Author Topic: Новото трасе до Дървеница  (Read 253504 times)

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Новото трасе до Дървеница
« Reply #1560 on: 02.04.2019, 19:12:51 »
Трамвай по Габровски към Студентски Град би осигурил бърза връзка на Студентски Град и Дианабад с центъра без висене в задръствания и без обиколки, също би облекчил сериозно претоварения 94. Старото трасе по Климент Охридски няма как да осигури особено удобни връзки а и няма да облекчи претоварения 280 - покрива само малка част от маршрута му.  :rolleyes: Дублирането на МД1 с трамвай между Г. М. Димитров и Жолио Кюри би било пълно безумие - сравнително редовните делник автобуси 67 и 413 се справят с пътникопотока. :rolleyes:

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1561 on: 02.04.2019, 19:25:20 »
Точно затова си мисля че ако сериозно се захванат с този въпрос, ще бъдат по-склонни да реализират варианта от Габровски през картинга и т.н. Ако вземат пример от Арсеналски и направят от старото трасе бус лента, А280 ще се придвижва по-бързо по Кл.Охридски, но проблемът със задръстванията по Г.М.Димитров (където се налага да виси) остава. Между Жолио Кюри и Г.М.Димитров изобщо не е възможно да има трамвай защото не е бил предвиден след изграждането на метрото там.

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1562 on: 02.04.2019, 22:30:57 »
Противно на някои схващания във форума ще кажа, че евентуално трасе по Габровски до Студентски град е напълно безперспективно. Твърденията за бързия трамвай умряха в мига, когато се отказаха да го прекарат под бул. Яворов. Освен това А94 изобщо не е свръхнатоварен, основният поток е по А280 - било до МС Гемето, до Плиска или до центъра. А и А94 изключително се ползва от Студентски град до НДК, което евентуален трамвай не може да предостави. Мисля, че и в детските ясли в Дианабад разбраха, че трамвай по Габровски няма да има и перспективата е по Симеоновско шосе и по Г.М.Димитров или само по Г.М.Димитров по новия южен ринг. Габровски в началото на район Студентски се застрои двустранно от картинга до парка и е съмнително, дали едно трасе ще покрие изискванията за отстояние.
Но пък тролейно трасе вече има при хотел Хемус и не мисля, че е далеч моментът, когато то може да продължи нагоре по Наум и маршрута на А94.

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #1563 on: 02.04.2019, 23:55:29 »
Не знам какво имаш предвид. Секанта не беше ли права която пресича окръжност? При ген.схема няма окръжности. При всички положения трамвая ще осигури допълнителни удобни връзки между метролиниите.

Имам предвид, че топологията на нашата генерална схема е от този тип. За разлика от радиалните или кръгово-радиалните, като в Будапеща или Букурещ нашата си осигурява връзките между отделните линии сама, без да е необходимо да се подкрепя от трамвай. Предвид на самостоятелното управление и планиране на нашето метро и на занемареното състояние на трамвайния ни транспорт това даже си е предимство.

Повече за отделните типове метромрежи тук: https://en.wikipedia.org/wiki/Rapid_transit#Network_topologies

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1564 on: 03.04.2019, 11:58:21 »
fafan, мерси за разяснението.

blagun, прав си. Не ходя често там (с децата предпочитаме картинга в Ринг мола) и не съм запознат в детайли с широчината на булеварда. Самият Габровски в Динабад ми се вижда доста тесен за двупосочно трамвайно трасе.
А94 понякога си е доста натоварен. Осигурява важни връзки не само с НДК, но и СУ, Семинарията, нещо което другите не предлагат. Честно казано, малко ме съмнява предложеното метротрасе да бъде конкурентноспособно по отношение на А94, ако говорим за връзката с НДК. Минава чак през Лозенец, Кръстова вада и Симеоновско, до крайната станция (мисля че беше до УНСС) има 8-9 станции. Времепътуването ще е почти същото.

Offline bozhido

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #1565 on: 18.10.2019, 17:14:05 »
В рубриката "Предизборни обещания" се появи следната информация за продължаване на трасето от Семинарията - явно е, че вариантът се пренсочва изцяло по бул. Симеоновско шосе" до Зоопарка и свързване с трасето по бул. Каблешков, което след МС Г.М. Димитров ще стига до УНСС и бъдещата МС там.

https://19min.bg/news/8/120496.html?fbclid=IwAR2sdnL1byJRP-ht6t8nTnlfvZIPveUiCBgcfMAhjGIOKUAlA4S5m9_fNpg

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1566 on: 18.10.2019, 17:23:54 »
Ако се беше случило преди 5.5 години, общината щеше да се бръкне само с 20%. Ама ей на...
« Last Edit: 18.10.2019, 22:33:44 by blagun »

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1567 on: 18.10.2019, 17:27:26 »
Преди избори и след риболов се лъже най-много !  :devil:

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1568 on: 18.10.2019, 20:52:01 »
Любимата и дума на тая е " предвиждаме".15 години все предвиждат и нищо не предвижват и не виждат.
« Last Edit: 21.10.2019, 17:31:29 by София 70 »

Offline Bad_Bobby2009

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • https://www.youtube.com/channel/UCzFqjFrdCRpLtZEEAHM1AEw/featured?view_as=subscriber
    • Email
« Reply #1569 on: 19.10.2019, 20:22:44 »
Цяло чудо е че все още предизборно не са изтупали от прахта и великият проект за трамвай между Дружба и Младост...

Offline mitkov2

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #1570 on: 20.10.2019, 15:40:05 »
Цяло чудо е че все още предизборно не са изтупали от прахта и великият проект за трамвай между Дружба и Младост...
Изтупан е, влез на предизборния сайт на Данка и ще прочетеш за него ;)

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
« Reply #1571 on: 21.10.2019, 20:36:08 »
В рубриката "Предизборни обещания" се появи следната информация за продължаване на трасето от Семинарията - явно е, че вариантът се пренсочва изцяло по бул. Симеоновско шосе" до Зоопарка и свързване с трасето по бул. Каблешков, което след МС Г.М. Димитров ще стига до УНСС и бъдещата МС там.

Идеята не е лоша, ще помогне на бъдещия полурингов трамвай по Каблешков, защото едната част ще бъде изградена.