Author Topic: Тема за вагони  (Read 62649 times)

Offline dobriii123

• Маниак
  • Фен на железопътния и градския транспорт! :)
    • View Profile
    • Email
Re: Тема за вагони
« Reply #360 on: 20.08.2019, 01:11:52 »

44 не са ограничени и не са бивши 63.
На практика са същите и дори бяха надписани със серия 63 отначало, но я смениха на 44 точно, за да не попадат под ограничението за скорост.

Предположих, че съм бил в заблуда, просто информацията из интернет е противоречива, а и видимите белези също объркват, благодаря.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #361 on: 21.08.2019, 17:30:32 »
А спомняте ли си, че до сравнително скоро имаше вагони 50-та серия с бюфет в единия край. Примерно вместо последните 4 купета, имаше барче със маси и столчета и продаваха вода, бира и нещо за хапване. Беше много удобно особено за по-дълъг път вместо да си носиш вода и храна, да има нещо за хапване и пиене, и да си разнообразиш пътуването като седнеш на барчето. Движат ли се сега въобще такива вагони с бюфет или и те изчезнаха? Не съм виждал такъв сигурно някъде от 2012-2013-та насам. Ако не им е изгодно да пускат цял вагон ресторант, поне по дестинациите където се пътува по-дълго може да има такъв бюфет. Така и така си има поне 6-7 купета във вагона и може да вози горе-долу същия брой пътници.

Сега вагон ресторант май има само на експрес Слънчев бряг. Не знам дали го въртят на други влакове или е закотвен само там.

Още по-преди това пък имаше вагон-бюфет серия 47, но и такива не съм срещал от много години, а по едно време на влаковете до Варна имаше и цял вагон-ресторант 47-ма серия. С детски кът, с климатик, с интернет, имаше дори готвени манджи но и те изчезнаха.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #362 on: 21.08.2019, 19:01:39 »
Изчезнаха заради някаква наредба на НАП, че не можело да се предлагат стоки в подвижни търговски обекти, а само услуги - целта им беше да ударят нелегално обикалящите по селата и нищо не отчитащи подвижни магазини, но в крайна сметка удариха и вагон-ресторантите. Да не говорим, че предлагаха много ограничен асортимент и беше адски скъпо....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #363 on: 21.08.2019, 21:51:24 »
Да, но явно все пак има начин, защото и сега има вагон ресторант на Слънчев Бряг и на теснолинейката.

Иначе ето още един интересен и доста рядко срещан вагон, мисля че също Българско производство, серия 47. Интересно е по-скоро разположението на салона, със седалки тип пейка и коридор в края, вместо по средата. Като този съм виждал и разделен на 2 с решетка по средата и подлакътници между отделните седалки, както и различни типове салонна облицовка. Този е в състава на влак от...не помня вече или от Стара Загора до Русе, или от Горна Оряховица до Русе. Наскоро видях един такъв вагон на гара Левски в състава на влак за Свищов но са много редки.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #364 on: 21.08.2019, 22:20:00 »
Не знам дали има все още такива вагони около Г. Оряховица и Левски....казват им "конски".
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline bdz43r

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #365 on: 21.08.2019, 22:34:57 »
Поне един такъв се движи и е ремонтиран със синя тапицерия. Мисля, че има и решетка по средата.

Offline Saruman

• Приятел на ГТ
    • Yahoo Instant Messenger - saruman_1989
    • View Profile
    • Железниците Днес
« Reply #366 on: 22.08.2019, 09:51:08 »
Един има се движи от предна поръчка за ремонт на вагони с номер 27-47 008. От сегашната поръчка са ремонтирани 27-47 001 и 27-47 003 които се и движат. В Хан Крум се вижда готов вагон и един който е започнат да се ремонтира. В Горна Оряховица депото се вижда 27-47 002 който чака да бъде закаран в Хан Крум.

ПС. Тези вагони са направени в Хан Крум от вагони серия 20-47. Общо 8 вагона са направени по този начин и са били използвани за пътнически влакове Самуил - Силистра.

Offline Metan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #367 on: 13.09.2019, 23:29:20 »

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #368 on: 09.10.2019, 19:39:51 »
Няколко пъти ми прави впечатление нещо, което сигурно си има логично обяснение. Пътувайки с ПВ по дефилето, пътниците са натъпкани само в 3 вагона и има дори правостоящи, а отзад има още 2-3 вагона които са заключени. Няколко пъти ми се случва вече така.  Възможно е по план влака да е с 3 вагона и останалите 2-3 да ги местят или превозват за друг влак, или в друго депо но въпроса е като има повече хора защо трябва да са заключени?

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline KRAKOMOBILA

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #369 on: 11.10.2019, 15:42:47 »
Няколко пъти ми прави впечатление нещо, което сигурно си има логично обяснение. Пътувайки с ПВ по дефилето, пътниците са натъпкани само в 3 вагона и има дори правостоящи, а отзад има още 2-3 вагона които са заключени. Няколко пъти ми се случва вече така.  Възможно е по план влака да е с 3 вагона и останалите 2-3 да ги местят или превозват за друг влак, или в друго депо но въпроса е като има повече хора защо трябва да са заключени?
Защото са от/за ремонт и не могат да возят пътници.

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #370 on: 27.10.2019, 20:24:30 »
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София