Poll

какво предпочитате

Загорка
21 (24.4%)
Каменица
15 (17.4%)
Друга
26 (30.2%)
Под 25° и вода не пия
5 (5.8%)
Трезвеник съм
14 (16.3%)
Алкохол да има в него, все едно какво е
5 (5.8%)

Total Members Voted: 86

Author Topic: Загорка или Каменица  (Read 13027 times)

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Загорка или Каменица
« Reply #100 on: 08.08.2016, 23:33:26 »
Не обичам бира и алкохол, но определено "Шуменско Специално" ми харесва. Единственото лошо е, че "бомбичките" са прекалено малки и може да ги изпиеш на няколко глътки.
Master of puppets!

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #101 on: 08.08.2016, 23:45:48 »
Тая година Пиринското ми е много спиртозно...

Пиринското не е лошо, но спрямо другите си е чиста, свежа, водица от планината  :D За анкетата - предпочитам Каменица.

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #102 on: 13.08.2016, 18:02:08 »
Вие го обръщате малко на спор, подобен на този между Левски и ЦСКА. Не знам дали точно тези марки са подходящи за "биреното дерби", но при такъв избор на бира трудно мога да кажа коя от двете избирам. Не забравяйте Ариана, Астика, Шуменско, Столично тъмно и др.
В Чехия съм консумирал много бира - Жатецки Гус много ми харесва. Крушовице се продава на няколко места в София, но вносна. Старопрамен и Старобърно всеки ги знае. Будвайзер пък заради някакъв спор се продава и под марка Bud.
От чуждестранните които се произвеждат тук - Хайнекен, Стела Артоа, Карлсберг, Бекс.
ex-putnik

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #103 on: 13.08.2016, 18:08:38 »
Нефилтрираните Каменица и Загорка ретро са ми много пирятни на вкус, и като едно време са с малка трайност по около 2-3 седмици. Най-добре бира в стъклени шишета, по-малко консерванти има и не се развалят вкусовите качества, в пластмасовите двулитровки траят по 2 години като добавят разни работи и се развалят вкусовите качества.

Шуменско бомбичките също ми харесват, за човек като мен който не е пияч такива разфасовки са идеални. От по-скъпия клас има една Варненска бира Гларус и тя ми хареса.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #104 on: 13.08.2016, 20:27:49 »
Пластмасовите двулитрови бутилки имат срок на годност между три и пет месеца, поставен от производителя. С изключение на Загорка ретро, всички останали стъклени бутилки са с девет месеца срок, а алуминиевите кенове са (както ги нарича един мърчан на Каменица - дълголетници) с година, че и нагоре срок на годност.

Дали заради рекламата или не, но в последно време Ариана бие Каменица и Бургаско по продажби по морето.
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #105 on: 16.08.2016, 15:36:12 »
Будвайзер пък заради някакъв спор се продава и под марка Bud.
В Европа под марката Bud се продава американският Будвайзер, който си е чиста водица. Оригиналният чешки Будвайзер се продава под истинското си име. В Америка е обратното, чешкият Будвайзер се нарича Czechvar. Двете компании се съдят дълги години за правата над името Будвайзер и повечето дела досега са спечелени от чехите.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #106 on: 16.08.2016, 15:40:47 »
Откакто пуснаха "бомбичката" на Шуменско я предпочитам. Иначе съм фен на червената Старопрамен (и на червените бири като цяло).