Author Topic: Достъпност за хората с увреждания  (Read 17570 times)

Offline Sofiametro

• Писател
  • **
  • Фен на Метровагонмаш!
    • View Profile
Само едно ще кажа,на машинистите само това им остава,да мислят и за инвалидите.Не стига,че в момента слагат преградни врати,които изискват точност,не стига че има невъзпитани пътници,които тичат в последния момент ама и за инвалидите да работят.Машинистите не са мултифункционални.Това което правят сега им е достатъчно наговарващо и изморяващо не им трябва повече работа.Това не го казвам,защото си мисля така,а ащото имам приятел машинистот метрото и знам в какво се състои тяхната работа много добре.

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Щом у нас го правят полицаите, значи има кой да го прави и проблем не виждам.
Защо трябва да е точно машиниста?

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
Съдейки по коментарите, населението баш го брига през оная работа как ще се придвижват хората с ограничена подвижност, важното е кой да НЕ е задължен с тази тежка задача, която в нормална държава не е грижа за никой вече, просто защото возилата и инфраструктурата са проектирани така, че да могат повечето относително самостоятелни хора с двигателни проблеми да се оправят сами, и то по нормален начин. Но нас не ни интересуват хората с проблеми, нас ни интересува кой какво Не му се налага да върши... Знаете ли - на мен и на половинката ми сълзи са ни текли в Барселона, град, който вероятно не е пълният връх в транспортната и градска достъпност, но хора в колички си спираха с ръка рейс на спирка, рейсът се накланя, спирката е съобразена с височината на наклонен рейс, хорицата си натискат бутона за вратата, качват се, наместват се където им е определеното място, слизат си по обратния ред и не занимават никого със себе си и живеят достойно. И никой няма ТЕЖКАТА задача да се грижи за тях...
« Last Edit: 16.07.2020, 23:59:58 by The Freshmaker »
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Същото е и в Канада....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Защо в София е оставена такава разлика от 7-8 сантиметра, питайте проектантите. Или защо на руските влакове нивото на пода им "играе".....
Аз знам отговорите на тези въпроси.

Разстоянието между влаковете и перона е предвидено заради вратите на влаковете Русич, които се отварят навън, а не са като тези на номерните състави. А също така и "технически аванс", който е оставен, за да предотврати задиране на вагон в перона в случай на клатене наляво-надясно.

А нивото на пода се променя заради натоварването. 150 човека са приблизително 10 тона и това е допълнителното натоварване само на един вагон. Нормално е да слегне малко с 10 тона отгоре.

Това ми отговориха в деня на отворените врати на Метрополитен преди време.
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Защо в София е оставена такава разлика от 7-8 сантиметра, питайте проектантите. Или защо на руските влакове нивото на пода им "играе".....
Аз знам отговорите на тези въпроси.

Разстоянието между влаковете и перона е предвидено заради вратите на влаковете Русич, които се отварят навън, а не са като тези на номерните състави. А също така и "технически аванс", който е оставен, за да предотврати задиране на вагон в перона в случай на клатене наляво-надясно.

А нивото на пода се променя заради натоварването. 150 човека са приблизително 10 тона и това е допълнителното натоварване само на един вагон. Нормално е да слегне малко с 10 тона отгоре.

Това ми отговориха в деня на отворените врати на Метрополитен преди време.

Преведено на български - "Разчели сме метрото си с оглед на "сделани" вагони и защото сме го разчели за тях, тях и купуваме."
А аз все си мислих, че вагоните трябва да се нагаждат към инфраструктурата, а не инфрата към вагоните. Явно съм останал с грешно вчепетление.
Може и да живея в Берлинско предградие, но ми пука за Софийския транспорт. Т.е. съм точно обратното на Фъндъчката - може и да живее в София, ама хич не и пука за Софийския транспорт

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Нормално е било преди 40 години. За нови влакове няма нищо нормално... освен при сделани с чук и тесла.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Нормално е било преди 40 години. За нови влакове няма нищо нормално... освен при сделани с чук и тесла.
Част от нашите влакове не са ли били произведени преди 40 години или поне приблизително толкова?

