Author Topic: Локомотиви  (Read 85215 times)

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Re: Локомотиви
« Reply #300 on: 19.07.2020, 15:42:02 »
Смартронът се предлага един цвят - син. Всички други шарки ще са фолио залепено върху синия цвят.
Червено не се предлага и това няма общо със собствеността на локомотивите.

Предлага се каквото искаш, стига да си платиш. Ясно, че ще е фолио, но е възможно изпълнение и в друга основна гама.

На мен ми е по-скоро интересно за какви задачи ги готвят от БЖД. Според профилът на производителя това са локомотиви специализирани в товарния трафик. Не ми е известно друг оператор до сега да ги тъкми за пътнически превози.

« Last Edit: 19.07.2020, 15:44:01 by fafan »

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #301 on: 19.07.2020, 16:24:11 »
Има известна разлика между Смартрон и Вектрон. Първото е базова серийна версия, второто по индивидуална поръчка може да е лилаво и да прави кафе, но при друга цена, макар и да е със същия външен вид.
Като предназначение са универсални и единствената причина да се ползват повече за товарен трафик е, че повечето развиващи се превозвачи са товарни, а пътническите имат достатъчно локомотиви.
« Last Edit: 19.07.2020, 16:28:30 by bdz43r »

Offline Fantomas

• View Profile
« Reply #302 on: 19.07.2020, 17:27:59 »
Всички Смартрони излизат сини, както каза bdz43r, това е нещо като базова версия, за да е възможно най-ниска цената. Ако си доплатиш или в последствие си наемеш фирма, която да го облепи/пребоядиса, може да стане какъвто си решиш. А идеята на разцветките според мен е да се разграничават от всичко, което досега присъства в парка на БДЖ. Затова няма червен цвят. Предполагам, че и "новите" вагони, които ще се поръчват ще са в същата цветова гама и локомотивите ще дърпат предимно тях.

На мен също вариант 4 ми допада най-много. Най-изчистен и стилен седи, единствения недостатък е че това бяло ще се цапа доста. Но народа май на шаренкото се спира, затова 2 води в момента.

Offline davidcho10

• Наистина съм луд
  • Ikarus 280.92T Ganz elektrotechnische werke
    • View Profile
« Reply #303 on: 19.07.2020, 18:11:15 »
Всички са красиви и като цветове, и като дизайн на локомотива. Лично аз гласувах за първата разцветка, но май няма да бъде тя, съдейки по процентите.
Никога няма да се измисли по - добро превозно средство от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!

Offline DVB_Racer

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #304 on: 19.07.2020, 20:50:03 »
Лично на мен най-много ми хареса вариант 4 (Airborne). Другите ми се виждат много ярки. Изглежда нещата отиват към зеленото. :D

Offline Стререомонокъл

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #305 on: 20.07.2020, 00:46:35 »
Спомням си, че преди няколко години в България се движеше един Таурус? Каква беше тая история с него, за проби ли е идвал? И какви са по принцип отзивите за този локомотив?
Нация от лошо гледащи директори

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #306 on: 20.07.2020, 07:50:37 »
Няколко години... 12 по-точно.
Беше ни даден безвъзмездно за една година или 120 000 км от поделението на Сименс за отдаване на локомотиви под наем като бонус към новите ЕМВ, които точно тогава се доставяха. Счупихме го и си замина преждевременно.
А в днешно време в България щъкат много Тауруси - стигали са до 8-9 едновременно, но са чужди - на ÖBB.

Offline fafan

• View Profile
    • Email
« Reply #307 on: 20.07.2020, 11:57:40 »
Има известна разлика между Смартрон и Вектрон.

A какви са разликите по-конкретно? За цената ясно...
Данните за Смартрон-а са противоречиви, уж има само един базов модел, но всъщност има доста разновидности - на едно място дават 140 км/ч Vmax, на друго 160 км/ч, на едно място пише че не могат да отопляват вагони, на друго че имат ZS. Явно има и два модела за 15 kV и 25 kV.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #308 on: 20.07.2020, 13:07:53 »
Вектрон е с повече опции в зависимост от предпочитанията на клиента - предлага се за различни междурелсия, възможна е максимална скорост 200 km/h, възможна е работа при различни захранващи напрежения и т.н.  :rolleyes: Смарттрон е с по-малко опции, но е значително по-евтин и за БДЖ е по-доброто решение - в България цялата електрифицирана мрежа е със стандартно междурелсие и се захранва с 25 kV,  скорости над 160 km/h надали ще има в близките десетилетия.  :rolleyes:
« Last Edit: 20.07.2020, 14:35:41 by V.Peichev »

Offline fafan

• View Profile
    • Email
« Reply #309 on: 20.07.2020, 14:00:52 »
Смарттрон е с по-малко опции, но е значително по-евтин и за БДЖ е по-доброто решение - в България цялата електрифицирана мрежа е със стандартно междурелсие и се захранва се с 25 kV,  скорости над 160 km/h надали ще има в близките десетилетия.  :rolleyes:

Да, но и има сертификати само за България, Румъния и Германия. Изглежда няма и ETCS. Тоест може да се ползва само в рамките на България и няма да може да се ползва за международни влакове (ако има някога такива в рамките на Балканите например).

