ами тук живеят богати хора, те не ползват трамвай". Което е тъпотия, защото в определени часове си се пълни прилично.

Offline Pesho1991

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #692 on: 16.08.2019, 23:59:48 »
Честно казано 10 е без аналогов трамвай, тъй като е по-бърз от метрото в участъка стадион Васил Левски метростанция Витоша. Да не говорим, че и връзката с западен парк също е доста полезна заради минаването на трамвая през идеалния център.

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
« Reply #693 on: 19.08.2019, 20:34:06 »
Да, той в момента частично изпълнява функцията на периферно свързване на двата метродиаметъра. Нещо което в бъдеще трамваят по Каблешков ще направи, надявам се. И толкова живописна спирка като Вишнева, добре че са я оставили! Пък и в онази част на Лозенец не живеят чак толкова богати хора. Винаги има желаещи за трамвая.
От южната страна на НСА има ли възможност за трамвай?

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #694 on: 20.08.2019, 00:30:35 »
Ами те ако бяха спрели Тм10 щеше да има линч щото щеше да е малка плюнка от общината, но голяма храчка за София и студентите. Време е за трасе на мястото на далекопровода, което да завива по ГМ Димитров и според мен да свързва старото трасе при метростанцията. Тоя далекопровод е само хабене на място и излишна опасност с надземните си високи напрежения.

Изпратено от моят Moto C с помощта на Tapatalk

Offline Mihail

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #695 on: 20.08.2019, 01:00:54 »
Минах пак покрай руското, доста странно седи тази новоизникнала полянка. Дали не могат да направят бус ленти там в локала за 67/413 или пък тролей ала както направиха с трасето край НДК? Поне в едната посока мисля, че може, после на сфетофара автобусите/тб излизат в общото движение. Или просто да се разшири булеварда там? То и локала в Студентски/Дървеница може от автобусите да се ползва при желание. Кат' не щат тм на им автобус или тролейбус, тъпо е толкова габарит като за 1-2 ленти да се хаби? Иначе и аз предпочитам ТМ, но знаем колко го недолюбват в СО и живущите там.....
« Last Edit: 20.08.2019, 01:03:26 by Mihail »

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #696 on: 20.08.2019, 01:08:06 »
Няма особен смисъл да се разширява булеварда, като в двата края на отсечката габаритите се запазва. По-добре да се направи алея за разходки или велоалея.

Offline Mihail

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #697 on: 20.08.2019, 01:26:18 »
Там може би не, но в Дървеница и Студентски не виждам проблем. Ако бях аз кмет и имах пари даже бих преместил тм трасето в другия край и да завива наляво някак си към Младост, но няма мн смисъл, че дублира метрото така, макар че Евромаркет където минава 413 не е чак толкова близо до метрото. Това по повод на коментарите от рода на "няма кой да го ползва, защо трамвай за 3 общежития в полето?", каквито съм чувал. Но и така едва ли има голямо желание и пътници за директна връзка Младост 2 - Дървеница - Семинарията.
« Last Edit: 20.08.2019, 01:28:08 by Mihail »

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #698 on: 20.08.2019, 09:41:17 »
Има смисъл от трамвай от Семинарията, Ловен парк на мястото на далекопровода после там при Симеоновско и бул. ГМ. ДИМИТРОВ да прави връзка с бъдещото трасе на ТМ7 след това по ГМ Димитров до едноуменната метро станция. А тролейбус също е планиран от Цариградско по ГМ Димитров до Си еоновско.

Изпратено от моят DRA-L21 с помощта на Tapatalk

Offline bdz43r

• View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #699 on: 20.08.2019, 09:42:32 »
Дали не могат да направят бус ленти там в локала за 67/413 или пък тролей ала както направиха с трасето край НДК?
Там няма никаква необходимост от бус ленти.