Доколкото знам номерните състави са произведени в средата на 80-те години на миналия век.
СБОГОМ, GTSofia.info

Online bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Номерните са вече малцинство и нямат голямо значение. Проблемът с нивото е налице и при другите.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Това очевидно не се оказа вярно, защото новите, модерни влакове Siemens, които не са "сделани с чук и тесла" и са произведени в 21 век, имат същата специфика - когато са празни са доста по-високи от нивото на перона, а когато се понапълнят слягат и са по-близо до нивото на перона. 

:neznam:
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline Chezare

• Запален по ГТ
    • View Profile
Васко, това за Сименсите кой ти го каза?

Offline hitar_potter

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Колко се слагат не знам, но празни си бяха доста високи...
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Лични наблюдения по време на откриването на МД3 вчера.
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline eco_power

• Приятел на ГТ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
Това очевидно не се оказа вярно, защото новите, модерни влакове Siemens, които не са "сделани с чук и тесла" и са произведени в 21 век, имат същата специфика - когато са празни са доста по-високи от нивото на перона, а когато се понапълнят слягат и са по-близо до нивото на перона. 

:neznam:
Ако това е вярно излиза, че нашите специалисти, когато са задавали техническите параметри в конкурсната документация, са ги предвиждали за почти пълно натоваране (400 души), което звучи малко невероятно. А не вярвам немците да са подали едно, а да са докарали друго ..

Offline Dimitar155

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Екип на район "Красно село" откри разминаване в нивата на перона и влаковете

"При спиране прагът на вратата на влака се оказва с 12 см по-високо от нивото на перона.Вероятно е в допустимите норми, но това ще създаде неудобство при качване на хора с двигателни проблеми и на инвалидни колички", каза районният кмет на "Красно село" Росина Станиславова от "Демократична България".

Тя и нейният екип са открили това при огледа на трите метростанции на територията на района - "Красно село", "Бул. "България" и "Медицински университет". Районната администрация е изпратила писмено становище до Столичната община и до "Метрополитен" по този въпрос.

"Всички се гордеем с това изключително модерно транспортно съоръжение, каквото е третата метролиния, но питам защо още не можем да изравним две нива", негодува тя.

"Дневник" се обърна към експерт от "Метрополитен", инж. Дерменджиев, началник на отдел "Инвестиционен", който предположи, че решението е като се напълни с хора влакът, той слягал и нивата щели да се изравнят. На кмета Станиславова споделили и друго решение - след време щели да се пристържат колелата на влаковете и така щели да станат по-ниски
Източник: Дневник.бг

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
Хубаво е, но не е готово, е класическият отговор на всички въпроси като този защо се разминава нивото на влаковете и пероните, и така от 30 години. Преди това пак 45 години все един отговор на всички въпроси - абе готино си живеем, спор няма.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
Аз си мисля, че в този случай руската техника заслужава от извинение от русофобите, които просто говорят по подразбиране.

Точно по критерия, който коментираме в тези тема - т.нар. "западна" техника се представя по-зле, защото вариациите на нивото на пода между празен и пълен влак са по-големи при Siemens. Не съм го мерил с рулетка, но бих казал, че е разликата е почти двойна.

Смятам, че не можем да се приемаме по подразбиране, че руската (или такава от бивши социалистически държави) техника е зле, а западната е добре. Трябва да разглеждаме всеки случай поотделно.
« Last Edit: 08.09.2020, 19:34:55 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline hitar_potter

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Това е наистина несериозно. Има ли шанс системата за поддържане на нивото да е „екстра“ и да сме спестили, като сме си поръчали влаковете без нея? Не виждам друго логично обяснение...
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.