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #310 on: 28.09.2020, 21:34:45 »
Изнамерих си тази снимка в папка със снимки 2005-2007-ма година, не помня точно кога съм го снимал. 42-ра серия със сменени кабини и кош на ПВ, мисля че беше на Дупница.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #311 on: 28.09.2020, 22:56:53 »
По последни данни същият локомотив е докаран в депо Карнобат. Има ли информация, каква му е съдбата?
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #312 on: 29.09.2020, 23:01:28 »
Никаква идея нямам, направило ми е впечатление тогава че 42-ка тегли пътн.влак а още онези години си беше голяма радкост за това съм го снимал вероятно. Сега даже не знам дали има 42-ки в движение въобще. Даже имам спомен, че тогава някой ми беше обяснил че 42-ката по някакви причини е ограничена от 110 на 80 км/час и за това обслужва пътн. влакове за Дупница защото там скоростите по разписание тогава са били до 80. Даже пак някъде 2005-та при едно пътуване до Перник с пътн. влак през Владая се теглеше от 42-ка и беше по баира сам с 8 или 9 вагона и доста дърпаше.

Ето още една дето си намерих в архива на оригинална ламинатка.

Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #313 on: 29.09.2020, 23:20:25 »
Ламинатката изгоря, но другата още си работи и е единствена останала от серията в движение.
Това, че са стари, не значи, че не дърпат, както като са били нови. Параметрите на електрическите агрегати не се променят като остареят или се износят, както при ДВГ.
До 80 са, защото надлъжните сили между талигите и коша се предават с едни щанги, в края на които има пружини, които са омекнали и се обърква разпределянето на силите. Същото е и при серия 43, но там още никой не се е сетил да ограничи скоростта, пък и не е нужно, защото те и без това няма къде да се движат с повече по товарните влакове.

Offline Ithebeast

• Маниак
  • Трамвайно депо "Банишора"
    • View Profile
    • Email
« Reply #314 on: 30.09.2020, 15:56:07 »
42 184 в момента е спряна, води се ГПР, ще видим дали ще тръгне отново, последно време беше трайно на 3 двигателя.
Трамвайно депо ''Банишора''
Трамвайна мотриса инв. номер 509
Линия номер 1.

Offline Forest1865

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #315 on: Yesterday at 08:19:38 »
Абе всеки ден преглеждам сайта на БДЖ,какво става (то е ясно де),закъснели или отменени влакове поради липса/повреда на локомотив!?Дори 'класически' влакове като 2626 се отменят или обединяват с други пътнически влакове!По второстепените линии,къде с автобус,къде пътници се 'пренасочват' към следващи влакове!Върви му обясни на Драган от някоя забутана спирка,че влак няма да дойде или че има да чака!Какво става в тези депа?Пари ли няма,липса на кадри, части,консумативи!?

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #316 on: Yesterday at 10:54:57 »
Пари ли няма,липса на кадри, части,консумативи!?
Всичко изброено. Най-вече липса на желание и управленски капацитет, докато има гарантиран приход от държавната субсидия.

Offline buffalobill

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #317 on: Yesterday at 22:00:16 »
и от днес: От 1-ви до 30-и ноември ще бъдат въведени временни промени в обслужването на някои пътнически влакове, които се движат в регионите на Пловдив и на Силистра. Причините за въведените промени са технологични, свързани с реорганизирането на обслужването и с цел оптималното използване на наличния подвижен състав.

През посочения период всички пътнически влакове, които пътуват в участъците между Пловдив и Пещера, Долна махала и Хисар, както и между Самуил и Силистра, ще бъдат обслужвани с автобусен превоз.  :/

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #318 on: Yesterday at 22:06:06 »
ужас...уважаемите скачащи и протестиращи по площадите да повдигнат тези въпроси пред управляващите защо цели региони остават по цял месец без ж.п.транспорт вместо само да скачат и да се катерят по орлите като гламави и да викат оставка, без и те да знаят какво искат. Ама по-важно е да се гледа че в новите метростанции имало една крива плочка. Ей за това положението е такова.

Искрено се надявам това да е във връзка с основните ремонти на Сименсите и другия месец да ги върнат обновени по тези линии.

Фен на автобусите ЧАВДАР